Panel logowania

Nie masz jeszcze konta na e-Mlodzi.com?

Zarejestruj siê!

Zapomnia³eœ has³a?

Przypomnij je

Autor

Wiadomo¶æ

jara98  

User


Wiek: 33

Do³±czy³: 08 Gru 2009

Sk±d: Zakopane

   

Wys³any: 2009-12-08, 16:37   Dready syntetyczne co i jak?

Mam pytanie, chciałbym mieć dready, tyle że zanim włoski urosną... no wiadomo minie mnóstwo czasu. Więc wymyśliłem sobie że mogę dokręcić dready syntetyczne do swoich włosków zanim nie urosną do stanu, że będę mógł nosić własne baty. Pytaniem jest jaka musi być długość moich włosków żeby móc przyczepić sobie dready? Jak jest też z myciem takich dreadów? Mówcie wszystko co wiecie, każda informacja się przyda.
 

Melancholik  

Stały User

WymierajÄ…ca tradycja



Imię: £ukasz

Wiek: 29

Do³±czy³: 05 Pa¼ 2009

   

Wys³any: 2009-12-08, 16:43   

Dready się w ogóle myje? Nie wiedziałem.
_________________
There is no emotion, there is peace.
There is no ignorance, there is knowledge.
There is no passion, there is serenity.
There is no chaos, there is harmony.
There is no death, there is the Force.
 

jr_  

Pogromca postów



ImiÄ™: Manselinosa

Do³±czy³a: 27 Sty 2009

Sk±d: Okolice Lublina

   

Wys³any: 2009-12-08, 16:47   

myje się chyba co 3 tygodnie żeby były ładne
_________________
http://www.youtube.com/watch?v=Sl5HP3MCTKA

http://www.youtube.com/wa...feature=related

Mmm ... ;*
 

Li.  

Hiper wymiatacz



ImiÄ™: Lidia

Do³±czy³a: 05 Lis 2009

   

Wys³any: 2009-12-08, 16:51   

jara98 napisa³/a:

Pytaniem jest jaka musi być długość moich włosków żeby móc przyczepić sobie dready?



Wystarczy 10 cm.

Dready się myje! I to wcale nie co 3 tygodnie, kiedy mamy taką potrzebę. Co prawda rzadziej niż zwykłe włosy, bo szybciej się rozwalają. I można zwykłym szamponem, jednak lepiej przeciwłupieżowym, bo występuje on często przy dreadach. Według mnie lepiej jednak poczekać aż włosy urosną i mieć swoje. Jeżeli koniecznie chcesz syntetyki, musisz dobrze dobrać kolor. ;)
 

slow  

Moderator



Wiek: 33

Do³±czy³a: 15 Gru 2008

Sk±d: Barcelona

   

Wys³any: 2009-12-08, 16:57   

A zastanawiałeś się na co chcesz je przyczepić ? Micro ringi ?
Przeciwłupieżowy szampon plus dodatkowo obstawiam na kosmetyki do włosów z jedwabiem.
_________________
Drugs&hugs.
 

Missy  

Pogromca postów

Gwiazdka



Wiek: 31

Do³±czy³a: 22 Sty 2009

Sk±d: uæ

   

Wys³any: 2009-12-08, 17:15   

myje się je 2/3 razy w miesiącu, jak chcesz to częściej ale nie częściej niż 2 razy w tyg bo Ci się 'rozwalą'.
musisz mieć jakieś 7 cm, bo jak Ci takie zrobią to będziesz miał 2 a to wystarczy.
_________________
ona umrze martwa.
 

jara98  

User


Wiek: 33

Do³±czy³: 08 Gru 2009

Sk±d: Zakopane

   

Wys³any: 2009-12-08, 18:12   

Ok, czyli gdzieś 7cm włosów mi potrzeba. Micro ringi?? Powiem szczerze nie mam pojęcia jak się je przyczepia, jestem strasznie zielony w tej sprawie.
 

slow  

Moderator



Wiek: 33

Do³±czy³a: 15 Gru 2008

Sk±d: Barcelona

   

Wys³any: 2009-12-09, 19:07   

jara98 napisa³/a:

Ok, czyli gdzieś 7cm włosów mi potrzeba. Micro ringi?? Powiem szczerze nie mam pojęcia jak się je przyczepia, jestem strasznie zielony w tej sprawie.


