Panel logowania

Nie masz jeszcze konta na e-Mlodzi.com?

Zarejestruj siê!

Zapomnia³eœ has³a?

Przypomnij je

Autor

Wiadomo¶æ

sacharon  

Mega wymiatacz


Wiek: 27

Do³±czy³: 16 Wrz 2012

   

Wys³any: 2013-12-21, 12:36   Czy taki trening coÅ› da?

Chciałbym poćwiczyć fizycznie aby przybrać trochę na masie Nie chodzi mi tu o wyrobienie sobie mega kaloryfera na klacie itp., ale mam przy 178 cm wzrostu jakieś 60-62 kg wagi. To dosyć mało, a zadowoliłoby mnie już 66-70. Wiem że ważna sprawa to odżywianie się, ale o tym przynajmniej teraz nie chcę pisać, chodzi mi o ćwiczenia fizyczne. Najlepiej jest ćwiczyć na siłowni, lecz fundusze mi raczej nie pozwalają aby tam ćwiczyć (tzn. nie jest tak źle - nie jestem biedakiem, dostaję kasę od rodziców, ale mam też inne wydatki, a nie chcę sępić pieniędzy). Myślałem nad tym aby ćwiczyć w domu, robiąc przysiady, pompki, brzuszki, jeżdżąc na rowerku treningowym i podnosząc hantle o masie 5 do 10 kilogramów (te przyrządy akurat mam na własność). Tyle że, czy taki trening (oczywiście przy dobrej diecie) da jakieś efekty? Czy może jednak wydać kasę na siłownię i tam korzystać z większej ilości przyrządów, urozmaicających i polepszających trening? Wydaje mi się, że ten mój trening domowy nie byłby taki zły (no bo pompki - trening klatki piersiowej, brzuszki - brzuch, przysiady, rowerek - nogi, hantle - ramiona), ale chcę opinii kogoś bardziej obeznanego. Dzięki za każdą pomocną odpowiedź, może jeszcze się znajdą jakieś pytania, to wtedy je zadam. :)
 

PrzemQ  

Hiper wymiatacz



Wiek: 28

Do³±czy³: 23 Lut 2009

   

Wys³any: 2013-12-22, 11:58   

Nie jestem specjalistą i szczerze wątpię, że takiego na tym forum znajdziesz - jeśli chcesz profesjonalnych porad to pytaj na SFD. Być może jednak mogę Ci pomóc, bo sam kiedyś miałem błędne przekonanie o tym że takie ćwiczenia coś mogą dać. Moja sytuacja jest poważniejsza niż Twoja, bo mam 180 cm wzrostu i ważę zaledwie 54kg. Kilka lat temu (byłem wtedy niższy, ale czy to ma jakieś znaczenie?) trenowałem w domu w ten sposób, o którym mówisz - efekty były takie że miałem lepszą kondycję, byłem po prostu silniejszy i wytrzymalszy, ale mięśnie się nie uwidoczniły, wręcz schudłem, tracąc resztki tłuszczu. Więc powiem Ci tak - albo dieta + siłownia, albo daj sobie spokój bo szkoda czasu.
_________________
„ZdolnoÅ›ci specjalne – kowalstwo mentalne
Najbardziej nierealne wizje przekujÄ™ ci w plan
Nie uwierzysz mi i tak, ale to już twój problem
¯e podbijać rzeczywistość potrafisz tylko na kompie.”
 

sznurek  

Pogromca postów

Defqon1 Festival!



ImiÄ™: M

Wiek: 32

Do³±czy³: 28 Pa¼ 2012

Sk±d: Pó?nocny-Wschód

   

Wys³any: 2013-12-22, 18:36   

sacharon napisa³/a:

Nie chodzi mi tu o wyrobienie sobie mega kaloryfera na klacie

na klacie k***a? Myślałem całe życie,że na brzuchu....ok...czytam dalej. Dobra. Mi kolega zawsze powtarza,żeby robić tylko dwie partie ciała/Bicka i klateczkę np. albo nogi i klateczkę. Ty no, jeśli będziesz dobrze jadł, wykonywał te ćwiczenia sumiennie i DOK£ADNIE!! oraz systematycznie to taki trening "coś" da.
_________________
You know who i am
 

Michael Cera  

Pogromca postów

angielski lord



Do³±czy³: 30 Gru 2010

   

Wys³any: 2013-12-23, 00:52   

Znawcy :mrgreen:

W skrócie: tylko odpowiednia dieta w połączeniu z odpowiednim planem treningowym może w przyszłości skutkować pożądanym efektem. Nie nastawiaj się, że wyrobisz się w 2-3 miesiące, bo to dla początkującego bardzo trudne, a wręcz niemożliwe zadanie. Przedstawiona przez Ciebie aktywność fizyczna może być dobrym przetarciem przed siłownią poprzez przystosowanie organizmu do wysiłku. Również genetyka odgrywa znaczącą rolę, bo jeśli masz szybką przemianę materii - automatycznie ciężej będzie Ci zbudować masę. Masa z kolei dzieli się na suchą masę mięśniową oraz tzw. zalanie, po którym zalecane jest rzeźbienie. Kulturystyka to ciężki i kosztowny kawałek chleba. Mimo wszystko życzę powodzenia.
_________________
"Pamiętaj, aby codziennie brać swoje piguły.. to znaczy witaminy."
 

KlaWisz2580  

User



ImiÄ™: Mateusz

Wiek: 30

Do³±czy³: 01 Sie 2010

Sk±d: LU

   

Wys³any: 2014-02-02, 19:40   

Zacząłem ćwiczyć ważąc + - 50kg przy 180cm wzrostu, teraz ważę 73, cel 80.

Mój sprzęt na początku to 2 hantelki po 3kg, ławeczka z 2 stołków i sztanga z kół od malucha.

