Panel logowania

Nie masz jeszcze konta na e-Mlodzi.com?

Zarejestruj się!

Zapomniałeś hasła?

Przypomnij je

Autor

Wiadomo¶ć

cappuccino  

VIP



ImiÄ™: Mama Madzia

Wiek: 36

Doł±czyła: 04 PaĽ 2009

   

Wysłany: 2009-10-06, 13:35   Diastema i podcinanie wÄ™dzideĹ‚ka

Od lat mam 2 milimetrową diastemę między jedynkami. Nigdy mi to nie przeszkadzało i nie leczyłam jej, jako, iż między ząbkami mam małe odstępy. Dopiero teraz poszłam do ortodonty - bardzo kompetentna osoba - powiedział mi, że mam proste ząbki i aparat odpada, nic mi to w wyglądzie nie zmieni, ale powiedział też, że około trzydziestki - a jakby nie patrzeć mam bliżej niż dalej ;) - diastema może się powiększyć.
Zalecił podcięcie wędzidełka, o ile dobrze zapamiętałam :), aby się w przyszłości nie powiększyła.
Czy ktoś z Was przeszedł już taki zabieg?
Czy jest bolesny, co się podcina, jak wygląda to wędzidełko?
Czy naprawdÄ™ trwa tyko kilka chwil?
No i co najważniejsze - jak wpływa to na ząbki? (Czy coś się potem zmienia, jeśli idzie o diastemę).
Z góry dziękuję za pomoc :)
 

justyna15153  

Hiper wymiatacz


Doł±czyła: 04 Maj 2009

   

Wysłany: 2009-10-06, 14:52   

Pierwsze słysze o takim czymś. Najlepiej będzie jak zapytałasz się swojego lekarza co i jak by się upewnić, on napewno powie Ci więcej niż inni.
 

motyl  

Moderator

gryzÄ™.



Wiek: 34

Doł±czyła: 13 Cze 2009

Sk±d: Wielkopolska

   

Wysłany: 2009-10-06, 15:06   

Hm nie wiem czy to dokładnie o to chodzi, ale mój brat miał niedawno podcinane węzidełko. Nie bolało go raczej, miał tam dwa szwy, po zdjęciu niczego nie odczuwał. Trwało chwilę. Mówił tylko, że było dużo krwi. No, ale on ma lat 8.
_________________
"Nadal wierzę w marzenia z dzieciństwa.
W niewysłane listy, że nadejdą...
Wierzę, że pijąc wódkę za błędy nigdy nie powiem "żałuję" i wciąż nowe popełniać będę...
W numery telefonów, które w słuchawkach nigdy nie zamilkną..."
 

Norbs93  

Pogromca postĂłw

the boy next door



ImiÄ™: Norbu$

Wiek: 30

Doł±czył: 10 Cze 2009

   

Wysłany: 2009-10-06, 16:06   

Zapytaj sie lekarza,albo poczytaj w necie.
 

cappuccino  

VIP



ImiÄ™: Mama Madzia

Wiek: 36

Doł±czyła: 04 PaĽ 2009

   

Wysłany: 2009-10-06, 16:13   

Czytałam, tylko niestety, na stronach stomatologicznych ortodonci mówią tylko ogólnie co i jak :), a na forach o diastemach zazwyczaj gada się o aparatach ;D a to nie moja liga... . Zawsze dobrze usłyszeć opinię kogoś, kto zabieg przeszedł, to w jakimś stopniu przygotowuje nas na nowe wyzwania ;) . Tak czy siak dziękuję za pomoc:).
_________________


http://mama24na7.blog.pl/
 

Forum młodzieżowe e-Mlodzi.com