Panel logowania

Nie masz jeszcze konta na e-Mlodzi.com?

Zarejestruj siê!

Zapomnia³eœ has³a?

Przypomnij je

Autor

Wiadomo¶æ

Hannah1912  

Hiper wymiatacz

Dekadentka



Do³±czy³a: 19 Sty 2009

   

Wys³any: 2009-09-16, 17:52   Chemia- sprawdzien

Mam sprwadzien z chemii. Jestem w 2 gimnazjum a on jest z 1. Mam problem bo nie mam już książek do 1 klasy a bardzo dużo rzeczy zapomniałam. W klasie 1 miałam z chemii 4.
Nie chodzi mi o to żeby ktoś rozwiązywał zadania. Tylko jakby mi ktoś wytłumaczył jak je zrobić i o co chodzi. Byłabym wdzięczna.


1. Jak sie liczy zawartość procentową i stosunek masowy pierwiastków?

2.Rozwiąż zadania kożystając z wykresów rozpuszczalności substancji.
a) Oblicz, ile gramów chlorku atomu można dodatkowo rozpuścić w 100g wody po ogrzaniu roztworu od 50stopni C do 80stopni C, aby roztwór był nadal nasycony.

b)Oblicz stężenie procentowe nasyconego roztworu chlorku amonu w temperaturze 70stopni C.


2. W dwóch zlewkach przygotowano po 200g 30-procentowego roztworu soli kuchennej.
a) Oblicz stężenie procentowe w zlewce 1. po dolaniu do roztworu 100g wody.

b)Oblicz, jak się zmieniło i ile wynosi stężenie procentowe w zlewce 2., jeśli do znajdującego się w niej roztworu dosypano 25 g soli.


Jeśli by ktoś mógł wytłumaczyć to z góry dziękuje :-)
_________________
"Carpe diem. [...] Napisał tak, ponieważ jesteśmy tylko pokarmem dla robactwa. Ponieważ jest nam dane ujrzeć tylko kilka wiosen i kilka jesieni."
 

Corrie  

Stały User


ImiÄ™: Patrycja

Wiek: 31

Do³±czy³a: 02 Lip 2009

   

Wys³any: 2009-09-17, 13:18   

Hannah1912 napisa³/a:

W dwóch zlewkach przygotowano po 200g 30-procentowego roztworu soli kuchennej.
a) Oblicz stężenie procentowe w zlewce 1. po dolaniu do roztworu 100g wody.

b)Oblicz, jak się zmieniło i ile wynosi stężenie procentowe w zlewce 2., jeśli do znajdującego się w niej roztworu dosypano 25 g soli.



Wypisz sobie dane, czyli mr, C%. Popatrz na wzór do obliczania stężenia procentowego i zobacz, czego nie masz podanego. Wylicz to przekształcając wzór.

Podpunkt a)
W obu zlewkach jest ta sama substancja, ma tyle samo gram i takie samo stężenie. Do jednej z nich dolewasz 100 g wody. Skoro przedtem roztwór ważył 200 g, to teraz będzie ważył 300 (200 + 100). Masa substancji się nie zmienia, nie było mowy o żadnym dosypywaniu. Więc podstawiasz pod wzór do stężenia procentowego masę subst., ktorą wcześniej obliczyłaś, a pod mr 300g. I liczysz stężenie.

Podpunkt b) napiszę ci ktoś inny, albo ja, jak wrócę ze szkoły, bo zaraz informatyka mi się kończy.
_________________
Najgorsze w tym wszystkim jest to, że ja nie potrafiÄ™ bez Niego żyć…

Z Nim, niestety, też nie…
-------------------------------------------------------
Piszę powieść.
27.07.2009 - ?
 

Hannah1912  

Hiper wymiatacz

Dekadentka



Do³±czy³a: 19 Sty 2009

   

Wys³any: 2009-09-22, 17:10   

Ok dzięki.
Czy mógłby ktoś i reszte wytłumaczyć?
Byłabym wdzięczna
sprawdzien w piÄ…tek jest.
_________________
"Carpe diem. [...] Napisał tak, ponieważ jesteśmy tylko pokarmem dla robactwa. Ponieważ jest nam dane ujrzeć tylko kilka wiosen i kilka jesieni."
 

Forum m³odzie¿owe e-Mlodzi.com