Panel logowania

Nie masz jeszcze konta na e-Mlodzi.com?

Zarejestruj siê!

Zapomnia³eœ has³a?

Przypomnij je

Autor

Wiadomo¶æ

Liptonka  

User

Like this feeling!



ImiÄ™: Kinga

Do³±czy³a: 08 Wrz 2013

Sk±d: Grudzi±c

   

Wys³any: 2014-02-16, 15:04   Filmy oparte na faktach

Poszukuję filmów opartych na prawdziwych wydarzeniach. Komedii, horrorów, obyczajowych, dramatów. Z każdej możliwej kategorii . :] Jakie są wasze propozycje? Które z nich są waszymi ulubionymi?
_________________
Nie widziałam Cię już od miesiąca.
I nic. Jes­tem może bledsza,
Trochę śpiąca, trochę bar­dziej milcząca,
Lecz wi­dać można żyć bez powietrza.
 

JakisTaki  

User


ImiÄ™: Kamil

Wiek: 27

Do³±czy³: 26 Pa¼ 2013

   

Wys³any: 2014-02-16, 15:17   

Ja polecę Ci dwa oba dostępne w sieci na chyba cda.pl:
1) Sztanga i Cash - komedia tak absurdalna, że trudno uwierzyć że jest oparta na faktach, ale to tylko potwierdza jaki scenariusz moze napisać samo życie :D
2) Nietykalni - właściwie nie wiem co to za rodzaj filmu, obyczajowy? W każdym razie GOR¡CO polecam, chyba najlepszy francuski film jaki widziałem:) Można płakać do łez ze śmiechu, ale są momenty skłaniające ku refleksji, polecam i jesli to możliwe poproszę o opinię po obejrzeniu, najlepiej na priv :)
_________________
¯yj chwilą czy coś....
 

Different  

Pogromca postów



Wiek: 28

Do³±czy³: 31 Pa¼ 2012

   

Wys³any: 2014-02-16, 15:20   

Matrix :>
 

lola  

Pogromca postów

z głową w chmurach



Wiek: 32

Do³±czy³a: 16 Sty 2009

Sk±d: zza legendy mgie³

   

Wys³any: 2014-02-16, 16:09   

Uśpieni z 1996. Podobno na faktach, choć prokuratura wydała oświadczenie, że nic takiego nie miało miejsca.
Dobry pod względem gry aktorskiej, przerażający, prawdziwy.
I Amerykańska zbrodnia z 2007, lub Dziewczyna z sąsiedztwa 2007 (nie mylić z komedia o tym samym tytule z 2004). Oba są oparte o tą samą książkę, która jest opisem prawdziwej historii. Lata temu obejrzałam oba filmy, ujmują historię nieco inaczej, jeden skupia się na szczegółach okrucieństw, drugi przeplata się ze odtworzonymi scenami z procesu.

Obie historie (trzy filmy) poruszyły mnie niesamowicie. Okrucieństwo, niesprawiedliwość, obdarcie z niewinności dzieci. Obie, o ile się nie mylę, toczą się w latach '60. Wszystkie trzy ekranizacje sprawiły, że ryczałam jak bóbr. Po obejrzeniu każdej wersji historii Sylvii Likens nie mogłam się otrząsnąć długo, po wybrzmieniu ostatniego słowa filmu. Zdecydowanie są to historie po których ciężko przejść do porządku dziennego. Nie da się ich zapomnieć.
Tak naprawdę wolałabym dowiedzieć się, że żadna z tych historii się nie wydarzyła. ¦wiadomość tego, że coś takiego mogło mieć miejsce, że ludzie, dzieci mogą być tak okrutne - jest niewyobrażalnie ciężka.
_________________
Renesans znał przedziwne sposoby trucia: hełmem lub płonącą pochodnią, haftowaną rękawiczką lub klejnotami wysadzanym wachlarzem, złotym puzderkiem lub łańcuchem z bursztynów. Dorian Gray został zatruty książką.
 

