Panel logowania

Nie masz jeszcze konta na e-Mlodzi.com?

Zarejestruj siê!

Zapomnia³eœ has³a?

Przypomnij je

Autor

Wiadomo¶æ

ibraabc

User


Do³±czy³: 26 Lut 2013

   

Wys³any: 2013-02-26, 17:50   Czy mÅ‚odzi ludzie mogÄ… zarabiać pieniÄ…dze ?

Każdy wie jakie znaczenie ma pieniądz, w czasie wakacji szukamy pracy aby zarobić sobie aby mieć własne pieniądze. Ale co w czasie roku szkolnego czy trwających studiów ? Sam mam 18 lat i wiem jak to jest ale niedawno przeglądałem ogłoszenia tak z ciekawości i jedno mnie zainteresowało. Jeżeli ktoś jest ciekawy o co chodzi to proszę o kontakt na PW ponieważ tutaj nie będę niczego reklamował. Samo poznanie o co chodzi do nieczego niezobowiązuje także zapraszam na PW oraz również do dyskusji czy wy zarabiacie w jakiś sposób w czasie roku szkolnego ?
 

Darcia  

Pogromca postów



ImiÄ™: Daria

Wiek: 29

Do³±czy³a: 10 Sie 2009

Sk±d: Gdañsk

   

Wys³any: 2013-02-26, 18:17   

ibraabc napisa³/a:

Ale co w czasie roku szkolnego czy trwających studiów ?


Wszystko da się pogodzić.
Wiele kierunków studiów umożliwia jednoczesne studiowanie i pracowanie; ewentualnie można studiować w trybie zaocznym.
W roku szkolnym? Znam przypadek faceta, który sobie dorabia będąc konsultantem Orifflame, praca ta nie jest wymagająca (rozdawanie katalogów, zbieranie zamówień i dostarczanie zamówionych towarów) wielkich nakładów czasowych, ale kasa jest.
Sama nie zarabiam jeszcze, nie czułam takiej potrzeby, ale podczas studiów zdecydowanie chcę pracować.
_________________
Hey, believe me: our dreams really can come true!
 

Atsushi  

Hiper wymiatacz

Kimochi~!



ImiÄ™: Artur

Do³±czy³: 24 Wrz 2012

   

Wys³any: 2013-02-26, 19:01   

Ja uczę się zaocznie i pracuję dorywczo. Z czasem nie mam problemów, tylko właśnie z pracą. ¯e tak powiem - jest kasy na styk, żeby opłacić zobowiązania własne. Bez szaleństw i oszczędności niestety na razie.
_________________
DO WHATEVER YOU WANT NOBODY IS WATCHING!
 

lubiÄ™ deszcz  

Stały User

fotomaniak



Wiek: 34

Do³±czy³: 23 Kwi 2012

Sk±d: Mazury

   

Wys³any: 2013-02-26, 21:10   

Po zdaniu ostatniego egzaminu maturalnego od razu poszedłem do pracy i pracuję w tym miejscu do dziś. Studiowałem zaocznie. Obecnie mam rok przerwy od nauki. Pracuję w sklepie, dorabiam w regionalnej gazecie, a weekendami robię zdjęcia to na ślubach to na innych imprezach. Nie narzekam, bo wiem moi rówieśnicy nie mają takich możliwości. Chociaż przyznam, że trzeba się czasem na zapierdzielać. Mam znajomych, którzy studiują dziennie i również pracują. Pierwszą kasę zacząłem zarabiać w wakacje mając chyba z 16 lat.

