Panel logowania

Nie masz jeszcze konta na e-Mlodzi.com?

Zarejestruj siê!

Zapomnia³eœ has³a?

Przypomnij je

Autor

Wiadomo¶æ

Mariqua  

Mega wymiatacz

Za dużo wymagam



ImiÄ™: Autodestrukcja

Do³±czy³a: 28 Gru 2009

   

Wys³any: 2010-07-17, 21:16   

Mam 3 przyjaciółki. Jedną znam od urodzenia, jest moją siostrą cioteczną, więc było nam łatwiej. Ja i ona jesteśmy idealnym przykładem przyjaźni na odległość. Co prawda, dzieli nas tylko 30 km, ale wbrew pozorom to również jest jakaś przeszkoda. Nie mamy wspólnych znajomych, nie widujemy się na co dzień, zwłaszcza w roku szkolnym. Ale nasza przyjaźń cały czas istnieje, mimo wiele kłótni, przez która musiałyśmy przejść.

Drugą znam od 4 lat. Ostatnio miałyśmy ogromny kryzys, dlatego, że ona miała chłopaka i zaczęła poświęcać cały czas jemu, do tego swoim nowym przyjaciołom i zajmowała się zakładaniem swojej grupy teatralnej. Jednak przyjaźń to przyjaźń i udało nam się pokonać te problemy (;

Z trzecią byłyśmy klasmejtami przez całe gimnazjum, będziemy przez całe lieceum i wygląda na to, że studia też, więc mam nadzieję, czeka nas świetlana przyszłość :D Najśmieszniejsze jest to, że wcześniej jej nie lubiłam. A gdy byłyśmy sam na sam, nie miałyśmy o czym rozmawiać.

Gdyby nie przyjaciele, moje życia byłoby 100x nudniejsze, ale mimo wszystko nie mogę tego porównywać do rodziny.

A o Dniu Przyjaciela nie wiedziałam.
_________________
Mózg jest najbardziej przecenianym z ludzkich organów. - Woody Allen

Jestem wystarczająco dumna z tego, co jednak wiem, aby przyznać z całą skromnością, iż nie wiem wszystkiego
 

czarnulkalbn  

Wymiatacz



ImiÄ™: Patrycja

Wiek: 40

Do³±czy³a: 13 Lip 2010

Sk±d: Lublin

   

Wys³any: 2010-07-17, 22:15   

Tak owszem mam swoja najlepsza psiapsiółę :mrgreen: . Przyjaźnimy sie juz 12 lat. Zawsze mozemy na siebie liczyć. Nigdy sie o nic nie pokłóciłyśmy. Ale niestety wyprowadziła się z mojego miasta 300 km dalej. Mam męża wojskowego i musieli przenieść sie tam gdzie on ma jednostkę. :rozpacz: No ale często wpadają do Lublina odwiedzać swoich rodziców to wtedy sie spotykamy i urzadzamy taka mini imprezkę. Niedługo przyjeżdzają az na miesiąc to sobie pogrilujemy, powspominamy - bedzie fajnie. No oczywiście jest gg, eski, skype ale to nie to samo.
 

AnioÅ‚ek^^  

Hiper wymiatacz



Do³±czy³a: 05 Lip 2010

   

Wys³any: 2010-11-29, 16:14   

A ja mam jedną przyjaciółkę, przyjaźnimy się od bardzo wielu lat:)
U mnie najważniejszą osobą jest mama, dopiero później moja przyjaciółka i rodzina, na równo ich kocham.
Poznałam ją, gdy brat uczył mnie jeździć na rowerze, ona wtedy też jeździła i się wywróciła, a mój brat powiedział taka duża dziewczynka a nie potrafi jeździć. I tak to się zaczęło.
_________________
Jęczeć nad minionym nieszczęściem to najlepszy sposób, by przyciągnąć inne.
 

Nirnaeth  

Hiper wymiatacz



Do³±czy³a: 14 Mar 2009

   

Wys³any: 2010-11-30, 17:05   

Cytat:

Jakich macie swoich przyjaciół?


Mam wspaniałą, cudowną przyjaciółkę, której naprawdę wiele zawdzięczam. Bardzo dużo mi pomaga, we wszystkim. Pomaga rozwiązywać moje problemy, wspiera mnie, motywuje i podbudowuje, kiedy sama nie potrafię i ciągnie ku górze, jak potrzebuję kopa. Poświęca mi bardzo dużo czasu i uwagi. Zna mnie na wylot. I ma naprawdę świetny charakter, jest wspaniałą osobą, niestety nie znam takich zbyt wielu.

Cytat:

Jakimi uczuciami ich darzycie?


W tej chwili trudno mi sobie wyobrazić co by było, gdybym nie poznała mojej najlepszej najlepszej przyjaciółki, albo gdybyśmy z jakiegoś powodu straciły kontakt. Byłabym zupełnie innym człowiekiem, bo wywarła na mnie bardzo duży, pozytywny wpływ. A teraz? Nie wyobrażam sobie, jak ciężko by mi było bez niej. Jakim uczuciem ją darzę? Ogromnym. Kocham ją.

Cytat:


Czy przyjaciel jest dla Was czasami bliższy niż np. rodzina?


Zdecydowanie tak. Mimo, że szanuję moich rodziców ze względu na to, że są moimi rodzicami, to znacznie cenniejsza jest dla mnie przyjaźń. W niej przynajmniej mam szczęście i wsparcie, czyli coś, czego nie znajdę u rodziny. Poza tym, rodziny się nie wybiera... Rodzinę ma się taką, jaką się ma i tyle. A przyjaciel to ktoś, kto naprawdę dobrze mnie zna i lubi mnie taką, jaką jestem, a nie tylko dlatego, że jestem jego córką/siostrą/siostrzenicą, etc. i jest na mnie jakby "skazany". W przyjaźni jest wolność i szczerość.

Cytat:

W jakich okolicznościach poznaliście swoich przyjaciół?


Poprzez inną koleżankę w klasie. One dwie dwie (i z kilkoma innymi dziewczynami) trzymały się razem, a ja z czasem jakoś wkręciłam się w ich paczkę. A potem paczka się rozleciała, lecz dzięki temu miałam szansę bliżej poznać moją obecną przyjaciółkę. Bo "przyjaciół poznaje się w biedzie". Chodziłyśmy 3 lata do jednej klasy, kolejne 3 lata będziemy w jednym liceum, ale tak naprawdę znamy się... półtora roku? Czas i tak nie gra roli, to bzdura, że im dłużej się kogoś zna, tym zna się go lepiej. To dwie różne sprawy.

Cytat:

Nie zapomnijcie o swoich przyjaciołach w dniu ich święta!


Tego samego dnia ma urodziny, więc na pewno nie zapomnę. ;D
 

Forum m³odzie¿owe e-Mlodzi.com