Panel logowania

Nie masz jeszcze konta na e-Mlodzi.com?

Zarejestruj siê!

Zapomnia³eœ has³a?

Przypomnij je

Autor

Wiadomo¶æ

Mizantrop  

VIP

Pstrykacz-amator



Wiek: 33

Do³±czy³: 22 Lut 2009

   

Wys³any: 2010-06-12, 11:18   

Nie spieszy mi się do tego. I na pewno nie wziąłbym teraz ślubu, jeśli miałbym przypuszczać, to wolałbym/chciałbym jak się ustatkuje, czyli pewnie coś około 26-30 lat.
¦lub dużo nie zmienia z pewnego punktu widzenia. Jedynie to, że jest się razem prawnie, na papierze i tyle.
Jeśli miałby być to skromny, jak to moja mama mówi - dwa placki, dwa świadki i koniec. Jakoś nie widzi mi się wielkie wesele na setkę ludzi. Szkoda pieniędzy na takie organizowanie.
A i wystarczy mi ślub cywilny.
_________________
"Z radością witaj poważne, trudne i skomplikowane problemy. To w nich kryją się największe możliwości" - Ralph Marston

,,Może nie najważniejsze jest chcieć iść z kimÅ› do łóżka, ale chcieć wstać nastÄ™pnego dnia rano i zrobić sobie nawzajem herbatÄ™.”
-Janusz Leon Wiśniewski
 

Isair  

VIP

Arcykapłan



Wiek: 35

Do³±czy³: 12 Maj 2010

   

Wys³any: 2010-06-12, 22:37   

Ja chciałbym już się ożenić. Sporo by to zmieniło w moim życiu, choćby to że mógłbym w końcu zamieszkać z moją ukochaną. Moglibyśmy urządzać swoje życie pod własne dyktando. Niestety żadne z nas nie ma pracy i to blokuje wszystko. Bez pensji to się nic nie kleci. Oczywiście wziąłbym ślub w kościele bo to zgodne z moją wiarą i przekonaniami (co nie znaczy, ze uważam ślub cywilny za groszy)
_________________
O upadku tego kraju świadczy fakt, że najpoczytniejsza książką jest Komentarz do ustawy o podatku VAT
Mój blog
 

motyl  

Moderator

gryzÄ™.



Wiek: 34

Do³±czy³a: 13 Cze 2009

Sk±d: Wielkopolska

   

Wys³any: 2010-06-13, 07:44   

Chciałabym wziąć ślub, oczywiście kościelny, biała suknia itd, ale w obecności tylko rodziców, chrzestnych i rodzeństwa, później ewentulanie jakiś obiad w gronie najbliższych i to wszystko. Nie znoszę wielkich wesel gdzie połowy gości nie znam, a to niby jacyś tam wujkowie, ciocie i inne. Skoro nie widziałam ich przez xx lat mojego życia to po co mają się w tym dniu cieszyć ze mną?
Co do wieku w jakim bym chciała wziąć ślub to na pewno przed trzydziestką, ale też w takim momencie, gdy oboje będziemy tego chcieli i będziemy na to gotowi, oczywiście fajnie byłoby mieć już wtedy jakąś pracę i miejsce do zamieszkania, ale nie wymagajmy cudów;).
Ze względu na dziecko pewnie też bym wyszła za mąż, bo rodzice by mnie do tego skłonili. Mam tylko nadzieje, że takie coś nigdy się nie wydarzy, albo jeśli się wydarzy to z osobą, z którą chce spędzić resztę życia.
_________________
"Nadal wierzę w marzenia z dzieciństwa.
W niewysłane listy, że nadejdą...
Wierzę, że pijąc wódkę za błędy nigdy nie powiem "żałuję" i wciąż nowe popełniać będę...
W numery telefonów, które w słuchawkach nigdy nie zamilkną..."
 

Darcia  

Pogromca postów



ImiÄ™: Daria

Wiek: 29

Do³±czy³a: 10 Sie 2009

Sk±d: Gdañsk

   

Wys³any: 2010-06-13, 13:14   Re: ¦lub

malinkaa napisa³/a:

Kiedy chcielibyście wziąć ślub? W młodym wieku, coś koło 22 lat, czy koło 30, po skończeniu studiów i ustawieniu się?

