Panel logowania

Nie masz jeszcze konta na e-Mlodzi.com?

Zarejestruj siê!

Zapomnia³eœ has³a?

Przypomnij je

Autor

Wiadomo¶æ

daavcio  

User

Gmiot!



ImiÄ™: Dawid

Wiek: 30

Do³±czy³: 31 Mar 2010

Sk±d: Ruda ¦l±ska

   

Wys³any: 2011-05-29, 11:44   

Gratulacje dla Barcy się należą, nie ma co. Trochę mnie zdziwiła bezradność Manchesteru, sposób w jaki kryli - Xavi raz po raz rozciągał grę do Pedro/Villi (patrz np. pierwsza bramka), chociaż upilnować wszystkich piłkarzy Barcy jest rzeczą niemożliwą patrząc na to z drugiej strony. Nie mam ochoty komentować tego meczu, wygrał lepszy. Obawiam się tylko, że kilka kolejnych lat - aż do momentu zakończenia kariery przez Xaviego lub poważniejszych kontuzji czołowych graczy (czego oczywiście nie życzę) może być totalną dominacją Barcy, bo nie widzę drużyny, która mogłaby z nią konkurować. Jedną z nadziei może być Real, który powoli zdaje się coraz mocniejszy, kupił już Nuriego Sahina (bardzo dobry grajek według mnie), no i ma Mourinho na ławce. Chyba, że Torres zmartwychwstanie i zacznie grać, Ferguson sprowadzi kogoś do Manchesteru (co ma nastąpić!) czy młodzi podopieczni Wengera zaczną wygrywać w końcu, bo Arsenal dysponuje bardzo mocnym składem - Wilshere czy Ramsey są w stanie pociągnąć ten zespół; mając do dyspozycji takich kolegów jak Nasri, Fabregas (oby nie przechodził do Barcy) czy Van Persie. Drużyn z innych lig nie biorę w ogóle pod uwagę, bo przepraszam, ale Milan, Inter, Bayern mieliby coś wygrać? Z taką grą? To prędzej już Porto, ale i tak ma za mało argumentów, aby wygrać, choć mogą namieszać. Trzeba oczywiście poczekać na ruchy w okienku transferowym, ale nie sądzę, aby sytuacja się zmieniła.

Premier League = Primera Division? Nigdy w życiu. W Anglii nie można grać 15-osobową kadrą, z powodu m.in. licznych kontuzji spowodowanej ostrzejszą grą. Sam Manchester miał w jednym momencie chyba z 6-8 piłkarzy kontuzjowanych (mniej lub bardziej), a jednak mistrza zdobył, co świadczy o dużej i równej kadrze. ¯adna z hiszpańskich drużyn nie poradziłaby sobie w Anglii, ale i nie sądzę, aby jakakolwiek angielska poradziła sobie w Hiszpanii. Dwa różne style gry, ale silniejsza moim zdaniem angielska, tutaj o każde miejsce bije się jakaś drużyna, a w Hiszpanii pierwsze dwa miejsca zawsze Barca, Real; dalej Atletico/Villareal/Valencia/Sevilla.
_________________


"Bo fruzie wolą optymistów!"
 

Michael Cera  

Pogromca postów

angielski lord



Do³±czy³: 30 Gru 2010

   

Wys³any: 2011-05-29, 16:00   

Ciekaw jestem, kto powstrzyma obecną hegemonię Barcelony. Jedyne nadzieje pokładam w Lechu Poznań, jeśli ten w przyszłym sezonie zgarnie majstra, przejdzie do fazy grupowej LM i trafi tam na Barcę. Jak wiadomo, Kolejorz potrafi niesamowicie spiąć się w Europejskich pucharach (Juventus i City to dobitne przykłady).

Ale to temat o finale LM. Szkoda United, gołym okiem widać, że połowa obecnego składu nadaje się do wymiany. Z wczorajszego składu podziękowałbym za grę Van der Sarowi (niech Ferguson da szansę innemu bramkarzowi), Evrze (wypala się), Carrickowi (gra straszną padakę, przechodzi pieszo obok meczu), Giggsowi (wybacz (sir), ale wiek robi swoje), Park (zero pożytku z tych wybieganych km.).
_________________
"Pamiętaj, aby codziennie brać swoje piguły.. to znaczy witaminy."
 

Piracy  

Pogromca postów

Makaveli



ImiÄ™: M.

Wiek: 32

Do³±czy³: 12 Wrz 2009

   

Wys³any: 2011-05-29, 16:07   

Van der Sar zakończył karierę, to tak swoją drogą (De Gea czeka na podpis), Evra jest dobry, trzeba zostawić, Carrick musi trafić w mecz, Giggs ma swoje lata, Park to jest łowca akcji, jak się trafi to bywa groźny.
 

