Panel logowania

Nie masz jeszcze konta na e-Mlodzi.com?

Zarejestruj siê!

Zapomnia³eœ has³a?

Przypomnij je

Autor

Wiadomo¶æ

Capolous  

Mega wymiatacz


Wiek: 28

Do³±czy³: 01 Lis 2010

Sk±d: Warszawa

   

Wys³any: 2011-07-28, 08:32   Dzisiejsze czasy

Cytat:

Witam i zgóry przepraszam jeżeli taki temat już istnieje.



Konflikt zbrojny w Korei.
Rewolucja w Tunezji
Krwawa rewolucja w Egipcie
Krwawa rewolucja (a nawet wojna domowa) w Libii
Zabójstwo Bin-Ladena
Zamach terrorystyczny w Rosji
Morderstwo osiemdziesięciu kilku dzieci na wyspie w Norwegii
Wybuch bombowy w Oslo
Zagrożenie atakiem terrorystycznym w Berlinie

Kryzys gospodarczy Japonii
Kryzys gospodarczy w USA
Grecja na skraju bankructwa

Fala tsunami w Japonii
Trzęsienia ziemi w Japonii
Powodzie w Europie


Coś nie tak? Coś tu nie gra? To DOPIERO PO£OWA roku a już się tyle wydażyło.

Coś się dzieje*. Takiego roku nie było chyba od czasów wojny. Moim zdaniem w przeciągu najbliższych 10 lat wybuchnie wojna lub polityka i stosunki między narodowe każdego państwa się diametralnie zmienią. Myślę, że zacznie się w Afryce. Podążając za przykładem Tunezji, Egiptu i Libii inne państwa afrykańskie zaczną wszczynać rewolucje i obywatele przejmą władzę. Wzrośnie liczba konfliktów i wojen w Afryce.

Powoli konflikty zaczną przechodzić na scenę polityczną w Azji. Z Azji do Europy a z Europy cóż... na cały świat. Do tego dochodzi Korea. Moim zdaniem, dojdzie do tego, że mniejsze państwa będą musiały stanąć po którejś stronie w konflikcie i wybuchnie wojna. Z początku duże i wpływowe kraje będą starać się zachować neutralny stosunek, ale w końcu także staną po czyjejś stronie a konflikt jeszcze wzrośnie doprowadzając od wojny.

Oczywiście wszelka broń nuklearna zostanie użyta tylko do testów i pokazania własnej siły, nie do ataków. Taką mam przynajmniej nadzieję.

Co do stron konfliktu mogę tylko przypuszczać, że:

Ameryka Płn, Europa (bez Rosji), Korea Płd, Australia vs. Azja (bez Korei Płd), Ameryka płd.

Zgadzacie siÄ™ ze mnÄ…? Co o tym sÄ…dzicie?
_________________
What you want? What you need? What you'd come here for?
Foster The People - Houdini
 

kariosa  

Stały User



ImiÄ™: Karolina

Wiek: 30

Do³±czy³a: 26 Lip 2011

   

Wys³any: 2011-07-28, 08:39   

Moim zdaniem trochę przesadzasz. Co roku dzieje się wiele złych rzeczy. Ja nie oglądam wiadomosci i o niektórych informacjach dowiaduje się przez przypadek, żyję jakby nic się nie działo. Tak jest lepiej, a co m być to będzie. My na to wpływu i tak nie mamy...
_________________
Iluzją jest, że możemy zmniejszyć odległosć między naszymi myslami.
 

Everthus  

Pogromca postów



Wiek: 34

Do³±czy³: 18 Gru 2010

   

Wys³any: 2011-07-28, 12:37   

kariosa napisa³/a:

Ja nie oglądam wiadomosci i o niektórych informacjach dowiaduje się przez przypadek, żyję jakby nic się nie działo.


Dokładnie. Co nie zmienia faktu, że żyjemy w ciekawych czasach.

Cytat:

Konflikt zbrojny w Korei.


