Panel logowania

Nie masz jeszcze konta na e-Mlodzi.com?

Zarejestruj siê!

Zapomnia³eœ has³a?

Przypomnij je

Autor

Wiadomo¶æ

Isair  

VIP

Arcykapłan



Wiek: 35

Do³±czy³: 12 Maj 2010

   

Wys³any: 2011-01-28, 09:09   Domino na Bliskim Wschodzie

:] Zawsze chciałem zwiedzić Bliski Wschód ze względu na zabytki oraz koloryt tego regionu świata. Nigdy nie interesowałem jakoś ich polityką. Wszyscy wiedzieli, że jest sobie Izrael i reszta krajów, która jest we wrogości do niego. Wiemy, że sporo ugrupowań nazwijmy to terrorystycznych stamtąd się wywodzi, ale nigdy nie wiedziałem, że te kraje mają swoich Fidelów, lokalnych dyktatorów, którzy są przyspawani do stołka. No a jednak człowiek może się czegoś dowiedzieć nowego. Najpierw Tunezja. Teraz zamieszki w Egipcie, Jordanii i Jemenie. Jak sądzicie na ile to poważne? Czy muzułmanie zapragnęli demokracji, wolności czy obiorą sobie nowego pana "króla? I na ile mają szansę na takie przedsięwzięcia ?
_________________
O upadku tego kraju świadczy fakt, że najpoczytniejsza książką jest Komentarz do ustawy o podatku VAT
Mój blog
 

Mizantrop  

VIP

Pstrykacz-amator



Wiek: 33

Do³±czy³: 22 Lut 2009

   

Wys³any: 2011-01-28, 11:22   

Isair napisa³/a:

Najpierw Tunezja. Teraz zamieszki w Egipcie, Jordanii i Jemenie.


A następnie Polska.

Jak chcą, to niech walczą, prawo do tego mają. W tych krajach raczej bogato nie jest, aczkolwiek te państwa żyją z turystki, jakby nie patrzeć to sporo ludzi wybiera się np. do Egiptu na wakacje, urlop słoneczny. Taki starciami raczej nie przyciągną nowych jak i starych bywalców słońca egipskiego.
W Tunezji majÄ… nadzieje na pierwsze wolne wybory, zobaczymy.
Polska kiedyś też walczyła.
_________________
"Z radością witaj poważne, trudne i skomplikowane problemy. To w nich kryją się największe możliwości" - Ralph Marston

,,Może nie najważniejsze jest chcieć iść z kimÅ› do łóżka, ale chcieć wstać nastÄ™pnego dnia rano i zrobić sobie nawzajem herbatÄ™.”
-Janusz Leon Wiśniewski
 

Isair  

VIP

Arcykapłan



Wiek: 35

Do³±czy³: 12 Maj 2010

   

Wys³any: 2011-01-28, 11:41   

Z tego co się orientuję to w kurortach turystycznych jest w miarę bezpiecznie. Nie chcą sobie podkopywać opinii.
_________________
O upadku tego kraju świadczy fakt, że najpoczytniejsza książką jest Komentarz do ustawy o podatku VAT
Mój blog
 

Mizantrop  

VIP

Pstrykacz-amator



Wiek: 33

Do³±czy³: 22 Lut 2009

   

Wys³any: 2011-01-28, 11:50   

Cytat:

Z tego co się orientuję to w kurortach turystycznych jest w miarę bezpiecznie. Nie chcą sobie podkopywać opinii.


Jeśli nawet, to słysząc w wiadomościach "Zamieszki w Egipcie, Tunezji..." człowiek zaczyna podchodzić do tego sceptycznie. I woli chuchać na zimne niż wyjechać a potem mieć problemy na miejscu.
_________________
"Z radością witaj poważne, trudne i skomplikowane problemy. To w nich kryją się największe możliwości" - Ralph Marston

,,Może nie najważniejsze jest chcieć iść z kimÅ› do łóżka, ale chcieć wstać nastÄ™pnego dnia rano i zrobić sobie nawzajem herbatÄ™.”
-Janusz Leon Wiśniewski
 

Joana  

Wymiatacz


Do³±czy³a: 09 Lip 2009

   

Wys³any: 2011-01-28, 16:43   

Ostatnio rozmawiamy sporo z moją przyjaciółką (odwieczną wielbicielką krajów arabskich, która zresztą wybiera się do Kairu na studia) i podobno egipcjanie sami pod sobą kopią dołek. Opozycja egipska to radykalna partia islamska, więc nie wiem czy to taka sensowna walka o 'demokrację'...

A sytuacja podobno jest rozdmuchana przez media, z tego co ona mi mówi. Dziś stwierdziła, ze po wygranej Egiptu w nogę, zamieszki były dwa razy większe :mrgreen:
 

Mizantrop  

VIP

Pstrykacz-amator



Wiek: 33

Do³±czy³: 22 Lut 2009

   

Wys³any: 2011-01-28, 23:21   

Joana napisa³/a:

A sytuacja podobno jest rozdmuchana przez media, z tego co ona mi mówi.


