Panel logowania

Nie masz jeszcze konta na e-Mlodzi.com?

Zarejestruj siê!

Zapomnia³eœ has³a?

Przypomnij je

Wyniki ankiety

Chodzisz do kościoła bo trzeba, czy dla wiary?

  • Dla Wiary 60% [ 132 ]
  • Bo trzeba 39% [ 87 ]

G³osowañ: 219

Wszystkich G³osów: 219

Autor

Wiadomo¶æ

vision

User



Do³±czy³: 14 Cze 2008

Sk±d: Grudzi±dz

   

Wys³any: 2008-06-14, 21:04   Chodzicie do koscioÅ‚a bo trzeba czy dla wiary?

Nie na jednym forum można ujrzeć sądę z pytaniem czy chodzisz do kościoła przymusowo czy też nie... A więc nie będziemy się wyróżniać także zadam wam te pytanie..
 

vialink  

Administrator

też człowiek .. :)



ImiÄ™: Bartek

Wiek: 31

Do³±czy³: 01 Pa¼ 2007

Sk±d: Stalowa Wola

   

Wys³any: 2008-06-17, 00:31   

Uff ... no ciężki temat ...
Nie rozumie tego "bo trzeba" ... masz na myśli to, że rodzice każą, czy hmm ... to, że powinno się być co niedziele w kościele ?

A poza tym być w kościele to nie to samo co być na mszy ... :mrgreen:

Ja ... sam nie wiem. Czasem nawet jak mi się nie chce to idę ... żeby nie słuchać kazania od ojca :-P Bo to jest 2 razy dłuższe niż to w kościele...
Tyle, że często jest to tak ... przychodzę i siadam > wstaje > siadam > wstaję > klękam > siadam ... tak automatycznie. I ... nie ma to nic wspólnego z modlitwą ...

A innym razem, czy dla wiary? Nie wiem ... szczerze mówiąc nie odczuwam nie wiadomo jakiej duchowej potrzeby pójścia, jakoś tak idę i tyle.
 

Harder_Girl  

Wymiatacz

Zakochaniec !



Wiek: 32

Do³±czy³a: 14 Maj 2008

   

Wys³any: 2008-06-17, 12:35   

Powiem szczerze ,że nie chodze tak sobie w niedziele... heh a tak to tylko od święta ;p nie ide z przymusu i nie wiem czy dla wiary... po prostu cos mam tam do spełnienia i ide;d miedzy innymi poświęcic jajka xD czy jakas komunia... :P
_________________
By oddać jemu serce < 3


"¦wiat na trzeźwo jest nie do przyjęcia.. "
 

schale  

Stały User



ImiÄ™: Mateusz

Do³±czy³: 29 Maj 2008

Sk±d: Stalowa Wola

   

Wys³any: 2008-07-01, 17:54   

Cytat:

miedzy innymi poświęcic jajka


A po co chodzisz te jajka święcić?
 

Xaarrdas  

Stały User

;]



Imię: Paweł

Wiek: 31

Do³±czy³: 27 Cze 2008

Sk±d: Nowy S±cz

   

Wys³any: 2008-07-02, 11:30   

Ja raczej nie chodze z przymusu.. Od malego dziecak kosciol byl dla mnie miejscem nudy, nie moglem wytrzymac az skonczy sie msza.. W miare uplywu czasu nabralem przekonania, ze jest to miejsce, z ktorego mozna wyniesc wiele ciekawych rzeczy, zdobyc wiele odpowiedzi na nurtujace pytania.. pytania, ktorych boimy, wstydzimy sie zadac.. I pobyt w kosciele nie jest dla mnie meka, choc zdarzaja sie momenty, kiedy ciezko i sie skupic na tym co dzieje sie na mszy.
 

kasiaaa  

Hiper wymiatacz

Walk to remember.



ImiÄ™: Kasia

Do³±czy³a: 13 Pa¼ 2007

Sk±d: Stalowa Wola

   

Wys³any: 2008-07-07, 09:36   

schale napisa³/a:

Cytat:
miedzy innymi poświęcic jajka


A po co chodzisz te jajka święcić?



może dlatego, że to tradycja wielkanocna <lol>
_________________
'Nieznajomość zła nie jest cnotą, lecz głupotą; zachwycanie się nią to jakby nagradzanie za uczciwość człowieka, który nie ukradł ci zegarka, bo nie wiedział, że go masz'

Nie jesteśmy normalni.
Jesteśmy lepsi.
 

schale  

Stały User



ImiÄ™: Mateusz

Do³±czy³: 29 Maj 2008

Sk±d: Stalowa Wola

   

Wys³any: 2008-07-07, 23:47   

Pusta tradycja nie ma sensu.... :-(
 

Harder_Girl  

Wymiatacz

Zakochaniec !



