Panel logowania

Nie masz jeszcze konta na e-Mlodzi.com?

Zarejestruj siê!

Zapomnia³eœ has³a?

Przypomnij je

Przesuniêty przez: vialink | 2014-03-30, 22:50

Autor

Wiadomo¶æ

akio

Stały User



ImiÄ™: Mateusz

Wiek: 31

Do³±czy³: 03 Pa¼ 2009

Sk±d: wroc³aw

   

Wys³any: 2009-10-22, 21:52   bóle gÅ‚owy - nie migrenowe

objawy:
-ciągły ból w skroniach, potylicy, trwający od roku, apapy i inne nie pomagają
-problemy ze wzrokiem
-czasami nadwrażliwość na dzwięki

lekarze
-neurolog nic
-okulista nic
-irydolog nic

będzie
-tomografia komputerowa

co to może być? migrena nie, bo roczne raczej się nie zdarzają, wykluczamy też genetyczne reakcje neuronaczyniowe. może to być jakiś guz albo coś?

chciałbym aby wypowiedział się Mizantrop.
 

Herself  

User


Wiek: 29

Do³±czy³a: 21 Pa¼ 2009

Sk±d: bydgoszcz

   

Wys³any: 2009-10-22, 22:29   

Skoro ci lekarz nie pomógł to myślisz że ktoś tu będzie wiedział co to jest?
 

Mizantrop  

VIP

Pstrykacz-amator



Wiek: 33

Do³±czy³: 22 Lut 2009

   

Wys³any: 2009-10-22, 22:30   

Nie prowadzę diagnoz dla ludzi, tym bardziej przez Internet - nie jestem lekarzem. Nawet lekarze Ci nie powiedzieli co to może być, a gdzie ja. Jedynie można gdybać sobie co to może być, ale po co straszyć.
TK pokaże ewentualne jakieś zmiany patologiczne. A jeśli nic nie wyjdzie to pewnie dostaniesz skierowanie na MRI i wtedy przeskanują dokładniej.

Może to wzmożone ciśnienie śródczaszkowe co może być objawem guza, tudzież zapalenia. Tak jak pisałem, to gdybanie, przecież nie będę Ci pisał, że to np. glejak bo po co straszyć na przód.
Gorzej by było jak byś tracił świadomość, problemy z równowagą, problemy z mową, myśleniem, jakiś niedowład.

Zostaje Ci czekać na TK i być dobrej myśli.

btw. a inne tabletki, ibuprom, nurofen forte w ostateczności ketonal ?
Nie mam na tym kompie akurat w pdf. książek czy też opracowań. Jutro ew. coś będę mógł Ci więcej powiedzieć.
_________________
"Z radością witaj poważne, trudne i skomplikowane problemy. To w nich kryją się największe możliwości" - Ralph Marston

,,Może nie najważniejsze jest chcieć iść z kimÅ› do łóżka, ale chcieć wstać nastÄ™pnego dnia rano i zrobić sobie nawzajem herbatÄ™.”
-Janusz Leon Wiśniewski
 

akio

Stały User



ImiÄ™: Mateusz

Wiek: 31

Do³±czy³: 03 Pa¼ 2009

Sk±d: wroc³aw

   

Wys³any: 2009-10-22, 22:53   

tu nie jest mowa o mnie.

ketonal prawdopodobnie nie działał. wiec nurofeny też. 15 dosyć silnych leków dostępnych na rynku nie poprawiło tych bólów.
 

Mizantrop  

VIP

Pstrykacz-amator



Wiek: 33

Do³±czy³: 22 Lut 2009

   

Wys³any: 2009-10-22, 23:06   

Mogę Ci tylko powiedzieć tyle, jeśli ból by się utrzymywał 2-3 dni ciągły wtedy od razu przyjmują z SORu do szpitala i robią MRI i w większości przypadków to jest nowotwór złośliwy w późnym stadium.
Bóle głowy to złożony objaw, może on oznaczać wiele chorób, najczęstsze, które znajdują się w obrębie głowy to pochodzenia naczyniowego, zaburzenia krążenia krwi w mózgu czasami zaburzenia przemiany materii lub np. zapalenia ucha środkowego, zatok.
Skoro twierdzisz, że to nie migrena to mogą być to bóle głowy naczynioruchowe, które dotyczą drobnych naczyń krwionośnych - przeważnie nasila się on w strachu przed czymś, może towarzyszyć tz " błysk przed oczami" i ból wyczuwalny jest najczęściej w okolicach czoła, oczy czy też skroni.

Tak więcej jest mnóstwo przypadłości za które odpowiada ból głowy, hm była taka choroba nie pamiętam, chroniczne bóle głowy, ale nie migrenowe jak znajdę to napiszę.

Na mojej opinie się nie opieraj - tak jak pisałem lekarzem nie jestem, nie jestem studentem medycy tylko tyle co sam wiem, przeczytam dla samego siebie.
_________________
"Z radością witaj poważne, trudne i skomplikowane problemy. To w nich kryją się największe możliwości" - Ralph Marston

,,Może nie najważniejsze jest chcieć iść z kimÅ› do łóżka, ale chcieć wstać nastÄ™pnego dnia rano i zrobić sobie nawzajem herbatÄ™.”
-Janusz Leon Wiśniewski
 

akio

Stały User



ImiÄ™: Mateusz

Wiek: 31

Do³±czy³: 03 Pa¼ 2009

Sk±d: wroc³aw

   

Wys³any: 2009-10-22, 23:19   

nowotwór złośliwy, w wieku 17lat? też raczej odpada.
 