Już się zaczęło? Muszę sprawdzić... a nie, to tylko incydent graniczny.
Wszystkie kraje arabskie bym dał do jednego worka "arabskich rewolucji" bo przyczyny są takie same. Domino. Ale Syria, Jemen i parę innych zatrzymają to.
Powodzie, tsunami... to tylko zjawiska pogodowe. Zawsze były, tylko teraz od razu o nich się wie. Chyba żeby za fanami spisków powiedzieć, że to przez HAARP
Norwegia, Oslo... wariat zabił setkę osób. Stało się coś? Nie. A dlaczego nie? Bo to nie oznacza kryzysu, zmiany rządu, polityki, nie wybuchają kolejne bomby i nie ma kolejnych zamachowców. Jednorazowe przedstawienie.

Capolous napisa³/a:

Kryzys gospodarczy Japonii
Kryzys gospodarczy w USA
Grecja na skraju bankructwa


Te fakty (poza może Japonią) są ze sobą powiązane. Za dużo socjalizmu, za dużo wirtualnej gotówki. Pieniądz fiducjalny. Ekonomiści mówią, że takie coś musi upaść. I nie pytanie "jak" tylko "kiedy"
_________________
lol
 

slow  

Moderator



Wiek: 33

Do³±czy³a: 15 Gru 2008

Sk±d: Barcelona

   

Wys³any: 2011-07-28, 13:43   

Powinien się tu jeszcze znaleźć zamach terrorystyczny w Bombaju.

Wcześniej także dochodziło do licznych, krwawych zbrodni oraz zamieszek.
Niepokojące jest jednak to, że stają się one dla nas czymś naturalnym. Ile osób w porze wieczornych wiadomości przeżuwa spokojnie kolację? Zapewne sporo.
_________________
Drugs&hugs.
 

szostol  

Pogromca postów


Do³±czy³: 03 Kwi 2009

   

Wys³any: 2011-07-28, 14:44   

Cytat:

Ile osób w porze wieczornych wiadomości przeżuwa spokojnie kolację? Zapewne sporo.



A co mam robić? Każdy ma swoje własne problemy i gdybym miał użalać się nad wszystkimi którzy odnieśli jakąś krzywdę to nie miał bym na nic innego czasu.
 

slow  

Moderator



Wiek: 33

Do³±czy³a: 15 Gru 2008

Sk±d: Barcelona

   

Wys³any: 2011-07-28, 14:47   

szostol, użalanie, albo znieczulica? Dostrzegasz jedynie skrajności.
Ponadto nie był to wyrzut.
_________________
Drugs&hugs.
 

Capolous  

Mega wymiatacz


Wiek: 28

Do³±czy³: 01 Lis 2010

Sk±d: Warszawa

   

Wys³any: 2011-07-28, 16:54   

Everthus napisa³/a:

wariat zabił setkę osób. Stało się coś?



TAK
Stało się. Ten (sorry) pie*dolony i jeb*ięty na ryj wariat zamordował prawie 100 osób. W tym osiemdziesiąt pare nastolatków w wieku 14-18 czyli dla porównania większość forum. Stało się. Stałoby się gdyby jedna osoba straciła życie.
Siadamy przy kolacji i oglądamy wiadomości. Tragedia na wyspie w Norwegii. Przejmujesz się. Myślisz co mogło się tam stać. Przeklinasz na zamachowca. Dzień, dwa, czasem tydzień i już o tym zapominasz. Nie myślisz o tym. Trudno się dziwić. Właśnie dlatego niektórzy myślą, że nic się nie stało. Ale jakbyś się czuł gdyby to twój brat/siostra tam została zabita? Gdyby ktoś kogo kochałeś/aś został tam zamordowany? A gdyby twoje dziecko tam straciło życie? Albo ty?

