Panel logowania

Nie masz jeszcze konta na e-Mlodzi.com?

Zarejestruj siê!

Zapomnia³eœ has³a?

Przypomnij je

Autor

Wiadomo¶æ

daavcio  

User

Gmiot!



ImiÄ™: Dawid

Wiek: 30

Do³±czy³: 31 Mar 2010

Sk±d: Ruda ¦l±ska

   

Wys³any: 2011-05-24, 16:21   FinaÅ‚ Ligi Mistrzów

Manchester United czy FC Barcelona?

To pytanie zadaje sobie wielu ludzi z całego świata. Chciałbym poprosić o opinię, rozmowy na temat. Zdziwiłem się wczoraj bardzo mocno, ponieważ sprawdzałem kurs na pewnych zakładach bukmacherskim, a tam na Barce 1,94 - na Manchester 3,76! Chyba Ci, którzy ustają te kursy są przekonani, że mecz jest ustawiony, tj. sędziowie będą gwizdać dla Barcy jak to się działo już w niejednym meczu chociażby tej edycji Ligi Mistrzów. Bo jak inaczej zrozumieć taką różnicę? Według mnie to najlepszy finał jaki mógł się przytrafić i jestem przekonany, że emocje powinny być bardzo wielkie; liczę oczywiście na zwycięstwo United, nawet jestem co do niego pewny. O ile sędziowie będą gwizdali obiektywnie, a Serio "Biszkoptes" nie będzie się przewracał jak panienka (podobnie jeszcze kilku piłkarzy Barcy) to mecz powinien się zakończyć zwycięstwem dla United - rewanż za finał z 2009r musi być!
_________________


"Bo fruzie wolą optymistów!"
 

Gabriel  

Stały User



Do³±czy³: 15 Sie 2010

   

Wys³any: 2011-05-24, 16:38   

Myślę, że Messi zrobi to, co do niego należy. Barcę trudno zatrzymać. Ich dominacja w końcu się skończy, ale póki pociąg jest rozpędzony, będzie jechał i jechał.
 

Klauudia  

Wymiatacz


ImiÄ™: Klaudia

Do³±czy³a: 28 Pa¼ 2010

   

Wys³any: 2011-05-24, 16:41   

Ja uważam ze zwycięstwo należy się Barcelonie ; )
 

BlackHawk  

User

niby, ale jednak



ImiÄ™: Kuba

Wiek: 29

Do³±czy³: 27 Mar 2011

   

Wys³any: 2011-05-24, 18:15   

Czy się należy? Nie widzę w sporcie takiego czegoś że się komuś coś należy. Do momentu wejścia na boisko obie drużyny są równe.

Finał będzie moim zdaniem jak bardzo wiele finałów grą nerwów. Za Barceloną przemawia jej boskość i oh i ah. Mecze Barcy oglądam tylko w lidze mistrzów dlatego nie jestem ekspertem, ale jednak możemy przypuszczać że Katalończycy zagrają swoją piłkę (75% czasu przy piłce).

United zagra po prostu mądrze, nie wierze żeby SAF nakazał grać otwartą piłkę. Jak takie granie się kończy widzieliśmy w pierwszym Gran Derbi. Manchester będzie czyhał na kontry i tu przewaga jest po ich stronie ponieważ nie potrzebują 10 akcji na strzelenie gola, ale przy dobrej skuteczności i dyspozycji dnia wystarczą 1-2 akcje.

O wyniku zadecydują szczegóły (możliwe że przebłysk geniuszu jednego z zawodników).
Mam nadzieje że finał zostanie zapamiętany jako jeden z lepszych w historii tych zmagań.

ps. Pozrdo dla fanów Barcy którzy kibicują jej dłużej niż 2 sezony, dla tych co wiedzą kim był dla was Cruyff i inni.

