Panel logowania

Nie masz jeszcze konta na e-Mlodzi.com?

Zarejestruj siê!

Zapomnia³eœ has³a?

Przypomnij je

Autor

Wiadomo¶æ

Nosferatu  

Hiper wymiatacz

Wysłannik dobra


ImiÄ™: Adolf

Wiek: 24

Do³±czy³: 06 Kwi 2009

   

Wys³any: 2009-04-12, 04:54   Dyskriminacja mężczyzn

Co sądzicie o dyskryminacji mężczyzn? Ja myślę że problem jest dość poważny a feminizm tak chory, że ktoś powinien się tym poważnie zająć.
Szanowny marszałku, wysoka izbo, proszę nie otwierać swoich cudnych buź przed przeczytaniem np. http://pl.wikipedia.org/w...4%99%C5%BCczyzn lub innego tekstu napisany najlepiej przez kogoś kto nie jest feministką, dla leniwych skrót:

Cytat:

Stereotyp obowiązku obrony kobiety ma swój formalny i oficjalny wyraz w dyskryminacji mężczyzn, polegającej na przymuszaniu ich do służby wojskowej. Taki przymus w wielu wypadkach wiąże się z koniecznością oddania życia i jest traktowany jako opresja wobec ciała mężczyzny.


Cytat:

Ze stereotypem kobiety jako trzonu społeczeństwa wiąże się deprecjacja roli ojca jako rodzica. Już od chwili poczęcia dziecka ojciec traktowany jest jak rodzic drugiej kategorii. Pomija się go przy planowaniu rodziny, traktując jako indywidualną sprawę kobiety decyzję o sprowadzeniu na świat dziecka i obarczeniu obojga rodziców związanymi jego wychowaniem kilkunastoletnimi obowiązkami. Ojcu odbiera się też możliwość podejmowania jakichkolwiek decyzji w sprawie dziecka (w tym przyjęcia zobowiązania do podjęcia samodzielnej opieki nad nim) zaraz po jego narodzinach, kiedy to kobieta ma prawo anonimowo pozostawić noworodka w szpitalu, zatajając personalia swoje, dziecka i jego ojca.


Cytat:

Istnieje wiele uchwał, ustaw i rozporządzeń ingerujących w rynek pracy, które wspomagają kobiety. Mamy do czynienia z kwotami zatrudnieniowymi wprowadzanymi tak, aby odbiły się wzrostem zatrudnienia kobiet, a spadkiem zatrudnienia mężczyzn. Przykładem jest niedawne działanie rządu Norwegii, gdzie firmom nakazano zwolnienie ze stanowisk kierowniczych 10% mężczyzn po to, aby przy pomocy nakazu podnieść ilość kobiet na stanowiskach kierowniczych do 40%. Przykładem na zaniechania działania w sytuacji odwrotnej może być brak przepisów zatrudnieniowych w zawodzie nauczyciela, gdzie kobiety przeważają nad mężczyznami w stosunku 9:1.


Cytat:

Całość bo to jest głupi stereotyp
Innymi przykładami takiej dyskryminacji mężczyzn, która wynika z monopolizacji kwestii równości płciowej przez feminizm, są wzrost przemocy domowej wobec mężczyzn, rosnąca mizoandria i niesprawiedliwe prawo karne.

Od kiedy prowadzi się statystyki na ten temat notuje się wzrost przemocy domowej wobec mężczyzn. Obecnie liczba sprawców, jak i liczba ofiar takiej przemocy obu płci na świecie jest równa, choć w niektórych kategoriach przemoc bardziej dotyczy mężczyzn, w innych (np. zabójstwa) bardziej dotyczy kobiet[9].

Mimo rosnącej przemocy domowej wobec mężczyzn jej ofiary nadal spotykają się z lekceważeniem ze strony policji i bagatelizowaniem ich krzywdy ze strony sądów. Wyroki dla kobiet stosujących przemoc domową są kilkukrotnie niższe niż dla mężczyzn (dane z USA). Co więcej, niektóre kraje, takie jak Hiszpania, odstąpiły od zasady równości wobec prawa i wprowadziły do kodeksu karnego kontrowersyjne przepisy o odmiennych karach za stosowanie przemocy domowej w zależności od tego czy ofiarą jest mężczyzna czy kobieta.