W tym kraju nie jest łatwo o umowę o pracę i godziwe warunki... Najgorzej mają młodzi, bo są bez doświadczenia zawodowego.
_________________
Mazury Kocham!
 

ibraabc

User


Do³±czy³: 26 Lut 2013

   

Wys³any: 2013-02-26, 21:16   

No tutaj przyznam Ci rację że młodzi mają problem z pracą w tym kraju. A co myślicie na temat pracy przez internet ? tzn nie do końca tylko przez internet ale w głównej mierze. Coraz więcej lujdzi zarabia w ten sposób pieniądze i to jak się okazuje nie małe
 

lubiÄ™ deszcz  

Stały User

fotomaniak



Wiek: 34

Do³±czy³: 23 Kwi 2012

Sk±d: Mazury

   

Wys³any: 2013-02-26, 23:24   

To jest moim zdaniem śliski grunt ;) Zależy na czym ma polegać ta praca. Widziałem sporo ogłoszeń gdzie jednym z wymogów było posiadanie W£ASNEGO konta na allegro. Domyśliłem się na czym może to polegać i pogrzebałem w necie. Taki "pracownik" wystawiał przedmioty ze swojego konta. Ludzie, którzy zapłacili nie otrzymywali towaru, a problem miał właściciel konta na allegro bo wszystko było na jego nazwisko.
_________________
Mazury Kocham!
 

FK  

Mega wymiatacz



ImiÄ™: Ewa.

Wiek: 30

Do³±czy³a: 28 Gru 2010

   

Wys³any: 2013-02-26, 23:39   

Mój facet od 16 roku życia zajął się pracą zdalną. Reklamy przy stronach internetowych, tworzenie serwisów, programy mniej lub bardziej skomplikowane tworzone na zlecenie i jakoś szło. Początkowo nie był to jakiś wielki zarobek, ale miał miesiąc, że zarobił 13 000 zł. Zaraz po maturze dostał pracę w jednym z bardziej popularnych banków, gdzie pracował przy dość ciężkich projektach. Obecnie znalazł przez internet inwestora i rozkręca własną firmę. A, no i ma 19 lat. Można? Można.

Ja niestety nie mam aż takich umiejętności, a mój pomysł na życie jeszcze w głowie mi się nie narodził, także pracuję zrywami przebierając w projektach, które jestem w stanie tworzyć, a w międzyczasie studiuję. Nie zarabiam wiele, dlatego w kryzysowych sytuacjach pomaga mi mama.
_________________
¦wiat przeszkadza mi w życiu.
 

ibraabc

User


Do³±czy³: 26 Lut 2013

   

Wys³any: 2013-02-27, 04:26   

a czy mówi wam coś takiego jak marketing sieciowy ? dużo ludzi odnosi w tym sukcesy
 

nietakimlody

Stały User


Do³±czy³: 22 Sty 2013

   

Wys³any: 2013-02-27, 08:03   

Pamiętam w ostatniej klasie LO pracowałem na wykładaniu towaru w sklepie, popołudniami albo wieczorami chodziłem trochę powykładać albo poukładać... jakoś się nie narobiłem a poznałem sporo ciekawych osób i kasa zawsze była
 

Specjalista  

Stały User

inCLICK.pl



ImiÄ™: Krzysztof

Do³±czy³: 06 Lut 2013

Sk±d: Poznañ

   

Wys³any: 2013-02-27, 13:22   

Moim zdaniem jak najbardziej. Chociaż trzeba mieć na uwadze, że podejmując ciężką fizyczną pracę już od najmłodszych lat zabieramy sobie młodość :P bo potem w życiu już cały czas będziemy pracować ;) więc może warto sobie zrobić sobie czasem wakacje :)
_________________
 

damian_202

User


Do³±czy³: 05 Lis 2010

   

Wys³any: 2013-03-09, 08:49   

Młodym osoba polecam tylko i wyłacznie wyjazdy za granice na okres wakacji. Polecam Holandie,gdyz swoje zarobice tzn 2 razy tyle co w polsce lecz najwazniejsz jest to ze rao czeka was zwrot podatku. DAje przykład wystarczy przepracowac 3 miesiace w Hol zeby za rok dostac 5 tys zlotych :) czy to nie jest piekne :D :-D
 

samba_sam  

User



ImiÄ™: Karol

Do³±czy³: 09 Mar 2013

Sk±d: Radom

   

