Panel logowania

Nie masz jeszcze konta na e-Mlodzi.com?

Zarejestruj siê!

Zapomnia³eœ has³a?

Przypomnij je

Autor

Wiadomo¶æ

werka45  

User


ImiÄ™: Weronika

Do³±czy³a: 19 Maj 2012

   

Wys³any: 2012-05-27, 09:46   zwiÄ…zek

Co myślicie o związku podczas bycia w klasie gimnazjum?
 

Shanta

Wymiatacz



Do³±czy³: 18 Maj 2010

   

Wys³any: 2012-05-27, 10:45   

ale o co się dokładnie pytasz? Można być w związku w gimnazjum, dla mnie jest to dopiero głupota gdy zaczyna się człowiek w tym wieku bawić w związki dla, bądź co bądź, bardziej dojrzalszych ludzi - seks i te sprawy.
_________________
To możliwość spełnienia marzeń sprawia, że życie jest tak fascynujące.

Paulo Coelho
 

lola  

Pogromca postów

z głową w chmurach



Wiek: 32

Do³±czy³a: 16 Sty 2009

Sk±d: zza legendy mgie³

   

Wys³any: 2012-05-27, 11:43   

To jest zabawa w zwiÄ…zek. Nie zwiÄ…zek.
Ale kiedyś dzieci muszą zacząć dorastać. Może to pewna forma na poczucie się doroślejszym?
_________________
Renesans znał przedziwne sposoby trucia: hełmem lub płonącą pochodnią, haftowaną rękawiczką lub klejnotami wysadzanym wachlarzem, złotym puzderkiem lub łańcuchem z bursztynów. Dorian Gray został zatruty książką.
 

werka45  

User


ImiÄ™: Weronika

Do³±czy³a: 19 Maj 2012

   

Wys³any: 2012-05-28, 06:29   

No właśnie, jestem w gimnazjum i jakoś nie szukam chłopaka itd. Może niektórzy chcą się czuć dowartościowani albo coś?
 

Ostia  

VIP


Do³±czy³a: 02 Lut 2009

   

Wys³any: 2012-05-28, 09:03   

werka45 napisa³/a:

Może niektórzy chcą się czuć dowartościowani albo coś?


Ale i też nie zawsze o to chodzi. Niektórzy są w związku - i dobrze, niech będą, byleby pamiętali o tym, co w tym wieku jest najważniejsze - nauka.
Powoli można się w to zaczynać bawić, poznawać siebie i to, czego chce się od drugiej osoby. Ale czy dużo w tym powagi? Nie sądzę, chociaż każdy, subiektywnie, zarzeknie się, że to Ta Jedna Jedyna Miłość.
 

cala_w_trawie  

Hiper wymiatacz

alternatywna



ImiÄ™: Anet

Wiek: 30

Do³±czy³a: 06 Lut 2012

Sk±d: z lubelskiej wsi

   

Wys³any: 2012-05-28, 11:06   

Bardzo dobrze, niech będą takie związki. Lepiej się zacząć wcześniej uczyć na błędach - a takie miłości zazwyczaj po okresie euforii pt. "To już na zawsze" kończą się i pozostaje płacz i nienawiść. Moim zdaniem dobra lekcja. Poza tym po to żyjemy, żeby kochać, więc kochajta się, Gimnazjaliści i cała reszta!
 

Arron  

User



Imię: Paweł

Do³±czy³: 01 Cze 2012

   

Wys³any: 2012-06-01, 18:20   

Dosyć zabawne wydaje się podziwianie wielkich emocjonalnych przeżyć gimnazjalistów, związanych z "miłosnymi doświadczeniami". Mimo wszystko sądzę, że takie pierwsze sympatie budują w młodym człowieku fundamenty czułości, zaangażowania itd., więc i to z pewnością ma swoje plusy.
Problemy zaczynają się kiedy owe "związki" wprowadzają zdecydowanie przedwcześnie młodzież w sferę seksualną. No ale tu również wchodzimy w sferę moralności...
 

KunegundaM  

User


Do³±czy³a: 01 Cze 2012

Sk±d: £ód¼

   

Wys³any: 2012-06-01, 18:27   

Coś takiego uczy trochę odpowiedzialności i życia z kimś tak, by go nie zranić itp.
Ja osobiście mam lat 16 za miesiąc będę już w liceum... czuje się trochę na granicy... Bo z jednej strony przed chwilą byłam dzieckiem a tu już wymagają ode mnie dojrzałości... w liceum zaczynają się pierwsze miłości i często trudno je odróżnić od zauroczeń... Wszystko zależy nie od wieku, lecz od naszej dojrzałości... są dojrzali 14 latkowie i niedojrzali 30 latkowie więc nie można mierzyć wszystkich jedną miarą
 

Darcia  

Pogromca postów



ImiÄ™: Daria

Wiek: 29

Do³±czy³a: 10 Sie 2009

Sk±d: Gdañsk

   

Wys³any: 2012-06-02, 13:13   

werka45 napisa³/a:

Co myślicie o związku podczas bycia w klasie gimnazjum?


