Panel logowania

Nie masz jeszcze konta na e-Mlodzi.com?

Zarejestruj siê!

Zapomnia³eœ has³a?

Przypomnij je

Autor

Wiadomo¶æ

Malolatka  

Hiper wymiatacz

wyrafinowana :-)



ImiÄ™: Magda

Do³±czy³a: 12 Kwi 2011

Sk±d: z daleka

   

Wys³any: 2013-05-21, 12:44   Co sÄ…dzicie o zawodzie stolarza?

Hey,
powiedzcie, czy można u sa jeszcze zrobić wykształcenie stolarskie, bo w szkołacz raczej te kierunki wycofali, i jak tak to czy to jest wogóle opłacałny zawód? Jak myślicie? :-P Dzięki za pomoc! Pozdrawiam!
_________________
Patrz w przyszłość z nadzieją,a nie w przeszłość z żalem.
 

cappuccino  

VIP



ImiÄ™: Mama Madzia

Wiek: 36

Do³±czy³a: 04 Pa¼ 2009

   

Wys³any: 2013-05-21, 12:59   

Wujek mojego męża jest stolarzem i... robi trumny ;) . Czy jest to opłacalne... cóż, wujek zaczął pracować pewnie w wieku około 20 lat, teraz ma 54 lata i dalej pracuje w tym samym zawodzie, ma żonę i dziecko i żyją na normalnej stopie. Niestety mąż nie jest mi w stanie powiedzieć, czy jakąś szkołę kończył w tamtych czasach (szkołę czysto "stolarską"), raczej zdobył fach poprzez praktykę, ale to byl X lat temu...
_________________


http://mama24na7.blog.pl/
 

Specjalista  

Stały User

inCLICK.pl



ImiÄ™: Krzysztof

Do³±czy³: 06 Lut 2013

Sk±d: Poznañ

   

Wys³any: 2013-05-21, 13:22   

oczywiście, że tak! aktualnie na rynku jest duże zapotrzebowanie na osoby, które mają FACH i konkretną umiejętność w ręku. To znaczy poszukuje się właśnie stolarzów, tapicerów, mechaników itd...
Jak będziesz miał dobrą rękę do tworzenia mebli to możesz pracować w dobrej fabryce gdzie zarobki mogą przewyższyć niejednego pracownika biurowego...
przykład szkoły, która kształci w różnych zawodach:
http://www.youtube.com/wa...v=hJ9AOn85fyQ#!
_________________
 

Cukierkowa  

Hiper wymiatacz



ImiÄ™: Paulina

Wiek: 64

Do³±czy³a: 28 Sty 2012

   

Wys³any: 2013-05-22, 00:50   

Specjalista napisa³/a:


Jak będziesz miał dobrą rękę do tworzenia mebli to możesz pracować w dobrej fabryce gdzie zarobki mogą przewyższyć niejednego pracownika biurowego...

a ty w ogole wiesz co to fabryka? w fabryce przez 8 godzin obsluguje sie maszyne obrabiajaca plyty wiorowe, sortuje gwozdzie i pakuje zestawy do montazu w kartony- za takie same pieniadze jak pani na kasie w biedronce

autorze watku- sa jeszcze tradycyjne zaklady, w ktorych produkuje sie meble z desek, ogolnie stolarz to dobry zawod dla osoby ktora ma dobra reke do robienia mebli i jesli solidnie wykonuje swoja prace to moze dobrze zarobic.

co do zdobycia zawodu- jesli nie mozesz znalezc szkoly o takim profilu to rozejrzyj sie czy w poblizu nie ma cechu albo czy jakis zaklad nie przeprowadza kursow. czesto cechy organizuja kursy i koszt takiego przyuczenia do zawodu wynosi kilkadziesiat zlotych, znow w zakladzie za nauki mozesz zaplacic pare stow.
_________________
Take my two hands and put them on my throat. God, give me a mirror so I can watch myself choke.
 

Malolatka  

Hiper wymiatacz

wyrafinowana :-)



ImiÄ™: Magda

Do³±czy³a: 12 Kwi 2011

Sk±d: z daleka

   

Wys³any: 2013-05-23, 14:40   

trumny? Ojej ten zawód nie jest raczej wesoły, ale mogę sobie wyobrazić, że jest duże zapotrzebowanie na trumny. W sumie nad tym się nie zastanawiałam, że przecież trumny są robione z drewna, faktycznie! To pewnie jest opłacalne. Ciekawa jestem, na jakich maszynach się robi trumny. W sumie znam tylko marke feldera, ale oni mają różnorodne maszyny. Wiesz może z jakich maszyn twój wujek korzysta? Ile czasu potrzeba na zrobienie takiej trumny? :-P

A co do tych fabryk, to masz na myśli wielkie zakłady stolarskie, nie?

Dzięki wam za pomoc. Pozdrawiam!
_________________
Patrz w przyszłość z nadzieją,a nie w przeszłość z żalem.
 

