Panel logowania

Nie masz jeszcze konta na e-Mlodzi.com?

Zarejestruj siê!

Zapomnia³eœ has³a?

Przypomnij je

Autor

Wiadomo¶æ

Zenon

User


Do³±czy³: 10 Cze 2012

   

Wys³any: 2012-06-10, 17:38   

Jak można w ogóle porównać te dwie książki??
Igrzyska śmierci - skłaniające do przemyśleń, niosące ze sobą ważne wartości, po przeczytaniu tej trylogii nie możesz myśleć o niczym innym niż o zniewoleniu jakie jest wokół nas, zastanawiasz się dokąd zmierza cywilizacja, dokąd zmierzają ludzie, zastanawiasz się nad sensem istnienia. Jest w nich oczywiście wątek miłosny ale jest on całkowicie drugoplanowy i wydaje się wręcz niepotrzebny.
Zmierzch - opowieść dla napalonych nastolatek o idealnej miłości czy raczej o idealnym mężczyźnie którego nigdy nie będą miały. W tym przypadku nie widzę innych wartości oprócz tej że dla miłości powinniśmy zrobić wszystko chociaż i to chyba zbyt ambitne stwierdzenie dla tego cyklu.

Czuję że tymi stwierdzeniami narażam się na potępienie ale mimo to spróbujcie przeczytać Igrzyska ¦mierci i skupcie się na innych wątkach niż wątek miłosny
 

Magix  

Stały User



Do³±czy³a: 26 Kwi 2012

   

Wys³any: 2013-09-16, 12:57   

Może jesteś trochę krytyczny, ale masz sporo racji. Zmierzch po prostu ma się dobrze czytać, Igrzyska śmierci to coś więcej - zmuszają do pewnych przemyśleń. Niesamowita książka. Można trochę porównać do aktualnej sytuacji politycznej naszego Kraju. Naród jest niezadowolony z rządów, a Tusk wypina tyłek i robi co chce. Nie mamy nic do gadania a ponoć żyjemy w demokracji. Jak to jest?
 

Truskawka1  

User



ImiÄ™: Lena

Do³±czy³a: 28 Sie 2012

Sk±d: Warszawa

   

Wys³any: 2013-09-19, 15:02   

Zgodze sie z Wami. Dla mnie tez tych dwoch ksiazek nie da sie porownac...Przynajmniej mi ciezko jest to zrobic. Kwestia tematu, klimatu i jakiejs calej stylistyski. Ale gdybym miala juz dokonac wyboru to chyba mimo wszystko wybralabym Igrzyska Smierci.
 

CherryCherry  

Mega wymiatacz

CherryCherry


ImiÄ™: Anka

Do³±czy³a: 20 Wrz 2011

Sk±d: MAZOWSZE

   

Wys³any: 2013-09-20, 16:21   

najlepsze jest to, ze zmierzch się skończył 4 ever, a w kinach dopiero 2 cześć igrzysk bedize :P
_________________
Myślę, więc jestem - i zniknął...
 

Cukierkowa  

Hiper wymiatacz



ImiÄ™: Paulina

Wiek: 64

Do³±czy³a: 28 Sty 2012

   

Wys³any: 2013-09-21, 12:10   

pytac o to co lepsze czy "zmierzch" czy "igrzyska smierci" to troche tak jakby pytac: co lepsze biegunka czy wymioty. obie ksiazki fakt roznia sie od siebie calkiem sporo ale sprowadzaja sie do jednego, sa rownie banalne i maja jednakowo niski poziom. o filmach nie wspomne bo to juz totalna porazka po calej linii.
_________________
Take my two hands and put them on my throat. God, give me a mirror so I can watch myself choke.
 

