Panel logowania

Nie masz jeszcze konta na e-Mlodzi.com?

Zarejestruj się!

Zapomniałeś hasła?

Przypomnij je

Przesunięty przez: slow | 2009-10-01, 13:29

Autor

Wiadomo¶ć

dziwna1

User


Doł±czył: 20 Cze 2009

   

Wysłany: 2009-09-29, 18:55   Geografia

Mam pewne zadanie o takiej treści: wybierz 10 obiektów geograficznych na mapie świata i określ ich współrzędne geograficzne.

Tak , wiem, wydaje się proste i pewnie takie jest. Ale nie wiem jak się określa współrzędne. ; /
 

Placebowa  

Pogromca postĂłw

lachrymology



ImiÄ™: nomen nescio

Doł±czyła: 02 Wrz 2009

Sk±d: KrakĂłw

   

Wysłany: 2009-09-29, 19:00   

Mamy te same podręczniki? Miałam takie samo zadanie w pierwszej klasie. Hmm.. Może wybierz jakieś miejsce, wpisz w Googlach i będą podane współrzędne geograficzne. Np. na Wikipedii?
_________________
Połowa ludzkości nie istnieje; jej życie- to żart, dążenia naiwne, uczucia przelotne, poglądy śmieszne.
 

dziwna1

User


Doł±czył: 20 Cze 2009

   

Wysłany: 2009-09-29, 19:01   

a nie pamietasz jak to się robiło nie ?
 

lovez8  

Hiper wymiatacz

obserwatorka.



Wiek: 28

Doł±czyła: 17 Kwi 2009

   

Wysłany: 2009-09-29, 19:13   

wybierz 10 miast. najlepiej dużych, leżących na równoleżnikach i południkach. możesz sprawdzać na mapie albo na globusie, na skrajach mapy są numery równoleżników i południków. mierzysz odległość i piszesz. zapisując pamiętaj że musisz napisać E, N ,S lub W, czyli w jakim kierunku od równika lub południka 0 jest położony punkt. też to miałam w pierwszej klasie. coś trudnego?
_________________
My dear fellow, the truth isn't quite the sort of thing one tells to a nice, sweet, refined girl.
One should always be in love. That's why one should never marry.

Oscar Fingal O'Flahertie Wills Wilde
 

kinia19

User


Doł±czył: 26 Sie 2009

   

Wysłany: 2009-10-01, 00:19   

To nie jest takie trudne - po lewej i prawej stronie mapie masz równoleżniki (W i E) a na górze i na dole za pewne południki (N lub S), wybierasz jakieś miasto i patrzysz nawet na oko jak to miasto leży :).
 

Forum młodzieżowe e-Mlodzi.com