Panel logowania

Nie masz jeszcze konta na e-Mlodzi.com?

Zarejestruj siê!

Zapomnia³eœ has³a?

Przypomnij je

Autor

Wiadomo¶æ

Mizantrop  

VIP

Pstrykacz-amator



Wiek: 33

Do³±czy³: 22 Lut 2009

   

Wys³any: 2009-11-28, 17:25   Automaty z prezerwatywami?

Cytat:

Dla większości młodych osób, kupowanie prezerwatyw jest nie lada wyzwaniem. Pomocą mogą być automaty z prezerwatywami zamontowane na uczelniach i w liceach. Co więcej, może to przyczynić się do zmniejszenia liczby niechcianych ciąży.

W najbliższych miesiącach na wszystkich uniwersytetach we Francji pojawią się automaty z prezerwatywami w bardzo niskiej cenie.

Francuska minister szkolnictwa wyższego i badań naukowych Valerie Pecresse jest zdania, że operacja ta pomoże powstrzymać plagę AIDS.


Całość artykułu: http://student.interia.pl...ch,1403054,4121

Co o tym sądzicie? Dobry pomysł? Sprawdziłby się w polskich szkołach? Zatrzymałby plagę ciążową młodych kobiet?
Macie problemy z kupnem prezerwatywy/tabletki antykoncepcyjnej? Wstydzicie się tego? Boicie się, że w sklepie na was dziwne spojrzą?
_________________
"Z radością witaj poważne, trudne i skomplikowane problemy. To w nich kryją się największe możliwości" - Ralph Marston

,,Może nie najważniejsze jest chcieć iść z kimÅ› do łóżka, ale chcieć wstać nastÄ™pnego dnia rano i zrobić sobie nawzajem herbatÄ™.”
-Janusz Leon Wiśniewski
 

Bard_Zerald  

Pogromca postów

Forumowy bard



ImiÄ™: Jakub

Wiek: 28

Do³±czy³: 27 Cze 2009

Sk±d: Tatry

   

Wys³any: 2009-11-28, 17:27   

W sumie dobry pomysł, bo sprzedawczynie strasznie wścibskie są...
_________________
 

wrzochu  

Wymiatacz



ImiÄ™: Hubert

Do³±czy³: 29 Cze 2009

Sk±d: Twoja Pod¶wiadomo¶æ

   

Wys³any: 2009-11-28, 17:28   

hym....pomysł bardzo dobry w polsce raz widziałem taki ałtomat....a w sklepie nie ma co sie bać!!!! A jakby ktoś sie krzywo spojżał to......
_________________
 

McLarenLbn  

Pogromca postów

Deadnight Warrior



ImiÄ™: Kuba

Wiek: 30

Do³±czy³: 29 Sty 2009

Sk±d: Lublin

   

Wys³any: 2009-11-28, 17:28   

Pomysł nie jest zły, ale wyobraźcie sobie reakcję Kościoła... :-o
_________________
Satan
Laughs
As
You
Eternally
Rot
www.lastfm.pl/user/McLarenLbn
 

Bard_Zerald  

Pogromca postów

Forumowy bard



ImiÄ™: Jakub

Wiek: 28

Do³±czy³: 27 Cze 2009

Sk±d: Tatry

   

Wys³any: 2009-11-28, 17:30   

McLarenLbn napisa³/a:

Pomysł nie jest zły, ale wyobraźcie sobie reakcję Kościoła... :-o



Walić reakcje Kościoła...
To dobry pomysł, bo jednak nie każdy jest w stanie tak sobie ot tak podejść do lady i kupić prezerwatywy... szczególnie jak znajoma jakaś rodziców pracuje :P
_________________
 

jr_  

Pogromca postów



ImiÄ™: Manselinosa

Do³±czy³a: 27 Sty 2009

Sk±d: Okolice Lublina

   

Wys³any: 2009-11-28, 17:34   

Mizantrop napisa³/a:

Wstydzicie się tego? Boicie się, że w sklepie na was dziwne spojrzą?