Mimo rosnÄ…cej przemocy domowej wobec mężczyzn i ich cięższej sytuacji w przypadku zaistnienia takiej przemocy (nie ma żadnych oÅ›rodków pomocy, do których mógÅ‚by siÄ™ udać mężczyzna po zgÅ‚oszeniu swojego problemu w prokuraturze), kampanie przeciw przemocy domowej nadal prowadzi siÄ™ z perspektywy kobiet. Co wiÄ™cej, wiele z tego typu kampanii prowadzonych jest w niedopuszczalny seksistowski sposób. Chociażby jedna z prowadzonych w Wielkiej Brytanii kampanii w swojej formie przekazu bazowaÅ‚a na wzbudzaniu lÄ™ku wobec mężczyzn i uogólnianiu. Każdy z zaprojektowanych na jej potrzeby plakatów zawieraÅ‚ na wstÄ™pie frazÄ™ „spójrz na mężczyznÄ™ z boku”, po czym charakteryzowaÅ‚ mężczyznÄ™ jako „zwyczajnego faceta” (np. jako kolegÄ™ z pracy, faceta przy barze itd.), sugerujÄ…c jednoczeÅ›nie, że może on być sprawczÄ… przemocy domowej lub gwaÅ‚cicielem.

Przykładem dyskryminacji mężczyzn zaczerpniętym spoza kręgu kultury europejskiej może być istniejący w Chinach obowiązek potomków płci męskiej opieki nad rodzicami.



Całość bo krótko

Cytat:

Ogólnie dla caÅ‚ego Å›wiata typowe jest, że mężczyźni stanowiÄ… ponad 80% samobójców. WyjÄ…tkiem jest tu Szwecja, gdzie jest ich „tylko” okoÅ‚o 70%. Może to być spowodowane m.in. wyższymi wymaganiami stawianymi mężczyznom (bycie twardym, konieczność utrzymania rodziny, itd.), którym nie mogÄ… sprostać bardziej delikatni przedstawiciele tej pÅ‚ci. Przed kobietami nie stawia siÄ™ takich wymagaÅ„, nie muszÄ… wstydzić siÄ™ pÅ‚aczu, czy utrzymywać rodziny, która zostanie przecież (wedÅ‚ug stereotypów) utrzymana przez mężczyznÄ™.



I dodatkowa informacja 6,94% z 50273 (2002r.) mężczyzn umarło na raka prostaty, 4,95% z 37462 kobiet umarło na raka szyjki macicy z tym że z rakiem prostaty nic się nie robi, mało mówi co jest przeciwieństwem raka szyjki macicy.
 

TQIT  

VIP


Do³±czy³: 22 Gru 2008

   

Wys³any: 2009-04-12, 07:51   

Może i masz rację, ale ja jakiegoś większego problemu nie widzę. Dyskryminacja nie jest dobra, ale granice między kobietą i mężczyzną są i nie powinny być zacierane poprzez równouprawnienie.

Cytat:

Stereotyp obowiązku obrony kobiety ma swój formalny i oficjalny wyraz w dyskryminacji mężczyzn, polegającej na przymuszaniu ich do służby wojskowej. Taki przymus w wielu wypadkach wiąże się z koniecznością oddania życia i jest traktowany jako opresja wobec ciała mężczyzny.


A jak by kobiety były to nie byłoby ryzyka? A może byś chciał żeby kobiety miały taki sam obowiązki jak mężczyźni? Z całym szacunkiem, ale pomyśl trochę.
_________________
"I dam wam serce nowe i ducha nowego tchnę do waszego wnętrza, odbiorę wam serce kamienne, a dam wam serce z ciała." Ez 36, 26
 

VITO  

Hiper wymiatacz

Król ShoutBox



Wiek: 31

Do³±czy³: 07 Mar 2009

   

Wys³any: 2009-04-12, 09:10   

Dyskryminacja mężczyzn? ¯ałosny temat. Ja rozumiem że jakieś kobiety uważają ze są dyskryminowane ale nie bądźmy żałośni i nie piszmy że mężczyźni są dyskryminowani.
_________________
Zdarza mi się pisać głupoty...
 

Ostia  

VIP


Do³±czy³a: 02 Lut 2009

   

Wys³any: 2009-04-12, 11:27   

swEeTbOyMuah napisa³/a:

Stereotyp obowiązku obrony kobiety ma swój formalny i oficjalny wyraz w dyskryminacji mężczyzn, polegającej na przymuszaniu ich do służby wojskowej. Taki przymus w wielu wypadkach wiąże się z koniecznością oddania życia i jest traktowany jako opresja wobec ciała mężczyzny.



Pomijając to, że są kraje na świecie, gdzie obowiązkowe szkolenie wojskowe przechodzą i kobieta i mężczyzna.

swEeTbOyMuah napisa³/a:

Ze stereotypem kobiety jako trzonu społeczeństwa wiąże się deprecjacja roli ojca jako rodzica.



Stało się raczej na odwrót - to matriarchat został zrzucony z piedestału na rzecz patriarchatu.
A to, jak to wygląda obecnie to zależey chyba tylko i wyłącznie od społeczeństwa czy rodziny.

swEeTbOyMuah napisa³/a:

Już od chwili poczęcia dziecka ojciec traktowany jest jak rodzic drugiej kategorii.


