Panel logowania

Nie masz jeszcze konta na e-Mlodzi.com?

Zarejestruj siê!

Zapomnia³eœ has³a?

Przypomnij je

Autor

Wiadomo¶æ

Truskawka1  

User



ImiÄ™: Lena

Do³±czy³a: 28 Sie 2012

Sk±d: Warszawa

   

Wys³any: 2013-10-14, 09:31   

HappyBoy napisa³/a:

A ktos tu wychwala? Nie widze tu psychofanek, które by sobie tatuowały "I love Peeta" ;)
Ale jednak Igrzyska to nie akie tam fantasy - to nasz świat, żadne magiczne klimaty, sa bardziej realne, bardziej rzeczywiste.


No wlasnie, Igrzyska wcale nie sa takie proste w przekazie. Maja swoje drugie dno, ktore ma odbicie w naszej rzeczywistosci.
 

HappyBoy  

Stały User



Do³±czy³: 29 Lut 2012

Sk±d: wirtual world

   

Wys³any: 2013-10-15, 21:32   

Ja bym sprostował raczej,że to nasza rzeczywistość ma odbicie w tej książce ;)
_________________
Szanujmy życie jest jedno.
 

Salsa  

User

Uwielbiam taniec!!!



ImiÄ™: Marta

Wiek: 30

Do³±czy³a: 18 Pa¼ 2013

   

Wys³any: 2013-10-18, 14:19   

Mi się niestety nie udało przeczytać, ale oglądałam i "Zmierzch" i oczywiście "Igrzyska śmierci" i pomimo,że uwielbiam wątki miłosne:)...Igrzyska zrobiły na mnie większe wrażenie...Zmuszają do przemyśleń i może pokazują naszą przyszłość, kiedy będziemy kontrolowani i straszeni przez władze...Chociaż patrząc na "dzisiejszy" świat chyba nie będziemy musieli na to długo czekać...???:(
 

Truskawka1  

User



ImiÄ™: Lena

Do³±czy³a: 28 Sie 2012

Sk±d: Warszawa

   

Wys³any: 2013-10-22, 12:08   

Troche to przerazajace... w filmie wladze poprez Igrzyska kontrolowaly i zastraszaly ludzi, az strach pomyslec o naszej rzeczywistosci... Chociaz juz sie slyszy o podsluchach na skype, czy weryfikowaniu fecebooka...
 

LillyMon  

User

gwiazdeczka



Do³±czy³a: 21 Sie 2013

Sk±d: z dali wielkich

   

Wys³any: 2013-10-22, 13:02   

Igrzyska są ambitne i dobrze napisane, są antyutopią ze świetnie opisanym tłem i przemyślanym uniwersum, Zmierzch jest strasznie słaby w porównaniu.
 

Ardat

User



ImiÄ™: Solange

Do³±czy³: 12 Wrz 2013

   

Wys³any: 2013-10-27, 20:17   

Dla mnie zdecydowanie "Igrzyska śmierci", chociaż "Zmierzch" też czytałam.
Miło się go pochłonęło, ale jednak wolę książki, które skłaniają mnie do jakichkolwiek refleksji. ;)
Poza tym, tyle nasłuchałam się od koleżanek o idealności Edwarda ("On jest idealny, nie ma takich mężczyzn!"), że czułam się "zawiedziona", gdy mnie kompletnie nie pociągał. :D
Cóż, chyba nie jestem romantyczna. :P


Może i nie jest to działo jakich światowych lotów, ale uważam, że to dobra pozycja dla osób w młodym wieku. Mówię tu o Igrzyskach.
Skłania do przemyśleń, ma odniesienie do otaczającej nas rzeczywistości. To dobra pozycja. ;)
 

maniana

Stały User



Do³±czy³: 27 Mar 2013

   

Wys³any: 2013-11-08, 13:00   

Jak dla mnie to zupełnie nie do porównania tematy. Zmierzch to książka typowo dla nastolatków a w Igrzyskach mamy tyle analogii do rzeczywistości i dzisiejszego świata że książka jest dużo głębsza.
 