CherryCherry  

Mega wymiatacz

CherryCherry


ImiÄ™: Anka

Do³±czy³a: 20 Wrz 2011

Sk±d: MAZOWSZE

   

Wys³any: 2014-02-24, 11:29   

JakisTaki napisa³/a:

Ja polecę Ci dwa oba dostępne w sieci na chyba cda.pl:
1) Sztanga i Cash - komedia tak absurdalna, że trudno uwierzyć że jest oparta na faktach, ale to tylko potwierdza jaki scenariusz moze napisać samo życie :D
2) Nietykalni - właściwie nie wiem co to za rodzaj filmu, obyczajowy? W każdym razie GOR¡CO polecam, chyba najlepszy francuski film jaki widziałem:) Można płakać do łez ze śmiechu, ale są momenty skłaniające ku refleksji, polecam i jesli to możliwe poproszę o opinię po obejrzeniu, najlepiej na priv :)


Pierwszy zagrany dobrze, ale historia tak debilna, że bali, drugi genialny!
Polecam też:
¯ywie Bierłaruś - trudny, mocny film, mega przejmujący

Masz Talent - ten znowu mega pozytywny aktualnie w kinach :)
_________________
Myślę, więc jestem - i zniknął...
 

Hav0c  

Wymiatacz



ImiÄ™: Marcin

Do³±czy³: 09 Sty 2012

Sk±d: Rzeszów~

   

Wys³any: 2014-02-25, 00:12   

The Conjuring
_________________
„Póki jesteÅ›my, nie ma Å›mierci, gdy jest Å›mierć, nie ma nas”
 

WOOJc  

Stały User


Wiek: 29

Do³±czy³: 22 Sty 2011

   

Wys³any: 2014-02-25, 05:38   

Elita zabójców
 

poszukiwaczka

Stały User



Do³±czy³: 16 Pa¼ 2013

   

Wys³any: 2014-02-25, 09:43   

Different napisa³/a:

Matrix :>

masz fantazjÄ™ :D
_________________
Jak coś przyjdzie mi do głowy to wypełnię to pole.
 

Limonka  

Stały User



Do³±czy³a: 03 Pa¼ 2012

   

Wys³any: 2014-03-23, 12:29   

Ponoć ,,Amityville" jest oparte na faktach, chociaż ja zawsze podchodzę z dystansem, gdy słyszę taką informację dotyczącą horroru.
,,Nasza klasa" - dramat i podobny w tematyce ,,Pif -paf! Jesteś trup!" (uważam, że drugi z nich jest lepszy)
z nowości kinowych to z pewnością będzie ,,Jack Strong"

,,Titanic" :-P ale kto tego nie widział?
Coś mi się wydaje, że również ,,Wszystko za życie" jest oparty na faktach, aczkolwiek możliwe, że tylko mi się wydaje. Tak czy inaczej warto zobaczyć.

I mój numer jeden. Nie tyle na faktach, co po prostu film dokumentalny:
,,Prawda o wilkach".
Cudowny dokument opowiadający o dwójce ludzi żyjących przez 5 lat z wilkami. Naprawdę polecam.
 

Artek1991  

User

Artek


ImiÄ™: Artur

Wiek: 32

Do³±czy³: 25 Kwi 2014

Sk±d: Rzeszów

   

Wys³any: 2014-04-25, 18:38   

Polecam Trainspotting...
_________________
Artek
 

mich_k3  

Wymiatacz



Wiek: 28

Do³±czy³: 02 Lis 2009

   

Wys³any: 2014-05-12, 15:03   

The Pursuit of Happyness
_________________
http://innervoices.pl/ ///Zapraszam
 

frontnow

User


Do³±czy³: 11 Cze 2014

   

Wys³any: 2014-06-11, 20:58   

Polecam film "Ocalony".
_________________
Nie tylko rolety rzymskie do domu , ale markizy Poznań są funkcjonalne.
 

Forum m³odzie¿owe e-Mlodzi.com