Panel logowania

Nie masz jeszcze konta na e-Mlodzi.com?

Zarejestruj się!

Zapomniałeś hasła?

Przypomnij je

Autor

Wiadomo¶ć

Barbara77  

Wymiatacz



Doł±czyła: 02 Wrz 2008

   

Wysłany: 2010-07-06, 19:04   Biskup Stanislaw ze Szczepanowa a krol Boleslaw Smialy

Co sie mowi o tych postaciach w szkole? Czy nauczycile mowia, ze krol zamordowal biskupa, bo on wytykal mu niemoralne zycie? A co pisze w podreczniku? Z gory dzieki za krotka odpowiedz :-)
 

Damn  

Pogromca postĂłw

Queen Dude



Wiek: 28

Doł±czyła: 10 Kwi 2010

   

Wysłany: 2010-07-06, 19:13   

Mówią, że zamordował, ale dlaczego, to nie mówią. A podręcznika w którym to pisało już nie mam :D.
_________________

If you don't wanna see that sunset,
stop looking in a demon's eye

Temporarily online
 

Raspberry Girl  

User


Wiek: 32

Doł±czyła: 06 Lip 2010

   

Wysłany: 2010-07-06, 21:29   

[color=blue]Mówi się,że biskup krakowski Stanisław ze Szczepanowa był głównym przeciwnikiem króla. W swoich kazaniach wytykał władcy błędy, jego pijaństwo, złe występki itd.
W ramach zemsty Bolesław ¦miały zwany Szczodrym, pojmał duchownego (prosto z ambony), wywiózł do lasu i w bestiarski sposób zamordował. (pociął jego ciało na kawałki)- istnieje legenda,że ciało biskupa zrosło się, co było symbolem zjednoczenia Polski. Zbrodnia ta ukazała, jaki król był okrutny. Wielu kronikarzy nie zdecydowało się opisać tej zbrodni, Ci którzy się zdecydowali nie byli zgodni, co do przebiegu wydarzeń. Wiadomo tyklo, że Bolesław był władcą bezwzględnym, pozbawionym moralności i patriotyzmu, nieliczącym się z poddanymi, Król Bolesław po dokonaniu owego morderstwa wyjechał na Węgry, gdzie wkrótce zmarł. Zbrodnia ta jest jedną z najbardziej zagadkowych spraw w historii.

Przynajmniej ja tyle pamiętam z mojego podręcznika ;) [/color]
_________________
Podobnie jak zdarzyło się to wielu innym ludziom na tej planecie, także i do mnie nie dołączono instrukcji obsługi.
 

Forum młodzieżowe e-Mlodzi.com