GGMU! :evil:
 

sydnej  

Pogromca postów

Last White Hope



Wiek: 34

Do³±czy³: 29 Pa¼ 2009

Sk±d: Leszno

   

Wys³any: 2011-05-24, 18:21   

Jako kibic United wierzę, że oczywiście Czerwone Diabły odeślą Barcę z kwitkiem. A są ku temu przesłanki. Przed sezonem nie liczyłem na wiele od ManU, skład wydawał się najsłabszy od paru lat, kto przypuszczałby, że Giggs będzie grał tak fenomenalnie. W wysokiej formie jest też Nani i wracający po kontuzji Valencia. ¦wietne mecze zwłaszcza w Lidze Mistrzów rozgrywa "Chicharito"Hernandez wsparty niezawodnym Rooneyem i wspomnianym wcześniej Giggsem tworzą świetny atak. Należy też pamiętać, że ManU traci w CL najmniej bramek ze wszystkich drużyn co jest wielką zasługą obecnie chyba najlepszego obrońcy świata - Vidicia, który wraz z Ferdinandem tworzy duet nie do przejścia. Choć na przeciwko nich staną tacy zawodnicy jak Messi, Villa czy Iniesta, którzy nawet w pojedynkę potrafią rozmontować każdą obronę. Jednak obrona ManU za plecami ma kolejny skarb - kończącego już karierę Edwina Van der Sara.
Mimo to Duma Katalonii jest faworytem, grają świetny futbol (choć mnie osobiście wymiana setek podań jakoś do gustu nie przypada) w cuglach zdobyli mistrzostwo Hiszpanii (gdzie nomen omen od lat o to trofeum walczą tylko 2 zespoły, więc ośmielam się twierdzić, że o triumf w Premier League jest dużo ciężej). Co do rzekomej pomocy sędziów dla Barcy, nie chcę się zagłębiać. Prawdą jest, że nawet bez ich pomocy Barcelona w każdym meczu była drużyną lepszą i zasłużenie awansowała do finału. Czy okażę się lepsza od United? Oby nie. Trzymam kciuki za Czerwone Diabły, liczę na udany rewanż za finał z 2009 roku.
 

Michael Cera  

Pogromca postów

angielski lord



Do³±czy³: 30 Gru 2010

   

Wys³any: 2011-05-24, 20:53   

Nani, Anderson i gol. Tyle w temacie. Postawiłbym stówę na MU, gdybym takową posiadał.
_________________
"Pamiętaj, aby codziennie brać swoje piguły.. to znaczy witaminy."
 

daavcio  

User

Gmiot!



ImiÄ™: Dawid

Wiek: 30

Do³±czy³: 31 Mar 2010

Sk±d: Ruda ¦l±ska

   

Wys³any: 2011-05-24, 21:16   

Ani jeden ani drugi mogą nie grać ;) Chociaż Anderson ostatnio w formie, więc SAF się zastanowi... ma tylu piłkarzy o podobnych umiejętnościach na dowolną pozycję, że naprawdę można się spodziewać różnych rozwiązań. W bramce na pewno VdS, na środku Vidic i Ferdinand, na lewej Evra, na prawej... O'Shea? Rafael? Fabio? pomoc też może być różna, ja widzę Valencię, Carricka, Giggsa i Parka - Fletcher powinien grać, no ale nie wiadomo jak u niego z formą, bo nie grywał ostatnio ze wzgląd na... chorobę o ile dobrze pamiętam. Jest jeszcze wspomniany Anderson, Nani, jest Scholes... naprawdę niesamowita wymienność składu ;) Atak wiadomo, Rooney i Hernandez.
_________________


"Bo fruzie wolą optymistów!"
 

BlackHawk  

User

niby, ale jednak



ImiÄ™: Kuba

Wiek: 29

Do³±czy³: 27 Mar 2011

   

Wys³any: 2011-05-24, 21:43   

Nie chciałbym niczego ujmować Groszkowi, ale jednak moim zdaniem MU zagra ustawieniem 4-5-1
-----------------VDS-----------------
O'Shea/Rafael-Vidic-Ferdinand-Evra
------------Carrick----Fletcher-------
Valencia---------Giggs-----------Park(chyba jednak on nie Nani)
--------------Rooney------------------
 

Michael Cera  

Pogromca postów

angielski lord



Do³±czy³: 30 Gru 2010

   

Wys³any: 2011-05-24, 21:50   

daavcio napisa³/a:

Chociaż Anderson ostatnio w formie, więc SAF się zastanowi


Zastanowi się, i wpuści go na ostatnie 10min.

daavcio napisa³/a:

O'Shea? Rafael? Fabio?


Rafael. Ogrywa siÄ™ na tej pozycji.

