Panel logowania

Nie masz jeszcze konta na e-Mlodzi.com?

Zarejestruj siê!

Zapomnia³eœ has³a?

Przypomnij je

Autor

Wiadomo¶æ

Jarmu  

Wymiatacz

Dziwnie normalny



Imię: Paweł

Wiek: 31

Do³±czy³: 21 Sie 2011

Sk±d: Gliwice

   

Wys³any: 2011-08-22, 17:33   Ciasto do pizzy

Mam pytanie do osób, które potrafią zrobić ciasto do pizzy :-)

Jaki macie dokładny przepis?
Ostatnio jak robiłem to mi wyszło świetne ciasto wyrosło mi na 3cm :-o
Ale nie chodzi mi o to, żeby się chwalić :hyhy:
Chciałbym zrobić kiedyś takie ciasto jak w prawdziwej pizzerii ale chodzi mi o cienkie ciasto i takie hmm... twardsze? ¯eby się nie rozwalało jak się je weźmie do ręki, bo moje to trzeba było jeść widelcem i nożem bo było bardzo delikatne :-P

Pozdrawiam :-)
_________________
To dziwne, ale kiedy człowiek się czegoś boi i oddałby wszystko, byle tylko spowolnić upływ czasu, czas ma okropny zwyczaj przyspieszania swego biegu.
Joanne Kathleen Rowling
 

TQIT  

VIP


Do³±czy³: 22 Gru 2008

   

Wys³any: 2011-08-22, 18:07   

Jarmu napisa³/a:

Chciałbym zrobić kiedyś takie ciasto jak w prawdziwej pizzerii ale chodzi mi o cienkie ciasto i takie hmm... twardsze? ¯eby się nie rozwalało jak się je weźmie do ręki, bo moje to trzeba było jeść widelcem i nożem bo było bardzo delikatne :-P


Innymi słowy szukasz przepisu na ciasto drożdżowe, które nigdy się nie udaje? Ja bym zrobił tak - mniej drożdży, więcej mąki, mniej wody i piec w wysokiej temperaturze, żeby nie zdążyło urosnąć, ale się spiekło (tylko nie za długo, bo zamiast spiec się spali). Później temperaturę można zmniejszyć, bo jak ciasto jest zwarte to niekoniecznie chce się piec w środku.
Nie powiedziałbym, żeby był to poprawny sposób, ale powinien zadziałać.

Ja robię na oko i na odwrót - mam pół opakowania drożdży, dodaję cukru i ciepłej wody, czekam aż urośnie. Kilogram mąki, ciepłej wody na oko żeby ciasto było miękkie i wilgotne, a nie suche. Jako, że na oko wody leję za dużo, to trzeba jeszcze mąki dodać do konsystencji odpowiedniej. Wykładam na blachę, czekam aż urośnie jeszcze i do piekarnika. Ciasto wychodzi grube i delikatne jak chleb.
_________________
"I dam wam serce nowe i ducha nowego tchnę do waszego wnętrza, odbiorę wam serce kamienne, a dam wam serce z ciała." Ez 36, 26
 

Jarmu  

Wymiatacz

Dziwnie normalny



Imię: Paweł

Wiek: 31

Do³±czy³: 21 Sie 2011

Sk±d: Gliwice

   

Wys³any: 2011-08-22, 18:13   

Cóż ja robię troszkę inaczej ;)

Pół kg mąki, 20dag drożdży, 3/4 szklanki zimnej wody gazowanej, 2 jajka
Ugniatam wszystko w rękach aż wyjdzie ciasto z ładną konsystencją odkładam w ciepłe miejsce na 20 minut żeby wyrosło, ugniatam ponownie z 2 łyżkami oleju i wyklejam tym blaszkę. ¦wietnie rośnie, jest delikatne i smaczne.

Oczywiście dodaje tam trochę soli i papryki w proszku do smaku ;)
_________________
To dziwne, ale kiedy człowiek się czegoś boi i oddałby wszystko, byle tylko spowolnić upływ czasu, czas ma okropny zwyczaj przyspieszania swego biegu.
Joanne Kathleen Rowling
 

Isair  

VIP

Arcykapłan



Wiek: 35

Do³±czy³: 12 Maj 2010

   

Wys³any: 2011-08-22, 18:40   

Ok to przepis na ciasto tak 2 szklanki mąki , pół paczki drożdży, soli trochę, 6 łyżek oleju, możesz ciut mleka dolać.a drożdże rozdrobnić do 3/4 szklanki ciepłej (nie gorącej) wody
_________________
O upadku tego kraju świadczy fakt, że najpoczytniejsza książką jest Komentarz do ustawy o podatku VAT
Mój blog
 

Hineka  

Mega wymiatacz

phosphoros



Do³±czy³a: 21 Sie 2011

   

Wys³any: 2011-08-22, 19:22   

Ogólnie kurcze nie wiem który przepis w końcu używałam bo mam kilka, a jeden z dwóch na pewno w każdym razie. To jest niby tradycyjne chlebowe włoskie. 15g drożdży, 100ml letniej wody, 1/2 łyżeczki cukru, 1 łyżka oliwy z oliwek, 200g mąki i 1 łyżka soli.
 

