Panel logowania

Nie masz jeszcze konta na e-Mlodzi.com?

Zarejestruj siê!

Zapomnia³eœ has³a?

Przypomnij je

Autor

Wiadomo¶æ

QukuÅ‚ka  

Pogromca postów

'taka katarynka'



Wiek: 32

Do³±czy³a: 21 Mar 2010

Sk±d: Warszawa

   

Wys³any: 2011-04-29, 18:27   [foto] QukuÅ‚ka

Miałam okazję "pobawić" się w zdjęcia reportażowe. Pomyślałam, że się pochwalę, a co mi tam. Chętnie posłucham, jeżeli macie jakieś sugestie, lub rady na przyszłość jeżeli znów mi się zachcę za coś takiego brać. W sumie przesądził tu przypadek, bo nie planowałam tych zdjęć. Niechcący miałam aparat jak do szkoły przyjechała straż pożarna.





 

kotek:*  

Wymiatacz



ImiÄ™: ka$ia

Do³±czy³a: 22 Mar 2010

   

Wys³any: 2011-04-29, 18:35   

a gdzie jakiś link do zdjęć albo fotki ?? :-|
 

QukuÅ‚ka  

Pogromca postów

'taka katarynka'



Wiek: 32

Do³±czy³a: 21 Mar 2010

Sk±d: Warszawa

   

Wys³any: 2011-04-29, 18:36   

kotek:*, Przecież są zamieszczone zdjęcia. Nie ładują się?
 

Michael Cera  

Pogromca postów

angielski lord



Do³±czy³: 30 Gru 2010

   

Wys³any: 2011-04-29, 18:40   

QukuÅ‚ka napisa³/a:

Nie Å‚adujÄ… siÄ™?


Nie. Dodaj też jakieś swoje zdjęcia ;)
_________________
"Pamiętaj, aby codziennie brać swoje piguły.. to znaczy witaminy."
 

lgtk  

Hiper wymiatacz



ImiÄ™: Adam

Wiek: 33

Do³±czy³: 31 Pa¼ 2009

   

Wys³any: 2011-04-29, 22:41   

Mi też nie pokazują się.
Qukułka, nie starczy że mi na digu się panoszysz? :hyhy:
 

QukuÅ‚ka  

Pogromca postów

'taka katarynka'



Wiek: 32

Do³±czy³a: 21 Mar 2010

Sk±d: Warszawa

   

Wys³any: 2011-04-29, 23:16   

Zmieniłam hosting. Mam nadzieję, że teraz będzie dobrze.

http://img860.imageshack.us/g/949baa4fd6ca.jpg/
 

Krit  

Pogromca postów



Do³±czy³: 23 Maj 2009

Sk±d: Górny ¦l±sk

   

Wys³any: 2011-04-30, 00:24   

W końcu, po długich bojach ; ]

Czarno-białe wygląda tak dramatycznie, jakby pod walące się WTC monsieur sikawkowy leciał ;p

Mina kolegi, który odkrył powołanie sikawkowego - bezcenna. Chyba strumień wody w wizerunek Matki Boskiej, czy czegoś takiego się ułożył.

Ja się na fotografii nie znam, na reportażach tym bardziej. Pierwsze dwa w porównaniu z resztą tworzą trochę komiczny kontrast, a może to celowe, skoro sytuacja była absurdalna (z tego co wiem). £adnie się zaczyna i kończy w podobnym miejscu.
_________________
#truestory
 

ta_mloda_panna  

Mega wymiatacz



ImiÄ™: Jusia :)

Wiek: 30

Do³±czy³a: 24 Kwi 2009

Sk±d: Wyspa marzeñ...

   

Wys³any: 2011-04-30, 08:51   

Jak dla mnie nic szczególnego, zwykłe zdjęcia.
 

destrukcyjna  

Pogromca postów



Wiek: 35

Do³±czy³a: 05 Maj 2009

Sk±d: Berlin.

