Panel logowania

Nie masz jeszcze konta na e-Mlodzi.com?

Zarejestruj si!

Zapomniae hasa?

Przypomnij je

Autor

Wiadomo

mateo457  

User

Teusz


Imię: Mateusz

Wiek: 30

Doczy: 09 Cze 2010

Skd: ok. Sanoka

   

Wysany: 2010-06-10, 04:13   Inkwizycja Papieska... Trupi Synod...

Hej..

MAm takie pytanie: co sądzicie o "Inkwizycji Papieskiej" i o "Trupim Synodzie" :?:

Według mnie jest to chore, kościół przed sobą ma tyle zabójstw, tyle złego... :zalamany:

I dlaczego Katecheci i księrza unikają rozmowy na ten temat?

Jestem poprostu antyklerykalny..
_________________
Teusz
 

Isair  

VIP

Arcykapłan



Wiek: 36

Doczy: 12 Maj 2010

   

Wysany: 2010-06-10, 06:45   

Polacy, Rosjanie, Protestanci, cerkiew Prawosławna, Muzułmanie, ¯ydzi też mają sporo krwi na rękach nie mniej jednak do żadnej z tych grup nie czuję niechęci. A antyklerykalizm to jest choroba.
_________________
O upadku tego kraju świadczy fakt, że najpoczytniejsza książką jest Komentarz do ustawy o podatku VAT
Mój blog
 

Frozy  

Pogromca postów

The Destroyer



Wiek: 25

Doczy: 16 Gru 2009

Skd: Redania

   

Wysany: 2010-06-10, 18:56   

Cytat:

Według mnie jest to chore, kościół przed sobą ma tyle zabójstw, tyle złego... :zalamany:

I dlaczego Katecheci i księrza unikają rozmowy na ten temat?



skąd wiesz co ma przed sobą?

księża przez rz... ile ty masz lat? nie wierzę ci, że 16

tak wgl to żadnej pieprzonej Ameryki nie odkryłeś

Cytat:

A antyklerykalizm to jest choroba.



że co?

[ Dodano: 2010-06-10, 18:59 ]

Cytat:

Polacy, Rosjanie, Protestanci, cerkiew Prawosławna, Muzułmanie, ¯ydzi też mają sporo krwi na rękach nie mniej jednak do żadnej z tych grup nie czuję niechęci.



A do Józka Stalina też nie czujesz? bo tu chodzi o władzę, a nie o grupę społeczną, autor nie jest antychrześcijaninem, tylko antyklerykałem
_________________
"Raise your swords up high!
See the black birds fly!
Let them hear your rage!
Show no fear!
ATAAAAAAAAACK!" - Amon Amarth

http://www.formspring.me/Frozy1919
 

Isair  

VIP

Arcykapłan



Wiek: 36

Doczy: 12 Maj 2010

   

Wysany: 2010-06-10, 22:45   

Rozmowy sprowadzające wszystko do Hitlera i Stalina nie mają sensu. to było największe zło. Oni nie mieli czasu by się zrehabilitować. Nie to co organizacje, które trwają wieki.
_________________
O upadku tego kraju świadczy fakt, że najpoczytniejsza książką jest Komentarz do ustawy o podatku VAT
Mój blog
 

Krit  

Pogromca postów



Doczy: 23 Maj 2009

Skd: Górny ¦l±sk

   

Wysany: 2010-06-10, 23:14   

Porównywanie pojedynczych osób do doktryn religijnych i filozoficznych jest co najmniej nie na miejscu. Błędne założenia, spłycona dyskusja na starcie. Bez sensu. :-P

mateo457 napisa/a:

MAm takie pytanie: co sądzicie o "Inkwizycji Papieskiej" i o "Trupim Synodzie" :?:



Mógłbyś coś o tej inkwizycji więcej napisać. Tak ogólne hasła nic, nikomu nie mówią. Trupi synod? Co w tym dziwnego? Intryga pałacowa, jak się patrzy.

Niemniej i tak:

mateo457 napisa/a:

księrza



Wali trollem/dzieckiem neo i prowokacją.
_________________
#truestory
 

Barbara77  

Wymiatacz



Doczya: 02 Wrz 2008

   

Wysany: 2010-07-01, 02:00   

Isair napisa/a:

Polacy, Rosjanie, Protestanci, cerkiew Prawosławna, Muzułmanie, ¯ydzi też mają sporo krwi na rękach nie mniej jednak do żadnej z tych grup nie czuję niechęci. A antyklerykalizm to jest choroba.