Jarmu  

Wymiatacz

Dziwnie normalny



Imię: Paweł

Wiek: 31

Do³±czy³: 21 Sie 2011

Sk±d: Gliwice

   

Wys³any: 2011-08-22, 19:23   

A coś więcej? :-D co do czego jak i po co? :-P
_________________
To dziwne, ale kiedy człowiek się czegoś boi i oddałby wszystko, byle tylko spowolnić upływ czasu, czas ma okropny zwyczaj przyspieszania swego biegu.
Joanne Kathleen Rowling
 

Hineka  

Mega wymiatacz

phosphoros



Do³±czy³a: 21 Sie 2011

   

Wys³any: 2011-08-22, 19:55   

heh myślałam, że nie potrzebujesz, skoro nie skarżyłeś się na innych, ale już daję;)

W misce wymieszać drożdże z wodą i cukrem. Mieszankę drożdży odstawić w ciepłe miejsce na 10-15min. aż zaczną się robić pęcherzyki i wymieszać z oliwą. Mąkę z solą wsypać do miski, na środku robimy głębienie :] w którym umieszczamy mieszankę drożdży. Z mąki i drożdży zagnieść ciasto i przekładać na oprószony mąką blat i wyrabiać ciasto by było gładkie i elastyczne. Ciasto następnie przełożyć w natłuszczonej torebce plastikowej i odstawić do ciepłego miesca do wyrośnięcia na 1 godz. aż podwoi swoją objętość. Potem znów wyrabiamy ciasto kilkakrotnie odwracając.
 

Jarmu  

Wymiatacz

Dziwnie normalny



Imię: Paweł

Wiek: 31

Do³±czy³: 21 Sie 2011

Sk±d: Gliwice

   

Wys³any: 2011-08-22, 20:00   

Hineka napisa³/a:

heh myślałam, że nie potrzebujesz, skoro nie skarżyłeś się na innych, ale już daję;)




Ale to do wszystkich było :-D


Dzięki :-)
_________________
To dziwne, ale kiedy człowiek się czegoś boi i oddałby wszystko, byle tylko spowolnić upływ czasu, czas ma okropny zwyczaj przyspieszania swego biegu.
Joanne Kathleen Rowling
 

TQIT  

VIP


Do³±czy³: 22 Gru 2008

   

Wys³any: 2011-08-22, 20:31   

Jarmu napisa³/a:

Pół kg mąki, 20dag drożdży, 3/4 szklanki zimnej wody gazowanej, 2 jajka
Ugniatam wszystko w rękach aż wyjdzie ciasto z ładną konsystencją odkładam w ciepłe miejsce na 20 minut żeby wyrosło, ugniatam ponownie z 2 łyżkami oleju i wyklejam tym blaszkę. ¦wietnie rośnie, jest delikatne i smaczne.


Ciasto drożdżowe ma to do siebie, że im więcej gnieciesz tym jest bardziej pulchne. Mi zasadniczo nie chce się czekać dwa razy, bo i nie mam na to czasu.
Dodatkowo ładujesz dużo drożdży. Nie wiem po co.
_________________
"I dam wam serce nowe i ducha nowego tchnę do waszego wnętrza, odbiorę wam serce kamienne, a dam wam serce z ciała." Ez 36, 26
 

imaginatif  

Mega wymiatacz



ImiÄ™: Klaudia

Wiek: 28

Do³±czy³a: 12 Sie 2011

Sk±d: Silesia

   

Wys³any: 2011-08-22, 21:13   

2 szkl. mÄ…ki
2 dag drożdży
2 łyżki oleju
łyżka masła
1 szkl. mleka
szczypta soli
0,5 łyżeczki cukru
Wszystko zagniatam, rozkładam na blasze (wysmarowanej odrobiną oliwy) i czekam aż wyrośnie. Po jakichś 20-30 minutach można dodać resztę składników (ser, szynka, co tam chcesz) i do pieca na ok. pół godziny przy 180'C. Zawsze wychodzi, nie jest ani za grube ani za cienkie :)
_________________
/...bo chcę Cię z każdą wadą, nic nie zmienię,
mój narkotyku, mój tlenie./

 

Forum m³odzie¿owe e-Mlodzi.com