Panel logowania

Nie masz jeszcze konta na e-Mlodzi.com?

Zarejestruj siê!

Zapomnia³eœ has³a?

Przypomnij je

Autor

Wiadomo¶æ

ta_mloda_panna  

Mega wymiatacz



ImiÄ™: Jusia :)

Wiek: 30

Do³±czy³a: 24 Kwi 2009

Sk±d: Wyspa marzeñ...

   

Wys³any: 2009-10-06, 21:58   Zmartwienie

Z średniej ocen w gimnazjum 5,2 spadłam na głównie dostateczne w ciągu tego miesiąca w nowej szkole ( LO, profil biol- geogr- ang- hiszp )... boję się, że zawiodę mamę, bo ona na pasek liczy, a ja nie wiem czy dam radę, chociaż bardzo bym chciała... Czy mam szansę "wybic" się z tych ocen na bardzo dobre i dobre? Co robic żeby to osiągnąc? :(
 

Norbs93  

Pogromca postów

the boy next door



ImiÄ™: Norbu$

Wiek: 30

Do³±czy³: 10 Cze 2009

   

Wys³any: 2009-10-06, 22:01   

Mam tak samo z 4,8 z gimnazjum juz mam 4 banie w liceum i same dwoje!
 

scrolll  

Stały User


Wiek: 33

Do³±czy³: 06 Lip 2009

   

Wys³any: 2009-10-06, 22:21   

wielkie mi halo. więcej sie ucz, a jak nic to nie daje to chodz na korki. ja w gim nie schodziłem poniżej 4 a teraz kończe średnią i najwyższa jaką miałem to 3,70. po za tym po co mamie twój pasek? zeby sie pochwalić koleżankom. ona z niego nie bedzie maiła żadnych korzyści.
 

Szekle  

Stały User



ImiÄ™: Justyna

Wiek: 30

Do³±czy³a: 03 Pa¼ 2009

   

Wys³any: 2009-10-06, 22:58   Re: Zmartwienie

Otrząśnij się i zdaj sobie sprawę z tego że jesteś w szkole średniej, gdzie pani za występ na akademii nie postawi 6 do dziennika.

ta_mloda_panna napisa³/a:

( LO, profil biol- geogr- ang- hiszp )


Dziwaczny profil.

ta mloda panna napisa³/a:

... boję się, że zawiodę mamę, bo ona na pasek liczy


Masakra, a mama była w LO? jak tak to chyba zdaje sobie sprawę z poziomu jaki panuje. Zapytaj się jej czy sama miała w szkole średniej pasek, pewnie nie miała. (kiedyś było jeszcze trudniej niż teraz)

ta mloda panna napisa³/a:

a ja nie wiem czy dam radę, chociaż bardzo bym chciała... Czy mam szansę "wybić" się z tych ocen na bardzo dobre i dobre? Co robic żeby to osiągnąc? :(


jasne że możesz osiągnąć. mam łatwy przepis. Olewasz życie towarzyskie, wszelkie rozrywki i pracujesz jak maszyna ucząc się jedynie. Może do listopada pociągniesz na redbullach.
 

pryzmat  

Pogromca postów



Wiek: 32

Do³±czy³: 26 Cze 2009

   

Wys³any: 2009-10-07, 06:23   

weź daj spokój, gimnazjum to gimnazjum, w liceum zaczyna się hardcore, w gimnazjum, podstawówce miałem paski, a teraz półrocza zaliczam żeby przejść.. jedyna opcja to nauka nauka nauka...
_________________
_______________

Człowiek e, to wyścig szczurów,
do szklanych domów, z szarych murów,
jak twój guru to PeeLeN, ty przegrasz wyścig ten..


 

justyna15153  

Hiper wymiatacz


Do³±czy³a: 04 Maj 2009

   

Wys³any: 2009-10-07, 09:41   

Jeśli potrafiłaś wcześniej czemu teraz miała byś nie umieć ?
Trzeba się przyłożyć i siedzieć przed książkami... Szkoła się zaczeła, jeszcze się wywiniesz.
 