Narodow to w ogole nie ma sensu porownywac z Kosciolami.
Cerkiew prawoslawna nie mordowala. Znany jest np fakt reakcji kniazia Igora na propozycje wspolpracy ze strony Watykanu: poslowie jako dar pokazali kniaziowi ksiazke o dzialalnosci inkwizycji, ktora nim wstrzasnela i zawazyla na tym, ze wspolpracy nie przyjal. Protestanci raczej sie bronili, byla to wiec "reakcja na akcje".
A Kosciol katolicki, hoho! Zabijal wlasnie w imieniu wiary, powolujac sie na Jezusa, to zawsze bylo dla mnie wstretne. Mozecie sie zapoznac np z ksiazka Zbrodnie w imieniu Chrustusa, jest wstrzsajaca. (jest do sciagniecia w sieci, np na Kosciol kat .
Dla mnie antyklerykalizm jest warunkiem koniecznym patriotyzmu. Nasza Ojczyzna jest tak wyzyskiwana przez kler, ze tylko ktos, kogo nic a nic nie obchodza losy Polski, moze byc wobec tego obojetny. :zalamany:
 

diego  

Pogromca postów



Wiek: 34

Doczy: 29 Sty 2010

   

Wysany: 2010-07-01, 10:11   

Barbara77 napisa/a:

Dla mnie antyklerykalizm jest warunkiem koniecznym patriotyzmu. Nasza Ojczyzna jest tak wyzyskiwana przez kler, ze tylko ktos, kogo nic a nic nie obchodza losy Polski, moze byc wobec tego obojetny. :zalamany:



:mur:

Dziewczyno kiedy Ty zrozumiesz, że bez Kościoła w Polsce prawdopodobnie nie mielibyśmy wolnej Ojczyzny?
_________________
"I know what I want, I say what I want and no one can take it away"

Każdy wie co ten sport dla nas znaczy, w naszym mieście- my dzielni Krzyżacy.
Wiesław Jaguś - legenda na zawsze
 

Szej-Hulud  

Pogromca postów

Éminence grise



Imię: Łukasz

Wiek: 30

Doczy: 07 Sty 2010

   

Wysany: 2010-07-01, 10:33   

Isair napisa/a:

A antyklerykalizm to jest choroba.


Wreszcie ktoś to ładnie ujął!

Frozy napisa/a:

A do Józka Stalina też nie czujesz? bo tu chodzi o władzę, a nie o grupę społeczną, autor nie jest antychrześcijaninem, tylko antyklerykałem


Obecnie granica między tymi "stanami" jest grubości cienia.

Barbara77 napisa/a:

Dla mnie antyklerykalizm jest warunkiem koniecznym patriotyzmu. Nasza Ojczyzna jest tak wyzyskiwana przez kler, ze tylko ktos, kogo nic a nic nie obchodza losy Polski, moze byc wobec tego obojetny.


A to mi śmierdzi pewną panią, której zachowanie świętego by z równowagi wyprowadziło. Czytaj- bzdura to potęgi n-tej.

diego napisa/a:

Dziewczyno kiedy Ty zrozumiesz, że bez Kościoła w Polsce prawdopodobnie nie mielibyśmy wolnej Ojczyzny?


Obawiam się, że kiedy piekło zamarznie.

Barbara77 napisa/a:

A Kosciol katolicki, hoho! Zabijal wlasnie w imieniu wiary, powolujac sie na Jezusa, to zawsze bylo dla mnie wstretne. Mozecie sie zapoznac np z ksiazka Zbrodnie w imieniu Chrustusa, jest wstrzsajaca


Co do świętej inkwizycji... Zdaje się, że a czasów Chrobrego chłopom wybijano zęby za kultywowanie pogańskich praktyk. Takie było zarządzenie króla. Więc nie zrzucajmy na Kościół całego zła średniowiecza.
_________________
"Polskie życie polityczne nie może być dżunglą afrykańską, w której buszuje kilkunastu hultai klasowych. Wasz faszyzm albo zginie w Polsce, rozbije głowę o demokrację, albo Polska zapłonie wojną domową." - Ignacy Daszyński
 

ojzu  

Pogromca postów

.|.



