Panel logowania

Nie masz jeszcze konta na e-Mlodzi.com?

Zarejestruj siê!

Zapomnia³eœ has³a?

Przypomnij je

Autor

Wiadomo¶æ

Emeklash  

Hiper wymiatacz

delete me



Wiek: 34

Do³±czy³a: 11 Gru 2008

Sk±d: Kielce

   

Wys³any: 2010-08-08, 23:04   

Frozy napisa³/a:

to ty nie łapiesz, Eme :) to jest dział wiara...


Ale temat brzmi, czy można w NIC nie wierzyć, nie NIKOGO :P
Jeśli by się tyczył samej wiary w Boga, nie miałby najmniejszego sensu, nieprawdaż? ;>
 

Unproffesional

Wymiatacz

PoszukujÄ…cy Boga



Do³±czy³: 24 Cze 2010

   

Wys³any: 2010-08-08, 23:10   

cretultix napisa³/a:

Frozy napisa³/a:


Cytat:

SkÄ…d siÄ™ wziÄ…Å‚ ateizm? :)



zły tok rozumowania, to nie ateizm się wziął, tylko religia się wzięła, bo najpierw był ateizm, później religia



dobry, ateizm to zaprzeczenie teizmu, wiec aby on powstał wpierw musiał powstać teizm, przed powstaniem religij ludzie po prostu nie rozpatrywali kwestii Boga bo po prostu jej nie było.
to tak w kwestii czepiania się słówek :P

Natomiast jeśli chodzi o powstanie ateizmu to była to zapewne ta sama chwila w której powstał teizm

[ Dodano: 2010-08-08, 22:00 ]

Unproffesional napisa³/a:

I znów chodzi o Kościół Rzymsko-katolicki, bo chrześcijaństwa nie założyli rzymianie tylko Jezus.



Jezus żadnego chrześcijaństwa nie zakładał, nic takiego mu nie przyszło do głowy. on nie przyszedł zmienić prawo ale je wypełniać.

Chrześcijaństwo założył Paweł z Tarsu, ewentualnie uczniów Chrystusa można by o nie oskarżać.

Chrystusa mógłbyś oskarżyć co najwyżej o założenie sekty żydowskiej choć istnieje szansa ze był on członkiem sekty z qumran i własnej nie zakładał.



Skąd wiesz że ludzie wcześniej nie rozpatrywali wcześniej wiary w Boga ? To nie człowiek wymyślił Boga tylko Bóg człowieka. Pierwsi ludzie zapewne znali, a nawet słyszeli i widzieli Boga.

Co do założeni chrześcijaństwa to tak na prawdę Jezus nie założył żadnej religii, ale można tak to nazwać bo tak nazwali to później ludzie. Chrześcijaństwo to wiara w Jezusa. Chrześcijanin to człowiek wierzący w Jezusa. I sam Jezus powiedział te słowa:

I rzekł jej Jezus: [i]Jam jest zmartwychwstanie i żywot; kto w mię wierzy, choćby też umarł, żyć będzie.[/i]

[Jan 11:25]

Więc to on założył tą nazwijmy to "religię". Ale to prawda nazwe chrześcijaństwo i chrześcijanie wprowadzono później.
_________________
"Mówi gÅ‚upi w swoim sercu: Nie ma Boga” (Psalm 14:1)
 

Frozy  

Pogromca postów

The Destroyer



Wiek: 25

Do³±czy³: 16 Gru 2009

Sk±d: Redania

   

Wys³any: 2010-08-08, 23:19   

Cytat:

Ale temat brzmi, czy można w NIC nie wierzyć, nie NIKOGO :P
Jeśli by się tyczył samej wiary w Boga, nie miałby najmniejszego sensu, nieprawdaż? ;>



kto powiedział, że bóg musi być osobowy?


Cytat:

Pierwsi ludzie zapewne znali, a nawet słyszeli i widzieli Boga.



później bóg wymyślił zabawę w chowanego :mrgreen: :mrgreen:

Cytat:

To nie człowiek wymyślił Boga tylko Bóg człowieka



zakładam, że Ty również go widziałeś i przeprowadzałeś z nim wywiad
_________________
"Raise your swords up high!
See the black birds fly!
Let them hear your rage!
Show no fear!
ATAAAAAAAAACK!" - Amon Amarth

http://www.formspring.me/Frozy1919
 

Unproffesional

Wymiatacz

PoszukujÄ…cy Boga



Do³±czy³: 24 Cze 2010

   

Wys³any: 2010-08-08, 23:29   

Wystarczy przeczytać pierwsze kilka rozdziałów Biblii. Wiem że to żaden argument, ale wasze też wynikają jedynie z domysłów. Ja jednak wierze w to co jest zapisane w Piśmie ¦więtym.
_________________
"Mówi gÅ‚upi w swoim sercu: Nie ma Boga” (Psalm 14:1)
 

Frozy  

Pogromca postów

The Destroyer



Wiek: 25

Do³±czy³: 16 Gru 2009

Sk±d: Redania

   

Wys³any: 2010-08-08, 23:39   

ludzie majÄ… 100 000 lat, a pierwsze zapiski w biblii jakieÅ› 3 000...
_________________
"Raise your swords up high!
See the black birds fly!
Let them hear your rage!
Show no fear!
ATAAAAAAAAACK!" - Amon Amarth

http://www.formspring.me/Frozy1919
 

Nyksus  

Hiper wymiatacz

AmericanWay



ImiÄ™: Oktawian

Wiek: 31

Do³±czy³: 09 Kwi 2009

Sk±d: Wroc³aw

   

Wys³any: 2010-08-09, 00:31   

Cytat:

Wiem że to żaden argument, ale wasze też wynikają jedynie z domysłów.



