Panel logowania

Nie masz jeszcze konta na e-Mlodzi.com?

Zarejestruj siê!

Zapomnia³eœ has³a?

Przypomnij je

Autor

Wiadomo¶æ

Krit  

Pogromca postów



Do³±czy³: 23 Maj 2009

Sk±d: Górny ¦l±sk

   

Wys³any: 2010-12-27, 14:49   Czy patriotyzm ma polityczne Å‚atki?

Patriotyzm kojarzy się głównie z prawicą. Można powiedzieć, że taką ma też prasę, zarówno pozytywną, jak i negatywną.

Pozytywna - patriotyzm uszlachetnia prawicÄ™.
Negatywna - patriotyzm to cecha tych prawiczkowych konserwuchów.

Czy takie asocjacje są słuszne? Czy dla was też patriotyzm to jakiś wyznacznik polityczny? Czy takie zawłaszczanie ideologiczna jest słuszne? Czy to nie ono działa na niego morderczo? Czy bycie patriotą w ogóle łączy się jakoś z poglądami?
 

Uesugi  

Pogromca postów



Wiek: 35

Do³±czy³: 02 Pa¼ 2009

Sk±d: £dz

   

Wys³any: 2010-12-27, 15:04   

Gdyby tak było, że patriotyzm należy łączyć z prawicowym betonem to wychodziłoby na to, iż ludzie o umiarkowanych poglądach, albo o centroprawicowych (ja) nie mieliby prawa określać się jako patrioci. A tak nie jest.
Patriotyzm jest neutralny moim zdaniem.
_________________
花は 桜木 人は 武士
 

LongIsland  

Pogromca postów



Do³±czy³a: 26 Lip 2010

Sk±d: Szczecin

   

Wys³any: 2010-12-27, 15:51   

Na pewno nie można powiedzieć, ze lewica to nie są patrioci, a prawica tak, ale to tylko dlatego, że takie uogólnienia są niebezpieczne, ponieważ ten podział nie wynika z charakteru danego poglądu politycznego, tylko raczej z charakteru ludzi, którzy ten pogląd przyjmują.

W praktyce z tego co ja widzę, to większość zagorzałych patriotów w tym róznych narodowców, to właśnie prawicowcy. Natomiast nigdy żaden prawicowiec nie powiedziałby zdania: "mi to są obojętne granice państw, byle wszyscy ludzie byli szczęśliwi i mieli co jeść"...

Jeżeli się mylę, to proszę o poprawienie mnie - zawsze mi się mylił konserwatyzm z liberalizmem itp. itd.
 

Isair  

VIP

Arcykapłan



Wiek: 35

Do³±czy³: 12 Maj 2010

   

Wys³any: 2010-12-27, 16:52   

Patriotyzm nie powinien być przywłaszczany przez jakąkolwiek ideologię. Nie zgadzam się z twierdzeniem by tylko prawica miła monopol na patriotyzm.
_________________
O upadku tego kraju świadczy fakt, że najpoczytniejsza książką jest Komentarz do ustawy o podatku VAT
Mój blog
 

Pokrak  

Stały User

Illuminatus



Do³±czy³: 27 Wrz 2009

   

Wys³any: 2010-12-27, 19:29   

Isair, "W moherowym berecie będzie lepiej na świecie" Przecież każdy ¯yd to nie Polak! a żaden nie-Polak nie może być PARTYJOT¡!
_________________
 

Zdunio  

User


Wiek: 29

Do³±czy³: 02 Sty 2011

   

Wys³any: 2011-01-02, 13:59   

Z doświadczenia w Polsce wiemy, że nie ma patriotów lewicowych zbyt wielu jednak podajmy przykłady zagraniczne jak narodowy bolszewizm - to nacjonalizm lewicowy a więc także patriotyzm. Patriotyczne organizacje lewicowe są bardzo popularne także na bliskim wschodzie. U nas Patriotyzmem zajmują się jedynie konserwatyści, których ideologia niemal ściśle pokrywa się z ideologią. Jednak trzeba zauważyć, że patriotyzm w lewicowych okolicznościach jest trudny do stworzenia. Polityka otwarta na inne narodowości oraz religie to polityka, która działa morderczo na patriotyzm, logiczne jeśli mniej Polaków w Polsce to mniej patriotyzmu. Taki problem wystąpił we Francji, Wielkiej Brytanii czy Szwecji. W Niemczech i Hiszpanii trzyma się tylko dzięki dawnych nastawionych na patriotyzm systemów.
 

Isair  

VIP

Arcykapłan



Wiek: 35

Do³±czy³: 12 Maj 2010

   

Wys³any: 2011-01-02, 19:20   

Zdunio no jeśli patriotyzm się definiuje przez ein volk, ein gott, ein haimat to oczywiście masz racje w tym co powiedziałeś. Osoby o poglądach lewicowych tak właśnie mają.
_________________
O upadku tego kraju świadczy fakt, że najpoczytniejsza książką jest Komentarz do ustawy o podatku VAT
Mój blog
 

Forum m³odzie¿owe e-Mlodzi.com