Panel logowania

Nie masz jeszcze konta na e-Mlodzi.com?

Zarejestruj siê!

Zapomnia³eœ has³a?

Przypomnij je

Autor

Wiadomo¶æ

Anthares94  

Stały User



ImiÄ™: P

Wiek: 30

Do³±czy³: 09 Lip 2009

Sk±d: Nie z tego ¶wiata

   

Wys³any: 2009-07-13, 22:38   

psychopathicwizard napisa³/a:

pomijając już to że nie widaomo skąd te słowa się wzięły cytat ten odnosi się TYLKO i WY£¡CZNIE do ludzkiej podświadomości i niczego innego. bo tak naprawde ludzki umysł jest czymś najbardziej zajebistym na świecie najbardziej tajemniczym i tak na serio jesteśmy sami dla siebie bogami.



No właśnie. Jakieś badania wykazały, że przeciętny człowiek używa tylko 12% możliwości swojego mózgu. Nie wiem, czy wierzyć tym badaniom czy nie, ale rzeczywistość jest właśnie bardzo podobna. Istnieli tacy ludzie jak np. Daniel Dunglas Home czy Nina Kułagina. Mieli oni wręcz "nadludzkie" zdolności. A w rzeczywistości używali umysłu z większą wydajnością. A podświadomość? To to, kiedy bliskie osoby wpadają w jednym momencie na pomysł, żeby zadzwonić do drugiej, zakłócenia urządzeń elektronicznych w obecności niektórych osób, wyginanie sztućców, czy wreszcie "cudotwórstwo", gdy to człowiek dotykiem leczy schorzenia (Jezus?). Wszyscy kojarzymy program "Ręce, które leczą" :-D

Wiem, że dla wielu wierzących moja wypowiedz będzie głupia :-D

EDIT: Do wierzących - kiedy człowiek się modli w danej intencji i mocno wierzy że się uda, tak nakierowuje podświadomość, że czasami ona sama czyni "cuda" - od wytworzenia zwykłego przeczucia, że zgubiona rzecz znajduje się np. w szufladzie, do tego, że chora osoba, która jest nam bliska zdrowieje. W końcu mózg to także urządzenie, w którym za jego działanie odpowiadają fale elekryczne
 

MÅ‚odyDuchem  

Pogromca postów


Wiek: 32

Do³±czy³: 02 Mar 2009

Sk±d: Kêty/Lublin

   

Wys³any: 2009-07-14, 00:59   

Anthares94 napisa³/a:

Do wierzących - kiedy człowiek się modli w danej intencji i mocno wierzy że się uda, tak nakierowuje podświadomość, że czasami ona sama czyni "cuda" - od wytworzenia zwykłego przeczucia, że zgubiona rzecz znajduje się np. w szufladzie, do tego, że chora osoba, która jest nam bliska zdrowieje. W końcu mózg to także urządzenie, w którym za jego działanie odpowiadają fale elekryczne


I np te fale elektryczne mogą wygrać bitwę (vide: Lepanto chociażby) czy nawrócić drugą osobę itd. :?:
_________________
“Nie mam co do tego żadnej wÄ…tpliwoÅ›ci, że Å›wiat istnieje tylko dziÄ™ki modlitwie chrzeÅ›cijan”. (Arystydes z Aten)


Macie takich księży, jakich sobie wymodliliście.

http://spes-moritur-extrema.blogspot.com
 

AnioÅ‚ CiemnoÅ›ci  

Mega wymiatacz

Strzała Tęsknoty



Wiek: 30

Do³±czy³: 26 Maj 2009

Sk±d: Nowy Targ

   

Wys³any: 2009-07-14, 02:12   

Pierwsze słyszę, że pod Lepanto bitwę wygrano za pomocą Boga... cóż na miejscu dowódcy ja bym się obraził. Tak czy inaczej 1571 nie dały się we znaki żadne siły nadprzyrodzone... chyba, że weneckie galeasy były jakiegoś typu darem Boga.
_________________
Jeżeli twoja głowa jest dla ciebie przyczyną grzechu, obetnij ją sobie i wyrzuć, bowiem lepiej wejść bezgłowym do królestwa Niebieskiego niż z głową tkwić wśród ognia piekielnego.
 