Czy ja wiem, czy to domysły? Można to raczej nazwać faktem, bo nie ma żadnych dowodów na to, że Bóg istnieje. I nie, nie mam argumentów na to, że Boga nie ma ale to tak jakbym miał udowadniać, że codziennie piję herbatę z Jagiełłą w moim domu. Nie można argumentować czegoś, czego nie ma.

Zresztą same słowo wiara oznacza tyle co pogląd, którego nie można utożsamić z rzeczywistością.
_________________
@FolkFan

https://www.facebook.com/GreenWood.Folk
 

stewie  

Hiper wymiatacz



Wiek: 31

Do³±czy³: 29 Lis 2009

   

Wys³any: 2010-08-09, 02:21   

Unproffesional napisa³/a:

Wystarczy przeczytać pierwsze kilka rozdziałów Biblii. Wiem że to żaden argument, ale wasze też wynikają jedynie z domysłów. Ja jednak wierze w to co jest zapisane w Piśmie ¦więtym.



Dowody na ewolucje sa, na boga nie. Biblia to ksiÄ…zka jak kazda inna.
_________________
Everybody loves you when you're six foot in the ground
- John Lennon
 

cretultix  

Pogromca postów



Wiek: 36

Do³±czy³: 05 Lip 2009

   

Wys³any: 2010-08-09, 11:06   

Unproffesional napisa³/a:


Więc to on założył tą nazwijmy to "religię". Ale to prawda nazwe chrześcijaństwo i chrześcijanie wprowadzono później.



jak pisałem możesz go oskarżyć co najwyżej o założenie nowej sekty żydowskiej, nowej religij możemy mówić dopiero od drugiego wieku, ewentualnie przypisać powstanie chrześcijaństwa Pawłowi z trasu

Choć to że Chrystus założył sektę wcale nie jest pewne bo mógł być on członkiem tej z qumran, być tamtejszym guru.

[ Dodano: 2010-08-09, 11:10 ]

Unproffesional napisa³/a:

Wystarczy przeczytać pierwsze kilka rozdziałów Biblii. Wiem że to żaden argument, ale wasze też wynikają jedynie z domysłów. Ja jednak wierze w to co jest zapisane w Piśmie ¦więtym.



nasze argumenty nie wynikają z domysłów ale z braku jakichkolwiek przesłanek za istnieniem Boga.

a skoro wierzysz w to co pisze w piśmie to rozumiem że jak dowiesz się ze ktoś cudzołoży to go ukamienujesz??
_________________
Jedynymi ludźmi na ziemi, którzy nie widzieli Chrystusa i jego nauk jako przekazu pokoju są chrześcijanie.

Mohandas Karamchand Gandhi
 

Unproffesional

Wymiatacz

PoszukujÄ…cy Boga



Do³±czy³: 24 Cze 2010

   

Wys³any: 2010-08-09, 11:50   

Gdybym był żydem zapewne tak bym zrobił, ale nie jestem. Nie jestem też bez grzechu wiec nie będę rzucał w Nikogo kamieniami.
_________________
"Mówi gÅ‚upi w swoim sercu: Nie ma Boga” (Psalm 14:1)
 

LongIsland  

Pogromca postów



Do³±czy³a: 26 Lip 2010

Sk±d: Szczecin

   

Wys³any: 2010-08-11, 12:47   

Unproffesional napisa³/a:

Wystarczy przeczytać pierwsze kilka rozdziałów Biblii. Wiem że to żaden argument, ale wasze też wynikają jedynie z domysłów. Ja jednak wierze w to co jest zapisane w Piśmie ¦więtym.



Moje wynikajÄ… z praktyki ;)

Nyksus napisa³/a:

Czy ja wiem, czy to domysły? Można to raczej nazwać faktem, bo nie ma żadnych dowodów na to, że Bóg istnieje.



Faktem jest to, że nie ma dowodów, ale nie można z tego wyciągnać wniosku, że Boga nie ma. :-P

Nyksus napisa³/a:

I nie, nie mam argumentów na to, że Boga nie ma ale to tak jakbym miał udowadniać, że codziennie piję herbatę z Jagiełłą w moim domu. Nie można argumentować czegoś, czego nie ma.



