Panel logowania

Nie masz jeszcze konta na e-Mlodzi.com?

Zarejestruj siê!

Zapomnia³eœ has³a?

Przypomnij je

Autor

Wiadomo¶æ

CheeryLipstick  

Pogromca postów


Do³±czy³a: 08 Kwi 2009

   

Wys³any: 2009-09-01, 14:03   Zmniejszenie krwawienia.

Poszukuję dobrych sposobów na zmniejszenie krwawienia podczas miesiączki.
Jutro będzie drugi dzień miesiączki , a na drugiej lekcji mam w-f i nie wypada tak od razu na początku roku szkolnego zwolnienia dawać. A drugiego dnia tak jak i pierwszego.. wszystko mnie boli i mam tkzw. "potop" (od bólu są tabletki które nawet pomagają.)
Boje się ,że po nadmiernym wysiłku będzie mi jeszcze bardziej żle i w każdej chwili mogę przecieknąć.. (tu już zabezpiecze się podpaskami na noc :-P )

Jak któraś z Was ma jakieś skuteczne metody to baaaardzo bym prosiła o zaprezentowanie , dziękuje! (:
_________________
W każdym z Was jest wariat.
 

Iwona  

Pogromca postów

Iwona



ImiÄ™: Iwona

Do³±czy³a: 19 Sie 2009

   

Wys³any: 2009-09-01, 14:10   

LillyLu napisa³/a:

A drugiego dnia tak jak i pierwszego.. wszystko mnie boli i mam tkzw. "potop" (od bólu są tabletki które nawet pomagają.)


znam to bardzo dobrze. moja wychowawczyni wie o tym wiec zwalniac sie raczej ja bym mogla...pogadaj z babkÄ… od w-f, moze ci pozwoli albo wcale nie cwiczyc albo chociaz mniej ;)
ja ostatni rok na wf nie cwiczylam wiec nie mialam tego problemu, ale teraz musze nauczycielce powiedziec jakby co.

pogadaj z babka :P
 

Gray  

Hiper wymiatacz



Do³±czy³a: 18 Maj 2009

   

Wys³any: 2009-09-01, 14:19   

Wysokie temperatury rozszerzają naczynia krwionośnie, niskie zwężają - zawsze podczas miesiączki myję się chłodną wodą i rzeczywiście krwawienie jest mniejsze.
 

MakeMeSmile.  

Stały User

I'M NOT YOUR TOY!



ImiÄ™: Marta Joanna Jot.

Do³±czy³a: 29 Sie 2009

Sk±d: wiesz kim jestem?

   

Wys³any: 2009-09-01, 14:22   

A odbiegając trochę do tematu.. Czy jutro przypadkiem nie będzie zasad BHP na wf? Naprawdę musisz ćwiczyć?
_________________
Kiedy ludzie są tego samego zdania co ja, mam zawsze wrażenie, że się pomyliłam.
 

Agyness  

Wymiatacz



ImiÄ™: Basia

Do³±czy³a: 04 Maj 2009

   

Wys³any: 2009-09-01, 14:45   

jutro będziesz miała omówienie w-f, co będziecie robić w tym roku. U mnie zawsze jest wolne wtedy.
_________________
SÄ… dwa pytania, które czÅ‚owiek musi sobie zadać: pierwsze brzmi “DokÄ…d idÄ™?” a drugie: „Kto idzie ze mnÄ…?” JeÅ›li kiedykolwiek postawisz sobie te pytania w zÅ‚ej kolejnoÅ›ci – masz problem.

<3
 

CheeryLipstick  

Pogromca postów


Do³±czy³a: 08 Kwi 2009

   

Wys³any: 2009-09-01, 14:47   

No właśnie szczerze powiedziawszy tak się zastanawiam czy jutro aby nie będzie lekcji organizacyjnej.. hm no ale strzeżonego Pan Bóg strzeże więc wolałam się poradzić (:
_________________
W każdym z Was jest wariat.
 

MakeMeSmile.  

Stały User

I'M NOT YOUR TOY!



ImiÄ™: Marta Joanna Jot.

Do³±czy³a: 29 Sie 2009

Sk±d: wiesz kim jestem?

   

Wys³any: 2009-09-01, 14:55   

LillyLu napisa³/a:

ale strzeżonego Pan Bóg strzeże więc wolałam się poradzić (:


rozumiem. ; )

ale jakoś tak mi to na myśl przyszło. ^^
_________________
Kiedy ludzie są tego samego zdania co ja, mam zawsze wrażenie, że się pomyliłam.
 

motyl  

Moderator

gryzÄ™.



