Panel logowania

Nie masz jeszcze konta na e-Mlodzi.com?

Zarejestruj siê!

Zapomnia³eœ has³a?

Przypomnij je

Autor

Wiadomo¶æ

Patrycja94  

Hiper wymiatacz

ZÅ‚a dziewczyna



ImiÄ™: Patrycja

Do³±czy³a: 15 Wrz 2009

Sk±d: wzi±æ na wino?

   

Wys³any: 2009-09-21, 20:38   "Zmierzch" vs "Igrzyska Å›mierci"

Tego tematu jeszcze nie było. (Specjalnie sprawdzałam!)
Chciałabym znać wasze zdanie na ten temat:
wolicie "Zmierzch" czy "Igrzyska..."? Dlaczego?
 

maja21

Stały User


Do³±czy³: 08 Wrz 2009

   

Wys³any: 2009-09-21, 20:44   

zmierzch pokochałam tą książke <3
film z resztą też ;D
 

bliss  

Stały User



ImiÄ™: Monika

Wiek: 32

Do³±czy³a: 20 Wrz 2009

   

Wys³any: 2009-09-21, 20:51   

każda panna po obejrzeniu "Zmierzchu" zostaje poddana torturze jaką jest niemoc ucałowania Edwarda w palec u stopy :-D niee mam pojęcia co to takiego są te "Igrzyska"
_________________
"Byłem rad, że mogę udzielić prawidłowej odpowiedzi, co też uczyniłem. Powiedziałem, że nie wiem."
 

Dorotka^^  

Stały User



ImiÄ™: Dorota

Wiek: 32

Do³±czy³a: 30 Sie 2009

Sk±d: Katowice

   

Wys³any: 2009-09-21, 21:42   

Ja też niewiem co to igrzyska ale mysle że wybrałabym zmierzch :) anwet gdybym je znała :D ^^
_________________
Ja tu tylko sprzatam...

...Sztuką jest żyć, a prawdziwym arcydziełem żyć i nie zejść na psy...
 

Kudlaty  

User



ImiÄ™: Kuba

Wiek: 30

Do³±czy³: 10 Wrz 2009

Sk±d: z Barwa³du

   

Wys³any: 2009-09-22, 10:24   

Może chodzi ci o Insygnia ¦mierci ?? ^^ Harrego Pottera ?
Bo ja np Igrzysk nie czytałem, nie słyszałem nawet o takiej książce.

A zmierzchu też nie czytałem xD, wole HP.
 

Gray  

Hiper wymiatacz



Do³±czy³a: 18 Maj 2009

   

Wys³any: 2009-09-26, 23:29   

"Igrzysk" nie czytałam, aczkolwiek już sam ich opis jest bardziej emocjonujący niż cała saga Zmierzchu.
 

Patrycja94  

Hiper wymiatacz

ZÅ‚a dziewczyna



ImiÄ™: Patrycja

Do³±czy³a: 15 Wrz 2009

Sk±d: wzi±æ na wino?

   

Wys³any: 2009-10-01, 19:30   

Większość z Was nie czytała "Igrzysk ¦mierci", dlatego umieszczam tutaj opis książki:
"Na ruinach dawnej Ameryki Północnej rozciąga się państwo Panem, z imponującym Kapitolem otoczonym przez dwanaście dystryktów. Okrutne władze stolicy zmuszają podległe sobie rejony do składania upiornej daniny. Raz w roku każdy dystrykt musi dostarczyć chłopca i dziewczynę między dwunastym a osiemnastym rokiem życia, by wzięli udział w Głodowych Igrzyskach, turnieju na śmierć i życie, transmitowanym na żywo przez telewizję.

Bohaterką, a jednocześnie narratorką książki jest szesnastoletnia Katniss Everdeen, która mieszka z matką i młodszą siostrą w jednym z najbiedniejszych dystryktów nowego państwa. Katniss po śmierci ojca jest głową rodziny - musi troszczyć się, by zapewnić byt młodszej siostrze i chorej matce, a to prawdziwa walka o przetrwanie...

Uznana pisarka Suzanne Collins jest mistrzynią w konstruowaniu zaskakujących zwrotów akcji, doskonale łączy refleksję z przygodą i romansem w swojej nowej, świetnej powieści o przyszłości, która niepokojąco przypomina teraźniejszość. "
P.S. To nie ja pisałam
_________________
...I ślubuję Ci uśmiech przy porannej kawie, parasol w deszczu i stokrotki na wiosnę.
 