Mizantrop  

VIP

Pstrykacz-amator



Wiek: 33

Do³±czy³: 22 Lut 2009

   

Wys³any: 2009-10-22, 23:23   

akio, a możesz w końcu powiedzieć kogo to niby diagnozujemy :>
Kiedy ma ta osoba TK ?
_________________
"Z radością witaj poważne, trudne i skomplikowane problemy. To w nich kryją się największe możliwości" - Ralph Marston

,,Może nie najważniejsze jest chcieć iść z kimÅ› do łóżka, ale chcieć wstać nastÄ™pnego dnia rano i zrobić sobie nawzajem herbatÄ™.”
-Janusz Leon Wiśniewski
 

motyl  

Moderator

gryzÄ™.



Wiek: 34

Do³±czy³a: 13 Cze 2009

Sk±d: Wielkopolska

   

Wys³any: 2009-10-23, 00:47   

Cytat:

nowotwór złośliwy, w wieku 17lat? też raczej odpada.


A to nowotwór wybiera sobie ludzi po wieku?
Powinni skierowac na tomografie, EEG i TK jak Mizi Ci pisał. Dopiero dokładne badania stwierdzą co to może byc.
_________________
"Nadal wierzę w marzenia z dzieciństwa.
W niewysłane listy, że nadejdą...
Wierzę, że pijąc wódkę za błędy nigdy nie powiem "żałuję" i wciąż nowe popełniać będę...
W numery telefonów, które w słuchawkach nigdy nie zamilkną..."
 

akio

Stały User



ImiÄ™: Mateusz

Wiek: 31

Do³±czy³: 03 Pa¼ 2009

Sk±d: wroc³aw

   

Wys³any: 2009-10-23, 07:46   

koleżanke? bliską mi? tk w listopadzie, miała mieć w ten czwartek, ale przenieśli termin.
 

ladyBlack  

Hiper wymiatacz

niespokojna dusza



Wiek: 32

Do³±czy³a: 27 Mar 2009

Sk±d: kraina szczê¶cia

   

Wys³any: 2009-10-23, 12:56   

Istnieje prawdopodobieństwo, że ból ten pochodzi od zatok, jeśli tak to TK powinna to wykryć.
_________________
¯yjesz wystarczająco długo by usłyszeć głos broni,
Wystarczająco długo by odnaleźć siebie krzyczącego każdej nocy,
Wystarczająco długo by zobaczyć jak przyjaciele cię zdradzają...
 

PaUliNAaA3112  

Wymiatacz



ImiÄ™: Paulina

Wiek: 30

Do³±czy³a: 18 Lip 2009

Sk±d: Z Polski;]

   

Wys³any: 2009-10-23, 17:10   

Ja mialam okropne (czasami niedowytrzymania) bóle głowy i leczylam to jako przytrucie czyms ( dochodziy do tego wymioty), zrobilam rezonans i.. okazało sie ze guz mózgu.
ale na szczescie niezlosliwy.
Ja cie nie strasze ale idz do lekarza i zrob badania.
_________________
No Men-no Sex,No Sex-No Children,No School-No Problem ;p
 

Mizantrop  

VIP

Pstrykacz-amator



Wiek: 33

Do³±czy³: 22 Lut 2009

   

Wys³any: 2009-10-23, 17:35   

Tylko kawałek.



¬ródło:
Artykuł poglądowy
Codzienny przewlekÅ‚y ból gÅ‚owy – historia, epidemiologia, klinika i przyszÅ‚ość

Neurologia i Neurochirurgia Polska 2009; 43, 2: 155–161

autorzy: Aleksandra Katarzyńska, Izabela Domitrz
_________________
"Z radością witaj poważne, trudne i skomplikowane problemy. To w nich kryją się największe możliwości" - Ralph Marston

,,Może nie najważniejsze jest chcieć iść z kimÅ› do łóżka, ale chcieć wstać nastÄ™pnego dnia rano i zrobić sobie nawzajem herbatÄ™.”
-Janusz Leon Wiśniewski
 

Zagmadfany  

Mega wymiatacz

Yhym :)


Do³±czy³: 20 Pa¼ 2009

   

Wys³any: 2009-10-23, 17:41   

Moze masz raka ?:) napisz jakis list po¯egnalny za wczasu :)
_________________
Co sie patrzysz ?
 

Mizantrop  

VIP

Pstrykacz-amator



Wiek: 33

Do³±czy³: 22 Lut 2009

   

Wys³any: 2009-10-23, 17:43   

Zagmadfany napisa³/a:

Moze masz raka ?:) napisz jakis list porzegnalny za wczasu :)



Jak byś czytał od początku to byś wiedział, że nie chodzi o niego.

ps. kup sobie słownik bo robisz niezłe byki.
_________________
"Z radością witaj poważne, trudne i skomplikowane problemy. To w nich kryją się największe możliwości" - Ralph Marston

,,Może nie najważniejsze jest chcieć iść z kimÅ› do łóżka, ale chcieć wstać nastÄ™pnego dnia rano i zrobić sobie nawzajem herbatÄ™.”
-Janusz Leon Wiśniewski
 

Zagmadfany  

Mega wymiatacz

Yhym :)


Do³±czy³: 20 Pa¼ 2009

   

Wys³any: 2009-10-23, 17:47   

Mizantrop, jestem dezortografikiem ale i tak staram sie popelniac jak naj mniej bledow musicie mi to wybaczyc ;) nie wnosze nic do tematu wiec sie nie udzielam ;)
_________________
Co sie patrzysz ?
 

Forum m³odzie¿owe e-Mlodzi.com