Często sam ojciec się tak traktuje zrzucając obowiązku przy dziecku na matkę, bo "obn przecież nie potrafi." Na szczęście mężczyźni zmądrzeli i coraz częściej się do dziecka pchają...Stąd powstał między innymi urlop tacierzyński.

swEeTbOyMuah napisa³/a:

Pomija siÄ™ go przy planowaniu rodziny,


Jak można faceta pominąć przy planowaniu rodziny?

swEeTbOyMuah napisa³/a:

Ojcu odbiera się też możliwość podejmowania jakichkolwiek decyzji w sprawie dziecka (w tym przyjęcia zobowiązania do podjęcia samodzielnej opieki nad nim) zaraz po jego narodzinach, kiedy to kobieta ma prawo anonimowo pozostawić noworodka w szpitalu, zatajając personalia swoje, dziecka i jego ojca.


Przy czym w większości przypadków, gdyby przyszła matka wiedziała, że otrzyma wsparcie od strony ojca dziecka, to nie zastanawiałaby się w ogóle nad oddaniem potomka.

swEeTbOyMuah napisa³/a:

Mamy do czynienia z kwotami zatrudnieniowymi wprowadzanymi tak, aby odbiły się wzrostem zatrudnienia kobiet, a spadkiem zatrudnienia mężczyzn. Przykładem jest niedawne działanie rządu Norwegii, gdzie firmom nakazano zwolnienie ze stanowisk kierowniczych 10% mężczyzn po to, aby przy pomocy nakazu podnieść ilość kobiet na stanowiskach kierowniczych do 40%.


Bo jak świat długi i szeroki na stanowiskach kierowniczych przeważają mężczyźni, a jeżeli kobieta nawet dochrapie się równoważnego im stanowiska, to zarabia mniej za tę samą pracę. Działania Norwegii nie mają na celu dyskryminacji mężczyzn, tylko właśnie umożliwienie kobietom pracy na tych samych zasadach, co faceci.

swEeTbOyMuah napisa³/a:

Przykładem na zaniechania działania w sytuacji odwrotnej może być brak przepisów zatrudnieniowych w zawodzie nauczyciela, gdzie kobiety przeważają nad mężczyznami w stosunku 9:1.


A czy ktokolwiek zabrania płci męskiej uczenia się na nauczyciela? o.O

Co do przemocy - owszem, zgadzam się, że i kobiety biją. Ale mam wrażenie, że rozróżnienie jest w Hiszpanii dane z tego powodu, że co jak co, ale facet może zrobić większą krzywdę gołymi rękoma.

swEeTbOyMuah napisa³/a:


Przykładem dyskryminacji mężczyzn zaczerpniętym spoza kręgu kultury europejskiej może być istniejący w Chinach obowiązek potomków płci męskiej opieki nad rodzicami.


Tylko dlaczego już nie wspominasz, że również mężczyźni w tego typu krajach mają o wiele więcej praw niż kobiety? Ba, w niektórych państwach kobieta może od razu poddać się aborcji tylko i wyłącznie powodu tego, że urodzi się dziewczynka, a nie chłopiec.

swEeTbOyMuah napisa³/a:

I dodatkowa informacja 6,94% z 50273 (2002r.) mężczyzn umarło na raka prostaty, 4,95% z 37462 kobiet umarło na raka szyjki macicy z tym że z rakiem prostaty nic się nie robi, mało mówi co jest przeciwieństwem raka szyjki macicy.


Tak, przepraszamy, że kobiety przejmują się zdrowiem i chodzą na PROFILAKTYCZNE WIZYTY DO LEKARZY w momencie, kiedy mężczyźni w większości przypadków od tego stronią...
Nie chrzań, że się nic nie robi...

PS. Mam nadzieję, że to prowokacja...
 

lola  

Pogromca postów

z głową w chmurach



Wiek: 32

Do³±czy³a: 16 Sty 2009

Sk±d: zza legendy mgie³

   

Wys³any: 2009-04-12, 17:51   

swEeTbOyMuah napisa³/a:

Ze stereotypem kobiety jako trzonu społeczeństwa wiąże się deprecjacja roli ojca jako rodzica. Już od chwili poczęcia dziecka ojciec traktowany jest jak rodzic drugiej kategorii. Pomija się go przy planowaniu rodziny, traktując jako indywidualną sprawę kobiety decyzję o sprowadzeniu na świat dziecka i obarczeniu obojga rodziców związanymi jego wychowaniem kilkunastoletnimi obowiązkami.


no kolego, w tym wypadku napisz skargę do Pana Boga, w związku z tym, że zdyskryminował mężczyzn brakiem możliwości zajścia w ciążę....a no i wiesz... dzieci powstają poprzez połączenie się kobiety i mężczyzny (nie wiedziałeś o tym?) więc faceta chcąc nie chcąc nie da się pominąć przy planowaniu rodziny... no i jestem ciekawa czy coś w ogóle zrozumiałeś z tego co cytowałeś, np deprecjacja - wiesz co to?...

swEeTbOyMuah napisa³/a:

Przed kobietami nie stawia się takich wymagań, nie muszą wstydzić się płaczu, czy utrzymywać rodziny, która zostanie przecież (według stereotypów) utrzymana przez mężczyznę.

koleś mam zacząć wymieniać czego oczekuje się od kobiet w obecnych czasach?

swEeTbOyMuah napisa³/a:

przykładem na zaniechania działania w sytuacji odwrotnej może być brak przepisów zatrudnieniowych w zawodzie nauczyciela, gdzie kobiety przeważają nad mężczyznami w stosunku 9:1.


