Panel logowania

Nie masz jeszcze konta na e-Mlodzi.com?

Zarejestruj si!

Zapomniae hasa?

Przypomnij je

Autor

Wiadomo

dobry_dziekan  

Hiper wymiatacz

Pracowity leń



Imię: Marcin

Wiek: 35

Doczy: 09 Lip 2009

Skd: Gdañsk

   

Wysany: 2011-06-19, 10:52   

Mrana napisa/a:


Podobno życie tutaj na ziemi to tylko początek, taka rozgrzewka. Nie wiem, może jest tak jak głosi nasza wiara, może jest reinkarnacja, a może nie ma nic. Nigdy się tego nie dowiemy chociażbyśmy debatowali godzinami. Ważne jest to co zostawimy po sobie na ziemi.


Podobno jeżeli wysadzisz się w metrze i pozabijasz innowierców, to dostaniesz w niebie kilkanaście dziewic. Ponoć dusza umiera jeżeli w życiu nie pocałowało się obrazka na górze piczu piczu. Nigdy nie dowiemy się co jest prawdą... Tyle "wspaniałych" opowieści o życiu po śmierci... tyle ludzi, którzy tak bardzo jej się boją, że budzą swoje najskrytsze fantazje.
_________________
"Mówią, że niepełna wiedza jest rzeczą niebezpieczną, ale jednak nie tak złą, jak całkowita ignorancja."
T. Pratchett
 

korek15  

User


Imię: Weronika

Doczya: 08 Lut 2011

   

Wysany: 2011-06-29, 13:56   

Jestem katolikiem i wierzę w 'życie po życiu'.
Wierzę, że po śmierci pójdę do Czyśćca, a stamtąd albo Niebo albo Piekło.

Jednak w swoim życiu dążę do tego, żeby jednak trafić do Nieba :)
 

Lyssa  

Stały User

Córka Nocy



Imię: Paulina

Doczya: 25 Sty 2011

   

Wysany: 2011-06-29, 14:54   

Nie wierzę w życie po śmierci. Jak umieramy umiera nasz organizm, w tym mózg. A bez niego nie jesteśmy w stanie odczuwać żadnych bodźców. Nie jesteśmy w stanie nic odczuwać. Nie ma nas, jedna wielka pustka, nie ma żadnego życia po śmierci.
_________________
Owszem, jestem teraz wolny,
ale tak samo wolny byłem w więzieniu,
bo wolność to stan ducha.

~Paulo Coelho "Zahir"
 

Szej-Hulud  

Pogromca postów

Éminence grise



Imię: Łukasz

Wiek: 29

Doczy: 07 Sty 2010

   

Wysany: 2011-07-08, 19:49   

Lyssa napisa/a:

A bez niego nie jesteśmy w stanie odczuwać żadnych bodźców.


Ciało nie jest w stanie.

Lyssa napisa/a:

Nie jesteśmy w stanie nic odczuwać.


Ktoś to sprawdził? Skąd wiadomo, że człowiek niczego po śmierci nie odczuwa?
_________________
"Polskie życie polityczne nie może być dżunglą afrykańską, w której buszuje kilkunastu hultai klasowych. Wasz faszyzm albo zginie w Polsce, rozbije głowę o demokrację, albo Polska zapłonie wojną domową." - Ignacy Daszyński
 

Monika1-95  

Mega wymiatacz


Imię: Monik

Doczya: 02 Lis 2010

   

Wysany: 2011-07-12, 23:11   

korek15 napisa/a:

Wierzę, że po śmierci pójdę do Czyśćca, a stamtąd albo Niebo albo Piekło.



Nie żebym się czepiała ale z tego co pamiętam i tego co uczy się na katechezach to to z czyśćca możesz iść tylko i wyłącznie do nieba..
 

Andariel

Stały User



Doczy: 05 Sie 2010

   

Wysany: 2011-07-13, 18:07   

Wiele jest świadków mówiących o reinkarnacji , jak i tych , którzy wierzą w nasze życie na ziemi jako Kośćiół pielgrzymujący w swojej drodze do wiecznej chwały w Niebie . Ile było przypadków , że ktoś po śmierci klinicznej widział światło i czuł obecność Boga ? Dużo... . Jako Katolik jednak kieruję się ku temu , że po coś tu żyję i mój plan jest głębszy niż zgnicie w dębowym pudełku .

Wierzę , że po coś tu jestem . Gdyby nie było życia po śmierci to po co byśmy żyli tutaj w bólu i cierpieniu ... Najlepiej się zabić i nic nie czuć . Ale jak można sobie wyobrazić tą nicość ?
_________________
When you say to me "F*** You"
Say It louder...
 

Eleftheriou  

User

Greek Dream



Imię: Eleftherios

Wiek: 28

Doczy: 21 Lip 2011

Skd: Warszawa/Athina

   

Wysany: 2011-07-21, 21:07   

Ja sądzę, że śmierć naszego mózgu, naszej świadomości kończy wszystko. Smutne ale jak mniemam prawdziwe.
_________________
...Ακούμπησε στον ώμο μου, ξεγέλασε το φόβο μου...
 