Jak to nie można? ;)
Np. nie ma pokoju na świecie, można to argumentować podając przykłady miejsc, gdzie toczy się wojna.
Pozatym - argumentować w ogóle można, gdy nie wiadomo jaki jest stan faktyczny, a dwie strony skłaniają się ku różnym odpowiedzią. Ty - bez postawienia tezy i sprawdzenia przesłanek, od razu przyjmujesz wniosek... że Boga nie ma, a więc z takim zdaniem w ogóle nie da się polemizować i czegokolwiek argumentować ;)
 

McMarphy  

Stały User



ImiÄ™: Tomek Piotrowski

Wiek: 30

Do³±czy³: 02 Sie 2010

Sk±d: Warszawa

   

Wys³any: 2010-08-11, 12:57   

Co do wiary to opcje sa dwie. Ja skłaniam się ku tej drugiej opcji, bo jest ona bardziej prawdopodobna.
Jest-że człowiek jeno omyłką Boga? Lub Bóg jeno omyłką człowieka?

— Fryderyk Nietzsche
 

LongIsland  

Pogromca postów



Do³±czy³a: 26 Lip 2010

Sk±d: Szczecin

   

Wys³any: 2010-08-11, 14:49   

McMarphy napisa³/a:

[..] Lub Bóg jeno omyłką człowieka?



Wg mojej myśli z kolei, pojęcie Boga jest słuszne i potrzebne.
Co innego kult, który ludzie wokół tegoo pojęcia ustanowili, tak jakby nie było na tym ziemskim padole wystarczająco rzeczy o które trzeba dbać, chwalić je i pielęgnować. Ot, chociażby relacja z drugim człowiekiem, z innym Państwem, albo z inną religą.. ;)
 

McMarphy  

Stały User



ImiÄ™: Tomek Piotrowski

Wiek: 30

Do³±czy³: 02 Sie 2010

Sk±d: Warszawa

   

Wys³any: 2010-08-11, 14:56   

Na czym bazuje kontrola? Na lęku
Na czym bazuje wiara w Boga? Na lęku przed śmiercią
czym jest dekalog? zasadami, ktore kościół narzuca chcącym aplikować do tej organizacji.
Wniosek: kościół jest mistrzem kontroli i manipulacji
jest więc jeno pomyłką cżłowieka.(oczywiście nie pomyłką ponieważ z perspektywy władz koscielnych jest śweitnym biznesem)-a to czy dekalog jest dobry czy zły jest nie do ustalenia.
 

LongIsland  

Pogromca postów



Do³±czy³a: 26 Lip 2010

Sk±d: Szczecin

   

Wys³any: 2010-08-11, 15:01   

McMarphy napisa³/a:

Na czym bazuje kontrola? Na lęku
Na czym bazuje wiara w Boga? Na lęku przed śmiercią
czym jest dekalog? zasadami, ktore kościół narzuca chcącym aplikować do tej organizacji.
Wniosek: kościół jest mistrzem kontroli i manipulacji
jest więc jeno pomyłką cżłowieka.(oczywiście nie pomyłką ponieważ z perspektywy władz koscielnych jest śweitnym biznesem)-



No to musisz wprowadzić poprawkę do wygłoszonego wcześniej zdania, a raczej cytatu ;) Kościół byłby pomyłką człowieka... a o Bogu możemy dalej rozmawiać... ;)

McMarphy napisa³/a:

a to czy dekalog jest dobry czy zły jest nie do ustalenia.



Ja bym stawiała na to, że zły, o ile złem jest brak dobra.
Dekalog promuje postawę zachowawczą - wystarczy, że nie będziesz robił tego, tego i tamtego, a będzie dobrze.
Oznacza to, że ludzie nie muszą zabiegać o rozwój różnie rozumiany, przeskakiwać swoje własne bariery, po to aby coś osiągnąć, co będzie miłe i drugiemu i Panu Naszemu :oczami: ;)
 

Heartwork  

Mega wymiatacz

all right now



ImiÄ™: Mateusz

Wiek: 35

Do³±czy³: 29 Mar 2010

Sk±d: Wadowice

   

Wys³any: 2010-09-26, 15:33   

Wench napisa³/a:

Cytat:

ChrzeÅ›cijaÅ„stwo zostaÅ‚o stworzone przez jakichÅ› dekadenckich i zdegenerowanych Rzymian jako narzÄ™dzie ucisku w późnym okresie romaÅ„skim i powinno być odpowiednio potraktowane. Jest jak „kajdanki” na umysÅ‚ i ducha, dla ludzkoÅ›ci jest niczym innym jak zniszczeniem. W rzeczy samej nie widzÄ™ ChrzeÅ›cijaÅ„stwa jako religii. Jest bardziej jak duchowa plaga, zbiorowa psychoza.



Chrześcijanie, przemyślcie sobie ten cytat z pewnego wywiadu :)


Pierwsze zdanie to fickja historyczna:-P
A co do reszty - chrześcijaństwo, jak i każda inna religia, czy ideologia może mieć dokładnie taki opis. Dzieje się tak dlatego (co już wielokrotnie powtarzałem), bo wierzący przedkładają religię ponad wiarę (często nawet zapominając o tym drugim). Albo ideologię ponad ideę.
 

Forum m³odzie¿owe e-Mlodzi.com