No tak, gdyby zwolnili 10% nauczycielek to mielibyÅ›my o te 10% mniej nauczycieli… bo raczej rzadko pojawiajÄ… siÄ™ mężczyźni nauczyciele… przemyÅ›l to…

Cytat:

I dodatkowa informacja 6,94% z 50273 (2002r.) mężczyzn umarło na raka prostaty, 4,95% z 37462 kobiet umarło na raka szyjki macicy z tym że z rakiem prostaty nic się nie robi, mało mówi co jest przeciwieństwem raka szyjki macicy.


A to dlatego, że kobiety o siebie dbają, chcą być zdrowe więc szerzą informacje o zagrożeniu, walce z rakiem. Skoro facetów nie interesuje temat to kto ma mówić o raku prostaty? Kobiety?
Jak dla mnie to jest to wielka kupa bzdet (no powiedzmy, że mam na to lepsze okreÅ›lenie ale zostawiÄ™ dla siebie…). No i dla jasnoÅ›ci – nie jestem feministkÄ…….
_________________
Renesans znał przedziwne sposoby trucia: hełmem lub płonącą pochodnią, haftowaną rękawiczką lub klejnotami wysadzanym wachlarzem, złotym puzderkiem lub łańcuchem z bursztynów. Dorian Gray został zatruty książką.
 

Nosferatu  

Hiper wymiatacz

Wysłannik dobra


ImiÄ™: Adolf

Wiek: 24

Do³±czy³: 06 Kwi 2009

   

Wys³any: 2009-04-12, 18:42   

Więc może ktoś zauważył że cytowałem wikipedie a po drugie nie łapcieza słówka.

Cytat:

No tak, gdyby zwolnili 10% nauczycielek to mielibyÅ›my o te 10% mniej nauczycieli… bo raczej rzadko pojawiajÄ… siÄ™ mężczyźni nauczyciele… przemyÅ›l to…


Nie cytuje o zwalnianiu kobiet lecz wybieraniu więcej mężczyzn na stanowisko nauczycieli bo o dziwo chętni są, nie wiem jak sytuacja wygląda w Polsce teraz z tym zatrudnianiem ale w USA to pewnie by było już z 10:3 w mojej szkole.

Cytat:

Pomijając to, że są kraje na świecie, gdzie obowiązkowe szkolenie wojskowe przechodzą i kobieta i mężczyzna.


Więc koleżanka należy do leniwych (bez urazy), więcej informacji masz pod linkiem który podałem gdzie pisze że w kilu krajach ten obowiązek dotych obu płci lecz w większości jest obowiązkowy tylko dla mężczyzn, w niektórych krajach jest dobrowolne.

Cytat:

Przy czym w większości przypadków, gdyby przyszła matka wiedziała, że otrzyma wsparcie od strony ojca dziecka, to nie zastanawiałaby się w ogóle nad oddaniem potomka.


Jeśli chodzi o to, to, niech da opieke ojcu skoro sama nie zapewni, nie chce, dziecko nie jest tylko jej że ma prawo tylko ona o tym decydować co się stanie z dzieckiem.

Cytat:

Bo jak świat długi i szeroki na stanowiskach kierowniczych przeważają mężczyźni, a jeżeli kobieta nawet dochrapie się równoważnego im stanowiska, to zarabia mniej za tę samą pracę. Działania Norwegii nie mają na celu dyskryminacji mężczyzn, tylko właśnie umożliwienie kobietom pracy na tych samych zasadach, co faceci.


Widocznie mężczyźni są lepsi na tych stanowiskach bo gorszych na przywódcow sie nie wybiera

Cytat:

Co do przemocy - owszem, zgadzam się, że i kobiety biją. Ale mam wrażenie, że rozróżnienie jest w Hiszpanii dane z tego powodu, że co jak co, ale facet może zrobić większą krzywdę gołymi rękoma.


Kobiety biją nie tylko rękami, do użycia wchodzą także inne przedmioty którymi każdy może wyrządzić krzywdę, nie dawno widziałem klip na YT, montaż kobiet udeżających patelnią mężczyzn w głowę, siedzieli sobie normalnie, a on podchodziły i srrrrrrrrrrru patelnią z całej siły, jak trzeba być głupim? I jak trzeba być głupim żeby w ogóle to nagrać i dać na YT?