Hm,wiesz nie wiem jakie są metody przypinania syntetycznych dredów,ale jeśli zasady są podobne do mocowania zwykłych syntetyków to najczęściej wybierasz pomiędzy zgrzewkami,a microringami. Podkreślam to są tylko moje domysły,sama jestem ciekawa jak przypina się dredy.Włosy najlepiej jest doczepiać za pomocą micro ringów.Są to malutkie obrączki, końcówkę się przeplata i gotowe, są niewidoczne i nie niszczą naturalnych włosów. Wygląda to mniej więcej tak http://www.youtube.com/watch?v=fsyujdt-7v8
_________________
Drugs&hugs.
 

endorfina  

Hiper wymiatacz

Poetka z Å‚awki.



Do³±czy³a: 18 Pa¼ 2009

Sk±d: Wroc³aw.

   

Wys³any: 2009-12-09, 19:13   

slow napisa³/a:

nie niszczą naturalnych włosów.


Niby nie, ale przy zdejmowaniu się łamią [włosy].
Jeżeli już mikroringi to z silikonem w środku, lepiej trzymają, mniej niszczą.
Ale też nie mam pojęcia jak to jest w przypadku dreadów.

Chociaż odradzałabym Ci syntetyki, są bardzo sztywne i mogą nieciekawie wyglądać. A szczerze mówiąc to nie wyobrażam sobie dreadów z syntetyków, ciekawe jak oni to 'plotą', przecież sztuczne włosy są bardzo mało podatne na takie zabiegi.

Doczepia się sztuczne dready czy najpierw włosy a potem z nich robi się dready ?
Z naturalnych moim zdaniem byłyby o wiele lepsze.
_________________
"Być może mężczyzna wymyślił ogień, lecz kobieta wymyśliła, jak z ogniem igrać."
 

slow  

Moderator



Wiek: 33

Do³±czy³a: 15 Gru 2008

Sk±d: Barcelona

   

Wys³any: 2009-12-09, 19:17   

endorfina napisa³/a:

Niby nie, ale przy zdejmowaniu siÄ™ Å‚amiÄ….
Jeżeli już mikroringi to z silikonem w środku, lepiej trzymają, mniej niszczą.
Ale też nie mam pojęcia jak to jest w przypadku dreadów.

Chociaż odradzałabym Ci syntetyki, są bardzo sztywne i mogą nieciekawie wyglądać. A szczerze mówiąc to nie wyobrażam sobie dreadów z syntetyków, ciekawe jak oni to 'plotą', przecież sztuczne włosy są bardzo mało podatne na takie zabiegi.


heh no tak,także używam tych z silikonem i szczerze mówiąc nie przyszły mi na myśl te inne.O ,a ja odnoszę inne wrażenie, z naturalnymi miałam większe problemy w ich układaniu. Hm teraz używam pół syntetycznych.
http://www.allegro.pl/ite...czne_tanio.html
O,ciekawe..tylko końcówki w sumie nie pokazali..
_________________
Drugs&hugs.
 

endorfina  

Hiper wymiatacz

Poetka z Å‚awki.



Do³±czy³a: 18 Pa¼ 2009

Sk±d: Wroc³aw.

   

Wys³any: 2009-12-09, 19:23   

slow napisa³/a:

z naturalnymi miałam większe problemy w ich układaniu. Hm teraz używam pół syntetycznych.


No tak bo syntetyczne są i już, nie podkręcają się, nie wyginają na wszystkie strony : )
Dobre dla kogoś kto chce mieć cały czas proste, gorzej jak czasem przyjdzie ochota na podkręcenie ;)
A o pół syntetycznych nawet nie słyszałam.

Ciekawe te dready, wyglądają dośc porządnie. Czyli jednak najpierw się 'plecie', a potem przyczepia :niepewny:

Muszę uciekać z tego tematu bo znowu najdzie mnie ochota na przedłużanie włosów :wstyd:
_________________
"Być może mężczyzna wymyślił ogień, lecz kobieta wymyśliła, jak z ogniem igrać."
 

slow  

Moderator



Wiek: 33

Do³±czy³a: 15 Gru 2008

Sk±d: Barcelona

   

Wys³any: 2009-12-09, 19:26   

endorfina napisa³/a:

Muszę uciekać z tego tematu bo znowu najdzie mnie ochota na przedłużanie włosów


O a co w tym złego ;>

endorfina napisa³/a:

No tak bo syntetyczne są i już, nie podkręcają się, nie wyginają na wszystkie strony : )
Dobre dla kogoś kto chce mieć cały czas proste, gorzej jak czasem przyjdzie ochota na podkręcenie
A o pół syntetycznych nawet nie słyszałam.