Wys³any: 2013-03-09, 20:45   

No tak, ale z drugiej strony wpis w cv "zbieranie ogórków" nie jest zbyt cenny. Kasa jest, ale obecnie jest strasznie potrzebne doświadczenie zawodowe, ale które nie dotyczy pracy fizycznej. No chyba, że ktoś z taka pracą łączy przyszłość, to tak. Myślę, że warto zaryzykować pozostanie w Polsce, ewentualnie przeprowadzkę na czas wakacji do dużego miasta. Może się nie uda i trzeba będzie wracać. Ale też można trafić coś ciekawego, zahaczyć się na przyszłość. Lub odkryć pomysł na siebie. I w wieku 19 lat zarabiać poważne pieniądze:)
 

Bantu  

Wymiatacz



ImiÄ™: Dawid

Wiek: 32

Do³±czy³: 26 Cze 2009

Sk±d: Opole

   

Wys³any: 2013-03-11, 22:09   

Dobra skoro tak wiele osób w naszym pięknym kraju narzeka na brak pracy, czy tam czegoś to może napisze tutaj kilka słów od siebie. Co prawda w moim regionie o pracę dla osób uczących się albo studiujących trudno nie ma. WTF? Trudno nie ma? Ano nie ma i pewnie w każdym regionie naszego pięknego kraju nie trudno o pracę dla młodych ludzi. Zawsze można rozdawać ulotki, w każdym większym mieście istnieją te całe zasmarkane call center i inne dziadostwa, które nie wymagają większej wiedzy i zbytniego zaangażowania. Co prawda nigdy ulotek nie roznosiłem i nie zamierzam. Pracowałem w takim jednym zasmarkanym call center i w sumie... Fajnie było. Ciekawa praca dla osób uczących się albo studiujących, które nie potrafią sobie znaleźć ciekawszej formy zatrudnienia. Ale okej jestem sobie studencikiem informatyki może na pierwszym roku, ale to nie ma znaczenia jak się okazuje dla powiedzmy pracodawców, ponieważ będąc sobie ostatnio na rozmowie w jednej z firm, która zajmuje się pisaniem aplikacji na systemy mobilne, dowiedziałem się, że posiadam wiedzę większą niż jakieś 90% studentów mojego kierunku. Potem zadanie praktyczne przed kompem trochę trzeba było się pomęczyć, ale było fajnie. Okazało się, że zostałem przyjęty. Po tym całym zajściem stwierdziłem, że o pracę naprawdę trudno nie ma tylko wystarczy trochę własnej chęci i interesowaniem się czymś, a że ja się interesuje dość mocno programowaniem toteż zawsze szukałem roboty w tym kierunku, której mało nie ma jak wiadomo, bo dziedzina IT jest najbardziej rozwijającą się w tej chwili i na prawdę polecam zajmować się tym czymś jak się nie wie co się chce robić. Ale także uprzedzam, że jeżeli pójdzie się na taką infe jak ja i będzie się tylko posiłkowało na wiedzy przekazywanej nam na studiach, która w momencie wprowadzenia do systemu edukacji jest już przestarzała, to daleko nie zajdziemy. No ale polecam za szukaniem pracy w jakiś call center, której też jest sporo ;)
_________________
Kraina Bantu, dziwny punkt leżenia
 

kata.agnieszka  

User


Wiek: 49

Do³±czy³a: 27 Mar 2013

Sk±d: Warsza2wa

   

Wys³any: 2013-04-03, 14:50   

koleżanka poleciła mi firmę NEOPAK http://papier-makulaturowy.pl/ Mają bardzo dobre produkty
 

SqLeatherwork  

User

SasQ



Wiek: 35

Do³±czy³: 03 Kwi 2013

   

Wys³any: 2013-04-04, 09:30   

Z drugiej strony nie trzeba kończyć żadnej konkretnej szkoły,
Jeżeli ma się dobry pomysł i się wie ze jest się w stanie coś "pociągnąć za mordę" to kwestia samozaparcia i samokontroli i trzeba dążyć do celu.

Ale jeżeli już chcecie coś robić to trzeba to robić z pasja coś co będzie wam dawało satysfakcje a nie jedynie zmęczenie i poczucie zmarnowanego czasu:

A w kwestii finansowania polecam do przesłuchania:
http://www.youtube.com/watch?v=B0N33b__joE
 

Forum m³odzie¿owe e-Mlodzi.com