Straho  

Pogromca postów



Imię: Jacław

Wiek: 35

Do³±czy³: 04 Wrz 2008

   

Wys³any: 2009-10-07, 11:21   

Najwyżej nie dostaniesz paska i tyle. Najwyżej będzie pasek, ale z tyłu.
Jak czytam to co tutaj piszesz to przypomniała mi się moja ciotka, która swoim dzieciom karze mówić do swoich dzieci pani matko. Odbiegnę od tematu, ale rodzice cię chyba niszczą. Pamiętaj, że w liceum uczysz się dla siebie nie dla rodziców.
Weź się ostro do nauki, albo zapytaj się belfra co musisz zrobić, co u niego zaliczyć aby mieć wysoką średnią.
_________________
https://www.photoblog.pl/straho
 

motyl  

Moderator

gryzÄ™.



Wiek: 34

Do³±czy³a: 13 Cze 2009

Sk±d: Wielkopolska

   

Wys³any: 2009-10-07, 11:40   

Bez przesady. To normalne, że w liceum od ucznia wymaga się wiecej. I wiecej trzeba poświęcic na naukę. Przede wszystkim trzeba uczyc się dokładnie, no i podręczniki nie wystarczają.
Do nadrobienia jest wszystko, ale musisz wziąc sie do roboty. Chociaż nie. Musisz wiedziec czego chcesz Ty, to Twoje oceny, a nie Twojej mamy. Zresztą tu nie liczą się oceny, a wiedza, nie średnia a dopiero w decydującej rozgrywce matura.
_________________
"Nadal wierzę w marzenia z dzieciństwa.
W niewysłane listy, że nadejdą...
Wierzę, że pijąc wódkę za błędy nigdy nie powiem "żałuję" i wciąż nowe popełniać będę...
W numery telefonów, które w słuchawkach nigdy nie zamilkną..."
 

Chris

Stały User


Do³±czy³: 31 Pa¼ 2009

   

Wys³any: 2009-11-01, 11:22   

Nie ma się co dziwić.. Nowa szkoła wyższe wymagania..xD
A mam też chodziła do szkoły i powinna zrozumieć..xD
Ale zwykle to rodzice są najbardziej pokrzywdzeni bo muszą się chwalić swoimi dziećmi i czerwonymi paskami.. Jakie one są zdolne itp..
Nie tylko czerwony pasek na świadectwie się liczy w życiu..;)
 

kalina_225  

Mega wymiatacz



Do³±czy³a: 29 Sty 2009

   

Wys³any: 2009-11-01, 14:39   

Tak to już jest.
Znam dziewczynę , która miała w gimnazjum srednią ocen 5,6. Teraz ledwo na czwórki sie wyrabia. Ale była na to przygotowana, bo nasza polonistka ciągle powtarza, że liceum to liceum. Taka kolej rzeczy. Jak to mówią: aby odnieść sukces potrzeba 99% ciężkiej pracy, a tylko 1 % talentu.
_________________
Kochaj wszystkich. Ufaj niewielu. Bądź gotów do walki, ale jej nie wszczynaj. Pielęgnuj przyjaźnie.
 

HoneY^^  

User



Wiek: 30

Do³±czy³a: 30 Pa¼ 2009

   

Wys³any: 2009-11-01, 20:25   

nie martw się tym;) z tego co widzę to większość osób ma podobny problem, w tym ja ;D poszłam do jednego z najlepszych LO w mieście, bo myślałam, że z taką średnią jak miałam to będzie lekko, a tu szok. i na początku też trochę się przejmowałam reakcją rodziców, ale doszłam do wniosku, że całkiem niepotrzebnie. przecież z domu mnie nie wygonią :D a poza tym nie średnia się liczy, a wynik na maturze - cały czas nam to powtarzają ;P głowa do góry!
_________________
`powietrzem także można się upić.
Ona jest pijana swobodnym, szerokim oddechem...`
 

agusiek  

Pogromca postów



Wiek: 31

Do³±czy³a: 07 Lip 2009

Sk±d: Rzeszów

   

Wys³any: 2009-11-01, 21:16   

Uczysz sie dla siebie,a nie dla mamy.
Przecież to normalne,że liceum to nie gimnazjum.Co do sytuacji to szanse na pasek zawsze masz ;)
_________________
" Cza­sem człowiek sądzi, że uj­rzał już dno stud­ni ludzkiej głupo­ty, ale spo­tyka ko­goś, dzięki ko­mu do­wiaduje się, że ta stud­nia nie ma jed­nak dna. "
 

Katsu  

Stały User

satyr.



