Panel logowania

Nie masz jeszcze konta na e-Mlodzi.com?

Zarejestruj się!

Zapomniałeś hasła?

Przypomnij je

Autor

Wiadomo¶ć

betihp  

User


Wiek: 30

Doł±czyła: 28 Mar 2010

   

Wysłany: 2010-06-07, 19:27   I co teraz?

Nie wiem kompletnie co mam zrobic!
Papiery złożyłam do technikum ...i wypisałam tam 3 profile, na drugim miejscu podałam lo i teraz mam wielki problem w moim województwie rekrutacja sie już zakończyła a ja nie chcę iść do tego technikum tylko do LO i nie wiem co zrobić da sie jakoś przepisać? czy jak mnie przyjmą do technikum będę mogła sie przepisać do lo??
Lub gdy np. zawioząłm podanie do technikum to teraz kiedy mam zawieść kopiie świadectwa i wyniki ,mam je zawieść do lo czy technikum?
pomocy!
 

Bebe22  

Stały User



Doł±czyła: 05 Cze 2010

Sk±d: PL

   

Wysłany: 2010-06-07, 19:34   

Hmm...najlepiej pogadaj z jakimś nauczycielem z twojej szkoły, który się zajmuje rekrutacją. No chyba że takiego nie macie...
Trzymam kciuki :-)
 

Ower  

Hiper wymiatacz



Wiek: 27

Doł±czył: 08 Lut 2010

Sk±d: Warszawa

   

Wysłany: 2010-06-07, 19:38   

Dostałaś się do technikum, tam wieziesz papiery swoje. Możesz się przenieść pod warunkiem, że w klasie w LO będą wolne miejsca. Najlepiej zrobić to we wrześniu, jak już listy są wiadome.
_________________
[...] samotność nie jest naszym przeznaczeniem, a samych siebie poznajemy tylko wtedy, kiedy możemy się przejrzeć w oczach innych ludzi.

P.C
 

Slider  

Stały User

Stałoogniskowy



ImiÄ™: Mateusz

Wiek: 28

Doł±czył: 15 Gru 2009

Sk±d: Gdañsk

   

Wysłany: 2010-06-07, 20:02   Re: I co teraz?

betihp napisał/a:

zawioząłm podanie do technikum to teraz kiedy mam zawieść kopiie świadectwa i wyniki ,mam je zawieść do lo czy technikum?


Jeśli dostałas się do technikum i tam jesteś wstępnie przyjęta, to tam kieruj swoje kroki i załatwiaj wszystkie sprawy. O ile dobrze pamiętam, ta rekrutacja działa w ten sposób, że jeśli dostałaś się do jednej szkoły (najlepiej pierwszego wyboru) to inne szkoły Cię po prostu skreślają z listy, żeby mieć miejsca na innych uczniów, także dawanie kopii świadectwa i wyników testów do LO nie ma sensu, bo prawdopodobnie nie będą w ogóle wiedzieć o co chodzi, a nawet jesli, to i tak Cie odeślą z powrotem.

Nie wiem jak to jest u Was, i czy w szkołach ponadgimnazjalnych też tak jest, czy tylko na studiach, ale może ruszyć druga rekrutacja (to chyba tylko w razie wolnych miejsc), i tak jak napisał Ower, wtedy dopiero napisać podanie o przeniesienie do obu szkół wyjasnić całą sprawę i w razie możliwości przenieśc papiery. Nawet jeśli tej rekrutacji nie będzie, to po ogłoszeniu list warto pójśc do tego ogólniaka i sie popytac osobiście, czy jakieś miejsce się nie zwolniło; nigdy nie wiadomo jaki losowy wypadek może się przytrafić. Z doświadczenia znajomych wiem, że jeśli zgodzą się na przyjęcie Ciebie do tego LO, to idź na jakikolwiek profil. Potem zawsze łatwiej się przenieśc z profilu niż ze szkoły, a "bazę" zawsze się będzie mieć zaklepaną ;)

Pozdrawiam
_________________
"Nie wiesz i pytasz - Wstydzisz się raz. Nie wiesz, nie pytasz - Wstydzisz się całe życie.."

"Ci, co milczą, wykazują najwyższe poczucie odpowiedzialności za słowo."
 

M!chal  

Wymiatacz

madry inaczej



Imię: MIchał

Wiek: 30

Doł±czył: 25 Lut 2009

Sk±d: z przyszÂłosci

   

Wysłany: 2010-06-07, 20:36   

U nas takimi sprawami zajmuje sie pedagog moze i ty zasiegnij poradu u swojegi pedagoga
 

jestemmlody

Wymiatacz


Doł±czył: 20 Kwi 2010

   

Wysłany: 2010-06-09, 14:10   

U nas nie było większego problemu żeby się przenieś ze szkoły do szkoły, ale dopiero po rozpoczęciu roku. Wtedy nawet jak się nie dostałes do liceum, to mogłeś się zgłosić zaraz po rozpoczęciu roku złożyć papiery, była chyba jeszcze jakaś krótka rozmowa z dyrem i bez problemu się ludzie przenosili.
 

kaĹ›kuu  

User


Imię: Kaśka

Wiek: 29

Doł±czyła: 03 Cze 2010

   

Wysłany: 2010-06-09, 21:06   

jeżeli złożyłaś podania do LO i do technikum to jeszcze masz szanse..wyniki i świadectwa donosi się po zakończeniu roku,a dopiero w lipcu pojawia się wstępna lista osób, w klasach. :)
bynajmniej u nas tak jest. :P
 

Forum młodzieżowe e-Mlodzi.com