Panel logowania

Nie masz jeszcze konta na e-Mlodzi.com?

Zarejestruj siê!

Zapomnia³eœ has³a?

Przypomnij je

Autor

Wiadomo¶æ

sun  

Stały User



Wiek: 31

Do³±czy³a: 26 Lip 2009

   

Wys³any: 2009-10-05, 17:55   Å»ycie po Å›mierci?

Tak ostatnio sporo myślałam nad tym, co się dzieje z człowiekiem po jego śmierci. Jak wam się wydaje ? Gdyby tak mocno się wgłębić w ten temat i sobie to wszystko wyobrazić ?
Ja powoli zaczęłam dochodzić do wniosku, że może być to na zasadzie reinkarnacji, bo nie wyobrażam sobie jakoś, żeby przyszła śmierć i wszystko to co jest we mnie, mój mózg, moje wnętrze, po prostu nagle przepadło. Więc czemu ma nie przejść na nowo narodzone dziecko ? Co wy o tym myślicie ?
_________________
'chciałabym móc wejść do Twoich myśli,
potem wyjść i spytać, co naprawdę myślisz.'
 

destrukcyjna  

Pogromca postów



Wiek: 35

Do³±czy³a: 04 Maj 2009

Sk±d: Berlin.

   

Wys³any: 2009-10-05, 18:02   

faktycznie, reinkarnacja to bardzo ciekawa teoria.
sama się ku niej skłaniam w swoich przekonaniach - coś musi później być, a nie tylko koniec i już.
według mnie dusza odradza się w innym ciele.
_________________
meow
 

Mlodyy  

Stały User

¯yjąc swoim życiem



Do³±czy³: 01 Pa¼ 2009

Sk±d: siê tu wzi±³em?

   

Wys³any: 2009-10-05, 18:03   Re: ¯ycie po Å›mierci ?

sun napisa³/a:

Tak ostatnio sporo myślałam nad tym, co się dzieje z człowiekiem po jego śmierci. Jak wam się wydaje ? Gdyby tak mocno się wgłębić w ten temat i sobie to wszystko wyobrazić ?
Ja powoli zaczęłam dochodzić do wniosku, że może być to na zasadzie reinkarnacji, bo nie wyobrażam sobie jakoś, żeby przyszła śmierć i wszystko to co jest we mnie, mój mózg, moje wnętrze, po prostu nagle przepadło. Więc czemu ma nie przejść na nowo narodzone dziecko ? Co wy o tym myślicie ?



Jak byłem mały, myślałem że tak jest.
Ale to nie wiadomo, jak na prawdę jest, może być tak, że nic nie będzie po Nas, ale ja wierzę w życie w Niebie.

Zależy od kwestii wiary, jestem katolikiem, i w nic innego nie wierzę.
Inne wyznania, pewnie w takie coÅ› wierzÄ….
_________________
Jeżeli chcesz wiedzieć, co ma na myśli kobieta, nie słuchaj tego co mówi - patrz na nią.

;*.
 

Melancholik  

Stały User

WymierajÄ…ca tradycja



Imię: £ukasz

Wiek: 29

Do³±czy³: 05 Pa¼ 2009

   

Wys³any: 2009-10-05, 18:32   

Ciężko mi sobie wyobrazić siebie jako nicość. To wręcz niemożliwe. Nie można czegoś doświadczyć nie istniejąc, więc nie możemy mówić o wyobrażaniu tego sobie. Dlatego życie po śmierci wydaje się jakby bardziej... naturalne?
_________________
There is no emotion, there is peace.
There is no ignorance, there is knowledge.
There is no passion, there is serenity.
There is no chaos, there is harmony.
There is no death, there is the Force.
 

sun  

Stały User



Wiek: 31

Do³±czy³a: 26 Lip 2009

   

Wys³any: 2009-10-05, 18:41   

destrukcyjna napisa³/a:

według mnie dusza odradza się w innym ciele



dokładnie.

kiedyś w szkole oglądałam dość ciekawy film, na temat reinkarnacji. niektórzy mieli tak, że pamiętali kim byli w poprzednim życiu i np. dziewczynka chyba tak z 10-12 letnia, czuła, że była matką pewnej rodziny. i poszła do nich, a Ci ją też tak traktowali. na sam jej widok i świadomość, że była ich matką się popłakali. dużo było takich przypadków, i wydaje się to chyba najbardziej realne, niż ... pójście do nieba ? :-|
według mnie nie istnieje takie coś jak "niebo" i "piekło". Jest to tylko jeden z elementów religii, nakłaniający do dobrego postępowania.
_________________
'chciałabym móc wejść do Twoich myśli,
potem wyjść i spytać, co naprawdę myślisz.'
 