Cytat:

A jak by kobiety były to nie byłoby ryzyka? A może byś chciał żeby kobiety miały taki sam obowiązki jak mężczyźni? Z całym szacunkiem, ale pomyśl trochę.


Chcą rownouprawnienia więc czemu nie? Ale powinna być dobrowolna dla wszystkich bo skoro państwo nie potrafi zapewnić godziwych warunków żeby ludzie sami szli to bardzo dziękuję za służbę, w USA ludzie sami idą i jest ich wystarczająco, i tak swoją drogą sam mam zamiar iść.
 

lola  

Pogromca postów

z głową w chmurach



Wiek: 32

Do³±czy³a: 16 Sty 2009

Sk±d: zza legendy mgie³

   

Wys³any: 2009-04-12, 19:06   

swEeTbOyMuah napisa³/a:

Nie cytuje o zwalnianiu kobiet lecz wybieraniu więcej mężczyzn na stanowisko nauczycieli bo o dziwo chętni są, nie wiem jak sytuacja wygląda w Polsce teraz z tym zatrudnianiem ale w USA to pewnie by było już z 10:3 w mojej szkole.


Jak do tej pory nie zauważyłam, żeby faceci pchali się na te stanowiska, na pewno nie w Polsce.

swEeTbOyMuah napisa³/a:

Cytat:
Pomijając to, że są kraje na świecie, gdzie obowiązkowe szkolenie wojskowe przechodzą i kobieta i mężczyzna.

Więc koleżanka należy do leniwych (bez urazy), więcej informacji masz pod linkiem który podałem gdzie pisze że w kilu krajach ten obowiązek dotych obu płci lecz w większości jest obowiązkowy tylko dla mężczyzn, w niektórych krajach jest dobrowolne.


Zazwyczaj to kobiety mówiÄ…, że sÄ… dyskryminowane z tego powodu, że do wojska nie chcÄ… ich brać… może siÄ™ to też wiÄ…zać z tym, że kobieta raczej jest sÅ‚absza sama w sobie, a poza tym to ja już to widzÄ™ jak przymusowo zabierajÄ… matkÄ™ maÅ‚emu dziecku, bo do woja trzeba iść…

swEeTbOyMuah napisa³/a:

Cytat:
Przy czym w większości przypadków, gdyby przyszła matka wiedziała, że otrzyma wsparcie od strony ojca dziecka, to nie zastanawiałaby się w ogóle nad oddaniem potomka.

Jeśli chodzi o to, to, niech da opieke ojcu skoro sama nie zapewni, nie chce, dziecko nie jest tylko jej że ma prawo tylko ona o tym decydować co się stanie z dzieckiem.


Mówisz o sytuacji skrajnej… w 95% takich przypadków to facet rzuca kobietÄ™ w ciąży… i co, ma wtedy też decydować co siÄ™ stanie z dzieckiem? A samotna matka w życiu Å‚atwo nie ma… w normalnej rodzinie to oboje rodziców decyduje

swEeTbOyMuah napisa³/a:

Widocznie mężczyźni są lepsi na tych stanowiskach bo gorszych na przywódcow sie nie wybiera


A może nie są lepsi, a wciąż w naszym społeczeństwie walczymy ze z takimi stereotypami

swEeTbOyMuah napisa³/a:

Cytat:
Co do przemocy - owszem, zgadzam się, że i kobiety biją. Ale mam wrażenie, że rozróżnienie jest w Hiszpanii dane z tego powodu, że co jak co, ale facet może zrobić większą krzywdę gołymi rękoma.

Kobiety biją nie tylko rękami, do użycia wchodzą także inne przedmioty którymi każdy może wyrządzić krzywdę, nie dawno widziałem klip na YT, montaż kobiet udeżających patelnią mężczyzn w głowę, siedzieli sobie normalnie, a on podchodziły i srrrrrrrrrrru patelnią z całej siły, jak trzeba być głupim? I jak trzeba być głupim żeby w ogóle to nagrać i dać na YT?


Zdarza siÄ™, gÅ‚upie to, ale gdy facet przywali z czegokolwiek to porównaj sobie efekt… a poza tym to rozróżnienie wprowadzone jest z różnych innych powodów: mężczyzna częściej jest napastnikiem i dopuszcza siÄ™ do przemocy… z powodu statystyk mężczyźni dostajÄ… wyższÄ… karÄ™… kobiety powodujÄ…ce mniej przestÄ™pstw w danej kategorii majÄ… mniejsze wyroki… to sÄ… statystyki
Na koniec… wÅ‚aÅ›ciwie to panowie musicie siÄ™ pożegnać z rolÄ… pana i wÅ‚adcy
WczeÅ›niej nie byÅ‚o takich przypadków, bo to faceci rzÄ…dzili… ale role zaczynajÄ… siÄ™ wyrównywać co wielu uważa za dyskryminacjÄ™ mężczyzn
_________________
Renesans znał przedziwne sposoby trucia: hełmem lub płonącą pochodnią, haftowaną rękawiczką lub klejnotami wysadzanym wachlarzem, złotym puzderkiem lub łańcuchem z bursztynów. Dorian Gray został zatruty książką.
 