Wzięlibyście ślub ze względu na dziecko? (nacisk ze strony rodziców, ludzi itp)


Na dzień dzisiejszy ślub albo bardzo późno (najpierw trzeba pokończyć studia, znaleźć pracę, usamodzielnić się, wyszaleć), albo - najlepsze rozwiązanie według mnie - nie brać go w ogóle.
I nie, ja bym nie wzięła ślubu ze względu na dziecko. Raz, że nikt nie ma prawa na mnie naciskać, a już zwłaszcza w takich sprawach, bo to MOJE życie, dwa, że niekoniecznie trzeba być do końca życia z ojcem/matką dziecka, bo coś może nie wyjść, a uważam, że dziecko bardziej cierpi, kiedy widzi, że rodzice są ze sobą 'dla dobra maleństwa', niż kiedy rodzice się rozwodzą, trzy, że nikt nie powiedział, że nie można wychować dzieciaka z partnerem bez ślubu. Przecież i tak wyjdzie na to samo.
_________________
Hey, believe me: our dreams really can come true!
 

Damn  

Pogromca postów

Queen Dude



Wiek: 28

Do³±czy³a: 10 Kwi 2010

   

Wys³any: 2010-06-13, 16:35   

Jestem za cywilnym, wiadomo czemu, aczkolwiek marzeń z tym związanych nie miałam nigdy. Nie jest to tak bardzo potrzebne, ale wzięłabym pewnie.
_________________

If you don't wanna see that sunset,
stop looking in a demon's eye

Temporarily online
 

Isair  

VIP

Arcykapłan



Wiek: 35

Do³±czy³: 12 Maj 2010

   

Wys³any: 2010-06-13, 19:12   

A ja bym chciał zaprosić swoją rodzinę. Stypy i wesela to dobre okazje by pogadać itd. Szczególnie, gdy rodzinę dzieli 600km albo i więcej.
_________________
O upadku tego kraju świadczy fakt, że najpoczytniejsza książką jest Komentarz do ustawy o podatku VAT
Mój blog
 

cappuccino  

VIP



ImiÄ™: Mama Madzia

Wiek: 36

Do³±czy³a: 04 Pa¼ 2009

   

Wys³any: 2010-06-13, 21:09   

Ja biorę ślub kościelny 20 sierpnia 2011 :-) . Mamy już salę, muzyków, kamerzystę. Brakuje fotografa i strojów ;) ale nie mam jeszcze pomysłu na suknie. Na razie oglądam, czekam, aż mnie natchnie. Od września zaczynamy remontować nasze nowe wspólne mieszkanie. Nie wiem też, ile dokładnie będzie gości, zamknie się do 70.
_________________


http://mama24na7.blog.pl/
 

brajla  

Mega wymiatacz



Do³±czy³a: 08 Kwi 2010

Sk±d: w ludziach tyle jadu

   

Wys³any: 2010-06-27, 14:19   

A ja po 40 najpierw się wyszaleje :evil: a potem się ożenię , bo życie w związku to prawdziwa udręka :-P
_________________
Kiss my ass:*
 

Patrycja94  

Hiper wymiatacz

ZÅ‚a dziewczyna



ImiÄ™: Patrycja

Do³±czy³a: 15 Wrz 2009

Sk±d: wzi±æ na wino?

   

Wys³any: 2010-06-27, 16:04   

brajla napisa³/a:

a potem się ożenię


A ja wyjdę za mąż
_________________
...I ślubuję Ci uśmiech przy porannej kawie, parasol w deszczu i stokrotki na wiosnę.
 

truskawka17.18  

Wymiatacz

katarzyna


Wiek: 38

Do³±czy³a: 14 Mar 2009

   