Szekle  

Stały User



ImiÄ™: Justyna

Wiek: 30

Do³±czy³a: 03 Pa¼ 2009

   

Wys³any: 2009-10-05, 18:44   Re: ¯ycie po Å›mierci ?

sun napisa³/a:

Ja powoli zaczęłam dochodzić do wniosku, że może być to na zasadzie reinkarnacji, bo nie wyobrażam sobie jakoś, żeby przyszła śmierć i wszystko to co jest we mnie, mój mózg, moje wnętrze, po prostu nagle przepadło. Więc czemu ma nie przejść na nowo narodzone dziecko ? Co wy o tym myślicie ?


Marzycielka ;-) Będziesz karaluchem.

Z odrobina powagi mogę stwierdzić że nie wiem i nie snuje domysłów. Wiem że energia od tak nie ginie.
 

destrukcyjna  

Pogromca postów



Wiek: 35

Do³±czy³a: 04 Maj 2009

Sk±d: Berlin.

   

Wys³any: 2009-10-05, 18:46   

ten temat był bardzo ciekawie poruszony w książce "¯ycie po śmierci"" Leszka Szumana.
polecam lekturkÄ™.
_________________
meow
 

jr_  

Pogromca postów



ImiÄ™: Manselinosa

Do³±czy³a: 27 Sty 2009

Sk±d: Okolice Lublina

   

Wys³any: 2009-10-05, 18:50   

staram się o tym nie myślec, a jak już to w życie wieczne. Choc to jednak też jest ciężko sobie wyobrazic...wiecznośc.
_________________
http://www.youtube.com/watch?v=Sl5HP3MCTKA

http://www.youtube.com/wa...feature=related

Mmm ... ;*
 

Melancholik  

Stały User

WymierajÄ…ca tradycja



Imię: £ukasz

Wiek: 29

Do³±czy³: 05 Pa¼ 2009

   

Wys³any: 2009-10-05, 18:53   

Wieczność... hehe. Wyobraź sobie, że żyjesz wiecznie i do tego możesz obserwować co te mrówki z dołu(czyt. ludzie :mrgreen: ) wyrabiają. Pytanie tylko, czy wieczność nie przeradza się w monotonność.
_________________
There is no emotion, there is peace.
There is no ignorance, there is knowledge.
There is no passion, there is serenity.
There is no chaos, there is harmony.
There is no death, there is the Force.
 

jr_  

Pogromca postów



ImiÄ™: Manselinosa

Do³±czy³a: 27 Sty 2009

Sk±d: Okolice Lublina

   

Wys³any: 2009-10-05, 18:55   

Quallor napisa³/a:

Pytanie tylko, czy wieczność nie przeradza się w monotonność.

i właśnie to jest okropne, przecież wiecznośc to wiecznośc ;D
Dlatego nie myśle o tym co jest po śmierci,bo nie umiem tego pojąc
_________________
http://www.youtube.com/watch?v=Sl5HP3MCTKA

http://www.youtube.com/wa...feature=related

Mmm ... ;*
 

sun  

Stały User



Wiek: 31

Do³±czy³a: 26 Lip 2009

   

Wys³any: 2009-10-05, 19:09   

Quallor napisa³/a:

Pytanie tylko, czy wieczność nie przeradza się w monotonność.



przerodziło by się w końcu, bo ile można obserwować to samo. i to jeszcze przez wieczność...a wieczność to baaaaaaaaaaaaaaardzo długo.

gdyby każdy człowiek po śmierci miałby życie wieczne, to gdzieś by musieli być, i raczej by się nie pomieścili w tym swoim świecie. jakoś z niego muszą wychodzić :] więc czemu nie w inne, nowo narodzone ciało ?
ale to potrafi być nurtujące czasem ;)
_________________
'chciałabym móc wejść do Twoich myśli,
potem wyjść i spytać, co naprawdę myślisz.'
 

cretultix  

Pogromca postów



Wiek: 36

Do³±czy³: 05 Lip 2009

   

Wys³any: 2009-10-05, 21:43   Re: ¯ycie po Å›mierci ?

sun napisa³/a:

, bo nie wyobrażam sobie jakoś, żeby przyszła śmierć i wszystko to co jest we mnie, mój mózg, moje wnętrze, po prostu nagle przepadło. Więc czemu ma nie przejść na nowo narodzone dziecko ? Co wy o tym myślicie ?



