Panel logowania

Nie masz jeszcze konta na e-Mlodzi.com?

Zarejestruj siê!

Zapomnia³eœ has³a?

Przypomnij je

Autor

Wiadomo¶æ

Sarenka1706

User


Do³±czy³: 28 Lip 2010

   

Wys³any: 2010-07-28, 20:01   Co po bio-chem-fiz?;)


Witajcie!;)
Jestem tu nowa i bardzo chcę się poradzić.
Właśnie idę do liceum na profil bio-chem-fiz i zastanawiam się<raczej dręczę się nad tym> czy po skończeniu go mogę iść jeszcze np.na prawo bądź dziennikarstwo czy juz raczej pozostaje mi do dyspozycji m.in medycyna, zoologia, weterynaria.?
A jeżeli można to co trzeba zdawać na maturze?


Dziękuję Wam bardzo!;*
 

Mizantrop  

VIP

Pstrykacz-amator



Wiek: 33

Do³±czy³: 22 Lut 2009

   

Wys³any: 2010-07-28, 20:12   

Możesz iść na co chcesz. Może nawet iść na bankowość.
Wiadomo, że te przedmioty przygotują Cię lepiej do studiów takich jak medycyna, farmacja, biologia, weterynaria.
_________________
"Z radością witaj poważne, trudne i skomplikowane problemy. To w nich kryją się największe możliwości" - Ralph Marston

,,Może nie najważniejsze jest chcieć iść z kimÅ› do łóżka, ale chcieć wstać nastÄ™pnego dnia rano i zrobić sobie nawzajem herbatÄ™.”
-Janusz Leon Wiśniewski
 

Frozy  

Pogromca postów

The Destroyer



Wiek: 25

Do³±czy³: 16 Gru 2009

Sk±d: Redania

   

Wys³any: 2010-07-28, 20:20   

moja polonistka jest po mat-fiz, więc wiesz :D
_________________
"Raise your swords up high!
See the black birds fly!
Let them hear your rage!
Show no fear!
ATAAAAAAAAACK!" - Amon Amarth

http://www.formspring.me/Frozy1919
 

Kasias  

Hiper wymiatacz

Tak, drażnie Cię.



ImiÄ™: Kasia

Wiek: 31

Do³±czy³a: 22 Sie 2009

   

Wys³any: 2010-07-28, 21:30   

Sarenka1706 napisa³/a:

prawo bądź dziennikarstwo


Sarenka1706 napisa³/a:

A jeżeli można to co trzeba zdawać na maturze?


Zapewne wos i historiÄ™.
_________________
Nie ma już nic.
I już nic nie spotka nas.
Nie ma w niebie naszych gwiazd
Kolejny raz,
¦wiat zatoczył z nami krąg.
Wyrwał wiarę z naszych rąk,
Nie ma już nic.
 

Norbs93  

Pogromca postów

the boy next door



ImiÄ™: Norbu$

Wiek: 30

Do³±czy³: 10 Cze 2009

   

Wys³any: 2010-07-28, 22:46   

Kasias napisa³/a:

Zapewne wos i historiÄ™.



Polski,angielski do tego,choć w sumie to zależy od uczelni.Na każdej są wymagany inny zestaw przedmiotów.Sprawdź na stronie internetowej interesującej Cię uczelni.
 

alpen.  

Pogromca postów

małe duże dziewczę.



ImiÄ™: Klaudia.

Do³±czy³a: 09 Sty 2010

Sk±d: Wadowice.

   

Wys³any: 2010-07-29, 00:35   

Sarenka1706 napisa³/a:

mogę iść jeszcze np.na prawo bądź dziennikarstwo czy juz raczej pozostaje mi do dyspozycji m.in medycyna, zoologia, weterynaria.?


Jasne, że tak. Ten profil nie zamyka Ci drogi na studia humanistyczne. Z tym, że wszystko zależy, co będziesz zdawać na maturze. Jeśli wybierzesz prawo, musisz zdawać historie, czy też WOS, w każdym razie w bio-chem-fiz nie masz tych przedmiotów na rozszerzeniu.
_________________
jak Cie odnaleźć, gdy nie wiem gdzie szukać
 

Ostia  

VIP


Do³±czy³a: 02 Lut 2009

   

Wys³any: 2010-07-29, 09:43   

Kwestia tego, że idąc na profil bio-chem-fiz będziesz kształcona głównie w tych dziedzinach, cała reszta; jak polski, historia, wos będą miały ograniczoną pulę godzin i chcąc zdawać właśnie przedmioty humanistyczne musiałabyś sama się ich dodatkowo uczyć :)
 

Bebe22  

Stały User



Do³±czy³a: 05 Cze 2010

Sk±d: PL

   

Wys³any: 2010-07-30, 00:47   

Wybieram się na identyczny profil :-) I jak na razie nie mam sprecyzowanych planów na przyszłość...ale wiem, że chciałabym ją wiązać z tymi właśnie przedmiotami...dlatego w liceum będę się skupiać tylko na nich.
Ty masz trochę inną sytuację, ale myślę, że jeżeli się przyłożysz też do polskiego, historii i W.O.S.-u to raczej nie będziesz miała problemu z maturą. Masz jeszcze trochę czasu, więc zastanów się, czy aby nie przenieść się na inny profil(jeżeli istnieje taka możliwość).
Na koniec podam przykład "z życia wzięty". ;) Moja kuzynka chodziła na ten profil z zamiarem studiowania medycyny...pod koniec drugie liceum niespodziewanie zmieniła zdanie i postanowiła studiować prawo...dzisiaj jest prawnikiem w dużej firmie...oczywiście musiała włożyć ogromną ilość pracy i wysiłku w dostanie się na studia, bo zdecydowała się dość późno. Ale dzisiaj jest szczęśliwa, bo robi to co lubi ;)
Powodzenia
 

Forum m³odzie¿owe e-Mlodzi.com