Panel logowania

Nie masz jeszcze konta na e-Mlodzi.com?

Zarejestruj siê!

Zapomnia³eœ has³a?

Przypomnij je

Autor

Wiadomo¶æ

MÅ‚odyDuchem  

Pogromca postów


Wiek: 32

Do³±czy³: 02 Mar 2009

Sk±d: Kêty/Lublin

   

Wys³any: 2009-06-16, 16:24   Cuda

Jako że w paru wątkach forum nawiazała się dyskusja na ten temat, a chyba jeszcze nie założono odpowiedniego tematu, więc chciałem to zmienić i oto jest :-)

Na poczÄ…tek: http://sanctus.pl/index.p...upa=454&doc=403
_________________
“Nie mam co do tego żadnej wÄ…tpliwoÅ›ci, że Å›wiat istnieje tylko dziÄ™ki modlitwie chrzeÅ›cijan”. (Arystydes z Aten)


Macie takich księży, jakich sobie wymodliliście.

http://spes-moritur-extrema.blogspot.com
 

Nosferatu  

Hiper wymiatacz

Wysłannik dobra


ImiÄ™: Adolf

Wiek: 24

Do³±czy³: 06 Kwi 2009

   

Wys³any: 2009-06-16, 22:35   

Prosiłbym o artykuł z jakiegoś obiektywnego (tak się to zwało?) źródła.
 

MÅ‚odyDuchem  

Pogromca postów


Wiek: 32

Do³±czy³: 02 Mar 2009

Sk±d: Kêty/Lublin

   

Wys³any: 2009-06-16, 22:48   

Tzn jakiego :?: Ateistycznego :?: Liczysz, że na jakiejś stronce pt. boganiema.com znajdziesz coś więcej o cudach niż to, że to zbiorowy wymysł, propaganda księży, fałszywka itd :?: Jeśli jesteś zainteresowany - sam poszukaj źródeł. Nie będę Ci latał po internecie za źródłem, które łaskawie uznasz za obiektywne. No chyba, że powiesz, że jako 7latek nie umiesz korzystać z googli, to zrozumiem :mrgreen:
_________________
“Nie mam co do tego żadnej wÄ…tpliwoÅ›ci, że Å›wiat istnieje tylko dziÄ™ki modlitwie chrzeÅ›cijan”. (Arystydes z Aten)


Macie takich księży, jakich sobie wymodliliście.

http://spes-moritur-extrema.blogspot.com
 

Nosferatu  

Hiper wymiatacz

Wysłannik dobra


ImiÄ™: Adolf

Wiek: 24

Do³±czy³: 06 Kwi 2009

   

Wys³any: 2009-06-16, 23:10   

Jako 7-latek nie umiem korzystać z googli.
Obiektywne znaczy że "ani we w tę ani we w tę" a jako założyciel tematu którego "jeszcze nie ma" to ty powinieneś zadbać o obiektywny artykuł bo jak ja bym zakładał temat to też mógłbym dać coś do ateistycznego portalu i trochę to bezsensowne jest.
 

MÅ‚odyDuchem  

Pogromca postów


Wiek: 32

Do³±czy³: 02 Mar 2009

Sk±d: Kêty/Lublin

   

Wys³any: 2009-06-16, 23:19   

Ale ja nie założyłem tego tematu z myślą o zakompleksionym 7latku, który jest uczulony na każdą stronkę, gdzie się na temat cudów wypowiada Kościół, ale ogólnie o społeczności forumowiczów :-) "Ani w tę ani wewtę" masz np. cud św. Januarego ;)
_________________
“Nie mam co do tego żadnej wÄ…tpliwoÅ›ci, że Å›wiat istnieje tylko dziÄ™ki modlitwie chrzeÅ›cijan”. (Arystydes z Aten)


Macie takich księży, jakich sobie wymodliliście.

http://spes-moritur-extrema.blogspot.com
 

Nosferatu  

Hiper wymiatacz

Wysłannik dobra


ImiÄ™: Adolf

Wiek: 24

Do³±czy³: 06 Kwi 2009

   

Wys³any: 2009-06-17, 01:06   

Cytat:

św. Januarego ;)


Albo cud wcale nie nie świętego, nie wierzącego Boga __________ (zapomniałem imię, zresztą nie znam ale nie mogę się teraz doszukać) który wyleczył się cudownie z śmiertelnej choroby wierząc w Gwiezdne wojny i Lukea :)
 

AnioÅ‚ CiemnoÅ›ci  

Mega wymiatacz

Strzała Tęsknoty



Wiek: 30

Do³±czy³: 26 Maj 2009

Sk±d: Nowy Targ

   

Wys³any: 2009-06-17, 01:34   

9 latek MłodyDuchem, 9 latek nie zapominaj o tym. Ty SwEtBoyMuaH, czy ja ci tam leci zapominasz o jednej prostej zasadzie. Nie ma czegoś takiego jak porządnie udokumentowany cud, bo wtedy to już jest zwykły prosty i jakże ludzki fakt, a chyba czegoś takiego żądasz.
_________________
Jeżeli twoja głowa jest dla ciebie przyczyną grzechu, obetnij ją sobie i wyrzuć, bowiem lepiej wejść bezgłowym do królestwa Niebieskiego niż z głową tkwić wśród ognia piekielnego.
 

