Panel logowania

Nie masz jeszcze konta na e-Mlodzi.com?

Zarejestruj siê!

Zapomnia³eœ has³a?

Przypomnij je

Autor

Wiadomo¶æ

Zosia97  

User

zosia97


ImiÄ™: Zosia

Wiek: 26

Do³±czy³a: 23 Sie 2012

   

Wys³any: 2012-08-23, 15:39   Anoreksja

Mam piętnaście lat. W ciągu ostatnich dwóch miesięcy schudłam 5 kilo (ważyłam 4kilo5, teraz 40kilo.) Jem znacznie mniej niż kiedyś. Codziennie staram się spożywać 4 posiłki (śniadanie, obiad, podwieczorek i kolację.) Zbrzydły mi potrawy i nie smakują mi dania, które gotuje moja mama. Prosiłam ją, aby urozmaiciła jadłospis, wprowadziła więcej zup, owoców i warzyw, ale ona nie słucha. Mama zmusza mnie do jedzenia i kontroluje co jem, zdarza się, że krzyczy i grozi, że mnie uderzy. Przez nią jestem zestresowana i nie mam ochoty jeść. Nie podoba mi się to, że mama w ciągu tygodnia na obiad bez przerwy przygotowuje tłuste kotlety, ziemniaki i wysokokaloryczne soki, tymczasem ona przygotowuje sobie zupy (na które ja też od czasu do czasu mam ochotę.) Nie potrafię porozumieć się z mamą. Byłam u lekarza. Ten stwierdził, że cierpię na anoreksję i wysłał mnie na pilną wizytę do psychiatry. Boję się tej wizyty. Problem nie leży tylko we mnie, ale głównie w mojej mamy. Co mam zrobić?
 

sinope  

Stały User



ImiÄ™: Monika

Do³±czy³a: 03 Sie 2012

Sk±d: Wroc³aw

   

Wys³any: 2012-08-23, 15:51   

Leć do psychiatry i powiem mu prawdę - że Twoja mama się po prostu nad Tobą psychicznie i fizycznie znęca. Tak dla mnie wygląda ta sytuacja. Nie bój się psychiatry, on może Ci pomóc.
 

Zosia97  

User

zosia97


ImiÄ™: Zosia

Wiek: 26

Do³±czy³a: 23 Sie 2012

   

Wys³any: 2012-08-23, 15:55   

Dzięki za poradę. Moja mama twierdzi, że się po prostu o mnie troszczy, ale ja inaczej to odbieram. Boję się rozmowy z psychiatrą. A co jeśli on mi nie pomoże? Boję się mojej mamy. To ona doprowadziła do tego, że zamknęłam się w sobie i że straciłam apetyt.
 

sinope  

Stały User



ImiÄ™: Monika

Do³±czy³a: 03 Sie 2012

Sk±d: Wroc³aw

   

Wys³any: 2012-08-23, 16:18   

Jeżeli się tak troszczy, to wyjaśnij jej, że Tobie niektóre smaki zbrzydły. Może namów ją na wspólne zakupy spożywcze, napchaj do koszyka warzyw i ugotujcie coś wspólnie? A jak przygotuje sobie zupę a Tobie coś innego, to zapytaj, czy możesz spróbować, a jeśli Ci zasmakuje, to zapytaj, czy nie możesz dostać tego, zamiast przygotowanych dla Ciebie dań... Poza tym "troszczę się" to bardzo częsta przykrywka osób znęcających się. Czasem one nie widzą, jaką krzywdę robią, dlatego psychiatra przyda się i Tobie i Twojej matce.
 

Zosia97  

User

zosia97


ImiÄ™: Zosia

Wiek: 26

Do³±czy³a: 23 Sie 2012

   

Wys³any: 2012-08-23, 16:27   

Wiele razy rozmawiałam z nią o tym, że zbrzydły mi potrawy, które przygotowuje, ale do niej nic nie dociera. Rzadko kiedy robimy wspólne zakupy, a jeśli już to tylko ona wybiera to, co jej zdaniem warto kupić, ja nie mam nic do powiedzenia. Kiedy w sklepie nalegam, aby kupiło to czy tamto, bo to jest np. zdrowe, ma dużą zawartość błonnika to ona wybucha gniewem i nie odzywa się do mnie. Chciałabym pomagać mamie w przyrządzaniu posiłków, ale ona nie lubi, kiedy ktoś jej się wtrąca i krząta po kuchni. Myślę, że psychiatra nic nie wskóra bo moja mama jest nieugięta i chyba nikt nie potrafi na nią wpłynąć. Nie radzę sobie z tą sytuacją :(
 