Wiek: 34

Do³±czy³a: 13 Cze 2009

Sk±d: Wielkopolska

   

Wys³any: 2009-09-01, 15:40   

LillyLu, na mnie zawsze działa alkohol. Okres się wtedy zatrzymywał. No, ale nie jest to najlepszy pomysł. Mniejsze krwawienia są też podczas stosowania tabletek antykoncepcyjnych. No i z zimno wodą też się sprawdza czasem.
_________________
"Nadal wierzę w marzenia z dzieciństwa.
W niewysłane listy, że nadejdą...
Wierzę, że pijąc wódkę za błędy nigdy nie powiem "żałuję" i wciąż nowe popełniać będę...
W numery telefonów, które w słuchawkach nigdy nie zamilkną..."
 

eMeF  

Wymiatacz



ImiÄ™: Marta

Do³±czy³a: 14 Kwi 2009

Sk±d: ¿e znowu

   

Wys³any: 2009-09-01, 15:43   

na mnie alkohol działa odwrotnie -> więcej krwawienia

są takie tabletki : EXACYL się chyba nazywają ale są z hormonami chyba w każdym razie jedna nie szkodzi (testowałam;p)
 

Gray  

Hiper wymiatacz



Do³±czy³a: 18 Maj 2009

   

Wys³any: 2009-09-01, 16:09   

eMeF napisa³/a:

ale sÄ… z hormonami

Z hormonami się nie powinno eksperymentować, a tymbardziej w tym wieku.
 

Coco Chanel  

Pogromca postów



ImiÄ™: Coco

Wiek: 33

Do³±czy³a: 15 Sie 2009

   

Wys³any: 2009-09-01, 17:04   

LillyLu, ja odradzam Ci alkohol, ponieważ różnie wpływa na różne organizmy, akurat u mnie nieco "tamuje" krwawienie. Na pewno dobrym domowym sposobem jest zimna woda.
Myśl pozytywnie, że jutro będziecie omawiać plan pracy na ten rok szkolny, a potem zostanie mało czasu i sobie tam trochę poodbijacie piłkę ;)
_________________
zapuszczam włosy i chudnę 20kg.
 

angell1313

User


Do³±czy³: 30 Sie 2009

   

Wys³any: 2009-09-01, 17:21   

Witam ;)
Mi (gdy mam bolesny okres) wystarczy wziąć tabletkę przeciwbólową na przerwie przed wf.
Mi to pomaga :D ;)
 

SweetGirl  

Pogromca postów

nie taka słodka



Wiek: 28

Do³±czy³a: 18 Mar 2009

   

Wys³any: 2009-09-01, 18:45   

Pewnie na 1 lekcji WF nie będziecie się nawet przebierać więc...
Myj się zimną woda i weź sobie tableke do szkoły jakby bolało .
_________________
` jedziemy żółtą ciężarówką... jest droga i same możliwości `
 

deszczowa

User


Do³±czy³: 19 Sie 2009

   

Wys³any: 2009-09-02, 21:45   

podobno zażywanie kilka dni przed okresem sporych ilości witaminy C i rutinoscorbinu zmniejsza krwawienie. coś w tym jest, bo zarówno pierwszy jak i drugi specyfik ma właściwości obkurczające naczynia krwionośne. warto wypróbować :)
natomiast na bolesne miesiączki dobrze łyknąć aspirynę dzień przed spodziewanym "nadejściem", aspiryna dla odmiany rozrzedza krew, dzięki czemu nie ma skrzepów i skurczy aż tak paskudnych.
 

Dorotka^^  

Stały User



ImiÄ™: Dorota

Wiek: 32

Do³±czy³a: 30 Sie 2009

Sk±d: Katowice

   

Wys³any: 2009-09-02, 23:14   

zgadzam sie co do zimnej wody mi pomaga a po za tym my na 1 lekcji wf niegdy sie nie przebieramy powiedzcie ze nie chcecie cwiczyc ze chcecie tylko omówić zasady i tyle :D uda sie zobaczysz :)
_________________
Ja tu tylko sprzatam...

...Sztuką jest żyć, a prawdziwym arcydziełem żyć i nie zejść na psy...
 

Forum m³odzie¿owe e-Mlodzi.com