Panel logowania

Nie masz jeszcze konta na e-Mlodzi.com?

Zarejestruj siê!

Zapomnia³eœ has³a?

Przypomnij je

Autor

Wiadomo¶æ

Akeyo20  

Pogromca postów



Wiek: 31

Do³±czy³: 16 Cze 2010

   

Wys³any: 2011-09-07, 23:53   

Uesugi napisa³/a:

Chodzi o ewidentne kopiowanie czegoś, bez podania źródła, czy to takie trudne do zrozumienia?


Nie, to Ty masz jakieś dziwne zachcianki. Jak jechać to na całego. Ze stronki z avatarami? A wyobraź sobie, że znalazłem twórcę tego obrazka i jakoś wątpię, żeby był zadowolony z tego, że sobie tak korzystasz z jego własności. Myślisz, że takie stronki z avatarami zwracają uwagę na czyjeś prawa autorskie? Jesteś hipokrytą. Wymyślasz zasady tak, żeby Tobie akurat pasowały.
_________________
There can be only one
 

QukuÅ‚ka  

Pogromca postów

'taka katarynka'



Wiek: 32

Do³±czy³a: 21 Mar 2010

Sk±d: Warszawa

   

Wys³any: 2011-09-08, 00:09   

Ja myślę, że skoro jest punkt w regulaminie o zamieszczaniu treści niezgodnych z prawem, to we własnym zakresie możesz zgłaszać takie posty, jeżeli są dla Ciebie aż tak rażące. I tak nie wszyscy się przejmują tymi wykrzyknikami w prawym dolnym rogu posta - zgłaszanie od zawsze było indywidualnym widzi-mi-się użytkownika.
Jeśli jesteś w stanie udowodnić kradzież własności intelektualnej, napisz w raporcie notatkę na ten temat, tak jak pisałeś i podciągnij pod odpowiedni, już istniejący punkt regulaminu. To czy upominać, karać, czy olać sprawę zależy od moderatora który zgłoszenie odbierze. Zawsze jest też temat dotyczący skarg.
 

Uesugi  

Pogromca postów



Wiek: 35

Do³±czy³: 02 Pa¼ 2009

Sk±d: £dz

   

Wys³any: 2011-09-08, 18:20   

Cytat:

Pojedynczy przypadek na naszym forum. Z resztą doradziłem ci kontakt z domniemanym autorem własności intelektualnej. A do prokuratury zawsze tez się możesz głosić.


A po co mam latać po prokuraturach jak można załatwić sprawę we własnym gronie? Może mam do WIPO od razu lecieć, pojawił się problem, proponuję rozwiązanie i tyle. Aż tak to bolesne jest?

Cytat:

Jak jechać to na całego. Ze stronki z avatarami? A wyobraź sobie, że znalazłem twórcę tego obrazka i jakoś wątpię, żeby był zadowolony z tego, że sobie tak korzystasz z jego własności.


Boże, widzę że następną plagą dzisiejszej młodzieży jest dziwny nawyk otwierania ust, bez zapoznania się z tematem. Czy zadałeś sobie w ogóle trud, by przeczytać o czym mowa? Specjalnie dla ciebie, krok po kroku:
Na poczÄ…tek Å‚atwe, z Wikipedii:

Cytat:

Plagiat (łac. plagium - kradzież) - skopiowanie cudzej pracy/pomysłu (lub jej części) i przedstawienie pod własnym nazwiskiem, np. obrazu, grafiki, fotografii, odkrycia, piosenki, wiersza, wynalazku, pracy magisterskiej, pracy doktorskiej, publikacji naukowej.

Plagiat oznacza – w jÄ™zyku potocznym – kradzież utworu lub pomysÅ‚u. Plagiatem jest przywÅ‚aszczenie sobie autorstwa cudzego utworu lub jego fragmentu (cudzych elementów twórczych), to znaczy ukrycia źródÅ‚a ich pochodzenia. Oznacza wiÄ™c kradzież intelektualnÄ…[1]. Plagiat z zaÅ‚ożenia jest umyÅ›lny, plagiator (osoba, która dopuÅ›ciÅ‚a siÄ™ plagiatu) przypisuje sobie cudzÄ… twórczość[2]. Plagiator Å›wiadomie zataja źródÅ‚o pochodzenia istotnych zapożyczeÅ„. WedÅ‚ug niektórych autorów ...niechlujstwo i rażąca niedbaÅ‚ość, wzglÄ™dnie nieumiejÄ™tność w redagowaniu przypisów nie stanowi (…) okolicznoÅ›ci Å‚agodzÄ…cej[1].


http://pl.wikipedia.org/wiki/Plagiat
A teraz uwaga, będzie trudniej:
Z R. Zenderowski
http://www.zenderowski.republika.pl/plagiat.pdf

Cytat:

Trudno podać jednoznaczną i niekontrowersyjną definicję plagiatu. Wynika to w dużej mierze ze złożoności
materii, z którą mamy do czynienia. Trzeba także pamiętać, że plagiat nie jest pojęciem prawnym, choć
często wiąże się z naruszeniem praw autorskich lub praw pokrewnych. Powszechnie przyjmuje się jednak,
że stanowi on przywÅ‚aszczenie autorstwa cudzego utworu lub jego fragmentu, innymi sÅ‚owy –
kradzież intelektualnÄ… (Å‚ac. plagiatus – skradziony).