Nosferatu  

Hiper wymiatacz

Wysłannik dobra


ImiÄ™: Adolf

Wiek: 24

Do³±czy³: 06 Kwi 2009

   

Wys³any: 2009-04-12, 20:08   

Cytat:

Zdarza siÄ™, gÅ‚upie to, ale gdy facet przywali z czegokolwiek to porównaj sobie efekt… a poza tym to rozróżnienie wprowadzone jest z różnych innych powodów: mężczyzna częściej jest napastnikiem i dopuszcza siÄ™ do przemocy… z powodu statystyk mężczyźni dostajÄ… wyższÄ… karÄ™… kobiety powodujÄ…ce mniej przestÄ™pstw w danej kategorii majÄ… mniejsze wyroki… to sÄ… statystyki


To że ktoś więcej może zrobić nie znaczy że zrobi, tutaj wiń naturę, po drugie to te statystyki są nieprawdziwe ponieważ wielu mężczyzn nie zgłasza nigdzie przemocy wobec nich, bo to kompromitujące przez stereotypy oraz chwilę temu czytałem artykuł o tym i pisało że nawet na policji się często z nich śmieją.

Cytat:


Zazwyczaj to kobiety mówiÄ…, że sÄ… dyskryminowane z tego powodu, że do wojska nie chcÄ… ich brać… może siÄ™ to też wiÄ…zać z tym, że kobieta raczej jest sÅ‚absza sama w sobie, a poza tym to ja już to widzÄ™ jak przymusowo zabierajÄ… matkÄ™ maÅ‚emu dziecku, bo do woja trzeba iść…


Czemu ojca mają zabrać?

Cytat:

Mówisz o sytuacji skrajnej… w 95% takich przypadków to facet rzuca kobietÄ™ w ciąży… i co, ma wtedy też decydować co siÄ™ stanie z dzieckiem? A samotna matka w życiu Å‚atwo nie ma… w normalnej rodzinie to oboje rodziców decyduje


¬ródło?

Cytat:


A może nie są lepsi, a wciąż w naszym społeczeństwie walczymy ze z takimi stereotypami


Wybacz ale to jest już prawie ten owy "chory feminizm", co za debil wybiera kogoś kto jest gorszy dlatego że jest mężczyzną? Nikt? Raczej nikt, mężczyźni są widocznie lepsi na takich stanowiskach, tak samo jak mówiły że wcale nie są gorsze w matematyce aż udowodnione że w szkołach na testach zdecydowanie więcej chłopców osiąga najwyższe wyniki kiedy większość dziewczyn przeciętne to się feministki zaczęły bronić że w którymś tam roku wyszedł model Barbie który mówił "Matematyka jest trudna", no czarna energio, to już była przesadza i to co najmniej śmieszna.


W ogóle to ja myślę że feministki i ci od facetów to powinni walczyć o równouprawnienie ludzi i o prawa ludzi żeby były takie same dla każdego bo to co jest teraz to jest raczej wojna płci wynikające z nienawiści niż z tej całej dyskryminacji mimo iż nie zaprzeczam iż owa istnieje lecz jak mówię, to powinno się walczyć o równe prawa dla wszystkich ludzi a nie...
 

lola  

Pogromca postów

z głową w chmurach



Wiek: 32

Do³±czy³a: 16 Sty 2009

Sk±d: zza legendy mgie³

   

Wys³any: 2009-04-12, 20:48   

swEeTbOyMuah napisa³/a:

Wybacz ale to jest już prawie ten owy "chory feminizm", co za debil wybiera kogoś kto jest gorszy dlatego że jest mężczyzną? Nikt? Raczej nikt, mężczyźni są widocznie lepsi na takich stanowiskach, tak samo jak mówiły że wcale nie są gorsze w matematyce aż udowodnione że w szkołach na testach zdecydowanie więcej chłopców osiąga najwyższe wyniki kiedy większość dziewczyn przeciętne to się feministki zaczęły bronić że w którymś tam roku wyszedł model Barbie który mówił "Matematyka jest trudna", no czarna energio, to już była przesadza i to co najmniej śmieszna.