Truskawka1  

User



ImiÄ™: Lena

Do³±czy³a: 28 Sie 2012

Sk±d: Warszawa

   

Wys³any: 2013-09-21, 21:28   

Cukierkowa, ostro pojechalas... chyba za ostro... zreszta to zawsze kwestia gustu. A oba filmy sa specyficzne w klimacie, moze dlatego nie przypadly Ci do gustu... Trzeba lubic taka stylistyke :-)
 

Cukierkowa  

Hiper wymiatacz



ImiÄ™: Paulina

Wiek: 64

Do³±czy³a: 28 Sty 2012

   

Wys³any: 2013-09-22, 10:14   

Truskawka1 napisa³/a:

zreszta to zawsze kwestia gustu

bzdura. jesli cos jest banalne i szablonowe to... jest banalne i szablonowe. poprostu. a do ludzi ktorzy widza w szmirze arcydzielo moge jedynie usmiechnac sie z politowaniem.

Cytat:

A oba filmy sa specyficzne w klimacie, moze dlatego nie przypadly Ci do gustu

jaki znowu specyficzny klimat? przeciez to bylo tak totalnie nudne i przewidywalne ze to nieporozumienie.
_________________
Take my two hands and put them on my throat. God, give me a mirror so I can watch myself choke.
 

maniana

Stały User



Do³±czy³: 27 Mar 2013

   

Wys³any: 2013-09-23, 23:09   

Porównanie jest trochę nie na miejscu. Igrzyska śmierci poza ciekawą wizualnie otoczką mają przekaz. Zmierzch to jak dla mnie sklejka obrazków bez żadnej treści - mówię o filmie bo książki nie dałam rady przeczytać :)
 

CherryCherry  

Mega wymiatacz

CherryCherry


ImiÄ™: Anka

Do³±czy³a: 20 Wrz 2011

Sk±d: MAZOWSZE

   

Wys³any: 2013-09-27, 15:19   

Cukierkowa napisa³/a:

pytac o to co lepsze czy "zmierzch" czy "igrzyska smierci" to troche tak jakby pytac: co lepsze biegunka czy wymioty. obie ksiazki fakt roznia sie od siebie calkiem sporo ale sprowadzaja sie do jednego, sa rownie banalne i maja jednakowo niski poziom. o filmach nie wspomne bo to juz totalna porazka po calej linii.



Bluźnisz czlowikeu - okey zmiech jest TYLKO historyjką miłosną, ale IGRZsyka, a już na pewno W PIER¦CIENIU OGNIA to coś wiecej!
Tam masz dziesiatki odniesień do literatury - do Orwella!, do współczesnego swiata - inwigilacja, życie oparte na śledzeniu reality show, wszystyko na pokaz, próby przypodobania sie sponsorom i ogromna przepaść społeczna - biedne dystrykty - przymierająca głodem rodzina Kat niss i bogaty - dołsownie rzygający pysznym jedzeniem Kapitol!
_________________
Myślę, więc jestem - i zniknął...
 

wikaG  

User



Do³±czy³a: 07 Lis 2010

   

Wys³any: 2013-09-27, 15:25   

Zmierzch jest tylko płyką historyjka o miłości. Nie mówię, że nie może sie niepodobać. Obejrzałam - a i owszem. Calą serię. Jednak Igrzyska, to jest film, który ma drugie dno. Nie dość, że jest tu rewolucja, ideały, chory system, groźna niszczycielska wladza, to sa tez warosci uniwersalne. Miłość, rodzina, lojalność. To jest film - książka też - która głęboko zapada w pamiec. Pomaga uporać się z przeciwnościami losu. Mnie historia Katniss pomogła w moim życiu. Serio. Wiedziałam, że jestem sama i musze przetrwać tak jak ona. Nie rzucać się z "motyka na slońce", tylko krok po kroku, sukcesywnie wychodzic z kłopotów. Małą bitwę juz wygrałam. Teraz planuję wygrac wojnę :) Nie napiszę o co chodzi - to zbyt osobiste. Jednak Igrzyska RULEZ.
_________________
Pesymista - były optymista dobrze poinformowany ;)
 

WhosThere  

Mega wymiatacz



ImiÄ™: Bartek

Wiek: 28

Do³±czy³: 18 Cze 2013

Sk±d: Polska

   

Wys³any: 2013-09-28, 12:23   

Cytat:

Nie dość, że jest tu rewolucja, ideały, chory system, groźna niszczycielska wladza, to sa tez warosci uniwersalne. Miłość, rodzina, lojalność.