Damn  

Pogromca postów

Queen Dude



Wiek: 28

Do³±czy³a: 10 Kwi 2010

   

Wys³any: 2012-08-23, 16:36   

Nie mów hop nim nie przeskoczysz. Psychiatra to specjalista, lekarz, powinien umieć Ci pomóc. Ile masz wzrostu?
_________________

If you don't wanna see that sunset,
stop looking in a demon's eye

Temporarily online
 

Zosia97  

User

zosia97


ImiÄ™: Zosia

Wiek: 26

Do³±czy³a: 23 Sie 2012

   

Wys³any: 2012-08-23, 16:40   

ok. 1,60cm
 

Vanir  

Hiper wymiatacz



Wiek: 30

Do³±czy³a: 14 Pa¼ 2010

   

Wys³any: 2012-08-23, 17:01   

Jeśli lekarz polecił Ci taką wizytę, to Twoja mama musi Cię tam zabrać.
sinope, już nie przesadzajmy, że matka się nad nią znęca. To bardzo duże oskarżenie. A autorka tematu może również kilka faktów koloryzować. A nawet jeśli nie i matka jest skora do kompromisów, to kocha swoje dziecko i skoro lekarz zalecił to powinna to uszanować.
Tak swoją drogą, piszesz o anoreksji, jednak Twoje problemy to z jedzeniem, w sensie że nie możesz jeść, ale nie mówisz nic o tym, dlaczego i co czujesz. W jaki sposób lekarz "badał" Cię?
_________________
Rozbieraj mnie powoli,
ze wstydu,
uprzedzeń,
doświadczeń,
do samej miłości
aż Bóg wstrzyma oddech...
 

Kennedy

Hiper wymiatacz

Devil Lawyer



Do³±czy³: 21 Lut 2012

   

Wys³any: 2012-08-23, 18:24   

Psychiatra rozwiąże ten problem. Bardzo szybko. Bo nie leży on w tobie.
_________________

"Lubię przeginać kiedy wiem, że już niczego nie zmienię... " - Kennedy

Don't Smoke - Skończ z nałogiem
 

Zosia97  

User

zosia97


ImiÄ™: Zosia

Wiek: 26

Do³±czy³a: 23 Sie 2012

   

Wys³any: 2012-08-23, 19:13   

Oby tak się stało. Chciałabym, aby ten problem zniknął raz na zawsze z mojego życia.
 

fear  

Hiper wymiatacz

Póki co nauka.



ImiÄ™: Aleksandra.

Wiek: 27

Do³±czy³a: 03 Lut 2012

   

Wys³any: 2012-08-24, 21:56   

Z tym znęcaniem to aż uśmiechnęłam się, ona chce dobrze pewnie i myśli, że tak dobrze jest dla Ciebie, albo może z oszczędności, braku czasu czy upodobań twojego taty kuchni nie zmienia. W końcu mężczyźni niektórzy są bardziej mięsożerni.

Zosia97 napisa³/a:

Chciałabym pomagać mamie w przyrządzaniu posiłków, ale ona nie lubi, kiedy ktoś jej się wtrąca i krząta po kuchni.

Moja mama tez tak ma.
Do lekarza pójdziecie, on wytłumaczy mamie. Zawsze możesz sama iść na rynek, kupić coś do jedzonka z warzyw czy owoców.
_________________
Krzyczysz, że chowam się przed tobą i jestem skryty
Lub chcąc być blisko ze mną solidarnie milczysz
Kochając i się złoszcząc znosisz to cierpliwie
Ja też cię bardzo kocham, tylko trochę autystycznie
 

Vanir  

Hiper wymiatacz



Wiek: 30

Do³±czy³a: 14 Pa¼ 2010

   

Wys³any: 2012-08-24, 22:05   

Zosia97, Dlaczego nie odpowiedziałaś na moje pytanie?
_________________
Rozbieraj mnie powoli,
ze wstydu,
uprzedzeń,
doświadczeń,
do samej miłości
aż Bóg wstrzyma oddech...
 

Forum m³odzie¿owe e-Mlodzi.com