Chory feminizm? niekoniecznie... mężczyźni ponoć wzbudzają większe zaufanie niż kobiety, wiele osób obawia się, że kobieta zajdzie w ciąże więc po co brać ja na takie stanowisko skoro odejdzie na macierzyńskie, kobiety częściej mają inną hierarchię wartości: rodzina później praca/kariera... mają mniejsze skłonności do konkurencji..
a poza tym przeczytaj to http://www.superkid.pl/bl...e-w-matematyce/
_________________
Renesans znał przedziwne sposoby trucia: hełmem lub płonącą pochodnią, haftowaną rękawiczką lub klejnotami wysadzanym wachlarzem, złotym puzderkiem lub łańcuchem z bursztynów. Dorian Gray został zatruty książką.
 

Ostia  

VIP


Do³±czy³a: 02 Lut 2009

   

Wys³any: 2009-04-12, 21:11   

Nigdy nie będzie równości wśród płci - nie ma po prostu takiej możliwości, a i sensu brak. Po co? Są prawa sprzyjające mężczyznom, są prawa sprzyjające kobietom. Należy nauczyć się z tym żyć, a nie knuć jakieś chore teorie, że faceci mają tak strasznie źle, czy że kobiety są wiecznie na straconej pozycji.
 

Nosferatu  

Hiper wymiatacz

Wysłannik dobra


ImiÄ™: Adolf

Wiek: 24

Do³±czy³: 06 Kwi 2009

   

Wys³any: 2009-04-13, 01:06   

Heh, Ostia, ja miałem o tym na lekcji w szkole i na najważniejszych testach w szkole przed High School w matematyce 50% więcej chłopców osiągneło najwyższe wyniki inni przeciętnie inni całkiem źle kiedy dziewczyny zazwyczaj przeciętnie.
 

poem sometimes  

Pogromca postów


Do³±czy³: 15 Lut 2009

   

Wys³any: 2009-04-13, 12:35   

Ehh, jak przeczytałem pierwszy post, to miałem nadzieję, że ktoś zrówna z glebą autora tematu, ale troszkę się zawiodłem, bo z częścią odpowiedzi również się nie zgadzam. Co nie zmienia faktu, że autora artykułu z Wikipedii ładnie pogrzało.

swEeTbOyMuah napisa³/a:

zaraz po jego narodzinach, kiedy to kobieta ma prawo anonimowo pozostawić noworodka w szpitalu, zatajając personalia swoje, dziecka i jego ojca.



No i to jest jedyny trafny argument, jeśli to prawda, to rzeczywiście jest to niesprawiedliwe i krzywdzące dla facetów.

Ostia napisa³/a:

Przy czym w większości przypadków, gdyby przyszła matka wiedziała, że otrzyma wsparcie od strony ojca dziecka, to nie zastanawiałaby się w ogóle nad oddaniem potomka.



Argument typu: "gdyby babcia miała wąsy..." ;)

swEeTbOyMuah napisa³/a:

Istnieje wiele uchwał, ustaw i rozporządzeń ingerujących w rynek pracy, które wspomagają kobiety. Mamy do czynienia z kwotami zatrudnieniowymi wprowadzanymi tak, aby odbiły się wzrostem zatrudnienia kobiet, a spadkiem zatrudnienia mężczyzn. Przykładem jest niedawne działanie rządu Norwegii, gdzie firmom nakazano zwolnienie ze stanowisk kierowniczych 10% mężczyzn po to, aby przy pomocy nakazu podnieść ilość kobiet na stanowiskach kierowniczych do 40%. Przykładem na zaniechania działania w sytuacji odwrotnej może być brak przepisów zatrudnieniowych w zawodzie nauczyciela, gdzie kobiety przeważają nad mężczyznami w stosunku 9:1.



Tu się zgodzę z innymi, że mężczyźni po prostu nie pchają się do szkół i ta dysproporcja wynika jasno z większych tendencji do podejmowania pracy jako nauczyciel u kobiet (nie wiem, może to ma jakiś związek z instynktem macierzyńskim, nie wnikam). A w innych zawodach dyskryminacja kobiet zdarza się (tak, zgadzam się z feministkami w tej jednej kwestii), bo mężczyzna jest pracownikiem bardziej solidnym i niezawodnym (nie będzie jęczał cały dzień i obniżał efektywności swojej pracy, bo ma okres, nie pójdzie na długi macierzyński <no bo wiem, że jest teraz ten ojcowski, ale on jest krótszy z tego, co mi wiadomo>, opieprzyć kobietę też jakoś głupio, kiedy się nie spisuje). W każdym razie faceta zatrudnić bardziej się opłaca, więc kobiety walczą o sprawiedliwość.

Przemoc domowa to jakaś kpina. Co to za mężczyzna, który pozwala się lać swojej kobiecie? Jeśli ona ma problemy z agresją, to niech z nią poważnie porozmawia, wyśle do psychologa czy jakieś leczenie, ale trudno mi wyobrazić sobie dom, w którym pani domu wprowadza terror, a mąż boi się, żeby nie dostać wpier*** :wstyd:

Ostia napisa³/a:

Tak, przepraszamy, że kobiety przejmują się zdrowiem i chodzą na PROFILAKTYCZNE WIZYTY DO LEKARZY w momencie, kiedy mężczyźni w większości przypadków od tego stronią...
Nie chrzań, że się nic nie robi...