nie, jak się kochasz to nie wiem dlaczego masz się bac kupic gumki ;/ po za tym tak samo by się patrzyli jak byś brał je z automatu.
A raczej to nie powstrzyma ilosc młodych matek
_________________
http://www.youtube.com/watch?v=Sl5HP3MCTKA

http://www.youtube.com/wa...feature=related

Mmm ... ;*
 

mloda2345  

Pogromca postów



ImiÄ™: Kinga

Wiek: 30

Do³±czy³a: 12 Mar 2009

   

Wys³any: 2009-11-28, 18:05   

Pomysł jest świetny i na pewno by się to sprawdziło i np. już by nie było wysyłania kogoś po prezerwatywy jak to raz mój kolega mnie poprosił bo on się obawiał czy wstydził, nieważne. Czy to by zmniejszyło plagę niechcianych ciąży u nieletnich nie wiadomo bo często wpadka jest mimo, że prezerwatywy gdzieś tam na dnie spodni, torebki czy portfela są ale co niektórych za bardzo poniosło badź chcą spróbować jak to jest bez gumki.
I też kwestia tego kiedy by to w Polsce by było? Bo jak narazie chyba niestety się na to nie szykuje, chociaż pewna nie jestem.
_________________
I am the rock that pushes away. I gave up tomorrow to spite today.
http://www.lastfm.pl/user/mloda2345 ;)
 

blabla  

Wymiatacz


ImiÄ™: i

Do³±czy³a: 04 Wrz 2009

   

Wys³any: 2009-11-28, 18:34   

u mnie w szkole rozdawali ostatnio gumki za free
_________________
http://uwolnijmikolaja.pl/konkurs/204
 

Nataniel

Pogromca postów

BORN TO BE



Wiek: 34

Do³±czy³: 28 Lis 2009

   

Wys³any: 2009-11-28, 19:16   

W Wielkiej Brytanii dostępność środków antykoncepcyjnych jest powszechna (prowadzona jest również intensywna edukacja seksualna), a mimo to liczba niechcianych ciąż jest najwyższa w Europie. Podobnie jest z innymi krajami, w których powyższe praktyki zostały powszechnie wprowadzone. Nie wydaje mi się więc, aby automaty z prezerwatywami miały przyczynić się do zmniejszenia ilości niechcianych ciąż. Zważywszy na to, że nie są one dostatecznym "zabezpieczeniem" przed ciążą, jak również poziom odpowiedzialności i samoświadomości u polskich nastolatków jest dosyć niski, uważam to za chybiony pomysł i większy wydatek od zatrudnienia eksperta, który potrafiłby odnaleźć wspólny język z młodzieżą i przygotować ją do odpowiedzialności za swoją płciowość.
_________________
nie daj zapomnieć
chleba i wody
zapachu i smaku

nie daj zapomnieć
piękna i prawdy
leżących na progu


GG: 25676781
 

motyl  

Moderator

gryzÄ™.



Wiek: 34

Do³±czy³a: 13 Cze 2009

Sk±d: Wielkopolska

   

Wys³any: 2009-11-28, 19:17   

Z tego co wiem w większości akademików, a przynajmniej w tych których byłam takie automaty są.
I nie jest to wcale głupi pomysł. Jeśli ktoś ma być zmierzony od góry do dołu przez panią ekspedientkę i kilka innych osób za nim w kolejce, bo kupuje gumki to nie ma się co dziwić, że później się wstydzi. A tak częściowo sprawa byłaby rozwiązana.
_________________
"Nadal wierzę w marzenia z dzieciństwa.
W niewysłane listy, że nadejdą...
Wierzę, że pijąc wódkę za błędy nigdy nie powiem "żałuję" i wciąż nowe popełniać będę...
W numery telefonów, które w słuchawkach nigdy nie zamilkną..."
 

farbenka  

Hiper wymiatacz



Wiek: 32

Do³±czy³a: 14 Lis 2009

Sk±d: Honolulu

   