Wys³any: 2010-07-03, 23:43   

Przed 25 rokiem zycia w zadnym przypadku bym nie chciala wyjsc za mąz.Najlepiej 27-28 .Ale mozna planowac poki sie nei spotka tej osoby ...Chociaz ja bym sie załamała jak teraz bym an przyklad zaszla w ciąze i by mi chcieli urzadzic na siłe slub..Koszmar taka odpowiezdialnosc w wieku 18-19 lat ,jaka jest dziecko ,mąz ,rodzina.Ja mysle o zabawie , trzeba skonczyc jakies studia...zrezalizowac sie w zyciu...wyszalec;) w koncu ślub co cos trwałego -powinno byc przynajmniej i nie zabawa , czy cos na co sie mozna porywac patrzac na romantyczne uniesienia..Panna jest sie krotko i nie trzeba tego okresu jeszce skracac;)))
naprawde jetsem pelan zdumienia dla oosb ,ktorzy zenia sie w wieku okolo 20 lat...i tak maja dzieci..Moze sa szczesliwi ,ale zawsze pewnie brak im beztroskich lat zycia ich rowiesnikow.
 

brudneulicemiast  

Stały User



ImiÄ™: Katasza

Wiek: 32

Do³±czy³a: 01 Lip 2010

Sk±d: Leszno

   

Wys³any: 2010-07-05, 00:25   

¦lub to tak w wieku 25 lat i marzy mi się kościelny ale przyszły pan młody się burzy ^^ Jednak do tego jeszcze trochę czasu.

Nie wziełabym ślubu ze względu na dziecko. Znam parę,która jest ze sobą 14-15 lat i ślubu nie mają a są najlepszym związkiem jaki w życiu widziałam :) a i synek też im się ładnie chowa :D
_________________
Porzucam coś, chcę się poddać i płaczę ale gorące serce każe inaczej !
 

Martynos  

Stały User

Ja Jestem Ja



ImiÄ™: Martyna, Ola

Wiek: 29

Do³±czy³a: 05 Lip 2010

Sk±d: Me³giew

   

Wys³any: 2010-07-06, 21:21   

Ja wyjdę za mąż zapewne mając 23 lata albo 25 (matka mi tak mówi).
 

Madzialena13  

Wymiatacz


Wiek: 30

Do³±czy³a: 07 Cze 2010

   

Wys³any: 2010-07-08, 12:17   

Ja ślub ? Nie ma dla Mnie znaczenia (w przeciwieństwie do dziecka - 25 lat i moge na ten temat rozmawiac ).

Slub koscielny to moze nie odrazu. (brak bierzmowania bedzie).
Temat religii i moje podejscie do niej to gdzie indziej ;)

A cywilny jak najbardziej. ;)
 

Damn  

Pogromca postów

Queen Dude



Wiek: 28

Do³±czy³a: 10 Kwi 2010

   

Wys³any: 2010-07-08, 13:04   

Jeszcze raz siÄ™ wypowiem.
Weźmiecie mnie za dziwną osobę, ale ja twierdzę uparcie że ślub cywilny jest nie tylko wygodniejszy ale i... ładniejszy. Krótki, bez ceregieli, a ładnie się odbywa. Byłam na takowym. Więc u mnie jak już to cywilny, choć mi to niepotrzebne ani trochę.
_________________

If you don't wanna see that sunset,
stop looking in a demon's eye

Temporarily online
 

Mihihih  

Pogromca postów

dziecko neo.



ImiÄ™: J.

Do³±czy³a: 03 Sty 2009

Sk±d: ten ¶miech?

   

Wys³any: 2010-07-08, 19:00   

Damn, ślub wygląda tak, jak go sobie zaplanujesz. Coraz częściej młode pary odchodzą od wielkich weselisk, stawiając na skromne i gustowne uroczystości. Tylko jeszcze te starsze pokolenia nie umieją sobie takich ślubów wyobrazić, a moja babcia na pewno. ; )

Mój ślub? Skromna uroczystość, w rodzinnym kościele odprawiana przez zaprzyjaźnionego księdza. Skromna biała sukienka, świeże kwiaty. Najbliższa rodzina, rodzice, rodzeństwo, dziadkowie, chrzestni i bliscy znajomi. Potem kolacja w jakiejś restauracji dla tej garstki gości. Jakoś nie uśmiecha mi się wizja discopolowego boysbandu i zalanych wujków (których widzę pierwszy raz na oczy) siedzących za stołami, przechwalających się jacy to oni są genialni. ; )
_________________
Na forum zawsze się znajdzie jakiś smutny fajfus, który będzie mówił co trzeba robić i jak trzeba żyć,
bo akurat wstał lewą nogą albo zaczepił chu...em o sprężynę w materacu.
 

Forum m³odzie¿owe e-Mlodzi.com