Panel logowania

Nie masz jeszcze konta na e-Mlodzi.com?

Zarejestruj się!

Zapomniałeœ hasła?

Przypomnij je

Autor

Wiadomość

staryborderliner  

Stały User

przeGRYW

Imię: Odkładający na jutro

Wysłany: 2017-04-05, 18:39   Depresja czy poczucie realności

Cześć wygrywy. Czy uważacie, że depresja jest jednoznaczna z obojętnością, pustką, brakiem zapału itd.? Czy może nie mam depresji, tylko wkońcu obudziłem się i zdałem sobie sprawę, iż jestem tępym ścierwem. Co to wgl ta depresja według was jest?

DeVaneio  

Hiper wymiatacz

Wysłany: 2017-04-05, 19:34   

Może obudziłeś sumienie które kiedyś dawno temu uśpiłeś z jakiś powodów ?

O. Spengler

awfdg  

User

Wysłany: 2017-04-06, 09:30   

Mogą to być jedne z symptomów depresji, ale wcale nie muszą.

DeSade  

Pogromca postów

Wysłany: 2017-04-06, 13:55   

staryborderliner napisał/a:

depresja jest jednoznaczna z obojętnością, pustką, brakiem zapału itd.?

Nie. Depresja jest jednoznaczna z tak zwaną mauvaise foi, po polsku mówiąc- złą wiarą.

Different  

Pogromca postów

Wysłany: 2017-04-06, 22:35   

przestań walić konia i zrób sobie abstynencję na 3-4 miesiące, prolka się obniży i zobaczysz jakie piękne jest życie ;)

siedzę trochę w "hormonach", że tak to ujmę, więc wiem co piszę :evil:

staryborderliner  

Stały User

przeGRYW

Imię: Odkładający na jutro

Wysłany: 2017-04-07, 09:12   

Gościu jaką abstynencję? Co do prolaktyny, to dają mi leki, po których jest ona tam gdzie nie powinna. To jest psychotrop w zastrzyku :oops:

moniska97  

Stały User

Imię: Monika

Wysłany: 2017-04-21, 12:09   

Depresja u każdego przebiega trochę inaczej. Trudno ocenić po kilku zdaniach. Po rozmowie można ocenić czy ktoś może mieć depresje.

sucessboy

User

Wysłany: 2017-04-22, 16:57   

Może jednak warto byłoby skorzystać z pomocy specjalisty? Nie wiem skąd jesteś, jednakże naprawdę dobrych można znaleźć w tej klinice: https://psychomedic.pl/psychiatra-warszawa (nie pytaj, skąd wiem).

krul umiłowany  

Hiper wymiatacz

Imię: Rafał

Wysłany: 2017-05-07, 23:47   

depresja to poważna choroba, ciężko powiedzieć na co wpływa wszystko to sfera fizyczna mózgu

"Każdy powinien radzić sobie z problemami na tyle na ile potrafi. Mi w dzieciństwie stary wchodził do wanny, a po forach nie płakałem."
~$karbówka

Fowo  

Mega wymiatacz

mors immineat

Imię: Kuba

Wysłany: 2017-05-08, 01:18   

nie wolno mieszać niskiego poczucia wartości z depresją, chociaż może być jednym z objawów.
Ogólnie wkur'ia mnie podejście polaków do tej choroby którą traktuje się na zasadzie "Synek, zwal sobie to ci przejdzie". Ma podłoże zarówno psychiczne jak i fizyczne, dlatego niektórzy po miesiącu chodzenia do psychologa odpuszczają sobie zabawę w leczenie. Często są to problemy hormonalne lub poczucie winy, reakcja umysłu na wydarzenia z przeszłości. Trzeba stosować różne podejścia do leczenia bo każdy organizm oraz umysł jest inny, to co działa na jeden wcale może nie mieć reakcji na drugi.
Szczęśliwie nigdy nie miałem w pełni prawdziwej depresji i mam nadzieję że to się nie zmieni

marysiek

User

Wysłany: 2017-07-21, 22:30   

Ja też mam wrażenie, że bagatelizujecie depresję, a to jednak choroba.
Ile masz lat? Ja jeździłam kiedyś na terapię do ośrodka dla dzieci Ortus, jeśli jesteś jeszcze niepełnoletni, to mógłbyś tam pojechać. Fajne podejście, muzykoterapia, trening umiejętności społecznych, na pewno przynajmniej Cię zdiagnozują. A i... nie wiem, czy to coś pomoże, ale myślę, że na pewno nie jesteś "tępym ścierwem" ;)

Forum młodzieżowe e-Mlodzi.com