   

Wys³any: 2011-04-30, 10:52   

Z takim tematem dało by się naprawdę dobre zdjęcia reportażowe zrobić. Twoje są słabe. Może z pierwszego coś by było, ale reszta, według mnie, leży.
_________________
meow
 

QukuÅ‚ka  

Pogromca postów

'taka katarynka'



Wiek: 32

Do³±czy³a: 21 Mar 2010

Sk±d: Warszawa

   

Wys³any: 2011-04-30, 11:42   

destrukcyjna napisa³/a:

Z takim tematem dało by się naprawdę dobre zdjęcia reportażowe zrobić.


No pewnie że by się dało. Zaznaczam, że to moje pierwsze takie zdjęcia. Miałam nadzieję na jakieś sugestie, rady, a nie tylko i wyłącznie opinie, które łatwe są do przewidzenia.

Jakby ktoś był zainteresowany resztą zdjęć, można je zobaczyć na facebook'u mojej szkoły.
 

Mizantrop  

VIP

Pstrykacz-amator



Wiek: 33

Do³±czy³: 22 Lut 2009

   

Wys³any: 2011-04-30, 12:03   

Generalnie zależy o jakich zdjęciach reportażowych się mówi. Zdjęcia reportażowe zazwyczaj nie muszą być oh ach. Zdjęcia reportażowe ma na celu głównie pokazanie danej, zaistniałej sytuacji, która wydarzyła się w danej jednostce czasu i nie powtórzy się drugi raz tak samo, identycznie. Doskonałym przykładem może być zdjęcie, które wygrało Word Press Photo (nie pamiętam kategorii), a mianowicie samobójca, który się podpalił i skoczył, a fotograf to sfotografował (amator - przechodzień), nie ma tam jakość MEGA. Nie na tym polega to.
A jeśli są to zdjęcia reportażowe do druku, to tym bardziej, ponieważ ich jakość i tak ulegnie pogorszeniu na papierze po wydrukowaniu.



Ważne też jest patrzenie na detale, szczegóły, których na pierwszy rzut oka nie widać, a są one istotne i mogę coś mówić o danym wydarzeniu.
Nie można bać się podchodzić bliżej sytuacji, mimo, że czasami trzeba się skradać i kombinować jak się dostać bliżej i zrobić lepsze zdjęcie. Z doświadczenie wiem, że również należy uważać jak się fotografuje, ponieważ wielu np. strażaków nie lubi czy innych ludzi jak bezpośrednio fotografuje się ich, ich twarze. Mało kto zresztą to lubi.

Z tych co tutaj pokazałaś fajne, warte uwagi jest pierwsze, pewnie poniekąd przez zastosowanie B&W, robi to swój specyficzny klimat i dodaje trochę dramaturgii fotografii. Często również jeśli robi się cykl zdjęć reportażowych, to jeśli jedno zdjęcie robi się na B&W reszta również powinna być w takim tonie, dziwnie wygląda trochę gdy jedno zdjęcie B&W, inne kolor i znów B&W. Trzeba się zdecydować. Czasami kolory dodają zdjęciu, a czasami szkodą, ponieważ zwracają zbytnią uwagę oglądającego.

Gdy coś się dzieje szybko, nagle, trzeba umieć zmieniać dynamiczne swoje pozycje. Bezsensu jest stanie w jednym miejscu i fotografowanie wydarzenia z pozycji "biernej" kiedy można z czynnej i w ten sposób ukazując w sposób inny wydarzenie.
Reportażowe zdjęcie to nie tylko wypadki, awarie, pożary itp. Również cyklem zdjęć reportażowych może być "Bieda" gdzie stara się fotografować tą biedę pod różnymi postaciami.