Imię: Lesław

Doczy: 05 Gru 2009

   

Wysany: 2010-07-01, 12:23   

mateo457 napisa/a:

I dlaczego Katecheci i księrza unikają rozmowy na ten temat?

Niby kto unika ?

Kolejny zabawny temat, założony przez nastoletniego (jak domniemam) metala, który dowiedział się o "złym Kościele" z Discovery. Jeśli jednak bardzo zainteresowałby się tematem, to wiedziałby że w czasach średniowiecza praktycznie każda grupa wyznaniowa stosowała przemoc i radykalne środki działania. Takie było prawo, taka była mentalność ludzka.
_________________
You are not in the sudoers file. This incident will be reported.
 

Szej-Hulud  

Pogromca postów

Éminence grise



Imię: Łukasz

Wiek: 30

Doczy: 07 Sty 2010

   

Wysany: 2010-07-01, 12:50   

ojzu napisa/a:

metala,


"Metala" raczej.

ojzu napisa/a:

Takie było prawo, taka była mentalność ludzka.


Dokładnie. To samo tyczy się krucjat.

ojzu napisa/a:

I dlaczego Katecheci i księ¯a unikają rozmowy na ten temat?


To zapytaj historyków...
_________________
"Polskie życie polityczne nie może być dżunglą afrykańską, w której buszuje kilkunastu hultai klasowych. Wasz faszyzm albo zginie w Polsce, rozbije głowę o demokrację, albo Polska zapłonie wojną domową." - Ignacy Daszyński
 

cretultix  

Pogromca postów



Wiek: 36

Doczy: 05 Lip 2009

   

Wysany: 2010-07-01, 13:33   

jeśli chodzi o inkwizycje to trzeba rozróżnić kilka rzeczy.
Inkwizycja papieska w gruncie rzeczy zamordowała może kilka tysięcy ludzi, większość tych spalonych na stosach to dzieło protestantów i samosądy za które trochę nie na miejscu jest obarczać KK, prędzej to winę ponoszą władzę danego kraju ze pozwoliły na coś takiego.
_________________
Jedynymi ludźmi na ziemi, którzy nie widzieli Chrystusa i jego nauk jako przekazu pokoju są chrześcijanie.

Mohandas Karamchand Gandhi
 

Krit  

Pogromca postów



Doczy: 23 Maj 2009

Skd: Górny ¦l±sk

   

Wysany: 2010-07-01, 14:07   

Barbara77

Dobrze, że tytułów naukowych się już nie dziedziczy. Umysłu też chyba nie. Ale uwierz mi! Wiedzę historyczną można nabyć! Nawet nie będąc córką pani profesor. To jest naprawę możliwe. I to bez problemu. :-)
 

Ostatnio zmieniony przez Krit 2010-07-01, 14:08, w caoci zmieniany 1 raz  

Piracy  

Pogromca postów

Makaveli



Imię: M.

Wiek: 32

Doczy: 12 Wrz 2009

   

Wysany: 2010-07-01, 14:08   

Zauważ, że w ówczesnych czasach władze były trzymane w rydzach przez KK.
 

Krit  

Pogromca postów



Doczy: 23 Maj 2009

Skd: Górny ¦l±sk

   

Wysany: 2010-07-01, 14:09   

Piracy napisa/a:

władze były trzymane w rydzach przez KK.



W czym?

Przez katolicką mentalność epoki uniwersalizmu na pewno, ale do ciężkiej cholery. W gimnazjum jest taki temat - "Rywalizacja papiestwa z cesarstwem", "Niewola awiniońska".
_________________
#truestory
 

cretultix  

Pogromca postów



Wiek: 36

Doczy: 05 Lip 2009

   

Wysany: 2010-07-01, 18:26   

jak już to władza na szczeblu międzynarodowym, na samosądy pospólstwa Watykan miał żaden wpływ, zapobieganie takim zdaniom leżało raczej na szczeblu lokalnym.
Jedyne co można zaliczyć katolicyzmowi to to że jego system wierzeń był gruntem sprzyjającym takim ekscesom.
_________________
Jedynymi ludźmi na ziemi, którzy nie widzieli Chrystusa i jego nauk jako przekazu pokoju są chrześcijanie.

Mohandas Karamchand Gandhi
 

Forum modzieowe e-Mlodzi.com