Wiek: 32

Do³±czy³a: 14 Maj 2008

   

Wys³any: 2008-07-08, 23:31   

schale napisa³/a:

A po co chodzisz te jajka święcić?

a po co sie chodzi swiecic jajka?? hehe ...
ide wiadomo dlaczego aby zjesc swiecone sniadanko.. ide bo swiecenie trwa zaledwie 5 minut.. ;]
_________________
By oddać jemu serce < 3


"¦wiat na trzeźwo jest nie do przyjęcia.. "
 

karola505  

Stały User

karo



ImiÄ™: Karolina

Wiek: 29

Do³±czy³a: 21 Maj 2008

Sk±d: Stalowa Wola

   

Wys³any: 2008-07-11, 13:30   

ja podobnie jak Vialink i Harder_Girl. Chodze troszke z wiary troszke bo wiem ze rodzicom by sie to nie spodobalo i troszke bo sama odczuwqam taka potrzebe :-P a czasem wlasnie robie to automatycznie :->
 

Monique  

Stały User

siostrzyczka Gringo



Do³±czy³a: 12 Lip 2008

   

Wys³any: 2008-07-12, 19:49   

Nie uznaję chodzenia do kościoła, bo trzeba... chodzę, bo czuję w głębi siebie, że chcę... w sumie, jakby inaczej na to spojrzeć, to jest to moja potzreba, a więc dlatego, że trzeba tez jest słuszne. To jest moja wewnętrzna potrzeba spełnienia, obcowania jak najbliżej z Bogiem. Chyba każdy wierzący, mnie rozumie:)
_________________
"Najważniejsze spotkania odbywają się w duszy, na długo przed tym, nim spotkają się ciała."
P.Coelho
 

buziak

Stały User


Do³±czy³: 09 Lip 2008

   

Wys³any: 2008-07-20, 12:21   

ja czasami se pójde do kościoła...raz na miesiac albo dwa
ogólnie nie odczuwam takiej potrzeby a na kazaniu ksiądz nic nowego nie mówi czego bym nie wedziała a co sam by przestrzegał :mrgreen:
więc słuchając i patrząc oglądam sobie kolejny przykład hipokryzmu :mrgreen:
 

Monique  

Stały User

siostrzyczka Gringo



Do³±czy³a: 12 Lip 2008

   

Wys³any: 2008-07-20, 13:09   

a ja dziś np. idę do kościoła< jak co niedzielę> wyjątkowo dziś czuję potrzebę. Mam wiele spraw do Boga:)
_________________
"Najważniejsze spotkania odbywają się w duszy, na długo przed tym, nim spotkają się ciała."
P.Coelho
 

Gringo  

Stały User

w dżungli...



Do³±czy³: 12 Lip 2008

Sk±d: Puszcza amazoñska...

   

Wys³any: 2008-07-21, 23:04   

Monique - to zabrzmiało tak jakbyś wyjątkowo tylko dziś <w niedzielę> czuła potrzebę. A przecież wiem, że ty zawsze czujesz potrzebę bytu z Bogiem :)

Iść do Kościoła bo "co ludzie powiedzą"... Zabawne okłamywanie ludzi, samego siebie, swojego umysłu... Absurdalne tchórzostwo.
_________________
"Najważniejsze spotkania odbywają się w duszy, na długo przed tym, nim spotkają się ciała."
P.Coelho

 

Monique  

Stały User

siostrzyczka Gringo



Do³±czy³a: 12 Lip 2008

   

Wys³any: 2008-07-23, 20:39   

Gringo, oj wiesz o co chodzi:) Po prostu czułam sie samotna. Chciałam sie pomodlić. I zrobiłam to w ciszy i spokoju, przed mszą.
_________________
"Najważniejsze spotkania odbywają się w duszy, na długo przed tym, nim spotkają się ciała."
P.Coelho
 

laven  

Pogromca postów



Do³±czy³a: 26 Lip 2008

   

Wys³any: 2008-07-26, 20:07   

Nie rozumiem, jak można chodzić do kościoła z przymusu. Jeśli ma się już te naście lat, można samemu decydować o tym jak się postępuje. Chyba, że ktoś ma specyficzną rodzinę która bez mszy św kolacji nie da.
Ja w ogóle nie chodzę do kościoła, gdyż nie jestem katoliczką. Więc "sąda" (czyt. sonda) mnie nie dotyczy.
 

Forum m³odzie¿owe e-Mlodzi.com