Panel logowania

Nie masz jeszcze konta na e-Mlodzi.com?

Zarejestruj siê!

Zapomnia³eœ has³a?

Przypomnij je

Autor

Wiadomo¶æ

lukasinskit

User


Do³±czy³: 20 Cze 2010

   

Wys³any: 2010-06-20, 09:56   Do jakiej szkoÅ‚y isc ?

Za rok bede musiał wybierać szkołe a dalej nie wiem jaką wiem ze napewno pÓjde do technikum. Ale na jaki kierunek to nie wiem :(, Interesują mnie koparki (żeby niby kopać) takimi zajebistymi z klimą i ze wszystkim, i interesuje sie jeszcze komputerami - informatyki troche umiem ale nie za dużo czy jak bym poszedł na taki zawod żeby programować programy w jakiś obrabiarkach to bym sie tam wszytkiego nauczył ?
 

Isair  

VIP

Arcykapłan



Wiek: 35

Do³±czy³: 12 Maj 2010

   

Wys³any: 2010-06-20, 10:31   

Na koparkę trzeba zrobić najnormalniej w świecie kurs obsługi koparko-ładowarki - nie znam się na technikach, ale chyba żadna nie robi takich kursów, a tym bardziej szkoły pod operatorów koparek. Co do informatyki to się zastanów chłopie, czy dobrze ci idzie matma. Bo jeśli tak to na pewno jest jakieś technikum informatyczne. A co do techników to może elektronika albo mechatronika?
_________________
O upadku tego kraju świadczy fakt, że najpoczytniejsza książką jest Komentarz do ustawy o podatku VAT
Mój blog
 

nuneczek10  

Mega wymiatacz



ImiÄ™: Tomek

Wiek: 30

Do³±czy³: 23 Lut 2010

Sk±d: Lublin

   

Wys³any: 2010-06-20, 11:05   

lukasinskit napisa³/a:

InteresujÄ… mnie koparki


może technikum mechaniczne? A potem kurs i studia Budownictwo Maszyn?

lukasinskit napisa³/a:

interesuje sie jeszcze komputerami - informatyki troche umiem ale nie za dużo czy jak bym poszedł na taki zawod żeby programować programy w jakiś obrabiarkach to bym sie tam wszytkiego nauczył


to zależy od tego jaka szkoła, jacy nauczyciele i czy Tobie chce się uczyć.. U mnie w szkole poziom w technikum-informatycznym jest żenujący.. Na niektórych lekcjach w DSJ grają, albo w CS..
A tak szczerze odradzam informatyke.. Za bardzo "brany" kierunek teraz :-D
 

lukasinskit

User


Do³±czy³: 20 Cze 2010

   

Wys³any: 2010-06-20, 12:29   

no a może naprawianie komputerów ? do jakiej szkoły wtedy bym musiał iść ?
 

CheeryLipstick  

Pogromca postów


Do³±czy³a: 08 Kwi 2009

   

Wys³any: 2010-06-20, 12:38   

Technikum Informatyczne.
_________________
W każdym z Was jest wariat.
 

lukasinskit

User


Do³±czy³: 20 Cze 2010

   

Wys³any: 2010-06-20, 13:19   

Technik mechanik - specjalizacja: mechatronika
Technik informatyk – specjalizacja: aplikacje internetowe
Technik elektronik – specjalizacja: systemy komputerowe


Które byście mi najbardziej doradzali ?
 

b14ckzone

User


Do³±czy³: 13 Cze 2010

   

Wys³any: 2010-06-20, 18:42   

Do wszystkich powyższych profili jakie wymieniłeś musisz być dobry z matematyki, z czego na informatyka najbardziej. :)
Elektronik od systemów komputerowych to prawie to samo, a przynajmniej bardzo podobne.

Natomiast mechatronika... hohohoooooo :D Sam jestem w technikum na tym kierunku, już 4 rok będzie od września.
Masz wszystko - elektronika, pneumatyka, hydraulika, sensoryka, robotyka, regulatory, programowanie, aleeeee... wszystko w podstawowych informacjach.
Z jednej strony bardzo dobry kierunek, bo masz wiedzę z wielu dziedzin, a z drugiej trochę do du*y, bo to tylko podstawowa wiedza, chyba że się tym interesujesz i będziesz ją zgłębiał we własnym zakresie. ;D

To tyle ode mnie. :)
 

Aerien  

Wymiatacz

NewBorn



ImiÄ™: Agnieszka

Wiek: 30

Do³±czy³a: 27 Wrz 2009

Sk±d: Waszafa

   

Wys³any: 2010-06-20, 18:52   

Idź do takiej w której Cię czegoś nauczą
_________________
Jakubie, zrób mi loda!
 

wolek14  

Hiper wymiatacz

Seksista;d



Wiek: 31

Do³±czy³: 18 Gru 2009

Sk±d: ok ¯ywca

   

Wys³any: 2010-06-20, 20:22   

Cytat:

Natomiast mechatronika... hohohoooooo :D Sam jestem w technikum na tym kierunku, już 4 rok będzie od września.
Masz wszystko - elektronika, pneumatyka, hydraulika, sensoryka, robotyka, regulatory, programowanie, aleeeee... wszystko w podstawowych informacjach.
Z jednej strony bardzo dobry kierunek, bo masz wiedzę z wielu dziedzin, a z drugiej trochę do du*y, bo to tylko podstawowa wiedza, chyba że się tym interesujesz i będziesz ją zgłębiał we własnym zakresie. ;D



Dokładnie tak jest, aczkolwiek jest to stosunkowo nowy kierunek, więc może warto? U nas na elektronice są 4 specjalizacje, Urządzenia audio-wizualne, automatyka, sieci komputerowe i mikroprocesory. Szczerze? To jeśli masz dostęp do specjalizacji "automatyka" to to jest najlepszy kierunek dla Cb. A kurs na koparkę powinieneś mieć w PCKP, czyli tam, gdzie w 2 klasie masz praktyki.
Informatykę sobie odpuść (w sensie jako kierunek). Na mechatronice też jest informatyka, ale taka bardziej zawodowa (a nie Excel).
_________________
Tam gdzie kończy się logika, zaczynają się kobiety...

Dźwięk jest jak tworzywo... Daje się obrabiać, ale tylko w rękach zawodowca zmienia się w dzieło sztuki...

10.08.2011r [*]
 

lukasinskit

User


Do³±czy³: 20 Cze 2010

   

Wys³any: 2010-06-22, 20:25   

zalezy mi na tym zeby zaraz po skonczeniu szkoly w technikum isc do pracy
 

Forum m³odzie¿owe e-Mlodzi.com