Panel logowania

Nie masz jeszcze konta na e-Mlodzi.com?

Zarejestruj siê!

Zapomnia³eœ has³a?

Przypomnij je

Autor

Wiadomo¶æ

Barzini  

Wymiatacz

Cicho Ciemni



ImiÄ™: Piotr

Wiek: 28

Do³±czy³: 28 Sty 2014

Sk±d: GOLD'S GYM

   

Wys³any: 2014-03-16, 19:05   

Strasznie wyolbrzymiasz dzisiejsza mlodzez zamaist sluchac rodzicow slucha sie kolezkow przez co czesto popadaja w wieku 12-15 lat juz w nalogi, zasada jest prosta rozmowa jezeli nie pomoga to wpier***.
_________________
Białasy nie wierzę w nic już! Może łykać to nowicjusz!
Zamiast k***a na Mauritius najpierw idź już pit złóż w pizdu!
Znów miał być Lexus z zysków, to go sobie wrzuć w cudzysłów!
Czuwa nad tym Jezus Fiskus - zostaje nam skuć turystów!
 

Hawwa  

Wymiatacz


Wiek: 32

Do³±czy³a: 12 Pa¼ 2010

   

Wys³any: 2014-03-16, 20:55   

Damn napisa³/a:

Współczuję Twojemu dziecku.

Moje dziecko ma niecałe 3 lata, dostaje tylko lekkie klapsy w pupę, nie dostaje jeszcze lania.

Damn napisa³/a:

To wyłącznie ułomność autorytetu rodzica powoduje, że dziecko nie ma doń szacunku. Zadaniem rodzica jest nauczenie dziecka szacunku do innych, jeśli używa on wobec mniejszego przemocy, po pierwsze uczy go tego, po drugie okazuje swoją słabość i bezradność.

Słabość i bezradność rodzic okazuje, gdy nie karze dziecka.
 

Damn  

Pogromca postów

Queen Dude



Wiek: 28

Do³±czy³a: 10 Kwi 2010

   

Wys³any: 2014-03-18, 16:53   

Karać można na bardzo wiele różnych sposobów. Sposób lania potępiam, jego skuteczność jest wątpliwa. Wokół same przykłady.

Cytat:

Strasznie wyolbrzymiasz dzisiejsza mlodzez zamaist sluchac rodzicow slucha sie kolezkow przez co czesto popadaja w wieku 12-15 lat juz w nalogi, zasada jest prosta rozmowa jezeli nie pomoga to wpier***.



Tobie wpier*** pomógł? To byłoby przyznam dosyć zaskakujące, zważywszy na to, że spora część tych podpitych 15-letnich pajaców pochodzi z patologii, gdzie wpierdolu nie brakuje. Zaskakuje mnie także ta żelazna logika, że wychowywać dziecko można albo bezstresowo, albo przemocą, tak jakby nic pomiędzy już nie istniało.
_________________

If you don't wanna see that sunset,
stop looking in a demon's eye

Temporarily online
 

Hawwa  

Wymiatacz


Wiek: 32

Do³±czy³a: 12 Pa¼ 2010

   

Wys³any: 2014-03-18, 19:27   

Damn napisa³/a:

spora część tych podpitych 15-letnich pajaców pochodzi z patologii, gdzie wpierdolu nie brakuje.

Oni przeważnie pochodzą z rodzin, gdzie rodzice sami piją. Poza tym nie ma tam żadnego wychowania. Nie ma tam poświęcania czasu dziecku, żadnego wpajania wzorców, żaden miłości. Tylko lanie.
Wychowanie powinno się opierać na miłości, wpajaniu wzorców i wyznaczaniu granic. A lanie powinno być stosowane wychowawczo dopiero w razie przekroczenia tych granic. To jest zasadnicza rodzina między mądrym laniem w celu wychowczym a "patologią, gdzie wpierdolu nie brakuje".
PS. A akurat jeżeli chodzi o picie alkoholu przez nieletnich, to wiem co mówię, bo największe lanie w życiu dostałam właśnie za to. Mając 16 lat upiłam się jak Messerschmitt i spóźniłam się kilka godzin do domu. Mama wymierzyła mi za to karę, która nazwała "piętnaście" - 15 pasów w tyłek, 15 policzków, 15 dni szlabanu na praktycznie wszystko (wychodzenie z domu w celu innym niż do szkoły, zapraszanie znajomych, telefon, komputer, TV, muzyka itd.) Pomogło i skutecznie oduczyło picia.
 