psychopathicwizard

Pogromca postów



Wiek: 30

Do³±czy³: 22 Sty 2009

   

Wys³any: 2009-07-14, 11:18   

Cytat:

A podświadomość? To to, kiedy bliskie osoby wpadają w jednym momencie na pomysł, żeby zadzwonić do drugiej, zakłócenia urządzeń elektronicznych w obecności niektórych osób, wyginanie sztućców, czy wreszcie "cudotwórstwo", gdy to człowiek dotykiem leczy schorzenia (Jezus?). Wszyscy kojarzymy program "Ręce, które leczą"


nie nie nie. ty mówisz o jakiś bajkach z kosmosu wziętych. nie ma takiego czegoś jak wyginanie sztućców za pomocą mózgu to są brednie tak samo jak teleportacja. wierzysz w teleportację? z tymi rękami to już prędzej ale też nie o to mi chodziło.
_________________
Zacznę od tego, czego nie ma. Nie ma wspólnego dyskursu.


Potem pomyÅ›laÅ‚em 'pier****™!" i przeleżaÅ‚em caÅ‚y miesiÄ…c...ćpaÅ‚em, oglÄ…daÅ‚em telewizjÄ™, lizaÅ‚em rany. ByÅ‚o fajnie.
 

Anthares94  

Stały User



ImiÄ™: P

Wiek: 30

Do³±czy³: 09 Lip 2009

Sk±d: Nie z tego ¶wiata

   

Wys³any: 2009-07-14, 13:41   

psychopathicwizard napisa³/a:

wierzysz w teleportacjÄ™?


Samoistnie nie, ale kto wie, jakie będą maszyny za ileś tam wieków.
A jeśli chodzi o te wyginanie to chyba z tym przegiąłem :wstyd:

MÅ‚odyDuchem napisa³/a:

I np te fale elektryczne mogą wygrać bitwę (vide: Lepanto chociażby) czy nawrócić drugą osobę itd.


Dlaczego uważasz, że do wygrania bitwy potrzebna jest... ekhm.. "boska pomoc"? ¦w. Liga miała po prostu lepsze wyposażenie, dobrze wyszkolonych żołnierzy, dobrych dowódców oraz rycerzy zapalonych do walki. W tych czasach Imperium Osmańskie zaczęło już być państwem zacofanym :-P
 

MÅ‚odyDuchem  

Pogromca postów


Wiek: 32

Do³±czy³: 02 Mar 2009

Sk±d: Kêty/Lublin

   

Wys³any: 2009-07-15, 12:33   

http://niewiarygodne.pl/g...riazdjecie.html
na temat wcześniejszych postów :-)
_________________
“Nie mam co do tego żadnej wÄ…tpliwoÅ›ci, że Å›wiat istnieje tylko dziÄ™ki modlitwie chrzeÅ›cijan”. (Arystydes z Aten)


Macie takich księży, jakich sobie wymodliliście.

http://spes-moritur-extrema.blogspot.com
 

dobry_dziekan  

Hiper wymiatacz

Pracowity leń



ImiÄ™: Marcin

Wiek: 35

Do³±czy³: 09 Lip 2009

Sk±d: Gdañsk

   

Wys³any: 2009-07-15, 13:26   

I co z nim? Przypomnisz o czym rozmawialiście (dot. zdjęcia)? :)
_________________
"Mówią, że niepełna wiedza jest rzeczą niebezpieczną, ale jednak nie tak złą, jak całkowita ignorancja."
T. Pratchett
 

psychopathicwizard

Pogromca postów



Wiek: 30

Do³±czy³: 22 Sty 2009

   

Wys³any: 2009-07-16, 10:48   

Cytat:

http://niewiarygodne.pl/gid,11293243,img,11293244,kat,1017185,page,11,title,10-slynnych-ateistow-ktorzy-sie-nawrocili,galeriazdjecie.html?ticaid=5864a


jak sama nazwa strony wskazuje jest niewiarygodna a czasem aż mi się śmiać chce z rzeczy które tam piszą więc podawanie jakichkolwiek artykułów z ww strony graniczy z nieszanowaniem nas - użytkowników.
_________________
Zacznę od tego, czego nie ma. Nie ma wspólnego dyskursu.