Cytat:

Szczególnie godne potÄ™pienia sÄ… plagiaty internetowe, polegajÄ…ce na zwykÅ‚ym „przeklejeniu” cudzego
utworu dostępnego w wersji elektronicznej. Mówi się o niepokojącym zjawisku określanym roboczo
mianem googlification of the mind. Polega ono na bezrefleksyjnym stosowaniu „metody” kopiowania
i wklejania cudzych opracowaÅ„, tworzeniu swego rodzaju „wyklejanki” na ogół pozbawionej wartoÅ›ci
intelektualnej i poznawczej [Kawczyński]. Oznacza to, że osoba popełniająca to przestępstwo, nie zadaje
sobie nawet trudu zajrzenia do książki czy czasopisma.


A zatem po pierwsze, avatarek ten miałem już ściągnięty ze strony z avatarkami wiele lat temu. Po drugie nie przywłaszczam sobie autorstwa tego obrazka, ani nie czerpię z niego jakichkolwiek KORZY¦CI, nie udostępniam go, nie przekazuję i nie biorę za niego pieniędzy. POZA TYM ( dalej lecimy z Wikipedii, bo nawet "głębiej" nie trzeba szukać, link ten sam co wcześniej):

Cytat:

Plagiat nie odnosi się do grafik/tekstów w domenie publicznej, czyli, możliwych do użytku dla każdego. Np. gdy osoba użyje grafiki/tekstu która/y jest ogólnodostępny, a osoba druga użyje tej samej grafiki/tekstu, nie można tego uznać za plagiat, jako że obydwoje odbiorcy mają do tej grafiki/tekstu takie same prawa.


Czy chwytasz już tę DELIKATN¡ różnicę i wiesz czemu nie chcę tutaj robić dochodzenia w sprawie o obrazki na awatarach? Bo nie jest to przestępstwem, przestępstwem jest zatajanie autora i PRZYW£ASZCZANIE SOBIE AUTORSTWA. Czy to na prawdę takie trudne do ogarnięcia? Przeczytałeś w ogóle linki, które przesłałem? Z wypowiedziami pewnego osobnika z forum? Oczywiście, że nie, po co sprawdzić i się dowiedzieć, lepiej otworzyć papę wylać jadu ile wlezie i powyzywać ludzi, bez jakiejkolwiek znajomości tematu. Więc chłopczę, hipokryty poszukaj sobie gdzie indziej.
Qukułka, Zgłaszałem takie posty i sama moderacja powiedziała mi żebym temat założył, więc zakładam. Co z tego, że napiszę notatkę w raporcie, jeśli nie ma WYSZCZEGÓLNIONEGO punktu w regulaminie? Nawet jeśli jest, to nie oznacza że konsekwencje zostaną wyciągnięte. Np. wielokrotnie zgłaszałem że pewna osoba propaguje na forum praktyki reżimów totalitarnych i nawołuje do nienawiści ( jest punkt w regulaminie o tym ), a ostrzeżenie dostała dopiero za zwykłe chamstwo. To powiedz mi, jak to jest na tym forum, można promować zamordyzm, kraść itd, ale ostrzeżenia lecą dopiero jak się kogoś nazwie ch**em? Czy tak ma być?
Nie rozumiem też skąd to oburzenie, chodzi o jedno zdanie dopisane do regulaminu, a niektórzy reagują jakbym proponował przymusową sterylizację za błąd ortograficzny w zdaniu.
_________________
花は 桜木 人は 武士
 

QukuÅ‚ka  

Pogromca postów

'taka katarynka'



Wiek: 32

Do³±czy³a: 21 Mar 2010

Sk±d: Warszawa

   

Wys³any: 2011-09-08, 19:30   

Jeśli twoje zgłoszenia są tak traktowane, to punkt w regulaminie niczego nie zmieni. Po prostu Moderacja widocznie nie ma wystarczająco odwagi by podjąć się ukarania takiego delikwenta. Nie raz były wojny użytkownicy - moderator, gdzie modzi byli gnębieni za "niesłuszne" przyznanie ostrzeżenia.
Takie niestety jest życie ludzi u władzy, że Ci pod nimi na nich psioczą - taka prawda, zwłaszcza Polska.
Jestem pewna, że i po dodaniu takiego punktu w regulaminie dalej miałbyś problemy ze zgłoszeniem niewłaściwych wypowiedzi.

