Panel logowania

Nie masz jeszcze konta na e-Mlodzi.com?

Zarejestruj siê!

Zapomnia³eœ has³a?

Przypomnij je

Zamkniêty przez: Jimmy FoX | 2014-09-25, 14:46

Autor

Wiadomo¶æ

czarownica  

Stały User


Do³±czy³a: 12 Sie 2009

   

Wys³any: 2010-09-03, 16:09   co zrobić gdy siÄ™ nie dostaÅ‚o na studia?

Macie jakieś rady dla osób, które nie dostały się na studia, na publiczne uczelnie?
Myślicie, że szkoła prywatna jest dobrym rozwiązaniem.
Czy jest ktoÅ› tutaj, kto w takim trybie studiuje? Jakie sÄ… zalety?
No i do którego miasta najlepiej wybrać się na studia :)
 

Isair  

VIP

Arcykapłan



Wiek: 36

Do³±czy³: 12 Maj 2010

   

Wys³any: 2010-09-03, 17:01   

Szkoły prywatne rosną jak grzyby po deszczu, a raczej rosły bo idzie niż i raczej część z nich nie przetrwa. Jeśli uczelnia prywatna to taka, która kształci swych uczniów na minimum 10 kierunkach i ma dobrą opinię. Szkoda iść po papier wyższej szkoły gotowania na gazie. Pewnie też usłyszysz głosy tych, którzy twierdzą, ze państwówka jest najlepsza.
_________________
O upadku tego kraju świadczy fakt, że najpoczytniejsza książką jest Komentarz do ustawy o podatku VAT
Mój blog
 

diego  

Pogromca postów



Wiek: 34

Do³±czy³: 29 Sty 2010

   

Wys³any: 2010-09-03, 18:04   

Masz kilka wyjść.
1. Dobra prywatna uczelnia, których trochę jest, niestety płaci się często i to nie mało ale darmowe kierunki dzienne też otwierają.
2. Wyższa szkoła pchania karuzeli- czyli bezsensowa uczelnia nie publiczna, której zapewne nie będzie problemu skończyć i papier będziesz miał.
3. Praca i studia zaoczne na uczelni publicznej, bądź dobrej niepublicznej.

Szkoły niepubliczne są bardzo różne. Od naprawdę dobrych po beznadziejne musisz zasięgnąć rankingów, opinii etc. i sobie coś wybrać, co do miast to wiadomo, najlepsze są te większe tzn. mają największy wybór.
_________________
"I know what I want, I say what I want and no one can take it away"

Każdy wie co ten sport dla nas znaczy, w naszym mieście- my dzielni Krzyżacy.
Wiesław Jaguś - legenda na zawsze
 

Krit  

Pogromca postów



Do³±czy³: 23 Maj 2009

Sk±d: Górny ¦l±sk

   

Wys³any: 2010-09-03, 21:54   

czarownica napisa³/a:

Macie jakieś rady dla osób, które nie dostały się na studia, na publiczne uczelnie?



Iść do pracy.

czarownica napisa³/a:

Myślicie, że szkoła prywatna jest dobrym rozwiązaniem.



Niekoniecznie.

czarownica napisa³/a:

No i do którego miasta najlepiej wybrać się na studia :)



Najbliższego.

Najlepszym wyjściem jest wybranie się do pracy i nauka w domu, żeby poprawić maturę.
_________________
#truestory
 

cretultix  

Pogromca postów



Wiek: 36

Do³±czy³: 05 Lip 2009

   

Wys³any: 2010-09-07, 17:32   

W tym momencie trwa rekrutacja uzupełniająca wiec cięgle jest szansa na wkręcenie się na jakiś kierunek na uczelni państwowej.
_________________
Jedynymi ludźmi na ziemi, którzy nie widzieli Chrystusa i jego nauk jako przekazu pokoju są chrześcijanie.

Mohandas Karamchand Gandhi
 

Straho  

Pogromca postów



Imię: Jacław

Wiek: 35

Do³±czy³: 04 Wrz 2008

   

Wys³any: 2010-09-10, 21:54   

Nie za bardzo wiem co można zrobić w takiej sytuacji. Mogę powiedzieć złośliwie, ale delikatnie, wręcz subtelnie, że siąść do kąta i płakać.
Masz kilka rozwiązań:
a. Idziesz do roboty, ewentualnie do pracy. Różnica jest ta, że pracę się szanuje.
b. Startujesz za rok, a może się uda.
c. Startujesz za rok na inny kierunek, a może się uda.
d. Robisz kursy finansowane przez urząd pracy i idziesz do roboty, ewentualnie do pracy. Różnicę już tłumaczyłem.
e. Idziesz na studium, albo innej szkoły po ogólniaku dla dorosłych.
I wreszcie
f. Nie robisz nic.
_________________
https://www.photoblog.pl/straho
 

sydnej  

Pogromca postów

Last White Hope



Wiek: 34

Do³±czy³: 29 Pa¼ 2009

Sk±d: Leszno

   