Tragedia dzieje się za każdym razem gdy ktoś traci życie. Za każdym razem gdy ktoś traci swój cały dorobek życia (np. podczas tsunami). Tragedia dzieje się gdy inni ludzie, którzy myślą, że ich to nie dotyczy, uważają, że nic się nie stało. To też jest tragedia.
_________________
What you want? What you need? What you'd come here for?
Foster The People - Houdini
 

szostol  

Pogromca postów


Do³±czy³: 03 Kwi 2009

   

Wys³any: 2011-07-28, 17:06   

W sumie ofiar było 76.
Ludzie umierają codziennie. Właśnie w momencie kiedy czytasz tego posta umiera człowiek, a za moment ktoś inny zostanie ciężko ranny w wypadku samochodowym. Dlaczego nikogo w tym momencie nie wyklinasz, nie użalasz się, nie nosisz żałoby? Po prostu pojedyncze śmierci mają mniejszy wymiar medialny. Gdy jest śmierć grupowa i ja się tym nie zadręczam to jestem ten zły. Jak powiem ci że dziś np. w Gdańsku zginął w wypadku samochodowym Jan Kowalski zaboli cię?
 

Alcatraz  

Hiper wymiatacz

Upadły Anioł


Do³±czy³: 15 Kwi 2011

   

Wys³any: 2011-07-28, 17:28   Re: Dzisiejsze czasy

Capolous napisa³/a:


Coś nie tak? Coś tu nie gra? To DOPIERO PO£OWA roku a już się tyle wydażyło.

Coś się dzieje*. Takiego roku nie było chyba od czasów wojny. Moim zdaniem w przeciągu najbliższych 10 lat wybuchnie wojna lub polityka i stosunki między narodowe każdego państwa się diametralnie zmienią. Myślę, że zacznie się w Afryce. Podążając za przykładem Tunezji, Egiptu i Libii inne państwa afrykańskie zaczną wszczynać rewolucje i obywatele przejmą władzę. Wzrośnie liczba konfliktów i wojen w Afryce.


Konflikty były od zawsze i będą nadal, dopóki człowiek nie nauczy się (w co szczerze wątpię) że to bez sensu i współpraca jest bardziej opłacalna.

Capolous napisa³/a:


Oczywiście wszelka broń nuklearna zostanie użyta tylko do testów i pokazania własnej siły, nie do ataków. Taką mam przynajmniej nadzieję.


Nadzieja matką głupich. Po ludziach można się wszystkiego spodziewać.

A co do tych zjawisk pogodowych...Również były od zawsze, tylko teraz są bardziej nagłaśniane.

To tylko moje zdanie i nie bierz tego za bardzo do siebie. Pozdrawiam : )
 

Everthus  

Pogromca postów



Wiek: 34

Do³±czy³: 18 Gru 2010

   

Wys³any: 2011-07-28, 21:00   

Capolous napisa³/a:

Nie myślisz o tym. Trudno się dziwić. Właśnie dlatego niektórzy myślą, że nic się nie stało. Ale jakbyś się czuł gdyby to twój brat/siostra tam została zabita? Gdyby ktoś kogo kochałeś/aś został tam zamordowany? A gdyby twoje dziecko tam straciło życie? Albo ty?


Sam sobie odpowiedziałeś. Zabolało mnie bardziej, jak spadł z nieba nasz było nie było prezydent razem z dziesiątkami innych osób. Oni byli przynajmniej Polakami. Nie jestem Norwegiem, tak samo nie muszą mnie interesować te czy inne masowe zgony w innych krajach. Telewizja opakowuje śmierć w fajne gustowne ubranko, dodaje fajerwerków, spiker drżącym głosem powie co się dzieje, dodadzą dramatyczną muzyczkę, jedna czy druga żałoba. A w jakim celu? Bo śmierć się dobrze sprzedaje.
A w Europie już dawno żadna bomba nie wybuchła. Ludzie myślą że są nieśmiertelni i dla nich za każdym razem to jest szok.

Jestem cynikiem, zwyczajnie się nie przejmuję sprawami które mnie nie dotyczą/na które nie mam wpływu. Inaczej bym zwariował od nadmiaru informacji.

_________________
lol
 

Forum m³odzie¿owe e-Mlodzi.com