Chcieć to móc. Liczy się systematyczność ćwiczeń. Napisz jaki masz sprzęt lub jaki możesz sobie skołować i ułożymy jakiś plan :)

 

Michael Cera  

Pogromca postów

angielski lord



Do³±czy³: 30 Gru 2010

   

Wys³any: 2014-02-02, 22:37   

Na pompie każdy fajnie wygląda. Moim zdaniem słabo wyglądasz przy wadze 73kg, ale to tylko moje skromne zdanie, z którym nie musisz się zgodzić.
_________________
"Pamiętaj, aby codziennie brać swoje piguły.. to znaczy witaminy."
 

KlaWisz2580  

User



ImiÄ™: Mateusz

Wiek: 30

Do³±czy³: 01 Sie 2010

Sk±d: LU

   

Wys³any: 2014-02-02, 22:42   

Ja osiągnąłem swój "cel" :) - przybranie masy i brak strachu że zdmuchnie mnie wiatr. Nie jestem kulturystą, mam inne hobby, ale dzięki temu że ćwiczyłem mam więcej pewności siebie, jestem silniejszy fizycznie no i na pewno wyglądam lepiej niż gdybym nie ćwiczył.

A z Twoim zdaniem się zgadzam jak najbardziej :) Miej na uwadze to co napisałem wcześniej - 3kg hantle, sztanga z kół od auta, drążek i chęci.
W każdym bądź razie ja trochę ćwiczyłem, kilka planów sobie ułożyłem i chętnie koledze pomogę :)
 

Barzini  

Wymiatacz

Cicho Ciemni



ImiÄ™: Piotr

Wiek: 28

Do³±czy³: 28 Sty 2014

Sk±d: GOLD'S GYM

   

Wys³any: 2014-02-06, 07:58   

KlaWisz2580 napisa³/a:

Ja osiągnąłem swój "cel" :) - przybranie masy i brak strachu że zdmuchnie mnie wiatr. Nie jestem kulturystą, mam inne hobby, ale dzięki temu że ćwiczyłem mam więcej pewności siebie, jestem silniejszy fizycznie no i na pewno wyglądam lepiej niż gdybym nie ćwiczył.

A z Twoim zdaniem się zgadzam jak najbardziej :) Miej na uwadze to co napisałem wcześniej - 3kg hantle, sztanga z kół od auta, drążek i chęci.
W każdym bądź razie ja trochę ćwiczyłem, kilka planów sobie ułożyłem i chętnie koledze pomogę :)



Wydaje mi sie ze powinienes jeszcze sporo dolozyc bo to wyglada slabo, oczywiscie sporo pracy wlozyles i za to masz u mnie szacunek ale uwierz mi musisz jeszcze dolozyc do tych 80 kg bo na zdjeciu to wyglada jakbys mial biodra szersze od plecow :)
_________________
Białasy nie wierzę w nic już! Może łykać to nowicjusz!
Zamiast k***a na Mauritius najpierw idź już pit złóż w pizdu!
Znów miał być Lexus z zysków, to go sobie wrzuć w cudzysłów!
Czuwa nad tym Jezus Fiskus - zostaje nam skuć turystów!
 

morfeusz448

User


Do³±czy³: 06 Lut 2014

   

Wys³any: 2014-02-06, 08:33   

To ci pomoże

Wagrowiec

Nanomiodek
_________________
SÅ‚awni ludzie z WÄ…growca
Wagrowiec

Nanomiodek
 

Szkolnis_pl

User


Do³±czy³: 06 Lut 2014

   

Wys³any: 2014-02-06, 20:01   

Trening i systematyczne ćwiczenia to jedno,natomiast proponuję skupić się także na diecie,bez której naprawdę ani rusz. Musisz się zdrowo odżywiać i dostarczać organizmowi niezbędnej energii.
_________________
3. Podpisy
a) Każdy podpis może zawierać maksymalnie 255 znaków i obrazek o maksymalnych wymiarach 400 px szerokości oraz 50 px wysokości. Większe będą bezpowrotnie usuwane.
b) Odnośniki do zewnętrznych stron mogą umieszczać jedynie osoby mające na swoim koncie minimum 100 postów.
 

adek 20  

Stały User

Optymista


ImiÄ™: Adrian

Wiek: 29

Do³±czy³: 20 Lut 2014

Sk±d: Mazowsze

   

Wys³any: 2014-02-20, 17:58   

Dieta jak ktos to wyżej napisał jest najważniejsza :) Ale na początku swojej przygody ze sportami walki nie musisz mieć jej takiej jak zawodowy kulturysta bo jej nie utrzymasz. Musisz wprowadzać ją małymi kroczkami :) Na początku jakbyś wyeliminował śmieciowe jedzenie do minimum ze swojego jadłospisu i jadł regularnie, codziennie i do syta 4-5 posiłków nisko przetworzonej żywności, czyli tej ,,zdrowej" to juz byłby duży bodziec dla organizmu pozwalający na początku na pierwsze efekty. Oczywiście im dłużej będziesz ćwiczył to diete będziesz modyfikował i trzymał się restrykcyjnie jej, ale przez pierwsze miesiące albo rok nie jest to do końca potrzebne - bo i tak nadmiar makro ktore spożyjesz trzymając restrykcyjna dietę wydalisz i ona Cię po pewnym czasie zniechęci do siebie. Pamietaj małymi kroczkami do przodu. A co do treningu to polecam zainteresować się kalisteniką lub street workout'em jak kto woli :) Mając drązek ktory możek kupić za mmałe pieniądze możesz w domu ćwiczyć całe ciało ;)
_________________
Nie marz o sukcesie,
Tylko ciężko na niego pracuj
 

Forum m³odzie¿owe e-Mlodzi.com