KarolaJn666  

User


ImiÄ™: Karolina

Do³±czy³a: 03 Pa¼ 2009

   

Wys³any: 2009-10-03, 14:53   

Czytałam obie książki. Nie potrafię wybrać lepszej, aczkolwiek chyba jestem bardziej przychylna do Zmierzchu ;)
 

Aerien  

Wymiatacz

NewBorn



ImiÄ™: Agnieszka

Wiek: 30

Do³±czy³a: 27 Wrz 2009

Sk±d: Waszafa

   

Wys³any: 2009-10-03, 15:54   

nie czytałam "Igrzysk" ale myślę, że jest o wiele bardziej złożona niż "Zmierzch", ale i tak lubie czytać całą sagę. Myślę, że lepiej iż czytamy ten cały "Zmierzch" niż byśmy nie mieli czytać niczego.
_________________
Jakubie, zrób mi loda!
 

syntia  

User

schizofreniczka :D



ImiÄ™: Kinga

Wiek: 30

Do³±czy³a: 22 Wrz 2009

Sk±d: okol. Lbln

   

Wys³any: 2009-10-03, 17:56   

Nie czytałam Igrzysk ale Zmierzch owszem... Co do Zmierzchu to książka super w przeciwieństwie do ekranizacji. A Igrzyska z opisu wydają się ciekawe więc nie mogę od razu zakładać że Zmierzch i tak napewno byłby fajniejszy, dlatego muszę poszukać w bibliotece Igrzysk. :)
 

Grenka

User



Do³±czy³: 11 Pa¼ 2009

   

Wys³any: 2009-10-11, 18:41   

Aerien napisa³/a:

jest o wiele bardziej złożona niż "Zmierzch"


masz racje;]

Ja bez wachania wybieram "Igrzyska ¦mierci". Moja ulubiona książka! Poprostu ją uwielbiam i mogę czytać w kółko całymi dniami - uzalezniłam się od niej. Gorąco polecam, każdemu kto jeszcze nie przeczytał. W tym miesiącu w księgarniach ma się pojawić druga część "W pierścieniu ognia" i już nie moge wytrzymać żeby ją kupić.

"Zmierzch" jest fajny, ale dość płytki (praktycznie jedynym wątkiem jest ten miłosny), mimo to porafi wciągnąć. Jednak wystarczy mi, że raz przeczytałam tą sage i już jakoś nie odczuwam potrzeby przeczytania jej drugi raz;P
 

lola  

Pogromca postów

z głową w chmurach



Wiek: 32

Do³±czy³a: 16 Sty 2009

Sk±d: zza legendy mgie³

   

Wys³any: 2009-10-17, 20:10   

"Igrzyska śmierci" to niesamowita książka. Jestem pod wrażeniem. Mogę ją każdemu polecić ;) i w sumie muszę się przyznać, że wypożyczyłam ją tylko dlatego iż weszłam wcześniej na ten temat i zauważyłam że nie znam tej książki....
"Zmierzch" jest dla mnie płytki i przewidywalny.
_________________
Renesans znał przedziwne sposoby trucia: hełmem lub płonącą pochodnią, haftowaną rękawiczką lub klejnotami wysadzanym wachlarzem, złotym puzderkiem lub łańcuchem z bursztynów. Dorian Gray został zatruty książką.
 

miss.katy  

Stały User

Niezależna .



ImiÄ™: Marta

Wiek: 31

Do³±czy³a: 22 Pa¼ 2009

Sk±d: Poland?

   

Wys³any: 2009-10-23, 19:44   

Nie czytałam Igrzysk, a po przeczytaniu Zmierzchu wcale nie chcę 'pocałować stóp Edwarda xd' . Za to... ubóstwiam Jacoba. Jest słodki i taki... Ahh, nieważne. Postać fikcyjna, i tyle .
_________________
`We live, as we dream - alone .
 

zaćmieniex3  

Stały User



Do³±czy³a: 02 Sty 2010

   

Wys³any: 2010-01-02, 22:52   

Nie czytałam "Igrzysk..." nie słyszałam o tej książce nigdy ;p
Za to "Zmierzch" czytam w tej chwili drug raz i uważam że książka jest rewelacyjna ;p
 

claudia .  

Wymiatacz

wybitna manipulantka


ImiÄ™: klaudia

Wiek: 30

Do³±czy³a: 26 Sie 2009

   

Wys³any: 2010-01-11, 18:14   

czytałam obie i "zmierzch" jest rewelacyjny w porównaniu do "igrzysk" .
potrafi wciagnąć. ;)
_________________
i choćbyś nie wiem jak się starała, słuchawki zawsze będą poplątane, herbata za gorąca, a facet nie ten.
 

Forum m³odzie¿owe e-Mlodzi.com