Są fajne pół naturalne,pół syntetyczne w sumie niby można je farbować ,ale szczerze mówiąc boje się.
No tak najgorsze przy syntetykach było gdy moje kręciły się od deszczu,a syntetyki nic..
Teraz te pół zachowują się całe szczęście bardziej naturalnie ;)

Jest znalazłam,że są końcówka przystosowana jest do szydełka lub do przyszycia.
_________________
Drugs&hugs.
 

endorfina  

Hiper wymiatacz

Poetka z Å‚awki.



Do³±czy³a: 18 Pa¼ 2009

Sk±d: Wroc³aw.

   

Wys³any: 2009-12-09, 22:47   

slow napisa³/a:

endorfina napisa³/a:

Muszę uciekać z tego tematu bo znowu najdzie mnie ochota na przedłużanie włosów


O a co w tym złego ;>


nic, nic.
Tylko ja mam tak, że najpierw przedłużam włosy, potem po 2 m-cach mi się nudzą więc ściągam i sprzedaję, a za kolejne 2 m-ce znowu mam ochotę sobie przedłużyć i tak w kółko. A muszę wreszcie dać włosom odpocząć :-P
_________________
"Być może mężczyzna wymyślił ogień, lecz kobieta wymyśliła, jak z ogniem igrać."
 

jara98  

User


Wiek: 33

Do³±czy³: 08 Gru 2009

Sk±d: Zakopane

   

Wys³any: 2009-12-09, 22:53   

No ok, teraz to już mi się w pełni pomieszało w głowie :-o To mam użyć syntetyków czy półsyntetyków czy naturalnych? Myślicie, że w salonach gdzie robią dready mają takie naturalne włosy?
 

Scholastyka  

User

mów do mnie jeszcze



Do³±czy³a: 28 Lis 2009

Sk±d: z ciemno¶ci.

   

Wys³any: 2009-12-10, 00:53   

Ja ogólnie mam dredy od 1.5 roku ,tylko ja mam całość naturalną,swoją ; )

Miałam kiedyś 3 przedłużone syntetycznie,ale to była porażka.Wyglądałam gorzej niż zwykle ; p

Może dlatego,że źle dobrałam kolor.Np. ja np. mam naturalny blond,a jak zrobilam dredy to mi sciemniały dosyc mocno.
I przedluzylam syntetycznymi,ktore mialy kolor cholernie jasny,wiec wygladalo to okropnie.W dodatku musisz uwazasz na polaczenia.Czesto widac co i jak jest łaczone,np dredy syntetyczne od razu sa zdredowane,a jak chcesz doczepic do swoich to czesto grubości są inne.Np. Twój dred jest cienszy/grubszy od syntetyka,jak to zlączysz to też efekt słaby,nawet bardzo.

W dodatku syntetykow nie mozesz farbowac.
I ktos tu napisal; sÄ… twarde w dotyku,nie no ja jestem ogolnie na nie,moze dlatego ze mam nieciekawe przezycia i ze szybko je scielam ; )

Najlepiej zrob dredy i nie przedluzaj swoje sÄ… najlepsze.I zawsze urosna ; ) tylko cierpliwosciiii.

jak juz to przedluz naturalnymi,jak dobrze dobierzesz kolor wszystko moze fajnie wyglÄ…dac ; )

ja zamierzam przedluzyc naturalnymi 4 dredy,mam juz wlosy,w niedziele bede jechac,zobaczymy co z tego wyjdzie.

co do specjalnych salonow; syntetyki pewnie maja,ale czy naturalne?nie wiem ,watpie.chyba sam musisz kupic na allegro np.
_________________
Zawsze trzeba działać. ¬le czy dobrze, okaże się później. ¯ałuje się wyłącznie bezczynności, niezdecydowania, wahania. Czynów i decyzji, choć niekiedy przynoszą smutek i żal, nie żałuje się.
 

Forum m³odzie¿owe e-Mlodzi.com