Wys³any: 2010-09-10, 21:58   

Dalej trwa nabór na niektóre kierunki na dobrych uczelniach publicznych. Może czasem warto iść na jakiś z wolnych kierunków (fakt, że w większości są to kierunki typu: zarządzanie polem namiotowym czy administracja spuścizny krzyżowej), poduczyć się i poprawić wynik matury.
 

czarownica  

Stały User


Do³±czy³a: 12 Sie 2009

   

Wys³any: 2010-09-21, 12:12   

No tak, można wybrać się do pracy albo poprawic maturę, wiele osób tak robi. Ale są też jednostki, którym zależy na czasie i nie chcą marnować tego roku.
Znam wiele osób, które postanowiły pójść na prywatne uczelnie i dobrze na tym wyszły. Wiedza to jednak wiedza, a często kadra jest bardziej wykwalifikowana.
Np. jak tak patrzyłam w Warszawskiej Wyższej Szkole Humanistycznej uczą ludzie z PANu, Uniwersytetu Warszawskiego czy praktykujacy dziennikarze, a wiedza od praktyków wg mnie jest cenniejsza, nie uważacie?

A wy jakie studia skończyliście, albo na jakich jesteście?
 

jestemmlody

Wymiatacz


Do³±czy³: 20 Kwi 2010

   

Wys³any: 2010-09-22, 15:30   

Ja jestem po dziennikarstwie i teraz zastanawiam siÄ™ nad kulturoznawstwem.
Co do tego co można zrobić jak się nie dostało na studia. To można właśnie wybrać uczelnie prywatną. Iść na studia zaoczne a w tygodniu pracować i zarabiać na te studia :-) Znam wiele osób, które tak robi i wszyscy sobie radzą. :-) Można też iśc do szkoły policealnej.
 

snopowiÄ…zaÅ‚ka  

Stały User



ImiÄ™: Dominika

Wiek: 34

Do³±czy³a: 22 Cze 2010

Sk±d: ¦l±sk.

   

Wys³any: 2010-09-23, 09:28   

Możesz przebimbać rok, przepracować, podjąć się uczęszczania na jakieś korepetycje i poprawić sobie maturę.
Z doświadczenia nie polecam bimbania, bo im dłużej bimbasz tym bardziej nie chce się znów zaczynać nauki.
Nie idź na żaden 'wolny' kierunek BYLE I¦Æ, studiowanie czegoś "bo nie było wyjścia" jest frustrujące i bardzo zniechęcające, studia Ci nie uciekną i lepiej zacząć rok później to co się chce, niż męczyć się na idiotycznym kierunku tylko po to, żeby potem i tak mieć poczucie zmarnowanego roku, albo - co gorsza - kilku lat.
_________________
i'm only happy when it rains.
 

micro  

Wymiatacz



Wiek: 35

Do³±czy³a: 24 Wrz 2010

   

Wys³any: 2010-09-24, 01:10   

są roczne szkoły policealne (chyba też państwowe) można już zdobyć kwalifikacje w interesującym kierunku

nie warto bimbać bo powrót jest ciężki, po tylko półrocznej przerwie na studiach wracałam tam z niechęcią bo mi się nie chciało

najlepiej wybrać coś jednorocznego dodatkowy papierek może się przydać i maturę można w trakcie poprawić
_________________
Moja strona: Gierkolandia - gry online
Polecam: hotfix i forum
 

czarownica  

Stały User


Do³±czy³a: 12 Sie 2009

   

Wys³any: 2010-09-28, 11:14   

Szkoły policealne owszem dają kwalifikacje, ale poziom jest zdecydowanie niższy niż na studiach, więc jesli nie ma się potrzeby to lepiej nie korzystać. Sama byłam w takiej szkole policealnej z psychologii reklamy, ale tak odstawałam poziomem od reszty słuchaczy, że ze kosmos. Lepiej już płacić za uczelnie wyższą prywatna niz studium policealne prywatne.
Kwalifikacje, kwalifikacjami, ale... ;)
 

DeSade  

Pogromca postów



Do³±czy³a: 20 Lip 2011

   

Wys³any: 2014-09-25, 13:18   

Chwileczkę, w tych czasach jeszcze można się nie dostać na studia?
To stwierdzenie wydaje mi siÄ™ po prostu absurdalne.
_________________
W miękkim futrze kota
 

Forum m³odzie¿owe e-Mlodzi.com