Kolekcjoner93  

Wymiatacz



Imię: Patryk

Wiek: 30

Doczy: 13 Lip 2011

   

Wysany: 2011-07-22, 09:08   

Wierzę w życie po śmierci i ciekawi mnie to, jak to jest, gdy dusza opuści ciało, czy wtedy będę sobie latał na ziemi jako duszek, czy może od razu na rozliczenie przed Bogiem z doczesnego życia. :-)
 

adtom

User


Doczy: 29 Lip 2011

   

Wysany: 2011-07-29, 22:20   życie i śmierć człowieka

zawsze będzie nas dręczyć pytanie, a co dalej?. Ale tego nikt nie wie, teorii jest wiele, zależy w co się wierzy. Ja bym wolał wiedzieć kiedy umrę jest taka stronka http://formlinkus.com/news0042.php
 

Crusher

Wymiatacz



Imię: Paweł

Wiek: 31

Doczy: 10 Gru 2010

Skd: Gdynia

   

Wysany: 2011-07-30, 00:18   Re: życie i śmierć człowieka

adtom napisa/a:

zawsze będzie nas dręczyć pytanie, a co dalej?. Ale tego nikt nie wie, teorii jest wiele, zależy w co się wierzy. Ja bym wolał wiedzieć kiedy umrę jest taka stronka http://formlinkus.com/news0042.php


Hah, toś napisał :mrgreen:
Chyba tylko ludzie maksymalnie pogubieni w to wierzą ...
 

raul

User


Doczy: 30 Lip 2011

   

Wysany: 2011-07-30, 22:21   

Każdy z nas się zastanawia co jest po śmierci, jak to jest jak przychodzi ten ostateczny moment. Ja dowiedziałam się kiedy mogę się spodziewać tej chwili dzięki
http://[reklama]/news0041.php
 

kubasal

User


Doczy: 31 Lip 2011

   

Wysany: 2011-07-31, 17:04   

Czy wróżka ma naprawdę rację, przepowiedziała mi dużo rzeczy które się sprawdziły, boję się tylko o jedno, o datę śmierci http://[reklama]/news0041.php - może niepotrzebnie spytałem,.
 

Ta_co_zagubiła  

Stały User



Wiek: 30

Doczya: 18 Mar 2011

   

Wysany: 2011-07-31, 17:54   

Myślę, że po śmierci jest jedna, wielka pustka, nicość. Przestajemy czuć, myśleć, wszystko w nas umiera. Smutne, ale jednak od pewnego czasu tak właśnie widzę śmierć i koniec życia.
Aczkolwiek religia każe wierzyć, że jest tam Bóg, piekło, niebo, czyściec.. Czasami mi się wydaje, że ludzie którzy wierzyli i przeżyli śmierć kliniczną widzieli to niby światło itp. tylko dlatego, że to się zrodziło w ich mózgu. Przez całe swoje życie wpajano w nich religijne prawdy, że mózg to w końcu przyswoił.
_________________
Uczucia są piękne, choć nie zawsze coś warte.
 

Behemoth  

Mega wymiatacz

Pazurzasty



Doczy: 27 Lip 2011

   

Wysany: 2011-07-31, 23:59   

Ja nie wierzę w życie po śmierci i dlatego mam nadzieję, że ludzie wynajdą eliksir wiecznej młodości, zanim umrę.
_________________
Mój nickname w żaden sposób nie wiąże się z mocno umalowaną kapelą metalową. Wiąże się z czarnym, tłustym kotem.

Bierz, co chcesz, potem płać i płacz.
 

Nirnaeth  

Hiper wymiatacz



Doczya: 14 Mar 2009

   

Wysany: 2011-08-01, 00:40   

Coraz bardziej skłaniam się ku przypuszczeniu, że życie po śmierci jest perspektywą wymyśloną przez człowieka. Ludzie boją się nieznanego, niepoznawalnego, boją się śmierci i końca, nie potrafią wyobrazić sobie jak by to było po prostu przestać istnieć. Na dodatek dużo ciężej przeżyć dotychczasowe życie z przekonaniem, że po śmierci to wszystko i tak nie będzie miało sensu z perspektywy garstki ziemi. Być może stąd wzięła się nadzieja na życie wieczne, na drugą szansę, na koniec, który zarazem stanowi początek. Z wiarą życie jest prostsze i łatwiejsze.
Nie wierzę w Boga ani życie po życiu, ale nie mówię też "nie". Po prostu tego nie wiem, i nigdy się nie dowiem, zatem wolę skupić się na tym, do czego przynajmniej mam pewność - życiu doczesnym. Pozytywny wniosek, jak dla mnie.
 

Forum modzieowe e-Mlodzi.com