Panel logowania

Nie masz jeszcze konta na e-Mlodzi.com?

Zarejestruj siê!

Zapomnia³eœ has³a?

Przypomnij je

Przesuniêty przez: vialink | 2014-03-30, 22:50

Autor

Wiadomo¶æ

olsniona

User



Do³±czy³: 09 Kwi 2009

   

Wys³any: 2009-08-17, 16:00   Czy grozi mi zawaÅ‚??

TrochÄ™ siÄ™ zdenerwowaÅ‚am ostatniÄ… sytuacjiÄ…. Chociaż znajoma ispokajala mnie, ze to na pewno nic groznego. Ale ja jak zwyle zaczelam przeszukiwac rozne watki w internecie i tak siÄ™ zastanawiam. Mialam przez jakis czas jakas infekcje ( przeziebienie) wracalam wlasnie z pracy i bylo dość duszno w autobusie – zakrecilo mi siÄ™ w glowie, i prawie bym zemdlaÅ‚a...moja mama z kolei przeszÅ‚a zawaÅ‚, ja co prawda nigdy prblemów z sercem nie miaÅ‚am. Ale czytaÅ‚am ,że nawet mÅ‚ode osoby mogÄ… go mieć i zastanawiam siÄ™ czy to nie jakis pierwszy sygnal czy przesadzam. JeÅ›li już to jakie najpierw badania powinnam wykonać?
 

mloda2345  

Pogromca postów



ImiÄ™: Kinga

Wiek: 30

Do³±czy³a: 12 Mar 2009

   

Wys³any: 2009-08-17, 16:06   

Możesz zrobić badania ale myślę, że raczej jesteś przewrażliwiona.
_________________
I am the rock that pushes away. I gave up tomorrow to spite today.
http://www.lastfm.pl/user/mloda2345 ;)
 

Misia6363  

User

Maniak Medycyny



Wiek: 30

Do³±czy³a: 15 Lip 2009

Sk±d: Poznañ

   

Wys³any: 2009-08-17, 16:17   

Jesteś przewrażliwiona. Twoje objawy mogą świadczyć o przemęczeniu. Napisałaś że było "duszno w autobusie" to też może świadczyć o tym że zrobiło Ci się słabo. Myślę, że nie powinnaś się martwić ale dla pewności przydałoby się zrobić podstawowe badania krwi.

Pozdrawiam :-)
_________________
Misia
 

jr_  

Pogromca postów



ImiÄ™: Manselinosa

Do³±czy³a: 27 Sty 2009

Sk±d: Okolice Lublina

   

Wys³any: 2009-08-17, 16:19   

jesteś przewrażliwiona
_________________
http://www.youtube.com/watch?v=Sl5HP3MCTKA

http://www.youtube.com/wa...feature=related

Mmm ... ;*
 

Paulinka_15  

User


ImiÄ™: Paulina

Wiek: 29

Do³±czy³a: 16 Sie 2009

   

Wys³any: 2009-08-17, 16:29   

Raczej nie :-) chyba troche przesadzasz ale jesli Ci zalezy to idz na jakies badania i sprawdz :-D
 

harnasiek4

User


Do³±czy³: 17 Kwi 2009

   

Wys³any: 2009-08-17, 17:05   

ja tez o tym slyszalem ze coraz to mlodsi ludzie przechodza zawaly, a wszystko to przez tryb zycia jaki prowadza. A infekcje nie dobrze wyleczone tez mogÄ… do tego prowadzic.
 

Straho  

Pogromca postów



Imię: Jacław

Wiek: 35

Do³±czy³: 04 Wrz 2008

   

Wys³any: 2009-08-17, 17:12   

To ja juz dawno powinienem mieć zawał albo wylew bo to u mnie rodzinne, jesteś za bardzo przewrażliwiona na punkcie swojego zdrowia. To normalka wracałaś z pracy, byłaś zmęczona a duchota jeszcze pogarsza sprawę zwykłe przemęczenie.
_________________
https://www.photoblog.pl/straho
 

Mizantrop  

VIP

Pstrykacz-amator



Wiek: 33

Do³±czy³: 22 Lut 2009

   

Wys³any: 2009-08-17, 17:54   

Cytat:

ZAWA£ SERCA
jest to ognisko martwicy (m. skrzepowa prosta) mięśnia sercowego o średnicy powy-
żej 1 cm.

Przyczyny zawału mięśnia serca:
1. zakrzepica przyścienna w naczyniach wieńcowych
2. pęknięcie blaszki miażdżycowej w naczyniu wieńcowym
3. wylew krwi do blaszki miażdżycowej
4. nagły spadek ciśnienia krwi (często jatrogenny!, też wstrząs)
5. nagÅ‚y skurcz naczyÅ„ wieÅ„cowych (wyrzut katecholamin – stres; dziaÅ‚anie nikoty-
ny)
6. zmiany zapalne tętnic wieńcowych (guzkowe zapalenie tętnic)
7. niedokrwistość
8. spadek utlenowania krwi
9. rzadko zator w tętnicach wieńcowych


¬ródło: Patomorfologia szczegółowa - Akademia medyczna w Gdańsku.