Wszystko przychodzi z czasem, wyczucie, jak się ustawić i przełamanie zbliżania się z obiektywem do innych ludzi, oczywiście z szacunkiem. Jeśli ktoś mówi, prosi, że nie chce mieć zdjęcia, to lepiej grzecznie się wycofać niż np. mieć staranowany sprzęt czy buzię ;)
_________________
"Z radością witaj poważne, trudne i skomplikowane problemy. To w nich kryją się największe możliwości" - Ralph Marston

,,Może nie najważniejsze jest chcieć iść z kimÅ› do łóżka, ale chcieć wstać nastÄ™pnego dnia rano i zrobić sobie nawzajem herbatÄ™.”
-Janusz Leon Wiśniewski
 

Stratocaster  

Hiper wymiatacz

Simple man



Wiek: 33

Do³±czy³: 18 Kwi 2011

Sk±d: Sunshine Village

   

Wys³any: 2011-04-30, 15:32   

Qukułka, zdjęcia poprawne, to w bw ma w sobie pierwiastek dramaturgii nawet.
wcześniej szukałem linku do Twojej strony na digarcie, nie mogłem znaleźć. podasz?
_________________
Make a joke and I will sigh and you will laugh and I will cry
Happiness I cannot feel and love to me is so unreal
 

QukuÅ‚ka  

Pogromca postów

'taka katarynka'



Wiek: 32

Do³±czy³a: 21 Mar 2010

Sk±d: Warszawa

   

Wys³any: 2011-04-30, 22:13   

Mizantrop, ślicznie dziękuję za tak wyczerpującą odpowiedź. Szczerze powiem, że miałam nadzieję Cię tu zobaczyć. Będę pamiętać na przyszłość o tej jednolitości zdjęć. Tutaj latałam w te i we wte, tłum był ludzi, trudno było się przecisnąć i stanąć tak, by nie zamoczyć sprzętu. ;)

Szczerze, to mi osobiście podobają się kolorowe zdjęcia. Widać na nich, jaka była wtedy śliczna pogoda. Są żywe a sytuacja też była bardziej "wesoła" niż dramatyczna.
Stratocaster, dziwnie szukasz. DigArt.
 

Mizantrop  

VIP

Pstrykacz-amator



Wiek: 33

Do³±czy³: 22 Lut 2009

   

Wys³any: 2011-04-30, 23:36   

Qukułka, Nie ma za co. Wiem, że często ciężko się przecisnąć, tłum jak tłum. Gorzej jak razem z Tobą biegnie milion trzysta innych fotoreporterów, którzy często mają w dupie uprzejmość i wrednie wpieprzają się w kadr. Wychodząc z założenia, kto ustawi się na lepszej pozycji ten ma lepiej i tyle, a innych ma w dupie. Sam nie mam body z metalu i również muszę uważać na pogodę czy to sytuacje w których szybko sprzęt by przestał działać.
To też piszę, kolorystyka zdjęć zależy co fotografujemy. Jeśli będzie to reportaż wspomniany pt "bieda" to lepiej wyjdą zdjęcia B&W aniżeli kolorowe.

Poprzeglądaj sobie zdjęcia czy to z Word Press Photo czy inne, oglądanie zdjęć innych daje sporo hm...swoistego doświadczenia, to też dobry sposób nauki :)
_________________
"Z radością witaj poważne, trudne i skomplikowane problemy. To w nich kryją się największe możliwości" - Ralph Marston

,,Może nie najważniejsze jest chcieć iść z kimÅ› do łóżka, ale chcieć wstać nastÄ™pnego dnia rano i zrobić sobie nawzajem herbatÄ™.”
-Janusz Leon Wiśniewski
 

Stratocaster  

Hiper wymiatacz

Simple man



Wiek: 33

Do³±czy³: 18 Kwi 2011

Sk±d: Sunshine Village

   

Wys³any: 2011-05-01, 00:01   

Mizantrop napisa³/a:

oglądanie zdjęć innych daje sporo hm...swoistego doświadczenia, to też dobry sposób nauki :)


można powiedzieć, że to podstawa. obok setek zdjęć robionych dla praktyki oglądanie dobrych prac to najlepszy sposób, żeby nauczyć się dobrze pokazywać bryłę, dobrze kadrować.
_________________
Make a joke and I will sigh and you will laugh and I will cry
Happiness I cannot feel and love to me is so unreal
 

Forum m³odzie¿owe e-Mlodzi.com