Panel logowania

Nie masz jeszcze konta na e-Mlodzi.com?

Zarejestruj si!

Zapomniae hasa?

Przypomnij je

Przesunity przez: motyl | 2010-11-14, 13:40

Autor

Wiadomo

konrad00  

Stały User


Imię: Konrad

Doczy: 03 Pa 2009

Skd: Rzeszów

   

Wysany: 2010-11-14, 12:45   Jak rozwiązywać zadania tego typu

Hejka! Mam pewne zadanie z geografii. Nie chcę jednak iść na łatwiznę i wszystkiego ściagać z neta, dlatego zmieniłem tutaj długości geograficzne. A więc to zadani brzmi tak:W mieście X położonym na 71 stopni E zegar słoneczny wzkazuje 14:30. Która godzina czasu słonecznego jest wtedy w mieście Y, leżącym na 96 stopni 30 minut E?

Normalnie gdyby nie było tych minut to umiałbym to rozwiązać. A jak zrobić zadanie tego typu właśnie z minutami? Bo najpierw trzeba odjąć, potem pomnożyć przez 4... ale tutaj coś nie wychodzi. Wie ktoś może jak to zrobić?
 

Szej-Hulud  

Pogromca postów

Éminence grise



Imię: Łukasz

Wiek: 30

Doczy: 07 Sty 2010

   

Wysany: 2010-11-14, 13:45   

360*-24h
15*-1h
1*-4min

Liczysz różnicę w stopniach( odejmujesz, jeśli są na tej samej półkuli, dodajesz gdy są na różnych półkulach). Układasz proporcję, że 1*-4min, y*-x min, liczysz. To jest różnica w czasie. Następnie dodajesz lub odejmujesz, też zależnie od położenia, ale tego nie pamiętam dokładnie.
PS 1*-60'
_________________
"Polskie życie polityczne nie może być dżunglą afrykańską, w której buszuje kilkunastu hultai klasowych. Wasz faszyzm albo zginie w Polsce, rozbije głowę o demokrację, albo Polska zapłonie wojną domową." - Ignacy Daszyński
 

Forum modzieowe e-Mlodzi.com