To, że zrobiło Ci się słabo i prawie straciłaś przytomność to nic dziwnego skoro jechałaś w środku komunikacji gdzie panowała duchota wiele osób traci przytomność w takich przypadkach.

Jeśli masz jakieś wątpliwość to udaj się na badania EKG, które wykaże jak coś nie tak z sercem będzie.
A zawał w młodym wieku i tak jest rzadkością, a jeśli się pojawia to oznacza, że albo osoba miała jakieś wrodzone wady serca albo przerost prawej komory serca albo stosowała "dopalacze".
_________________
"Z radością witaj poważne, trudne i skomplikowane problemy. To w nich kryją się największe możliwości" - Ralph Marston

,,Może nie najważniejsze jest chcieć iść z kimÅ› do łóżka, ale chcieć wstać nastÄ™pnego dnia rano i zrobić sobie nawzajem herbatÄ™.”
-Janusz Leon Wiśniewski
 

andzulusika  

User



Do³±czy³a: 19 Kwi 2009

Sk±d: My World :)

   

Wys³any: 2009-08-17, 18:33   

Moim zdaniem panikujesz. I dziwie się zawsze takim ludziom co panikują zamiast iść do lekarza ;] Takie objawy jak opisujesz wcale nie muszą wskazywać na stany przedzawałowe, to może być od niskiego ciśnienia. Miałam takie omdlenie w dusznej sali , w której popsuła się klimatyzacja, od razu byłam z tym u lekarza , przepisał mi gutron, i jak na razie przez całe lato jakoś przebrnęłam bez tych poranych mroczków i zawrotów głowy. Tak więc po prostu idź do lekarza.
 

Fenix  

Wymiatacz


Do³±czy³: 04 Sie 2009

   

Wys³any: 2009-08-17, 18:35   

olsniona napisa³/a:

zastanawiam siÄ™ czy to nie jakis pierwszy sygnal czy przesadzam



przesadzasz
 

diesynueva

User


Do³±czy³: 09 Kwi 2009

   

Wys³any: 2009-08-17, 19:25   

To ile Ty masz lat? Mysle ,ze jeśli masz takie POWAZNE podejrzenia co do swojego stanu zdrowia, to powinnas koniecznie isc na badania i nie zostawiac tak tego.
 

let'sdoit

User



Do³±czy³: 09 Kwi 2009

   

Wys³any: 2009-08-17, 20:29   

ja tez przychylam się raczej do tego, ze to nie koniecznie jest cos powaznego tym bardziej jeśli piszesz ze nigdy wczesniej nie mialas problemow z sercem. Jeśli jednak bardzo chcesz to radze ci zrobic zwykle rutynowe badania, plus ekg czy np. rtg klatki piersiowej.
_________________

 

JustyÅ›ka  

Hiper wymiatacz

kocianka:)



Wiek: 30

Do³±czy³a: 22 Cze 2009

   

Wys³any: 2009-08-17, 20:43   

Myślę, że narazie nie powinnaś się tym przejomać, tylko skontaktować się z lekarzem rodzinnym i opisać mu swoje dolegliwości i on na pewno rozwieje, albo potwierdzi Twoje obawy. :-)
 

Johnny  

User

Dude



ImiÄ™: Przemek

Wiek: 31

Do³±czy³: 23 Sie 2009

Sk±d: Radom

   

Wys³any: 2009-08-23, 13:31   

Witam , moim zdaniem nie masz się czym martwić . Zawał to długotrwały proces , gdybyś była cały czas w stresie to byłoby większe ryzyko wystąpienia , jednak jedno zdenerowanie całkowicie go wyklucza ;) Nie masz się czym martwić . Słabo Ci się zrobiło od tego , że byłaś zmęczona i do tego było duszno w autobusie . Fakt , ostatnio zawały mają również osoby młode . Ale to bardzo rzadko . To są takie osobo które cały czas są w stresie , denerwują się i nagle przychodzi taka sytuacja , że się bardzo zdenerwują . Wtedy może do zawału dojść .
_________________



Pamiętasz te dziweczyny , były słodkie jak miód , dziś to materialistki co chcą Porshe i ch*j ...
 

MJ  

Hiper wymiatacz

God sent us?



ImiÄ™: Michael

Wiek: 34

Do³±czy³: 28 Maj 2009

Sk±d: BDG

   

Wys³any: 2009-08-23, 21:06   

Grubo przesadzasz, takie coś może wynikać z przemęczenia, braku magnezu itd.
Jeśli Cię to martwi to zrób sobie badanie krwi i po sprawie ;)
_________________
In this world people will always throw stones in the path of your success,it depends on you…
What you make from them, a wall or a bridge?
 

Forum m³odzie¿owe e-Mlodzi.com