Panel logowania

Nie masz jeszcze konta na e-Mlodzi.com?

Zarejestruj si!

Zapomniae hasa?

Przypomnij je

Autor

Wiadomo

LongIsland  

Pogromca postów



Doczya: 26 Lip 2010

Skd: Szczecin

   

Wysany: 2010-08-07, 16:28   

Shesatanek, jak już sie ze mną nie zgadzasz to powiedz dlaczego, a nie tylko wyglaszasz kolejna opinie, ktora nie odnosi sie do postawionych wcześniej argumentów ;P
_________________
"Wyobraźnia jest ważniejsza od wiedzy" A. Einstein
 

MaliaDhey  

Hiper wymiatacz

Plum Plum Plum



Imię: Ja

Wiek: 28

Doczya: 17 Lis 2009

   

Wysany: 2010-08-07, 20:57   

Pha. Jasne, że można w nic nie wierzyć.
Dlaczego?
Wszystkiemu winna jest nauka, a konkretniej nauka historii. Ja, marna dziewuszka z Kościeliska, po zrealizowaniu programu nauki historii w liceum na poziomie rozszerzonym + zainteresowania, nie wierze. A bynajmniej nie w 'Boga' wykreowanego przez chrześcijaństwo.
Dlaczego?
Bo jeżeli kilka starożytnych, już zapomnianych religii miało podobne obrzędy co chrześcijaństwo kultywowane w XXI wieku, to jest coś nie halo. Tak samo jest z kultem świętych - w zwyczajnym podręczniku było napisane jak byk, że zostało wprowadzone, ażeby ludzie zamiast modlić się do pięciu tysięcy różnych bożków słowiańskich, oddawali cześć tylko temu jednemu. Czyli po prostu te wszystkie Mokosze (bóstwo ziemi) i cuda niewidy słowiańskie zostały zamienione na św. Antoniego do którego się modlimy gdy coś zgubimy, czy św Krzysztofa. Mogłabym przedstawić więcej argumentów. Ba! Mogłabym nawet esej napisać o tym, ale po co? Do każdej religii można się doczepić.
_________________
http://www.youtube.com/watch?v=AtA-FpTZOQw
 

Emeklash  

Hiper wymiatacz

delete me



Wiek: 34

Doczya: 11 Gru 2008

Skd: Kielce

   

Wysany: 2010-08-07, 21:32   

shesatanek napisa/a:

No właśnie nie załapaliście! Tu chodzi o moce wyższe, tak jak Wasz bóg.


Już nie bądź taka 'uprzejma', jeśli sama nie rozumiesz tematu.
Trzeba być trochę ograniczonym, żeby wiarę przyrównywać tylko do religii, Boga. Owszem, najczęściej tak jest, ale wiara nie dotyczy tylko Boga. Można wierzyć też w ufo, wszelkiego rodzaju magię, duchy, wampiry, etc..

Poza tym, jeśli istnienie , tudzież nieistnienie Boga byłoby udowodnione naukowo, nie musielibyśmy wierzyć, więc tak czy siak wierzymy - albo, że istnieje, albo, że nie istnieje.
Czyli nie da się nie wierzyć. Tak to na mój bolący rozum wygląda :->
 

MaliaDhey  

Hiper wymiatacz

Plum Plum Plum



Imię: Ja

Wiek: 28

Doczya: 17 Lis 2009

   

Wysany: 2010-08-07, 21:46   

Emeklash, tego się nie da udowodnić. Tak samo nie udowodnisz mi, że nie ma Latającego Potwora Spaghetti albo, że to ja jestem Jezusem i przyszłam was zbawić ;)
_________________
http://www.youtube.com/watch?v=AtA-FpTZOQw
 

Emeklash  

Hiper wymiatacz

delete me



Wiek: 34

Doczya: 11 Gru 2008

Skd: Kielce

   

Wysany: 2010-08-07, 22:01   

MaliaDhey, ale nie popadajmy też w skrajności. Po co udowadniać coś absurdalnego? Czy kiedykolwiek ktoś dojrzały, dorosły wierzył w jakiegoś latającego potwora z bajek? Były prowadzone nad tym jakiekolwiek poważne badania, dyskusje itp..?
 