No nie wiem. Media informują tylko jaka jest sytuacja, a z ostatnich informacji, to nie wygląda wesoło w Egipcie, Kairze.
Zresztą i tak media mają ograniczony dostęp z powodu rozłączenie całkowicie sieci Internetowej w Egipcie.
_________________
"Z radością witaj poważne, trudne i skomplikowane problemy. To w nich kryją się największe możliwości" - Ralph Marston

,,Może nie najważniejsze jest chcieć iść z kimÅ› do łóżka, ale chcieć wstać nastÄ™pnego dnia rano i zrobić sobie nawzajem herbatÄ™.”
-Janusz Leon Wiśniewski
 

Isair  

VIP

Arcykapłan



Wiek: 35

Do³±czy³: 12 Maj 2010

   

Wys³any: 2011-01-29, 08:31   

No zamieszki są niezłe, a prezydent zdymisjonował rząd w Egipcie. Są też ofiary śmiertelne.
_________________
O upadku tego kraju świadczy fakt, że najpoczytniejsza książką jest Komentarz do ustawy o podatku VAT
Mój blog
 

poem sometimes  

Pogromca postów


Do³±czy³: 15 Lut 2009

   

Wys³any: 2011-01-29, 15:15   

Joana napisa³/a:

A sytuacja podobno jest rozdmuchana przez media, z tego co ona mi mówi. Dziś stwierdziła, ze po wygranej Egiptu w nogę, zamieszki były dwa razy większe



No nie wiem, mnie się wydaje, że jak rząd wyłącza internet i sieć komórkową w całym kraju, żeby zapobiec rozprzestrzenianiu się protestów, ,to sytuacja jest dość poważna :-)
_________________
"wiemy, że Bóg umarł, powiedziano
nam o tym, czytając ciebie nie byłem tego całkiem pewny."
 

Krit  

Pogromca postów



Do³±czy³: 23 Maj 2009

Sk±d: Górny ¦l±sk

   

Wys³any: 2011-01-30, 01:08   

Joana napisa³/a:

Ostatnio rozmawiamy sporo z moją przyjaciółką (odwieczną wielbicielką krajów arabskich, która zresztą wybiera się do Kairu na studia) i podobno egipcjanie sami pod sobą kopią dołek. Opozycja egipska to radykalna partia islamska, więc nie wiem czy to taka sensowna walka o 'demokrację'...



Ale oni to lubią. W Iranie mieli to samo było przecież.
_________________
#truestory
 

Elisah  

Mega wymiatacz


Do³±czy³a: 20 Sty 2011

   

Wys³any: 2011-01-30, 16:28   

W końcu musiała nadejść ta chwila, żaden lud nie wytrzyma prezydenta z 30letnią kadencją, który traktuje państwo, któremu ma służyć, jako swoją własność.
 

Isair  

VIP

Arcykapłan



Wiek: 35

Do³±czy³: 12 Maj 2010

   

Wys³any: 2011-01-30, 23:20   

Z tym, że Kemal Pasha był monarchą. Inaczej jest jak rządzi monarcha, a inaczej jak dyktator.
_________________
O upadku tego kraju świadczy fakt, że najpoczytniejsza książką jest Komentarz do ustawy o podatku VAT
Mój blog
 

Mizantrop  

VIP

Pstrykacz-amator



Wiek: 33

Do³±czy³: 22 Lut 2009

   

Wys³any: 2011-01-31, 14:02   

A ja się dziwę Polakom...gdzie diabeł nie może tam Polaka pośle. Większość turystów za granicy rezygnuje z wyjazdu, a Polak jak zawsze - pod prądy wychodząc z założenia, że 'nic nam się nie stanie'. Mądry Polak po szkodzie, a gdy coś się stanie będzie lamentowanie i zgrzytanie szczęką.
A ci co są na miejscu i robią sobie wycieczki do Kairu by oglądać zamieszki, to już totalny brak odpowiedzialności i idiotyzm.

Ciekawa jak jutro manifestacja, ma się zjawić mln ludzi na ulicach Kairu.
_________________
"Z radością witaj poważne, trudne i skomplikowane problemy. To w nich kryją się największe możliwości" - Ralph Marston

,,Może nie najważniejsze jest chcieć iść z kimÅ› do łóżka, ale chcieć wstać nastÄ™pnego dnia rano i zrobić sobie nawzajem herbatÄ™.”
-Janusz Leon Wiśniewski
 

Elisah  

Mega wymiatacz


Do³±czy³a: 20 Sty 2011

   

Wys³any: 2011-01-31, 16:08   

Mizantrop, oprócz lamentów i skarg tych głupców pojawią się żądania obłędnego odszkodowania
 

Forum m³odzie¿owe e-Mlodzi.com