Nosferatu  

Hiper wymiatacz

Wysłannik dobra


ImiÄ™: Adolf

Wiek: 24

Do³±czy³: 06 Kwi 2009

   

Wys³any: 2009-06-17, 02:19   

Cytat:

bo wtedy to już jest zwykły prosty i jakże ludzki fakt, a chyba czegoś takiego żądasz.


No i widzisz, o to chodzi, ludzie wierzą w cuda bo chcą mieć tą świadomość że jak są w sytuacji bez wyjścia to jest jeszcze ratunek. Tak samo jak z Bogiem, wierzą, bo nie chcą/umieją/potrzebują lepszego wytłumaczenia świata i chcą mieć, tak samo świadomość że ktoś tam jednak jest i się to wszystko ułoży, a tak nie jest.
 

AnioÅ‚ CiemnoÅ›ci  

Mega wymiatacz

Strzała Tęsknoty



Wiek: 30

Do³±czy³: 26 Maj 2009

Sk±d: Nowy Targ

   

Wys³any: 2009-06-17, 02:28   

Prymitywne myślenie... to chyba najprostszy i najbardziej prymitywny powód jakim można uzasadnić brak istnienia Boga. Mój ateizm... może raczej wątpliwości na temat katolicyzmu były wystarczająco rozbudowane już chyba w wieku 11 lat, aby odkryć tą przyczynę wiary w Boga.

Zresztą jest coś takiego jak efekt placebo. Wiara w Boga może uaktywnić ten efekt bardzo skutecznie i np dzięki temu pomóc ci zwalczyć groźną chorobę np raka. Wiara nie zawsze jest bezsilna, bo oddziałuje pozytywnie na podświadomość, a podświadomość to naprawdę silny sprzymierzeniec.

A cuda to moim zdaniem niewyjaśnione zjawiska... tylko sam nie wiem czemu to właśnie religie sobie je przypisują skoro one takie niewyjaśnione. Skoro nie znamy żadnej przyczyny przez, którą taki 'cud' mógłby się wydarzyć to jakim prawem religie uzasadniają je bogiem. Przecież przyczyny brak, a na niebie podczas takich wydarzeń rzadko wyskakuje napis 'patrzta to ja JAHWE'. :-D

Ale ja się już wyłączam z dyskusji, bo mam wrażenie, że to temat bardziej dla teistów, a nie chcę psuć atmosfery swoimi ateistycznymi wypocinami. :-P
_________________
Jeżeli twoja głowa jest dla ciebie przyczyną grzechu, obetnij ją sobie i wyrzuć, bowiem lepiej wejść bezgłowym do królestwa Niebieskiego niż z głową tkwić wśród ognia piekielnego.
 

MÅ‚odyDuchem  

Pogromca postów


Wiek: 32

Do³±czy³: 02 Mar 2009

Sk±d: Kêty/Lublin

   

Wys³any: 2009-06-17, 07:39   

swEeTbOyMuah, i widzisz już czemu napisałem, że nie będę Ci za cudem latać po necie :?: Podejrzewam, że nawet nie zobaczyłeś sobie co to jest.

AnioÅ‚ CiemnoÅ›ci napisa³/a:

9 latek MÅ‚odyDuchem, 9 latek nie zapominaj o tym.


No właśnie nie, bo jak raz do niego napisałem per "9latku" , to mi napisał, że ma lat 7 :mrgreen:

AnioÅ‚ CiemnoÅ›ci napisa³/a:

Nie ma czegoś takiego jak porządnie udokumentowany cud, bo wtedy to już jest zwykły prosty i jakże ludzki fakt, a chyba czegoś takiego żądasz.


To zależy co masz na myśli pod "porządnie udokumentowany" ;) Bo jak sam napisałeś bodajże o stygmatach bodajże: naukowcy jeszcze nie wiedzą jak to powstało itp. Czyli jest dokumentacja cudu ;)
_________________
“Nie mam co do tego żadnej wÄ…tpliwoÅ›ci, że Å›wiat istnieje tylko dziÄ™ki modlitwie chrzeÅ›cijan”. (Arystydes z Aten)


Macie takich księży, jakich sobie wymodliliście.

http://spes-moritur-extrema.blogspot.com
 

AnioÅ‚ CiemnoÅ›ci  

Mega wymiatacz

Strzała Tęsknoty



Wiek: 30

Do³±czy³: 26 Maj 2009

Sk±d: Nowy Targ

   

Wys³any: 2009-06-17, 16:03   

Cytat:

