Panel logowania

Nie masz jeszcze konta na e-Mlodzi.com?

Zarejestruj siê!

Zapomnia³eœ has³a?

Przypomnij je

Przesuniêty przez: slow | 2009-09-20, 07:51

Autor

Wiadomo¶æ

bzyku_911  

User



Imię: Paweł

Wiek: 32

Do³±czy³: 15 Wrz 2009

Sk±d: Boles³awiec

   

Wys³any: 2009-09-16, 20:47   Ã†wiczenia

Witam. Mam pytanie, Jak powinno się prawidłowo oddychać podczas robienia pompek i biegania? Słyszałem że prawidłowy oddech może znacznie pomóc w ćwiczeniach...
 

Mizantrop  

VIP

Pstrykacz-amator



Wiek: 33

Do³±czy³: 22 Lut 2009

   

Wys³any: 2009-09-16, 20:50   

Zgodnie z prawidłowym oddychaniem powinno się brać wdech nosem a wydychać powietrze j.ustną.
Przy każdych ćwiczeniach.
_________________
"Z radością witaj poważne, trudne i skomplikowane problemy. To w nich kryją się największe możliwości" - Ralph Marston

,,Może nie najważniejsze jest chcieć iść z kimÅ› do łóżka, ale chcieć wstać nastÄ™pnego dnia rano i zrobić sobie nawzajem herbatÄ™.”
-Janusz Leon Wiśniewski
 

justyna15153  

Hiper wymiatacz


Do³±czy³a: 04 Maj 2009

   

Wys³any: 2009-09-16, 21:03   

Odpowiednie oddychanie to wdech nosem, wydech ustami.
 

bzyku_911  

User



Imię: Paweł

Wiek: 32

Do³±czy³: 15 Wrz 2009

Sk±d: Boles³awiec

   

Wys³any: 2009-09-16, 21:52   

kurde, nie bardzo mnie zrozumieliście, :-/ chodzi mi o to w jakim rytmie powinienem oddychać np. w biegu...
 

Mizantrop  

VIP

Pstrykacz-amator



Wiek: 33

Do³±czy³: 22 Lut 2009

   

Wys³any: 2009-09-16, 22:01   

bzyku_911, Jak w jakim rytmie ? normalnie. Biegać powinno się tak by swobodnie oddychać oraz rozmawiać. Możesz zabrać głębszy oddech wstrzymać na chwile i powoli wypuścić ustami.
_________________
"Z radością witaj poważne, trudne i skomplikowane problemy. To w nich kryją się największe możliwości" - Ralph Marston

,,Może nie najważniejsze jest chcieć iść z kimÅ› do łóżka, ale chcieć wstać nastÄ™pnego dnia rano i zrobić sobie nawzajem herbatÄ™.”
-Janusz Leon Wiśniewski
 

enchantment  

VIP

osobliwy wypadek



ImiÄ™: Jakub

Do³±czy³: 28 Kwi 2009

   

Wys³any: 2009-09-16, 22:09   

Z resztą tu nikt Ci tego dokładnie nie wytłumaczy.. Spytaj wf'isty czy coś.
_________________
"Ludzie są jak morze, czasem łagodni i przyjaźni, czasem burzliwi i zdradliwi. Przede wszystkim to jednak tylko woda." - Albert Einstein
 

Kudlaty  

User



ImiÄ™: Kuba

Wiek: 30

Do³±czy³: 10 Wrz 2009

Sk±d: z Barwa³du

   

Wys³any: 2009-09-17, 07:25   

Podczas biegu powinieneś oddychać takim wolniejszym rytmem, i nie zaburzać tego rytmu, pamiętaj żeby nigdy gwałtownie nie oddychać.

A przy pompkach np. bierzesz oddech jak jesteś na górze potem na dół wydychasz i znowu w górze wdech na dole wydech.
 

