Panel logowania

Nie masz jeszcze konta na e-Mlodzi.com?

Zarejestruj siê!

Zapomnia³eœ has³a?

Przypomnij je

Autor

Wiadomo¶æ

cytat  

Wymiatacz

Zirael



ImiÄ™: Zuzanna

Do³±czy³a: 11 Lis 2009

   

Wys³any: 2010-02-16, 21:59   "Achaja"

Dziwne, ale wzmiankę o tej książce Ziemiańskiego znalazłam tylko w 2 postach, tej samej autorki- Soczi. Kto jeszcze czytał może?
Tak: "Achaja"- trylogia autorstwa Ziemiańskiego, napisana bardzo fajną i realistyczną prozą. W zasadzie bardzo podobna do Wiedźmina [ave], pisana w podobnym stylu.
Zajmująca książka, szybko się czyta, można się pośmiać ale jest też trochę 'rozważań egzystencjonalnych'- nie za dużo, ale co kto lubi. Książka jest pełna nawiążań do współczenego świata- i tu spotkałam się z opinią kolegi, mianowicie 'jeżeli ktoś bluzga co drugie słowo to nie znaczy od razu że jest realistyczny'- w sumie się zgodzę, ale chyba częściowo dzięki temu lekko się czyta..
Tyle. Ktokolwiek czytał, ktokolwiek wie?
_________________
"(...)Godny jest przecież, bym go dzisiaj chwalił
I wielbił pieśnią za to, że przez chwilę
Istniał zmierzch, ranek i ziemia, i morze,
By Luthien mogła wśród nich się pojawić (...)"


J.R.R. Tolkien
 

akkii

User


Do³±czy³: 16 Lut 2010

   

Wys³any: 2010-02-16, 22:41   

oczywiście, ze ktoś czytał ;) co prawda było to już kilka lat temu, ale niesamowicie mnie urzekła ta trylogia.

a czy lekkość czytania wynika z często używanych bluzgów? No grzechem byłoby się zgodzić, zabieg ten pozwala poznać aktualne uczucia bohatera, lub ogólny stosunek do otaczającej go rzeczywistości. Bo pisząc, że dzięki temu czytanie jest przyjemniejsze, ujmuje się geniuszu Ziemiańskiego, który nie zasłużył na takie traktowanie.

Owa lekkość książki może co prawda po części wynikać z kolokwialnego stylu jej napisania, ale przecież ta seria ma tak wiele głębin i hiperbolicznych zabiegów, że trudno je zliczyć. opowieść o życiu, z której można bardzo wiele wyciągnąć.
 

slow  

Moderator



Wiek: 33

Do³±czy³a: 15 Gru 2008

Sk±d: Barcelona

   

Wys³any: 2010-02-17, 08:00   

Czytałam,chociaż nie ukrywam,że było to dawno temu.
Najbardziej podobał mi się tom pierwszy i tak masz rację całą trylogię czyta się niezwykle łatwo i przyjemnie.Kolokwialny język jest w tym przypadku dużą zaletą,ponieważ zbyt wiele dzieł fantasy ma to do siebie,że napisane są literackim językiem pełnym opisów, a to nie zawsze sprzyja zrozumieniu przedstawione świata ,postawy bohatera.Napiszę,że nawet stwarza to swoisty klimat,dzięki ,któremu naprawdę zapamiętujemy dzieła Ziemiańskiego.
_________________
Drugs&hugs.
 

rezy  

Stały User



ImiÄ™: Mateusz

Wiek: 30

Do³±czy³: 05 Gru 2009

   

Wys³any: 2010-02-17, 14:40   

Nigdzie nie mogę upolować a z tego co słyszałem to jest to niezłe.
 

akkii

User


Do³±czy³: 16 Lut 2010

   

Wys³any: 2010-02-18, 06:56   

nigdzie? ja, gdzie się nie obrócę, widzę książki Ziemiańskiego. Odwiedź chociażby empik, lub znienawidzone przez dużą część społeczeństwa bibliotekę, jeśli masz w okolicy jakąś większą, na pewno będzie tam Achaja.
 

Asia_misia  

User



Do³±czy³a: 18 Lut 2010

   

Wys³any: 2010-02-18, 22:23   

Czytałam jedynie pierwszy tom, denerwowała mnie postać głównej bohaterki (nastolatka machająca mieczem większym od niej, normalnie klon Ciri z wiedźmina). Powieść na szczęście nie nudziła, uważam tylko, że niektóre opisy tortur były przesadzone :-x (kto czytał, ten wie).
 

cytat  

Wymiatacz

Zirael



ImiÄ™: Zuzanna

Do³±czy³a: 11 Lis 2009

   

Wys³any: 2010-02-19, 12:51   

e tam przesadzone :-P realistyczne. właśnie opisy tortur mi się podobały- może jestem sadomaso...?
_________________
"(...)Godny jest przecież, bym go dzisiaj chwalił
I wielbił pieśnią za to, że przez chwilę
Istniał zmierzch, ranek i ziemia, i morze,
By Luthien mogła wśród nich się pojawić (...)"


J.R.R. Tolkien
 

Genevieve

User

Merde.



Wiek: 31

Do³±czy³: 15 Mar 2010

Sk±d: Z Twojego koszmaru

   

Wys³any: 2010-03-16, 19:45   

Nie zgodzę się, że "Achaja" jest podobna do "Wiedźmina". Trylogia owszem, lekka, łatwa i dosyć przyjemna. Mnie jednak taka ilość wulgaryzmów raziła. Nie mam nic przeciwko nim, ale litości. Nie wszędzie i nie w każdej sytuacji trzeba się powoływać na najstarsze pracownice świata (wiem, wiem, ten autorytet społeczny! ;) ). Nie mogłam się też oprzeć wrażeniu, że Ziemiański miał lekkie problemy z kobietami :P W każdym razie sposób ich opisu był delikatnie ujmując - groteskowy.
Na wolny weekend jak najbardziej - przeczytać można :)
_________________
"Zawisza uniósł się w kulbace i pierdnął. Trudno było ocenić, czy to był komentarz, czy tylko kapusta"
Andrzej Sapkowski - Narrenturm
 

Forum m³odzie¿owe e-Mlodzi.com