Ja nic nie mam przeciwko takiemu punktowi - Nic on dla mnie nie zmieni. Jeśli dzięki temu innym się będzie przyjemniej pisało - proszę bardzo.
 

Uesugi  

Pogromca postów



Wiek: 35

Do³±czy³: 02 Pa¼ 2009

Sk±d: £dz

   

Wys³any: 2011-09-08, 20:00   

Wybacz, ale trudno mi zrozumieć tłumaczenie "moderacja nie ma wystarczająco odwagi", rejestrując się na forum akceptujemy regulamin. A ten określa pewne zasady funkcjonowania forum. A zasady egzekwuje moderacja i powinna to robić bezwzględnie. Jeśli jest jak mówisz, to rodzi się tutaj kuriozalna sytuacja, mianowicie ogon zaczyna merdać psem.
_________________
花は 桜木 人は 武士
 

QukuÅ‚ka  

Pogromca postów

'taka katarynka'



Wiek: 32

Do³±czy³a: 21 Mar 2010

Sk±d: Warszawa

   

Wys³any: 2011-09-08, 20:51   

Uesugi napisa³/a:

A zasady egzekwuje moderacja i powinna to robić bezwzględnie. Jeśli jest jak mówisz, to rodzi się tutaj kuriozalna sytuacja, mianowicie ogon zaczyna merdać psem.



I tak właśnie jest ;) Skoro do tej pory zgłaszane przez Ciebie posty nie były karane, bo nawet jeżeli regulamin nie jest szczegółowy, to wciąż zawiera w sobie punk, po który można podciągnąć to, o czym piszesz. Więc dla mnie odsyłanie Ciebie przez moderację do założenia tematu jest oznaką strachu, że jak ukarzą osobę wskazaną przez Ciebie to będzie dym.
 

Ostia  

VIP


Do³±czy³a: 02 Lut 2009

   

Wys³any: 2011-09-08, 21:06   

QukuÅ‚ka napisa³/a:

że jak ukarzą osobę wskazaną przez Ciebie


Ale że co? To usunięcie posta i ewentualna wiadomość, czemu to zostało zrobione, jest karą tak straszną, że aż budzi w nas strach?
No weź -.-
Sami troszeczkę przeceniacie nasze "moderowanie", które ani nie jest naszym życiem, ani nie wiąże się ze szczególnie wielkimi konsekwencjami, gdybyśmy faktycznie usunęli coś, co tak okrutnie uraziłoby usera.
 

QukuÅ‚ka  

Pogromca postów

'taka katarynka'



Wiek: 32

Do³±czy³a: 21 Mar 2010

Sk±d: Warszawa

   

Wys³any: 2011-09-08, 21:08   

No najwidoczniej, skoro tego nie robicie, a każecie tematy zakładać :P Tak to przynajmniej wygląda w tym przypadku.
Z całym szacunkiem, oczywiście.
 

Ostia  

VIP


Do³±czy³a: 02 Lut 2009

   

Wys³any: 2011-09-08, 21:10   

Qukułka, user ma sugestię - user pisze, tyle.
Osobiście nie spotkałam z takim sposobem łamania tego punktu regulaminu, i wsio.

Co do reakcji - nie szukajcie interpretacji tam, gdzie jej nie ma. Bądźmy dorośli...
 

Uesugi  

Pogromca postów



Wiek: 35

Do³±czy³: 02 Pa¼ 2009

Sk±d: £dz

   

Wys³any: 2011-09-08, 21:14   

Ostia,
Ale o którym punkcie regulaminu mówisz? Bo oba które poruszyłem ( ten istniejący i ten, który nie istnieje a mam nadzieje że się pojawi ) były/są naruszane w dziale polityka i chyba wiesz przez kogo.
_________________
花は 桜木 人は 武士
 

QukuÅ‚ka  

Pogromca postów

'taka katarynka'



Wiek: 32

Do³±czy³a: 21 Mar 2010

Sk±d: Warszawa

   

Wys³any: 2011-09-08, 21:15   

Ostia napisa³/a:

Osobiście nie spotkałam z takim sposobem łamania tego punktu regulaminu, i wsio.


No to widocznie moje spekulacje dotyczÄ… kogo innego. Wszystko.
Po prostu piszę, że nie widzi mi się by dopisanie takiego punktu cokolwiek zmieniło. No ale nie mam też nic przeciwko, jeżeli ktoś będzie dzięki temu szczęśliwszy.
 