Damn  

Pogromca postów

Queen Dude



Wiek: 28

Do³±czy³a: 10 Kwi 2010

   

Wys³any: 2014-03-18, 20:09   

Super, a ile dostałaś za spłodzenie dziecka z drugim dzieckiem?
_________________

If you don't wanna see that sunset,
stop looking in a demon's eye

Temporarily online
 

GCPU

Stały User



Do³±czy³: 10 Lis 2010

   

Wys³any: 2014-03-19, 10:26   

Strony w tej dyskusji są podzielone i każdy ma prawo mieć swoje zdanie, jednak pewne poruszane kwestie zakrawają czasem o łamanie prawa. Każde dziecko, a nawet nie dziecko ma prawo do szacunku i poszanowania jego godności osobistej. Jeśli ktoś bije swoje dziecko, czy to klaps dla trzylatka, czy pasy dla nastolatka to przekracza granice tej osoby. Nikt nie ma do tego prawa, a już tym bardziej rodzic. Jeśli dziecko łamie jakąś zasadę, a łamanie zasad stawianych przez opiekunów to naturalna część rozwoju człowieka to jest bardzo dużo możliwości by poniosło konsekwencje. Chociażby wspominany szlaban, zabranie zabawek czy przyjemności. Dziecko, które jest bite, czy to lekki klaps, czy pobicie, które kończy się w szpitalu, nie uczy się co ma zrobić następnym razem tylko odczuwa upokorzenie. Temat dotyczy tego czy wasi rodzice was bili, a więc czy stosowali wobec was przemoc, bo niestety ale tak to się nazywa. Myślę, że warto również zastanowić się czy chcecie sami bić w przyszłości swoje dziecko. Czy nie ma innych sposobów na pokazanie dziecku konsekwencji czynu?
_________________
Potrzebujesz pomocy? Coś sprawia Ci trudność? Chciałbyś z kimś porozmawiać?
Napisz do nas: NETporadnia@gcpu.pl
Facebook: NETporadnia
tel. (0 58) 320 02 56
GG 8485172
Gdańskie Centrum Profilaktyki Uzależnień
 

Hawwa  

Wymiatacz


Wiek: 32

Do³±czy³a: 12 Pa¼ 2010

   

Wys³any: 2014-03-19, 21:58   

Damn napisa³/a:

Super, a ile dostałaś za spłodzenie dziecka z drugim dzieckiem?


Moi rodzice byli surowi, ale nigdy nie byli debilami ani sadystami, by dawać lanie ciężarnej córce.
Poza tym miałam 18 lat jak zaszłam w ciążę, w wieku 18 lat już nie dostawałam lania.
 

Niedopowiedzenia  

Stały User


Do³±czy³a: 06 Maj 2014

   

Wys³any: 2014-05-08, 20:19   

Tak,jak byłam mała.
_________________
Nie mamy skrzydeł by latać a mimo tego to nasz cel.
Nie chcemy wracać w tyle nie wartych tego miejsc.
Wyżej od świata gdzie ciszej jest.
¯ycie ma inną treść łatwiej o sens i sedno.
 

Holika  

User



ImiÄ™: Julia

Wiek: 25

Do³±czy³a: 22 Lip 2013

Sk±d: Polska

   

Wys³any: 2014-05-10, 13:41   

¯eby to raz.
 

kiwi!  

User



Imię: Kaśka

Wiek: 29

Do³±czy³a: 09 Maj 2014

Sk±d: Beskid Niski

   

Wys³any: 2014-05-10, 22:53   

nigdy, mama nadrabiała.
_________________
"Przyjdzie wielu jeszcze złych ludzi, będą mili, będą chcieli, abym był miły. Miłe świństwa. Miłe zabijanie. Nie będę miły. I nie będę słodki. Będę wytrawny wytrwale."

[¦wietlicki]
 

Hawwa  

Wymiatacz


Wiek: 32

Do³±czy³a: 12 Pa¼ 2010

   

Wys³any: 2014-05-11, 15:04   

kiwi! napisa³/a:

nigdy, mama nadrabiała.


To tak jak u mnie, mnie też nigdy tata nie uderzył, tylko mama mnie lała (tata lał mego brata). Raz mi się nawet upiekło lanie dzięki temu, że mamy tydzień w domu nie było. Miałam dostać po jej powrocie, ale byłam w międzyczasie tak grzeczna, że mi darowała.
 

iimpulsive

User



Do³±czy³: 11 Maj 2014

   

Wys³any: 2014-05-13, 18:08   

Niee, nigdy.
 

Kaly  

User

I see the Angel.



ImiÄ™: Klaudia

Wiek: 27

Do³±czy³a: 07 Kwi 2013

   

Wys³any: 2014-05-20, 18:39   

Nigdy, niczym. Jak do bicia to tylko mama. :-D
_________________
    We want Freedom,
    Freedom to go out and chase our dreams
    All we need is our
    Freedom
    We don't wanna live under tyranny
    We just wanna be
    free.
 

MinnieMouse  

Stały User


ImiÄ™: Ewa

Do³±czy³a: 18 Lis 2013

   

Wys³any: 2014-05-20, 19:54   

Jak byłam mała to dostawałam i od taty i mamy xD Raczej nie było to mocne lanie, ani tym bardziej bolesne, w sumie też nie częste. Musiałam dobrze(współpracując z siostrą) narozrabiać.
 

VectoRxd  

Stały User

Pluton Egzekucyjny


Imię: Michał

Wiek: 31

Do³±czy³: 18 Lut 2014

   

Wys³any: 2014-05-25, 20:50   

za dziecka sie oberwało za to czy za tamto :)
 

Forum m³odzie¿owe e-Mlodzi.com