Smoczek  

Wymiatacz


ImiÄ™: Patryk

Wiek: 32

Do³±czy³: 23 Lip 2009

Sk±d: Poznañ

   

Wys³any: 2009-09-17, 07:49   

Encyklopedyczna definicja podaje, że jest to zÅ‚ożony proces biologiczny zachodzÄ…cy bezustannie w organizmie zwierzÄ™cym lub roÅ›linnym, polegajÄ…cy na dostarczaniu do komórek organizmu gazów niezbÄ™dnych do uwolnienia energii użytecznej biologicznie. A w mówiÄ…c w sposób bardziej przystÄ™pny – oddychanie to po prostu dostarczanie paliwa do mięśni w postaci tlenu. Co za tym idzie, bardzo ważne jest prawidÅ‚owe oddychanie podczas biegu – czy to na zawodach, czy na treningu. Istnieje wiele teorii na temat tego, jak należy oddychać. Jedne gÅ‚oszÄ…, aby powietrze wciÄ…gać nosem, a wypuszczać ustami. (PróbowaÅ‚ ktoÅ› kiedyÅ›? Ja, próbujÄ…c to zrobić na II zakresie, prawie siÄ™ udusiÅ‚em.) Inne mówiÄ…, że na odwrót. Prawda jak zwykle leży po Å›rodku. Jerzy SkarżyÅ„ski w swej książce „Biegiem przez życie" pisze również o oddychaniu. Poleca tam zasadÄ™ 2x2 (2x2: dwa kroki – wdech, kolejne dwa – wydech) lub 3x3. SkarżyÅ„ski pisze też jednak, że po pewnym czasie regulacja oddechu jest automatyczna, w zależnoÅ›ci od potrzeb organizmu i tempa biegu. Z tym stwierdzeniem wypada siÄ™ zgodzić w stu procentach. Moje zdanie jest jednoznaczne: podczas biegu nie trzeba myÅ›leć o oddychaniu. Przecież nikt nie myÅ›li o tym, jak przez 15 kilometrów biegu prowadzić rÄ™ce! To musi być mechaniczne i automatyczne. Oddychać należy i ustami i nosem jednoczeÅ›nie. Masz.ByÅ‚o na biologi.
_________________
chodź ze mną.
 

SweetGirl  

Pogromca postów

nie taka słodka



Wiek: 29

Do³±czy³a: 18 Mar 2009

   

Wys³any: 2009-09-18, 21:25   

Wdech - nosem .
wydech - ustami.

tyle.
_________________
` jedziemy żółtą ciężarówką... jest droga i same możliwości `
 

Wroc02  

User


Wiek: 31

Do³±czy³: 19 Wrz 2009

Sk±d: Wrocek

   

Wys³any: 2009-09-19, 20:50   

Biegam dosyć dużo ;)

;) I moim zdaniem najlepiej oddychać Ustami ale dopiero wtedy kiedy poczujesz że musisz :P
Twój organizm sam będzie wiedział kiedy masz już oddychać ustami :)

A co do pompek ... hmmm.. to jest trudne , ale polecam wdech na górze-pompka-wydech na górze (każdy ma inaczej ) :P
_________________
"Nie potrafię siedzieć spokojnie i patrzeć, jak ktoś tyra za dwóch. Muszę wtedy wstać i pilnować roboty, krążyć wokół tytana pracy z rękami w kieszeniach i udzielać mu wskazówek. Taką już mam czynną naturę. " - Working class hero !!!
 

lovez8  

Hiper wymiatacz

obserwatorka.



Wiek: 28

Do³±czy³a: 17 Kwi 2009

   

Wys³any: 2009-09-19, 21:04   

kiedy biegam albo ćwiczę wolę oddychać przez usta, jest mi po prostu łatwiej.
_________________
My dear fellow, the truth isn't quite the sort of thing one tells to a nice, sweet, refined girl.
One should always be in love. That's why one should never marry.

Oscar Fingal O'Flahertie Wills Wilde
 

Bantu  

Wymiatacz



ImiÄ™: Dawid

Wiek: 32

Do³±czy³: 26 Cze 2009

Sk±d: Opole

   

Wys³any: 2009-09-19, 21:22   

lovez8 napisa³/a:

kiedy biegam albo ćwiczę wolę oddychać przez usta, jest mi po prostu łatwiej.



Ta... i zapalenia płuc z tej wygody możesz dostać ;)
Podczas oddychania przy ćwiczeniu należy brać oddech podczas wysiłku, czyli np. podczas robienia pompki, a wydychać podczas wracania do pierwotnej pozycji.
_________________
Kraina Bantu, dziwny punkt leżenia
 

Forum m³odzie¿owe e-Mlodzi.com