To zależy co masz na myśli pod "porządnie udokumentowany" ;) Bo jak sam napisałeś bodajże o stygmatach bodajże: naukowcy jeszcze nie wiedzą jak to powstało itp. Czyli jest dokumentacja cudu ;)



Stygmaty podpadają pod efekt placebo. To siła podświadomości. Warto zauważyć, że rany nie pojawiały się tam gdzie były naprawdę umiejscowione (tzn na nadgarstkach). Pojawiały się tam gdzie były umiejscowione w sztuce sakralnej tzn. na dłoniach. Jak to mówią wiara czyni cuda. :-D
_________________
Jeżeli twoja głowa jest dla ciebie przyczyną grzechu, obetnij ją sobie i wyrzuć, bowiem lepiej wejść bezgłowym do królestwa Niebieskiego niż z głową tkwić wśród ognia piekielnego.
 

Nosferatu  

Hiper wymiatacz

Wysłannik dobra


ImiÄ™: Adolf

Wiek: 24

Do³±czy³: 06 Kwi 2009

   

Wys³any: 2009-06-17, 16:58   

Cytat:

Podejrzewam, że nawet nie zobaczyłeś sobie co to jest.


Podejrzewam że jednak przeczytałem co to jest i podejrzewam że powinno być to raczej opisane jako "Wyjaśnienie skomplikowanych i naturalnych zjawisk zachodzących w przyrodzie, dla grupy ludzi która zawsze akceptuje najprostsze wyjaśnienia bez tłumaczeń, zwana jest Chrześcijaństwem"
 

MÅ‚odyDuchem  

Pogromca postów


Wiek: 32

Do³±czy³: 02 Mar 2009

Sk±d: Kêty/Lublin

   

Wys³any: 2009-06-17, 18:45   

AnioÅ‚ CiemnoÅ›ci napisa³/a:

tam gdzie były naprawdę umiejscowione


Daj jakieś źródło :-) Tzn znam tę tezę, ale nie wiem kto i na jakiej podstawie ją wyprowadził :-)

swEeTbOyMuah napisa³/a:

zawsze akceptuje najprostsze wyjaśnienia bez tłumaczeń, zwana jest Chrześcijaństwem


i dlatego ta grupa daje owe zjawiska do przebadania naukowcom ;) Ale nie martw się :-) Nie spodziewałem się jakiejś normalnej odpowiedzi od Ciebie ;)
_________________
“Nie mam co do tego żadnej wÄ…tpliwoÅ›ci, że Å›wiat istnieje tylko dziÄ™ki modlitwie chrzeÅ›cijan”. (Arystydes z Aten)


Macie takich księży, jakich sobie wymodliliście.

http://spes-moritur-extrema.blogspot.com
 

Panic  

Hiper wymiatacz

Soldier of Christ



ImiÄ™: Lexie

Wiek: 30

Do³±czy³a: 12 Kwi 2009

   

Wys³any: 2009-06-17, 19:47   

MÅ‚odyDuchem napisa³/a:


No właśnie nie, bo jak raz do niego napisałem per "9latku" , to mi napisał, że ma lat 7 :mrgreen:



a innym razem, że ma 14, ale to nie najważniejsze.

cudów jest od cholery. tylko się o tym nie mówi. nawet jak ktoś wspomniał, ta medycyna... jakby chciało się ujawniać takie "małe cuda" to wiecie, co by było?

Cytat:

Gdybyście mieli wiarę jak ziarnko gorczycy, powiedzielibyście tej morwie: Wyrwij się z korzeniem i przesadź się w morze, a byłaby wam posłuszna



więc może lepiej, że nie wszyscy w cuda wierzą. :]
 

MÅ‚odyDuchem  

Pogromca postów


Wiek: 32

Do³±czy³: 02 Mar 2009

Sk±d: Kêty/Lublin

   

Wys³any: 2009-06-17, 21:11   

Panic napisa³/a:

jakby chciało się ujawniać takie "małe cuda" to wiecie, co by było?


Ujawnij i zobaczymy co będzie :-) Na pewno nic złego się nie stanie :-)
Co do fragmentu z Pisma. Można go odczytać na 2 sposoby: 1 dosłowny, a drugi alegoryczny. Aby poznać symboliczne znaczenie, wypadałoby wiedzieć, że morwa w starożytności była symbolem grzechu (z tego co pamiętam przez wzgląd na owoce), a mmorze było siedliskiem Szatana (np słynny Lewiatan w morzu także mieszkał). Wnioski pozostawiam Tobie :-)
_________________
“Nie mam co do tego żadnej wÄ…tpliwoÅ›ci, że Å›wiat istnieje tylko dziÄ™ki modlitwie chrzeÅ›cijan”. (Arystydes z Aten)


Macie takich księży, jakich sobie wymodliliście.

http://spes-moritur-extrema.blogspot.com
 

Forum m³odzie¿owe e-Mlodzi.com