Hiawatha  

Wymiatacz



ImiÄ™: Brand

Do³±czy³: 01 Maj 2011

   

Wys³any: 2011-05-29, 19:41   

Jakieś ciekawe i kontrowersyjne komentarze na temat subiektywizmu/obiektywizmu sędziego ?
_________________
Don't be a dick about the things u don't like

"Ty śmiejesz się z nich bo są inni, oni śmieją się z Ciebie, bo jesteś taka jak cała reszta"
 

daavcio  

User

Gmiot!



ImiÄ™: Dawid

Wiek: 30

Do³±czy³: 31 Mar 2010

Sk±d: Ruda ¦l±ska

   

Wys³any: 2011-05-29, 20:06   

To był ostatni mecz VdS'a - ma przyjść De Gea, ciekawe co z sobą zrobi Tomuś ;)

Evra słaby? może wczoraj nic nie zagrał, ale na ogół gra dobrze (on lubi do przodu biegać, a w takich meczach nie może); Giggs - no wczoraj też słabo, ale w tym sezonie ogólnie dał bardzo dużo drużynie, więc można mu wybaczyć; po Valencii przede wszystkim spodziewałem się dużo więcej gry, wczoraj jeden raz się chyba przedarł na skrzydle przez cały mecz! A miał naprzeciw siebie Abidala, który no jeszcze wielkiej formy po chorobie nie złapał. Park musi zostać. Carrick też się przyda - Manchester jako całość ma bardzo równy skład, jednak ich najsilniejsza nawet jedenastka nie jest jakaś rewelacyjna.

Co do sędziego wczoraj nie można było się przyczepić, w sumie nie miał zbyt wiele roboty. Mówi się niby o tej ręce, ale po 1) nieumyślnie 2) miał rękę przy ciele 3) podobnie zagrał chyba Evra i gra była puszczona. Manchester przegrał zasłużenie, taka prawda.
_________________


"Bo fruzie wolą optymistów!"
 

Hiawatha  

Wymiatacz



ImiÄ™: Brand

Do³±czy³: 01 Maj 2011

   

Wys³any: 2011-05-29, 22:30   

ok, czyli mecz można uznać za czystą wirtuozerię barcelony ? Kiedy kilka lat temu interesowałem się jeszcze piłką był to mój drugi ulubiony zespół, więc sentyment zostaje.
_________________
Don't be a dick about the things u don't like

"Ty śmiejesz się z nich bo są inni, oni śmieją się z Ciebie, bo jesteś taka jak cała reszta"
 

janko  

Hiper wymiatacz



ImiÄ™: janek

Wiek: 33

Do³±czy³: 09 Sty 2011

Sk±d: warszawa

   

Wys³any: 2011-05-29, 22:41   

daavcio napisa³/a:

silniejsza moim zdaniem angielska, tutaj o każde miejsce bije się jakaś drużyna, a w Hiszpanii pierwsze dwa miejsca zawsze Barca, Real


To akurat żaden argument, w naszej rodzimej ekstraklasie do ostatniej kolejki były emocje, a do najsilniejszych chyba jej nie porównasz? ;)
Patrząc obiektywnie to w Hiszpanii mamy 2 najsilniejsze zespoły, które po przeniesieniu do jakiejkolwiek ligi biłyby się o majstra. Przekrojowo patrząc jednak hiszpańskie kluby grają ciekawszą piłkę, w Anglii wyrównany poziom jest efektem wyczerpującego fizycznie stylu gry(jak sam piszesz- dużo kontuzji), co nie świadczy o wyższym poziomie piłki.

Michael Cera napisa³/a:

Szkoda United, gołym okiem widać, że połowa obecnego składu nadaje się do wymiany.


Na podstawie jednego meczu nie można takich wniosków wyciągać, owszem brakuje manchesterowi 2 piłkarzy środka pola, którzy by umieli rozegrać piłkę pod presją rywala(patrz Arsenal- Fabregas Wilshere), ale jakby o pozostaniu w drużynie miało świadczyć jedno spotkanie z Barcą, to Real na jesieni musiałby wymieniać pierwszą jedenastkę :mrgreen:
Sędzia nie popełniał większych pomyłek. Wiadomo, zupełnie się ich nie ustrzeże, ale nie wypaczył wyniku spotkania(większe pretensje można mieć do liniowego, ale patrząc na wynik jestem w stanie mu to wybaczyć ;) ).

[ Dodano: 2011-05-29, 22:48 ]

Hiawatha napisa³/a:

ok, czyli mecz można uznać za czystą wirtuozerię barcelony ? Kiedy kilka lat temu interesowałem się jeszcze piłką był to mój drugi ulubiony zespół, więc sentyment zostaje.



To był piękny mecz, gdzie widać było esencję stylu barcelońskiego, to co wyprawiał Xavi, wychodzenie na pozycje Pedro i Villi, wszechobecny Messi i zagrania z klepy, no look pass, piętą, normalnie cud, miód i orzeszki. Manchester chciał przeciwstawić umiejętności, nie brutalną siłę i dlatego przegrał, ale szacunek od kibiców pozostał. Tu widać różnicę w klasie rywala, real też przegrał, ale pozostawił po sobie odór zniesmaczenia. Nawet wśród własnych kibiców.
 