Przecież większość książek fantasy opiera się na tym schemacie :hyhy: Choćby "Dziedzictwo" Paoliniego, "Tunele", "Dary Anioła" itd. itd.

Film nie był w żadnym momencie zaskakujący - po prostu idzie przetartymi ścieżkami. I nie ma w tym nic złego, no ale wychwalanie "Igrzysk" pod niebiosa i ta nużąca gadka o tym "głębokim przesłaniu", to przesada.
_________________
Lekcja pozbawiona bólu nie ma znaczenia. To dlatego, że nie można otrzymać czegoś, nie poświęcając niczego w zamian. Jednak jeśli przetrwasz bolesne lekcje i wyciągniesz z nich wnioski, będziesz miał serce mocniejsze niż cokolwiek innego.
 

Truskawka1  

User



ImiÄ™: Lena

Do³±czy³a: 28 Sie 2012

Sk±d: Warszawa

   

Wys³any: 2013-09-28, 14:14   

Igrzyska smierci to film, ktory porusza problem inwigilacji spoleczenstwa, brak jakiej kolwiek prywatnosci... Zezwierzecenie ludzi... Dla mnie to nie jest banalne, tylko chore... My tez troche podazamy w te strone. Zobaczcie jaka mode kreuja dzisiejsze media? jasne, jeszcze nie smierc na wizji dla zabawy, ale te wszystkie programy jada na skrajnych, niskich emocjach... Im wieksza ludzka tragedia, tym wieksza ogladalnosc...
 

Magix  

Stały User



Do³±czy³a: 26 Kwi 2012

   

Wys³any: 2013-10-11, 11:27   

Historia z życia wzięta: Jakieś 2 tygodnie temu pod Warszawą był wypadek, matka z dwojgiem dzieci wpadła pod pociąg. Dzieci w stanie ciężkim wylądowały w szpitalu, natomiast teraz mają się dobrze. Jak przedstawiły sytuację media? Dodały sporo dramaturgii i uśmierciły jedno dziecko - bo to się sprzeda. Kolejna rzecz, jak wyglądały początki mediów - półnagie tańczące kobiety były wszędzie - bo to sie sprzedawało. Ludzie stawali się towarem, który sprzedawano jak pieczywo w sklepie. Bo masa tym żyła. Teraz puenta: Igrzyska śmierci mocno odwołują się do tego jak media mogą absurdalnie daleko posunąć się aby dostarczyć ludziom rozrywki, aby na tym zarobić. Ta książka to w żadnym stopniu nie jest banał rodem "Zmierzchu". Ta książka ma ogromne przesłanie, a to że jest napisana prostym językiem aby mogły ją zrozumieć nastolatki to inna sprawa. Nie mylmy tych dwóch pojęć.
 

HappyBoy  

Stały User



Do³±czy³: 29 Lut 2012

Sk±d: wirtual world

   

Wys³any: 2013-10-11, 19:23   

A ktos tu wychwala? Nie widze tu psychofanek, które by sobie tatuowały "I love Peeta" ;)
Ale jednak Igrzyska to nie akie tam fantasy - to nasz świat, żadne magiczne klimaty, sa bardziej realne, bardziej rzeczywiste.
_________________
Szanujmy życie jest jedno.
 

Hayaishi  

Stały User



ImiÄ™: Jakub

Wiek: 31

Do³±czy³: 22 Maj 2013

   

Wys³any: 2013-10-11, 21:21   

Czytając wypowiedzi dziwi mnie ból pośladów nie których osób. Zmierzch oglądałem i czytałem i nawet mi się podoba. Natomiast Igrzyska nie chwyciły mnie za serce. Są dla mnie przecięne. I uprzedzam nie czytałem ich.
_________________
Ciemność nie przezwycięży ciemności.
Uczyni to tylko światło.
Nienawiść nie przezwycięży nienawiści.
Może to zrobić jedynie miłość.


Per Aspera Ad Astra
 

Forum m³odzie¿owe e-Mlodzi.com