Morze nie na dziecko, ale na takiego robaka, bakterie czy też inne żyjątku i owszem, bo jakoś tak dziwnie wychodzi że martwa materia tętni życiem :D
Jak wiadomo w przyrodzie mamy obieg materii, niezwykle fascynujące jest to ze dokładnie te same atomy z których ja się składam mogły być kiedyś kupą dinozaura :D
_________________
Jedynymi ludźmi na ziemi, którzy nie widzieli Chrystusa i jego nauk jako przekazu pokoju są chrześcijanie.

Mohandas Karamchand Gandhi
 

cappuccino  

VIP



ImiÄ™: Mama Madzia

Wiek: 36

Do³±czy³a: 04 Pa¼ 2009

   

Wys³any: 2009-10-05, 21:57   

Jestem Katoliczką, więc wierzę w Niebo oraz piekło. A także Czyściec. To w jakiś sposób pomaga w wyobrażeniu :) ale to i tak niełatwe... myślę, że w Niebie na pewno nie będzie monotonnie ;D, słowo "wieczność" jest nieraz przerażające, ale myślę, że będziemy tak szczęśliwi, że na pewno nam się to nie znudzi :)... nie wierzę w reinkarnację, ani inne tego typu sprawy, ale to kwestia religii.
_________________


http://mama24na7.blog.pl/
 

sun  

Stały User



Wiek: 31

Do³±czy³a: 26 Lip 2009

   

Wys³any: 2009-10-06, 19:07   

cretultix napisa³/a:

Morze nie na dziecko, ale na takiego robaka, bakterie czy też inne żyjątku i owszem, bo jakoś tak dziwnie wychodzi że martwa materia tętni życiem :D




aż mnie to zniechęciło... :-P samo wyobrażenie, że mogło by się być takim robakiem, którego wszyscy gnębią i wybijają...masakra :-P ale faktycznie...w takim robaku czy innym gównie też jest życie. to już normalnie..cios poniżej pasa ;p
_________________
'chciałabym móc wejść do Twoich myśli,
potem wyjść i spytać, co naprawdę myślisz.'
 

Justencja  

Pogromca postów



ImiÄ™: Justyna

Do³±czy³a: 16 Wrz 2008

   

Wys³any: 2009-10-06, 19:40   

Trudno wyobrazić sobie człowiekowi jego całkowite zniknięcie. Jak to będzie? i inne nasuwające się pytania.
Sama pogodziłam się z losem jaki mnie czeka, jestem częścią materii. Człowiekiem - osobniekiem, który jest zwykłą pod względem fizycznym istotą.

Wracając do nieba i piekła. Już dawno zdołałam przekształcić tę wizję w wymiar symboliczny, aczkolwiek miłoby było gdyby okazało się to

sun napisa³/a:


gdyby każdy człowiek po śmierci miałby życie wieczne, to gdzieś by musieli być, i raczej by się nie pomieścili w tym swoim świecie. jakoś z niego muszą wychodzić :] więc czemu nie w inne, nowo narodzone ciało ?
ale to potrafi być nurtujące czasem ;)

prawdÄ….
Nie muszą. Byłyby to dusze, cząstki jak sama religia podkreśla "niematerialne". Bardziej stan duchowy niż konkretne miejsca.
_________________
(...)
"Wyszedł w samą porę. A jednak on jest za inteligentny, aby być czymś dzisiaj: żeby dziś czegoś dokonać, trzeba być trochę durniem jednak."
'Szewcy' S.I Witkiewicz

http://www.lastfm.pl/user/Justencja
 

Forum m³odzie¿owe e-Mlodzi.com