Generalnie podejrzewam, że może być widoczny brak Naniego w środku pola. Ostatnio zaniedbałem MU, więc nie orientuje się, czy mają oni jeszcze tak szybkiego i dobrze technicznie wyszkolonego piłkarza na tą pozycję.
_________________
"Pamiętaj, aby codziennie brać swoje piguły.. to znaczy witaminy."
 

BlackHawk  

User

niby, ale jednak



ImiÄ™: Kuba

Wiek: 29

Do³±czy³: 27 Mar 2011

   

Wys³any: 2011-05-24, 21:56   

Nani ma ostatnio trochę jakby obniżkę formy(chociaż w niektórych momentach widać że on po prostu chce grać bardziej zespołowo niż zwykle). W ważnych meczach Sir Alex stawia na Parka, jest bardziej pożyteczny w obronie i jego 15 km przebiegniętych podczas meczu nie jest na marne. Rafael jest bardzo dobry ale czasami widać u niego jeszcze młodzieńczą/brazylijską głowę, reaguje zbyt żywiołowo. O'Shea jest mniej kreatywny mniej pożyteczny z przodu, ale bardzo pewny i pomocny w obronie.
 

Michal453  

Stały User


Wiek: 25

Do³±czy³: 10 Maj 2011

   

Wys³any: 2011-05-24, 22:35   

Ja uważam,że Manchester nie ma większych szans.Barcelona to klasowy zespół ze świetnymi piłkarzami.Utd wygląda gorzej niż dwa lata temu,kiedy również grał w finale z Barceloną.
Jednak uważam też,że Manchester w pełni zasłużył na finał.Są to chyba obecnie dwa najlepsze drużyny na świecie,ale Barcelona jest rozpędzona jak Mourinho ich nie zatrzymał to chyba nie zrobi tego też United.Spodziewam się powtórki z finału ligi mistrzów 2008\2009.
 

BlackHawk  

User

niby, ale jednak



ImiÄ™: Kuba

Wiek: 29

Do³±czy³: 27 Mar 2011

   

Wys³any: 2011-05-24, 22:42   

Mou był sam, United to jedność
 

Piracy  

Pogromca postów

Makaveli



ImiÄ™: M.

Wiek: 32

Do³±czy³: 12 Wrz 2009

   

Wys³any: 2011-05-27, 12:02   

United? Spokojnie, wierzę w United i myślę, że nie będą wcale gorsi od Barcelony.
 

arto

User


Do³±czy³: 17 Maj 2011

   

Wys³any: 2011-05-27, 16:49   

Barcelona.
Ale nie wiadomo czy finał się odbędzie, bo premier zamknął Wembley.
_________________
¦mieszne zdjęcia na nk
 

janko  

Hiper wymiatacz



ImiÄ™: janek

Wiek: 33

Do³±czy³: 09 Sty 2011

Sk±d: warszawa

   

Wys³any: 2011-05-29, 00:08   

Wynik w pełni odzwierciedlał poziom obu drużyn. MU z całym szacunkiem, ale nie zachwycał w tym sezonie. W LM też jedynym przeciwnikiem trudniejszym była Chelsea i całe szczęście dla MU, że trafili na ich kryzys formy.
Barcelona natomiast, owszem, spuściła z tonu w końcówce sezonu, ale nie wynikało to ze słabości drużyny, ale raczej zmęczenia. Czwórmecz z Realem okazał się dużym wysiłkiem. Także spotkania z Arsenalem do łatwych nie należały. Nie można też powiedzieć, że liga hiszpańska ustępuje EPL, postawiłbym raczej między nimi znak równości.
Kilkanaście dni odpoczynku(dwa ostatnie mecze w lidze Barca grała drugim składem) dały dużo świeżości zespołowi z Katalonii. Widać było, że znów gra daje im wiele radości i wykorzystali nieliczne pomyłki MU. Na szacunek zasługuje szczególnie presing, widać było, że nawet pod polem karnym piłkarze SAF'a nie mieli wiele swobody w rozegraniu akcji.
Pep stworzył dzieło skończone i może z czystym sumieniem oddać stanowisko następcy. Skoro jego ambicją nie jest prowadzenie drużyny dłużej, nie ma potrzeby na siłę go zatrzymywać. Pokazał kierunek i miejmy nadzieję, że przyszły sezon będzie równie udany jak ten.
!Visca Barca y visca Catalunya!
 

Forum m³odzie¿owe e-Mlodzi.com