Panel logowania

Nie masz jeszcze konta na e-Mlodzi.com?

Zarejestruj siê!

Zapomnia³eœ has³a?

Przypomnij je

Autor

Wiadomo¶æ

Kontu

User


Do³±czy³: 12 Sty 2013

   

Wys³any: 2013-04-16, 12:44   Jak zaÅ‚atwić sobie pÅ‚atne praktyki ? (zawodówka,piekarz)

Witam wszystkich serdecznie.
Jest już połowa kwietnia niedługo maj i, byle, by do wakacji.
Teraz jest okres składania papierów i wyboru szkół ja już wszystkie badania zrobiłem w naborze wybrałem.Na pierwszym miejscu w naborze wpisałem zawodówkę kierunek piekarz, więc powinienem się dostać.Czas zastanowić się nad praktykami.Mam od znajomych spis (około 20 typowo piekarni) wraz z numerami telefonów.Kolega, który jest w 2 drugiej klasie zawodówki doradził mi abym już teraz podzwonił do tych piekarni i "zarezerwował" sobie miejsce praktyk już od wakacji, bo w wakacje mogę mieć problemu, gdyż ludzie pozajmują .Co o tym sądzicie i jak do tego się zabrać ?.Po prostu wybrać numer zadzwonić i zapytać się czy przyjmują do siebie pracowników młodocianych czy jak, kto woli praktykantów i czy za praktyki miałbym u nich płacone ?.Wiem, że to grosze, ale kolega, który teraz kończy zawodówkę chodzi sobie w święta albo, gdy nie ma co robić w domu i wpada mu po 300 zł a wiadomo zawsze się trochę szmalu przyda :).Proszę o odpowiedzi jak się do tego zabrać ? co mam mówić, gdy się dodzwonię ?.Gdybym znalazł miejsce praktyk to, co dalej podpisuje się jakieś dokumenty ? czy trzeba coś donosić ? ;) proszę o porady.
 

Vitalna  

Mega wymiatacz



ImiÄ™: Dziabaducha

Wiek: 32

Do³±czy³a: 08 Sty 2009

Sk±d: Doncaster

   

Wys³any: 2013-04-16, 20:29   

Najlepiej przygotuj sobie na kartce rzeczy ktore chcialbys sie dowiedziec, zeby nic Ci z glowy 'nie wylecialo' lub zapisz pytania :)
Ja jak mialam praktyki w Technikum, to szkola dawala papiery jakies, ale ja mialam bezplatne niestety wiec to tez troszeczke inaczej. W przypadku platnych praktyk podpisujesz umowe i chyba trzeba tez doniesc do pracodawcy badania itd., ale to zalezy od tego co potrzebuje dany zaklad wiec musialbys sie dowiedziec.

Mysle, ze jesli masz niedaleko do jakis piekarni, mozesz sie przejsc i zapytac, wydaje mi sie, ze wtedy inaczej tez spojrza na to :)
_________________
ProszÄ™, przepraszam, kocham, nie kocham!

Odejdź, wracaj, dotykaj słowem!

Czasami słowo nie wystarczy, wiesz?
Czasami słowo nie wystarczy - wiem.
 

Specjalista  

Stały User

inCLICK.pl



ImiÄ™: Krzysztof

Do³±czy³: 06 Lut 2013

Sk±d: Poznañ

   

Wys³any: 2013-04-17, 11:55   

W tym dziale na forum znajdziesz poradnik jak dobrze napisać CV?
zapoznaj się z tematem, stwórz swoje CV przejdź się do tych piekarni i zostaw swoje Curriculum Vitae.
Zapytaj się oczywiście z przyjemnym uśmiechem na twarzy czy nie poszukują praktykantów?
Odważ się! ;)
_________________
 

katecheta122

Wymiatacz


Do³±czy³: 04 Lis 2010

   

Wys³any: 2013-04-17, 15:17   

Wystarczy samo podanie,co on niby napisze w tym CV,że skończył podstawówkę?
Ja też w tym roku załatwiałem sobie praktyki,już w marcu.W tym warsztacie co chciałem mieć praktyki(mechanik samochodowy) były tylko 2 miejsca i w marcu jak składałem podanie to zostało już tylko jedno ;)
Fajnie jakbyś znalazł sobie piekarnie zrzeszoną w cech-u(pod koniec możesz zrobić sobie czeladnika).Umowe o prace dostane dopiero pod koniec wakacji,ale nie wiem jak jest w innych miejscach.
_________________
"(22:12:50) Straho: katecheta masz moje uznanie, to był tekst dekady"
 

Specjalista  

Stały User

inCLICK.pl



ImiÄ™: Krzysztof

Do³±czy³: 06 Lut 2013

Sk±d: Poznañ

   

Wys³any: 2013-04-18, 09:45   

katecheta122 napisa³/a:

Wystarczy samo podanie,co on niby napisze w tym CV,że skończył podstawówkę?



Tak. Myślę, że zrobienie schludnego dokumentu i podanie swoich danych osobowych, wykształcenia + umiejętności i zainteresowań w przejrzystej formie zachęci potencjalnego pracodawcę do zatrudnienia takiego kandydata, niż takiego, który chciałby zatrudnić się na "twarz" składając jedynie podanie. W taki sposób zostawiamy chociaż po sobie ślad wraz z kontaktem (np. numerem telefonu) :-)
_________________
 

Forum m³odzie¿owe e-Mlodzi.com