Tomex85  

User

Tomex



Wiek: 38

Do³±czy³: 26 Maj 2013

Sk±d: OPOLE

   

Wys³any: 2013-05-26, 16:12   Deski,gwoździe,wkrÄ™ty..o rety:)

Mam takie szczęście że pracuję na stolarni,chociaż nie jestem z wykształcenia stolarzem.Mój brygadzista jest stolarzem,ja tam deskę coś tam przetnę ale jak widzę co on potrafi zrobić z drewnem...SZOK.
Szkoda bardzo że nie ma już takich szkół,bo stolarz jak się dobrze załapie to naprawdę super zawód,i jeszcze jak było wspomniane w którymś poście za granicą non stop zapotrzebowanie no ale trzeba mieć doświadczenie...
Ale nie wiem czy jakby się nie zobaczyło po tych szkołach(studium),czy tam gdzieś na 2 letnich właśnie na stolarza.Kiedyś patrzyłem to takie zawody "zapomniane" były...
Z -2iej powinno coś gdzieś być bo przecież ówcześni stolarze żyć wiecznie nie będą:(
P.S.Zerknąłem przed chwilą do sieci znalazłem jeden, ale nie było podanej ceny,dlatego sądzę że jest tego więcej::)
Pzdr :padam:
_________________
"MYLI SIÊ,KTO S¡DZI,¯E NIE B£¡DZI"
 

jula007  

Wymiatacz



Wiek: 30

Do³±czy³a: 12 Cze 2010

   

Wys³any: 2013-05-26, 19:13   

zawód bardzo dobry, za kilka lat, bedzie naprawde potrzebny, nie bedzie stolarzy wyuczonych w tym zawodzie, bo będą sami inżynierowie itp
opłacany zawód byle by sie go dobrze wyuczyc, i mozna kokosy zbierać za kilka lat.
Moda powracać lubi, na drewniane meble, drzwi, wykończenia.
 

Malolatka  

Hiper wymiatacz

wyrafinowana :-)



ImiÄ™: Magda

Do³±czy³a: 12 Kwi 2011

Sk±d: z daleka

   

Wys³any: 2013-05-28, 10:40   

Ja w sumie już sama nie wiem, co o tym zawodzie tak naprawde myśleć. Jedni mówią, że jest wiele stolarzy w ich mieście, drudzy znowu, że wszyscy powyjeżdzali za granicę. Nie wiem też, czy za kilka lat takie wykształcenie ci coś da? W końcu wszystko idzie do przodu, pewnie za kilka lat wszystko będzie wyglądało jak w Star Treku, na drewno nie będzie żadnego zapotrzebowania, a ludzię będą po śmierci paleni :-P
_________________
Patrz w przyszłość z nadzieją,a nie w przeszłość z żalem.
 

Tomex85  

User

Tomex



Wiek: 38

Do³±czy³: 26 Maj 2013

Sk±d: OPOLE

   

Wys³any: 2013-05-28, 14:59   

Stolarz bedzie ciął laserem;),drewno będzie robić drewno z proszku,a na sotlarza bedzie sie wołać solar;)
_________________
"MYLI SIÊ,KTO S¡DZI,¯E NIE B£¡DZI"
 

Malolatka  

Hiper wymiatacz

wyrafinowana :-)



ImiÄ™: Magda

Do³±czy³a: 12 Kwi 2011

Sk±d: z daleka

   

Wys³any: 2013-05-29, 09:15   

jeśli mam być szczera, to właśnie tak mniej więcej sobie to też wyobrażam :-P . Kto wie, co będzie za kilka lat. Ale twoja wyobraźnia mnie przekonała! Ciekawe tylko, kto będzie wtedy robił to drewno w proszku ;) i czy będą jeszcze istniały takie firmy jak felder czy rema?
_________________
Patrz w przyszłość z nadzieją,a nie w przeszłość z żalem.
 

Andzrej  

Mega wymiatacz


Do³±czy³: 14 Lut 2013

   

Wys³any: 2013-06-11, 23:06   

Teraz drewno tnie się WOD¡ pod ciśnieniem 4000 atmosfer.
Warto się szkolić na stolarza, i TYLKO robić prywatnie, żadne fabryki.
¯eby poznać ten zawód trzeba wyjechać na praktykę np. do Niemiec.
POlska szkoła nikogo nie nauczy zawodu, tylko praktyka u na prawdę dobrych fachowców najlepiej w firmie rodzinnej gdzie stolarką zajmują się od pokoleń.
 

philosophus  

Pogromca postów


Do³±czy³: 07 Lut 2013

   

Wys³any: 2013-06-12, 12:54   

Andzrej napisa³/a:

POlska szkoła nikogo nie nauczy zawod



Daj sobie siana z tym PO w słowach, polskie szkolnictwo zawodowe i techniczne zostało zniszczone dokumentnie na długo zanim PO przejęło władzę.
_________________
"Jak można szanować kogoś, kto jest moralny tylko dlatego, że boi się kary ze strony potężnej istoty która cały czas go obserwuje?" - Richard Dawkins

Zlikwidować urzędy pracy i podatek dochodowy!
 

Forum m³odzie¿owe e-Mlodzi.com