Salsa  

User

Uwielbiam taniec!!!



ImiÄ™: Marta

Wiek: 30

Do³±czy³a: 18 Pa¼ 2013

   

Wys³any: 2013-11-13, 13:35   

W "Igrzyskach śmierci" mnie osobiście zaintrygowała również ta futurystyczna moda...Sama bym się nie odważyła tak ubrać, ale miło popatrzeć:)
 

maniana

Stały User



Do³±czy³: 27 Mar 2013

   

Wys³any: 2013-11-18, 13:22   

zaćmieniex3 napisa³/a:

Nie czytałam "Igrzysk..." nie słyszałam o tej książce nigdy ;p
Za to "Zmierzch" czytam w tej chwili drug raz i uważam że książka jest rewelacyjna ;p



W takim razie spróbuj koniecznie, bo książka jest naprawdę rewelacyjna!
 

expirion

Stały User



ImiÄ™: Marcin

Wiek: 33

Do³±czy³: 27 Sie 2012

   

Wys³any: 2013-11-18, 15:00   

Aż musiałem zajrzeć na ten wątek, bo dla mnie szczerze mówiąc porównywanie Zmierzchu do Igrzysk jest nieporozumieniem. Ok, obie serie są dla młodzieży, ale jednak motyw i samo przesłanie jest inne. "Igrzyska" mają trochę apokaliptyczny wydźwięk i skupiają się sporo na całym społeczeństwie, na manipulacjach państwa itd. Niestety "Zmierzch" jest pod tym względem uboższy.
_________________

 

maniana

Stały User



Do³±czy³: 27 Mar 2013

   

Wys³any: 2013-11-22, 12:48   

Zgadzam się, że trochę nietrafione wątek z porównaniem. Ale te książki są klasyfikowane jako dla młodzieży, moim zdaniem Igrzyska trafiają jednak do trochę starszej grupy odbiorców, jest tam bardzo dużo metafor i nawiązań do historii.
 

miśkaa2

User


Do³±czy³: 08 Lis 2013

   

Wys³any: 2013-11-25, 10:32   

Też zgadzam się że porównywanie tych dwóch serii jest niefortunne. To w ogóle inna tematyka. Czytałam zarówno "Igrzyska.." jak i "Zmierzch" ( tylko pierwszą cześć co prawda) i obie mi się podobały, z tym że igrzyska mają chyba trochę bardziej poważną tematykę i nie są aż tak nierealną jak zmierzch nie oszukujmy się. Przykładów terroru i polityki strachu stosowanej przez państwa (może nie aż w takim stopniu jak w Igrzyskach) jest sporo i we współczesnych czasach. Wampirów natomiast jeszcze nie spotkałam :))
 

Rosepha  

Stały User

rose



Wiek: 27

Do³±czy³a: 18 Lis 2013

Sk±d: Wroc³aw

   

Wys³any: 2013-11-25, 16:51   

Nie ma sensu tego porównywać. Książka o wampirach i antyutopia? Proponowałabym porównać "Igrzyska" z "Niezgodną" Veronici Roth.
 

Salsa  

User

Uwielbiam taniec!!!



ImiÄ™: Marta

Wiek: 30

Do³±czy³a: 18 Pa¼ 2013

   

Wys³any: 2013-12-02, 12:33   

Byłam wczoraj w kinie i muszę przyznać, że nie myślałam ,że "W pierścieniu ognia" przebije pierwsze Igrzyska, ale tak się właśnie stało. Władza dalej chciała kontrolować ludzi i Igrzyska były formą zastraszania, ale rewolucja, którą rozpoczęła Katniss była wątkiem, który mnie zaintrygował najbardziej. Oczywiście przepiękne kreacje Katniss również nie umknęły mojej uwadze:) Wątek miłosny był w drugiej części daleko w tyle i tym bardziej nie da się jej porównać do "Zmierzchu".
 

Forum m³odzie¿owe e-Mlodzi.com