Piracy  

Pogromca postów

Makaveli



ImiÄ™: M.

Wiek: 32

Do³±czy³: 12 Wrz 2009

   

Wys³any: 2011-05-30, 10:55   

Hiawatha napisa³/a:

Jakieś ciekawe i kontrowersyjne komentarze na temat subiektywizmu/obiektywizmu sędziego ?



Szkoda nieodgwizdanej ręki dla United w karnym, no ale.
 

Michael Cera  

Pogromca postów

angielski lord



Do³±czy³: 30 Gru 2010

   

Wys³any: 2011-05-30, 11:29   

janko napisa³/a:

Na podstawie jednego meczu nie można takich wniosków wyciągać


Wyciągam to na podstawie tego oraz poprzednich sezonów. Na PL może i mają żelazny skład, którym prawie każdego rozjeżdżają. Ale przychodzi czasem taki finał LM, i wtedy obnażone są największe słabości United. Brakowało Naniego, Berbatova może nie.
_________________
"Pamiętaj, aby codziennie brać swoje piguły.. to znaczy witaminy."
 

jurasen  

Stały User


Do³±czy³: 28 Sie 2010

Sk±d: Kraków

   

Wys³any: 2011-05-30, 23:50   

Nie lubię Barcelony, ale trzeba przyznać że jest obecnie najlepszym klubem na świecie....Jesli chodzi o piłkę Angielską to uważam że Arsenal obecnie jest najlepsza drużyną...Grają piłkę podobna do Barcelony, lecz brakuje im trochę konsekwencji.Man U też jest dobre, ale ma "stary"skład jedynie Rooney trzymal wysoki poziom jak zwykle...
 

Dagha  

Stały User

Yeaa .



ImiÄ™: Daga .

Do³±czy³a: 27 Mar 2011

   

Wys³any: 2011-06-04, 19:13   

Od początku byłam za Barcą . !

United jest szybki , więc na początku było dużo sytuacji pod bramką Valdesa . £adny gol Rooneya . Tylko że..nic więcej ,zaczął się męczyć i tylko jedyne co mógł robić to bronić . Dla mnie Rooney najlepszy ! :-x

Barca na początku się dopiero rozkręcała , 3 gole z taką drużyną to bardzo dużo ! Cóż,zaskoczyła mnie nawet bramka Pedro . Messi , to oczywiste . Villa hmm .. myślę że bramka była trochę tak przypadkiem . Valdes świetne interwencje ! Ale Barca po wyrównaniu 1-1 miałam wrażenie że .. poddała się chociaż tak na chwilkę . Mistrz symulacji Alves .. wiadomo . Zabrakło Puyola .. Najlepszy Messi ! :->
_________________
Byłam [...] od niego mądrzejsza o pewne doświadczenie - ja naprawdę rzuciłam heroinę i wiedziałam, że jeśli człowiek decyduje się na ten krok, przestaje ględzić i po prostu robi to, co trzeba zrobić.
 

ButyJana_pl

User


Do³±czy³: 06 Cze 2011

   

Wys³any: 2011-06-06, 13:20   

Szkoda, że Czerwone Diabły nie wykrzesały z siebie więcej :) Sam mecz był dobry, w końcu nie grały tam byle jakie drużyny :) Ale miałem nadzieję, że Manchester pokaże trochę więcej. Koniec końców, musieli uznać wyższość Blaugrany - naprawdę, Barcelona w tym sezonie grała genialnie ;) Nie jestem ich kibicem, ale potrafię dostrzec piękno, jakie widać w ich grze :)
 

Constantine  

Pogromca postów

Odszedł.


Wiek: 37

Do³±czy³: 19 Sty 2010

   

Wys³any: 2011-06-08, 17:26   

daavcio napisa³/a:

ciekawe co z sobÄ… zrobi TomuÅ› ;)


No ciekawe, bo chce odejść a klub chce by dokończył kontrakt.
W sumie żaden klub nie pozbywa się w jednym okienku dwóch głównych bramkarzy.
 

pospieszny  

Stały User


Wiek: 40

Do³±czy³: 13 Lis 2009

   

Wys³any: 2011-06-24, 17:30   

Barca może za kilkadziesiąt lat być oceniana jako klub wszechczasów.
 

Maka  

Wymiatacz

Crooked Ass Nigga



ImiÄ™: Boss Playa

Do³±czy³: 10 Cze 2009

Sk±d: Oakland

   

Wys³any: 2011-06-24, 19:35   

pospieszny napisa³/a:

Barca może za kilkadziesiąt lat być oceniana jako klub wszechczasów.



Klub karłów symulantów z aspiracjami zagrania w Hollywood.
_________________
fuck all y'all
 

Forum m³odzie¿owe e-Mlodzi.com