Unproffesional

Wymiatacz

Poszukujący Boga



Doczy: 24 Cze 2010

   

Wysany: 2010-08-08, 09:48   

MaliaDhey napisa/a:

Pha. Jasne, że można w nic nie wierzyć.
Dlaczego?
Wszystkiemu winna jest nauka, a konkretniej nauka historii. Ja, marna dziewuszka z Kościeliska, po zrealizowaniu programu nauki historii w liceum na poziomie rozszerzonym + zainteresowania, nie wierze. A bynajmniej nie w 'Boga' wykreowanego przez chrześcijaństwo.
Dlaczego?
Bo jeżeli kilka starożytnych, już zapomnianych religii miało podobne obrzędy co chrześcijaństwo kultywowane w XXI wieku, to jest coś nie halo. Tak samo jest z kultem świętych - w zwyczajnym podręczniku było napisane jak byk, że zostało wprowadzone, ażeby ludzie zamiast modlić się do pięciu tysięcy różnych bożków słowiańskich, oddawali cześć tylko temu jednemu. Czyli po prostu te wszystkie Mokosze (bóstwo ziemi) i cuda niewidy słowiańskie zostały zamienione na św. Antoniego do którego się modlimy gdy coś zgubimy, czy św Krzysztofa. Mogłabym przedstawić więcej argumentów. Ba! Mogłabym nawet esej napisać o tym, ale po co? Do każdej religii można się doczepić.



Ty nie mówisz o chrześcijaństwie tylko o powstałej wtedy sekcie katolickiej. Możesz być chrześcijaninem nie będąć katolikiem, nie musisz chodzić do żadnego kościoła, modlić się do świętych itd. (ogólnie to Biblia potępia modlenie się do ludzi )
_________________
"Mówi głupi w swoim sercu: Nie ma Boga” (Psalm 14:1)
 

Wench  

Stały User

damn pirate



Wiek: 31

Doczy: 30 Maj 2010

   

Wysany: 2010-08-08, 12:32   

Cytat:

Chrześcijaństwo zostało stworzone przez jakichś dekadenckich i zdegenerowanych Rzymian jako narzędzie ucisku w późnym okresie romańskim i powinno być odpowiednio potraktowane. Jest jak „kajdanki” na umysł i ducha, dla ludzkości jest niczym innym jak zniszczeniem. W rzeczy samej nie widzę Chrześcijaństwa jako religii. Jest bardziej jak duchowa plaga, zbiorowa psychoza.



Chrześcijanie, przemyślcie sobie ten cytat z pewnego wywiadu :)
_________________
LAST.FM Problem?
 

Unproffesional

Wymiatacz

Poszukujący Boga



Doczy: 24 Cze 2010

   

Wysany: 2010-08-08, 13:09   

I znów chodzi o Kościół Rzymsko-katolicki, bo chrześcijaństwa nie założyli rzymianie tylko Jezus.
_________________
"Mówi głupi w swoim sercu: Nie ma Boga” (Psalm 14:1)
 

LongIsland  

Pogromca postów



Doczya: 26 Lip 2010

Skd: Szczecin

   

Wysany: 2010-08-08, 13:23   

"Wiara" jest tak blisko utożsamiana z "Religią" (i to z religią katolicką w naszym kraju), że ludzie nie potrafią już znaleźć rozróżnienia między tymi dwoma pojęciami ;)

Dam Wam przykład, który może utnie część z tych donikąd-nie-prowadzących wątków:

WIERZE W BOGA, ALE NIE JESTEM CZ£ONKIEM KO¦CIO£A :)

A co do tego czy MO¯NA w nic nie wierzyć, jakby to logicznie rozpatrzeć - napisałam na poprzedniej stronie ;) (NIE MO¯NA :p dla tych co im się nie chce wrócić i przeczytać)
 

Unproffesional

Wymiatacz

Poszukujący Boga



Doczy: 24 Cze 2010

   

Wysany: 2010-08-08, 13:37   

Już wiele razy to mówiłem na tym forum wszelkie kościoły, religie sekty są niczym. Chodzi o samą wiarę i relacje z Bogiem, a nie przynależność do danej grupy.
_________________
"Mówi głupi w swoim sercu: Nie ma Boga” (Psalm 14:1)
 

Szej-Hulud  

Pogromca postów

Éminence grise



Imię: Łukasz

Wiek: 30

Doczy: 07 Sty 2010

   

Wysany: 2010-08-08, 13:48   

Wench napisa/a:

Chrześcijanie, przemyślcie sobie ten cytat z pewnego wywiadu :)


Zgadnij, skąd wziął się ateizm :)
_________________
"Polskie życie polityczne nie może być dżunglą afrykańską, w której buszuje kilkunastu hultai klasowych. Wasz faszyzm albo zginie w Polsce, rozbije głowę o demokrację, albo Polska zapłonie wojną domową." - Ignacy Daszyński
 

Krit  

Pogromca postów



Doczy: 23 Maj 2009

Skd: Górny ¦l±sk

   

Wysany: 2010-08-08, 14:02   

MaliaDhey napisa/a:

Wszystkiemu winna jest nauka, a konkretniej nauka historii. Ja, marna dziewuszka z Kościeliska, po zrealizowaniu programu nauki historii w liceum na poziomie rozszerzonym + zainteresowania, nie wierze. A bynajmniej nie w 'Boga' wykreowanego przez chrześcijaństwo.