Ni to złe, ni to jakoś bardzo wow.
Kiedyś trzeba zacząć i zobaczyć, z czym to się je. Sama zaczęłam w gimnazjum.
_________________
Hey, believe me: our dreams really can come true!
 

fear  

Hiper wymiatacz

Póki co nauka.



ImiÄ™: Aleksandra.

Wiek: 27

Do³±czy³a: 03 Lut 2012

   

Wys³any: 2012-06-02, 19:36   

Hm kończę gimnazjum właśnie i jakiś tam związek od kilku miesięcy zaczęłam. Nie uważam, że to miłość na całe życie, chłopak niestety/stety tak i mu wytłumaczyć tego nie idzie. Już sobie darowałam. Uparł się i twierdzi, że on wie co mówi, bo to takie uczucie i nie umie tego opisać. Ale jest dla mnie bardzo, bardzo dobry. Niezwykle opiekuńczy, szczery i kochany. Teraz jest dobrze, jesteśmy dla siebie przyjaciółmi w tym związku, wszystko oparte na relacjach partnerskich i to jest fajne. "Kochamy się" i żyjemy jakoś. :)

Chodzenie z kimś tam by chodzić jest głupie, a często tak jest, że to dla splendoru i zabawy się dzieję. Te osoby mało o sobie wiedzą i do tego nie spędzają prawie ze sobą czasu.
_________________
Krzyczysz, że chowam się przed tobą i jestem skryty
Lub chcąc być blisko ze mną solidarnie milczysz
Kochając i się złoszcząc znosisz to cierpliwie
Ja też cię bardzo kocham, tylko trochę autystycznie
 

Carmillio  

Mega wymiatacz



ImiÄ™: Piotr

Wiek: 28

Do³±czy³: 11 Lut 2009

   

Wys³any: 2012-06-03, 16:08   

jakoś nie mogę sobie wyobrazić żeby osoba w wieku 15-16 lat była w stanie w pełni zrozumieć pojęcie "związku", oczywiście nie odnoszę tego do wszystkich, ewenementy się zdarzają. ale w tym wieku samo bycie z kimś, poczucie bliskości jest wystarczającym odpowiednikiem prawdziwego związku. :-)
_________________
Zresztą, Miłość w naszych czasach nie Istnieje
Trzeba robić Melanż
I się nie Przyzwyczajać

 

werka45  

User


ImiÄ™: Weronika

Do³±czy³a: 19 Maj 2012

   

Wys³any: 2012-06-03, 17:41   

Ja tam mam jakieś doświadczenia związane z zauroczeniem, zakochaniem i związkiem takie tam. Fajnie jest tak czasami odchodzić od zmysłów i spędzać czas tylko z tym/tą ukochanym/ukochaną. :) Choć na przykład teraz przynudzam xd Pani moja od wdżr w gimnazjum powinniśmy budować relacje w postaci przyjaźni itd.
 

ZjemCiBabcie  

Hiper wymiatacz

Medykamentka



Do³±czy³a: 29 Gru 2011

   

Wys³any: 2012-06-03, 21:17   

Jestem za. W wieku 15-16 lat jednak rozumie się więcej czyż nie? Trzeba czekać, aż stuknie nam siedemdziesiątka żeby w pełni zrozumieć słowo miłość i nauczyć się kochać?
_________________
hey you out there on your own
sitting naked by the phone
would you touch me?
 

Grafik  

Wymiatacz

Ten zły!



ImiÄ™: Sebastian

Wiek: 32

Do³±czy³: 01 Lis 2008

Sk±d: Elbl±g

   

Wys³any: 2012-06-03, 22:29   

W takim wieku to nie zwiÄ…zki czasem trwa nawet 2 lata znam takie przypadki ale potem siÄ™ chrzani
_________________
"Nie myśl jak wiele już zrobiłeś ale ile Ci jeszcze zostało"
 

ZjemCiBabcie  

Hiper wymiatacz

Medykamentka



Do³±czy³a: 29 Gru 2011

   

Wys³any: 2012-06-04, 13:53   

Grafik napisa³/a:

W takim wieku to nie zwiÄ…zki czasem trwa nawet 2 lata znam takie przypadki ale potem siÄ™ chrzani



mając dwadzieścia lat, związek też może Ci się 'zchrzanić', więc co wiek gimnazjalny ma tu do rzeczy?
 

Forum m³odzie¿owe e-Mlodzi.com