Wiek: 30

Do³±czy³a: 11 Sty 2010

   

Wys³any: 2010-01-16, 12:29   

Nie przejmuj się tak bardzo. Nie liczą się oceny, a przygotowanie do matury. Jak nasz historyk mądrze powiedział:
-Wy jesteście mat-fizy, więc nie musicie tak badzo uczyć się historii. Przyłóżcie się do przedmiotów wiodących, bo jeśli mielibyście mieć 4 i z fizy i z historii to w waszym przypadku lepiej mieć 3 z historii i 5 z fizyki.
No i chyba ma rację. Ja na początku też byłam zszokowana przeskokiem jaki był między gim i LO, ale teraz na półrocze mam średnia 4.15 i jestem z siebie nawet dumna. No, ale postaram się żeby było jeszcze lepiej. ;)
_________________
"Oddychamy światłem, oddychamy muzyką, oddychamy chwilą obecną."
A. Rice "Wampir Lestat"
 

olaa238

Stały User


Do³±czy³: 16 Lip 2009

   

Wys³any: 2010-01-16, 22:54   

No wiadomo że w LO mają większe wymagania. Przecież uczysz się dla siebie a nie dla mamy. Jeśli chcesz to postaraj się na lepsze, przecież możesz :) Może bardzo chciałabyś mieć pasek a niestety nie da rady to trudno i nie przejmuj się. Ja w gim miałam śr 4,8 a w teraz mam 3,7 sporo spadła ;/ ale cóż. W II półroczu może postaram się na lepsze oceny. :) Oczywiście pasek nie dostane ale ponad 4,0 można mieć stypendium i to wystarczy :)
 

cappuccino  

VIP



ImiÄ™: Mama Madzia

Wiek: 36

Do³±czy³a: 04 Pa¼ 2009

   

Wys³any: 2010-01-16, 23:10   

Nie zabłysnę niczym nowym pisząc, że uczysz się przede wszystkim dla siebie ;) .
Ale co też ważne, w liceum odkrywamy (to znaczy wcześniej w gimnazjum też, ale chyba w liceum to się bardziej konkretyzuje) w czym jesteśmy dobrzy, co chcemy zdawać na maturze i w jakim kierunku iść dalej (stąd te wszystkie profile itd). Twoja mama musi zrozumieć, że w liceum nie chodzi o to, aby mieć piątki z wszystkiego - ważne, aby skupić się na tym co się lubi, na czym Ci zależy, a reszta niech będzie po prostu przyzwoita - czy trója z polskiego czy maty to coś złego w liceum? No pewnie, że nie. Jesteś ścisłowiec to raczej Mickiewicz Cię nie zachwyci i odwrotnie ;) .
Pogadaj z mamą, bo potrzebujesz wsparcia z Jej strony, zwłaszcza teraz, kiedy przedmioty są trudniejsze, jak się będziesz ciągle stresować paskiem to będzie tyko gorzej. ¦rednia jest nieważna - jak zdasz maturę i pójdziesz na studia (jeśli zechcesz) to nikt o oceny z liceum tam nie zapyta. Dzisiaj panuje jakiś kult średniej. A liczy się pasja - robić choćby jedną rzecz, ale porządnie, z uczuciem, z zamiłowaniem.

Reasumując, pogadaj z mamą, i wytłumacz, że liceum to już nie gimnazjum, teraz zaczynasz odkrywać, co tak naprawdę jest dla Ciebie ważne. A czerwony paskiem nie liczy się wiedzy ;) .
_________________


http://mama24na7.blog.pl/
 

Forum m³odzie¿owe e-Mlodzi.com