Miss Scare-All  

Wymiatacz



Wiek: 34

Do³±czy³a: 19 Maj 2011

Sk±d: The Asylum

   

Wys³any: 2011-09-08, 21:38   

Uesugi napisa³/a:

Cytat:
Plagiat nie odnosi się do grafik/tekstów w domenie publicznej, czyli, możliwych do użytku dla każdego. Np. gdy osoba użyje grafiki/tekstu która/y jest ogólnodostępny, a osoba druga użyje tej samej grafiki/tekstu, nie można tego uznać za plagiat, jako że obydwoje odbiorcy mają do tej grafiki/tekstu takie same prawa.

Czy chwytasz już tę DELIKATN¡ różnicę i wiesz czemu nie chcę tutaj robić dochodzenia w sprawie o obrazki na awatarach? Bo nie jest to przestępstwem, przestępstwem jest zatajanie autora i PRZYW£ASZCZANIE SOBIE AUTORSTWA.



Plagiat może nie, kradzież owszem.
Jeśli ktoś ukradł coś ze strony fotografa/grafika, itp. i była to własność intelektualna chroniona prawem autorskim (a jest ono niezbywalne i nadawane w momencie wykonania własności), a druga osoba to powiela bez świadomości tego, że jest to skradzione, mimo wszystko jest to nie fair, wobec autora pracy... To tak jakbyś dostając w prezencie kradziony samochód nie uważał, że jest to coś złego (oczywiście, można uznać, że ktoś jest nieświadomy, ale nie oszukujmy się - większość zdjęć umieszczona w necie jednak nie jest dopuszczona do edycji i użytku powszechnego przez autora i ma charakter jedynie prezentacyjny).
Ogólnodostępny w tym przypadku oznacza DOBROWOLNIE dopuszczony do powielania, edycji, itp. przez autora, a nie przez kogoś kto to ukradł i wkleił na "blogaska z avatarkami".
Co więcej - możesz sobie bez pytania ustawiać takie rzeczy na tapetę, drukować i wieszać w pokoju, czy coś, ale jeśli chcesz to w jakiś sposób dalej udostępnić (pokazać - także na głupim forum, wyedytować, itp.) MUSISZ mieć zgodę autora.
Tyle, jakby ktoś miał wątpliwości...
_________________
I want to be the girl with the most cake.
 

Uesugi  

Pogromca postów



Wiek: 35

Do³±czy³: 02 Pa¼ 2009

Sk±d: £dz

   

Wys³any: 2011-09-08, 21:43   

No więc właśnie, nie przesadzamy z awatarami. Co innego jak ktoś rżnie zdjęcie z profesjonalnego grafika lub fotografa i czerpie z tego KORZY¦Æ, wtedy to jest kradzież. Porównanie z samochodem jest nie na miejscu, bo wtedy właśnie bez wątpienia miałby z tego jakąś korzyść czyż nie?
_________________
花は 桜木 人は 武士
 

Miss Scare-All  

Wymiatacz



Wiek: 34

Do³±czy³a: 19 Maj 2011

Sk±d: The Asylum

   

Wys³any: 2011-09-08, 21:52   

Uesugi napisa³/a:

Co innego jak ktoś rżnie zdjęcie z profesjonalnego grafika lub fotografa i czerpie z tego KORZY¦Æ, wtedy to jest kradzież. Porównanie z samochodem jest nie na miejscu, bo wtedy właśnie bez wątpienia miałby z tego jakąś korzyść czyż nie?



korzyść może być niematerialna - np. "ładny profilek na forum". już masz swoją korzyść.
samochód był łopatologicznym przykładem, wiadomo, że to nie to samo, ale prezentuje pewną zasadę.

poza tym, mało to przypadków, że ktoś wrzuca do neta czyjeś zdjęcie, tzn. kopiuje z czyjejś strony, potem to zdjęcie sobie krąży po necie i coraz więcej osób je rozpowszechnia, aż w końcu jakaś genialna firma wpada na pomysł np. "zróbmy sobie koszulki z tym zdjęciem i sprzedajmy!". -,-"
oczywiście, sąd pozostaje w takim przypadku.
ale, jak sam wcześniej zauważyłeś, po co się ciągać po sądach jak można zdusić w zalążku i po prostu upewniać się skąd coś bierzemy i czy na pewno nie naruszamy czyichś praw.
_________________
I want to be the girl with the most cake.
 

Isair  

VIP

Arcykapłan



Wiek: 35

Do³±czy³: 12 Maj 2010

   

Wys³any: 2011-09-08, 21:56   

Lubicie polowania na czarownice to się w to bawcie. Krzyżyk na drogę.
_________________
O upadku tego kraju świadczy fakt, że najpoczytniejsza książką jest Komentarz do ustawy o podatku VAT
Mój blog
 

Forum m³odzie¿owe e-Mlodzi.com