Potem pomyÅ›laÅ‚em 'pier****™!" i przeleżaÅ‚em caÅ‚y miesiÄ…c...ćpaÅ‚em, oglÄ…daÅ‚em telewizjÄ™, lizaÅ‚em rany. ByÅ‚o fajnie.
 

Panic  

Hiper wymiatacz

Soldier of Christ



ImiÄ™: Lexie

Wiek: 30

Do³±czy³a: 12 Kwi 2009

   

Wys³any: 2009-07-16, 10:57   

jednak żadne inne strony nie są odpowiednie, bo mają jakiś związek z katolicyzmem. jeśli ten sam artykuł byłby umieszczony na chrześcijańskiej stronie, byłby niedobry, gdyż pochodziłby z ekhm... obiektywnego źródła. nawróceni ateiści są bardziej prawdopodobni, niż kobieta gotująca zupę z ludzkiej głowy. a jakby tam napisano, że ziemia nie jest płaska, to mam twierdzić, że jednak płaska jest, tylko dlatego, że na tej stronie często wypisują głupoty?

wybaczcie odbiegnięcie od tematu, ale...
 

dobry_dziekan  

Hiper wymiatacz

Pracowity leń



ImiÄ™: Marcin

Wiek: 35

Do³±czy³: 09 Lip 2009

Sk±d: Gdañsk

   

Wys³any: 2009-07-16, 11:06   

Nawrócenie przed śmiercią możliwe, wszystko zależy czy psychika człowieka wytrzyma to, że zaraz jej już nie będzie :)
Tak czy owak często wykorzystuje się informacje o rzekomym "nawróceniu"... no bo niestety sam zmarły nam już nic ni powie. Np. rodzina może chcieć pochować kogoś na katolickim cmentarzu. Dają w łapę księdzu, on robi swoje i już. A potem wypisuje się o nawróceniu, no bo "niby skąd się tam znalazł" ;p
_________________
"Mówią, że niepełna wiedza jest rzeczą niebezpieczną, ale jednak nie tak złą, jak całkowita ignorancja."
T. Pratchett
 

psychopathicwizard

Pogromca postów



Wiek: 30

Do³±czy³: 22 Sty 2009

   

Wys³any: 2009-07-16, 11:06   

Cytat:

a jakby tam napisano, że ziemia nie jest płaska, to mam twierdzić, że jednak płaska jest, tylko dlatego, że na tej stronie często wypisują głupoty?


nie rozumiesz jednej rzeczy. tam znajdują się artykuły, które nie są poparte żadnymi konkretnymi naukowymi przykładami(chociażby napisanymi przez tych "amerykańskich naukowców"), tam pisują w większości głupoty(98%) więc nic naukowego tam nie znajdziesz tam właśnie wyciągają takie rzeczy żebyś mogła w to uwierzyć i rozpowiadać głupoty np. to że ufo spadło na antarktydzie to że gdy kupujesz płytę cd mówisz ludziom jak często uprawiasz seks tudzież inne mądre artykuły a czy sobie uwierzysz w to co tam pisze czy też nie zależy od ciebie-wolna wola i weź nie wyciągaj jakiś głupich wywodów bo to nie ma sensu.
_________________
Zacznę od tego, czego nie ma. Nie ma wspólnego dyskursu.


Potem pomyÅ›laÅ‚em 'pier****™!" i przeleżaÅ‚em caÅ‚y miesiÄ…c...ćpaÅ‚em, oglÄ…daÅ‚em telewizjÄ™, lizaÅ‚em rany. ByÅ‚o fajnie.
 