Tu akurat spudłowałaś, bo nie widziałem żadnego elementu kampanii medialnej dotyczącej walki z rakiem prostaty, natomiast żeński odpowiednik tej przypadłości doczekał się reklam w telewizji, billboardów itp. Nie wiem, z czego to wynika (Ty twierdzisz, że z lenistwa facetów i dzielnej, świadomej postawy kobiet :wstyd: ) ale takie są fakty.

A feminizm, taki, jaki jest w mediach, ten popularny, to żałosny twór zakompleksionych brzydul, które swoje wady tłumaczą dyskryminacją i szowinizmem, którym aż ocieka nasz cywilizacja. Doprawdy straszne :]
_________________
"wiemy, że Bóg umarł, powiedziano
nam o tym, czytając ciebie nie byłem tego całkiem pewny."
 

Ostia  

VIP


Do³±czy³a: 02 Lut 2009

   

Wys³any: 2009-04-13, 12:47   

poem sometimes napisa³/a:

Argument typu: "gdyby babcia miała wąsy..."


Szkoda tylko, że na tyle często spotykany, aby brać go pod uwagę.

Cytat:

Tu akurat spudłowałaś, bo nie widziałem żadnego elementu kampanii medialnej dotyczącej walki z rakiem prostaty, natomiast żeński odpowiednik tej przypadłości doczekał się reklam w telewizji, billboardów itp. Nie wiem, z czego to wynika (Ty twierdzisz, że z lenistwa facetów i dzielnej, świadomej postawy kobiet :wstyd: ) ale takie są fakty.


Owe kampanie wynikają właśnie z tej troski kobiet o własne zdrowie, z niczego innego. Mężczyźnie też nikt nie broni iść do lekarza, ale sam sposób owego badania zniechęca 90%. Pretensje można mieć więc tylko do siebie.
Poza tym całość tego "argumentu" przytoczonego przez sweetboya jest dośc nie na miejscu...Równie dobrze mogę teraz napisać, że to ci źli mężczyźni tak chcą dokopać biednym kobietom, że dawkę szczepionki ustalili na 400 zł, a dawek trzeba wziąć trzy...
 

Nosferatu  

Hiper wymiatacz

Wysłannik dobra


ImiÄ™: Adolf

Wiek: 24

Do³±czy³: 06 Kwi 2009

   

Wys³any: 2009-04-13, 15:26   

Walką z rakiem prostaty powinna się zając organizacją rządowa i chociaż na początek uświadomić jakie jest zagrożenie.

Cytat:


Przemoc domowa to jakaś kpina. Co to za mężczyzna, który pozwala się lać swojej kobiecie? Jeśli ona ma problemy z agresją, to niech z nią poważnie porozmawia, wyśle do psychologa czy jakieś leczenie, ale trudno mi wyobrazić sobie dom, w którym pani domu wprowadza terror, a mąż boi się, żeby nie dostać wpier*** :wstyd:


Ta, rzuci się nie niego, dostanie w pier.... i pójdzie jęczeć na policję jaka to ona biedna i w ogóle.

Cytat:

.Równie dobrze mogę teraz napisać, że to ci źli mężczyźni tak chcą dokopać biednym kobietom, że dawkę szczepionki ustalili na 400 zł, a dawek trzeba wziąć trzy...


Tak samo jak ja że głupie kobiety nie są na stanowiskach zarządców i to dlatego mężczyźni popełniają samobójstwa, z przemęczenia.
 

lola  

Pogromca postów

z głową w chmurach



Wiek: 32

Do³±czy³a: 16 Sty 2009

Sk±d: zza legendy mgie³

   

Wys³any: 2009-04-13, 15:35   

swEeTbOyMuah napisa³/a:

Cytat:
.Równie dobrze mogę teraz napisać, że to ci źli mężczyźni tak chcą dokopać biednym kobietom, że dawkę szczepionki ustalili na 400 zł, a dawek trzeba wziąć trzy...

Tak samo jak ja że głupie kobiety nie są na stanowiskach zarządców i to dlatego mężczyźni popełniają samobójstwa, z przemęczenia.


nie no tym razem już zupełnie nie jarzę.... że he?
_________________
Renesans znał przedziwne sposoby trucia: hełmem lub płonącą pochodnią, haftowaną rękawiczką lub klejnotami wysadzanym wachlarzem, złotym puzderkiem lub łańcuchem z bursztynów. Dorian Gray został zatruty książką.
 

Forum m³odzie¿owe e-Mlodzi.com