Tak. Tylko o czym to świadczy? O dokładnie niczym, bo to naturalny mechanizm. Powinnaś go trochę lepiej zrozumieć posiadając "taką wiedzę historyczną". ;)

Unproffesional napisa/a:

Ty nie mówisz o chrześcijaństwie tylko o powstałej wtedy sekcie katolickiej. Możesz być chrześcijaninem nie będąć katolikiem, nie musisz chodzić do żadnego kościoła, modlić się do świętych itd. (ogólnie to Biblia potępia modlenie się do ludzi )



Sekta katolicka u Słowian? A jaki mediewista podziela Twoje zdanie?

Wench napisa/a:

Chrześcijanie, przemyślcie sobie ten cytat z pewnego wywiadu :)



A zatem ja proponuję przeczytać Historię Chrześcijaństwa Cambridge i "Upadek Cesarstwa Rzymskiego" Heathera. Bo to jakieś farmazony
_________________
#truestory
 

LongIsland  

Pogromca postów



Doczya: 26 Lip 2010

Skd: Szczecin

   

Wysany: 2010-08-08, 18:28   

Szej-Hulud napisa/a:

Wench napisa/a:

Chrześcijanie, przemyślcie sobie ten cytat z pewnego wywiadu :)


Zgadnij, skąd wziął się ateizm :)



Skąd się wziął ateizm? :)
 

Frozy  

Pogromca postów

The Destroyer



Wiek: 25

Doczy: 16 Gru 2009

Skd: Redania

   

Wysany: 2010-08-08, 20:08   

Cytat:

Już nie bądź taka 'uprzejma', jeśli sama nie rozumiesz tematu.
Trzeba być trochę ograniczonym, żeby wiarę przyrównywać tylko do religii, Boga. Owszem, najczęściej tak jest, ale wiara nie dotyczy tylko Boga. Można wierzyć też w ufo, wszelkiego rodzaju magię, duchy, wampiry, etc..



to ty nie łapiesz, Eme :) to jest dział wiara...

Cytat:

Skąd się wziął ateizm? :)



zły tok rozumowania, to nie ateizm się wziął, tylko religia się wzięła, bo najpierw był ateizm, później religia
_________________
"Raise your swords up high!
See the black birds fly!
Let them hear your rage!
Show no fear!
ATAAAAAAAAACK!" - Amon Amarth

http://www.formspring.me/Frozy1919
 

cretultix  

Pogromca postów



Wiek: 36

Doczy: 05 Lip 2009

   

Wysany: 2010-08-08, 21:54   

Frozy napisa/a:


Cytat:

Skąd się wziął ateizm? :)



zły tok rozumowania, to nie ateizm się wziął, tylko religia się wzięła, bo najpierw był ateizm, później religia



dobry, ateizm to zaprzeczenie teizmu, wiec aby on powstał wpierw musiał powstać teizm, przed powstaniem religij ludzie po prostu nie rozpatrywali kwestii Boga bo po prostu jej nie było.
to tak w kwestii czepiania się słówek :P

Natomiast jeśli chodzi o powstanie ateizmu to była to zapewne ta sama chwila w której powstał teizm

[ Dodano: 2010-08-08, 22:00 ]

Unproffesional napisa/a:

I znów chodzi o Kościół Rzymsko-katolicki, bo chrześcijaństwa nie założyli rzymianie tylko Jezus.



Jezus żadnego chrześcijaństwa nie zakładał, nic takiego mu nie przyszło do głowy. on nie przyszedł zmienić prawo ale je wypełniać.

Chrześcijaństwo założył Paweł z Tarsu, ewentualnie uczniów Chrystusa można by o nie oskarżać.

Chrystusa mógłbyś oskarżyć co najwyżej o założenie sekty żydowskiej choć istnieje szansa ze był on członkiem sekty z qumran i własnej nie zakładał.
_________________
Jedynymi ludźmi na ziemi, którzy nie widzieli Chrystusa i jego nauk jako przekazu pokoju są chrześcijanie.

Mohandas Karamchand Gandhi
 

Forum modzieowe e-Mlodzi.com