MÅ‚odyDuchem  

Pogromca postów


Wiek: 32

Do³±czy³: 02 Mar 2009

Sk±d: Kêty/Lublin

   

Wys³any: 2009-07-16, 11:16   

psychopathicwizard napisa³/a:

nie rozumiesz jednej rzeczy. tam znajdują się artykuły, które nie są poparte żadnymi konkretnymi naukowymi przykładami(chociażby napisanymi przez tych "amerykańskich naukowców"), tam pisują w większości głupoty(98%) więc nic naukowego tam nie znajdziesz tam właśnie wyciągają takie rzeczy żebyś mogła w to uwierzyć i rozpowiadać głupoty np. to że ufo spadło na antarktydzie to że gdy kupujesz płytę cd mówisz ludziom jak często uprawiasz seks tudzież inne mądre artykuły a czy sobie uwierzysz w to co tam pisze czy też nie zależy od ciebie-wolna wola i weź nie wyciągaj jakiś głupich wywodów bo to nie ma sensu.


Wiedziałem, że opinie o tej stronce będą takie, ale zamieściłem to, gdyż akurat te informacje można sprawdzić :]
_________________
“Nie mam co do tego żadnej wÄ…tpliwoÅ›ci, że Å›wiat istnieje tylko dziÄ™ki modlitwie chrzeÅ›cijan”. (Arystydes z Aten)


Macie takich księży, jakich sobie wymodliliście.

http://spes-moritur-extrema.blogspot.com
 

Panic  

Hiper wymiatacz

Soldier of Christ



ImiÄ™: Lexie

Wiek: 30

Do³±czy³a: 12 Kwi 2009

   

Wys³any: 2009-07-16, 11:16   

a ja mówię, że ten artykuł mógłby się znaleźć na każdej innej stronie. jeśli ktoś nie wierzy w to, co ten artykuł zawiera, proponuję znaleźć informacje o każdym z nich z osobna. poza tym, do "odkrycia" nawrócenia nie potrzeba "amerykańskich naukowców" :]

a strony tej wcale nie uważam za wiarygodną, poza tym wspominałaś o 98% głupot. 2% to też coś.

dobry_dziekan, może przeczytaj ten artykuł na stronie lub, jeśli wolisz, o tych osobach na innych stronach. nie każdy nawrócił się tuż przed śmiercią.
 

psychopathicwizard

Pogromca postów



Wiek: 30

Do³±czy³: 22 Sty 2009

   

Wys³any: 2009-07-16, 11:24   

Cytat:

poza tym, do "odkrycia" nawrócenia nie potrzeba "amerykańskich naukowców"


ja rdole...znowu to robisz. nie wiem czy leży ci to we krwi czy jak? przeczytaj jeszcze raz to co napisałam PROSZÊ
_________________
Zacznę od tego, czego nie ma. Nie ma wspólnego dyskursu.


Potem pomyÅ›laÅ‚em 'pier****™!" i przeleżaÅ‚em caÅ‚y miesiÄ…c...ćpaÅ‚em, oglÄ…daÅ‚em telewizjÄ™, lizaÅ‚em rany. ByÅ‚o fajnie.
 

dobry_dziekan  

Hiper wymiatacz

Pracowity leń



ImiÄ™: Marcin

Wiek: 35

Do³±czy³: 09 Lip 2009

Sk±d: Gdañsk

   

Wys³any: 2009-07-16, 11:46   

Panic napisa³/a:


dobry_dziekan, może przeczytaj ten artykuł na stronie lub, jeśli wolisz, o tych osobach na innych stronach. nie każdy nawrócił się tuż przed śmiercią.


Przeczytałem tylko o tym do którego prowadził odnośnik bez przeglądania wszystkich ludzi :)
Nie neguję "nawróceń", podałem tylko przykład z nawrócenia pośmiertnego, które według mnie nie należy brać na poważnie. Przy śmierci psychika może siąść każdemu :)
_________________
"Mówią, że niepełna wiedza jest rzeczą niebezpieczną, ale jednak nie tak złą, jak całkowita ignorancja."
T. Pratchett
 

Forum m³odzie¿owe e-Mlodzi.com