Panel logowania

Nie masz jeszcze konta na e-Mlodzi.com?

Zarejestruj siê!

Zapomnia³eœ has³a?

Przypomnij je

Autor

Wiadomo¶æ

lubiÄ™ deszcz  

Stały User

fotomaniak



Wiek: 34

Do³±czy³: 23 Kwi 2012

Sk±d: Mazury

   

Wys³any: 2013-04-19, 19:49   Dotacje na zaÅ‚ożenie wÅ‚asnej firmy - pytanie.

Cześć
Potrzebuję pomocy w temacie pozyskiwania dotacji na rozwinięcie swojej własnej działalności. Mam nadzieję, że działający tu ekspert trochę mi to naświetli ;)

Przegrzebałem trochę informacji w internecie i wszędzie trafiłem na jedną wiadomość. Kończą się środki na realizację projektów w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki 2007-2013. Jestem w takiej sytuacji, że dla mnie są już niedostępne. Dlaczego? Część projektów wymaga bycia zarejestrowanym jako bezrobotny od dość długiego czasu. Od ukończenia liceum pracuję nieprzerwanie więc na liście bezrobotnych nie byłem nigdy. Aktualnie nadal pracuję. Jednak można to chyba obejść ze względu na mój młody wiek. Skończyłem 23 lata.

Po wakacjach planowałem zająć się staraniami o dotację. Mam swój pomysł na biznes, posiadam klientów oraz dokumentacje będące dowodem na to, że na regionalnym rynku jest zapotrzebowanie na moje usługi.

W czym tkwi problem? Wg informacji jakie znalazłem, teraz będzie można liczyć tylko na kredyty. Na start potrzebuję około 30 tysięcy.

Teraz pytanie do specjalisty bądź innych doinformowanych. Czy słyszeliście coś o planowanych nowych programach dla ludzi zakładających swój interes? Bądź znacie może inne źródła pozyskiwania bezzwrotnych dotacji?

Z góry dziękuję za pomocne odpowiedzi.
Pozdrawiam
_________________
Mazury Kocham!
 

Specjalista  

Stały User

inCLICK.pl



ImiÄ™: Krzysztof

Do³±czy³: 06 Lut 2013

Sk±d: Poznañ

   

Wys³any: 2013-05-06, 12:31   

Polecam poszukać na stronie internetowej WUP (wojewódzki urząd pracy w Olsztynie bo widzę, że stamtąd pochodzisz) http://pokl.up.gov.pl/ a także radzę zapoznać się z artykułem z portalu finansowego: http://www.bankier.pl/wia...ku-2740647.html
_________________
 

jankopisarz

User


Do³±czy³: 03 Lip 2013

   

Wys³any: 2013-07-03, 11:11   

Dobrze że próbujesz zrobić coś swojego - w tym wieku możesz jeszcze bez problemu próbować znaleźć swoją drogę. Dotacje to na pewno dobry pomysł - spróbuj od swojej gminy/województwa. Na ich stronach z pewnością masz opisane drogi do zdobycia funduszy. Niestety obecnie jest ich coraz mniej - działka na dotacje zmniejszyła się w porównaniu z poprzednim rokiem. Zazwyczaj jednak wymagają od Ciebie przedstawienia konceptu -biznes plan krok po kroku , do tego rozmowa kwalifikacyjna. Po przyznaniu pieniędzy będziesz również przez nich stale kontrolowany. Gra jest jednak warta świeczki :)
 

Forum m³odzie¿owe e-Mlodzi.com