Wys³any: 2009-11-28, 19:19   

O, good idea! ; ) A znam takie osoby co się boją kupowac gumki w sklepie, więc taki automat to dobry patent. Czy sprawdziłby się taki pomysł? Hm w szkołach średnich myślę, że nie bardzo, bo zapewne byłyby chichy śmichy i wstyd by było komuś przy znajomych z całej szkoły podjeśc do takiego automatu i kupic gumkę. To wtedy takiemu mniejsza presja w sklepie zakpuic. Ale na wyższych uczelniach jak najbardziej. ; ) Myślę, że chociaż w małych procentach, ale sprawdziłoby się to zamierzenie.
_________________
Nie wiem jaki jestem, ale cierpiÄ™, gdy mnie deformujÄ…... Wbrew wszystkiemu chcÄ™ być sobÄ…. — Witold Gombrowicz
 

SweetGirl  

Pogromca postów

nie taka słodka



Wiek: 29

Do³±czy³a: 18 Mar 2009

   

Wys³any: 2009-11-28, 19:36   

Po 18 raczej bym się nie wstydziła jadnak gdybym wcześniej postanowiła to zrobić to raczej tak. Bałabym się że np ktoś z kolejki mnie zna , albo eksepientka . :mrgreen: Jak byłam w Hiszpanii w hotelu widziałam taki automat , to chyba dobry pomysł. Może powstrzymało by to plagę młodych matek , choć prezerwaywa nie daje 100 % .
_________________
` jedziemy żółtą ciężarówką... jest droga i same możliwości `
 

slow  

Moderator



Wiek: 33

Do³±czy³a: 15 Gru 2008

Sk±d: Barcelona

   

Wys³any: 2009-11-28, 19:39   

Akademiki owszem.
Lecz automaty z prezerwatywami w szkołach,uniwerstetach ? Hm, może jeszcze w toaletach ?
Zastanówmy się,czy w placówce edukacyjnej jest miejsce na takie automaty.Czy kupując kawę,obok muszę patrzeć na szesnastoletnie dziewcze kupującą na szkolnym korytarzu prezerwatywę ?
StacjÄ™ benzynowe, centra handlowe, sklepy, proszÄ™ bardzo.
Pojawienie się owych urządzeń w szkołach budzi we mnie pewien niesmak.

I tak dziecko,które "dojrzało" na tyle,aby uprawiać seks wstydzi się kupić gumkę.
Nikogo nie zastanawia ta kwestia ?
Może lepiej by było przeznaczyć fundusze na osobę z odpowiednimi kompetencjami do przeprowadzania edukacji seksualnej wśród młodzieży.
_________________
Drugs&hugs.
 

Norway  

Mega wymiatacz



Do³±czy³: 25 Pa¼ 2009

   

Wys³any: 2009-11-28, 19:45   

Co dziwnego w tym że w kiblach miały by być automaty ?
Za granicÄ… jakoÅ› sÄ… i nikomu nie przeszkadza...

[ Dodano: 2009-11-28, 19:47 ]
A tak do tematu. Jakoś nie uważam że jesteśmy nieodpowiedzialni. Ja np. wole iść do tej apteki i żeby się na mnie krzywo patrzyli. Niż w tym wieku mieć dziecko...
_________________
Czas dorosnąć..
 

slow  

Moderator



Wiek: 33

Do³±czy³a: 15 Gru 2008

Sk±d: Barcelona

   

Wys³any: 2009-11-28, 19:49   

Norway napisa³/a:

Co dziwnego w tym że w kiblach miały by być automaty ?
Za granicÄ… jakoÅ› sÄ… i nikomu nie przeszkadza...


Dlatego,że dla mnie szkoła/uniwersytet są placówkami edukacyjnymi,a nie miejscami na dziki seks w szkolnej toalecie.
I doprawdy nie wyobrażam sobie takiej sytuacji.
Automaty sÄ… dobrym rozwiÄ…zaniem,lecz w miejscach dla nich przeznaczonych: stacje benzynowe,akademiki,motele,sklepy.
_________________
Drugs&hugs.
 

Forum m³odzie¿owe e-Mlodzi.com