Panel logowania

Nie masz jeszcze konta na e-Mlodzi.com?

Zarejestruj siê!

Zapomnia³eœ has³a?

Przypomnij je

Autor

Wiadomo¶æ

p4wl0

Stały User


Do³±czy³: 29 Mar 2013

   

Wys³any: 2015-08-11, 14:06   Jak zalatwic sobie praktyki?

Jak zdobyc jakas praktyke jak nigdzie nie slychac, ze szukaja praktykantow, interesuje mnie cos z samochodami, nie mam jeszcze 18 wiec nie mam prawka, a chcialbym juz zdobyc jakies doswiadczenie zawodowe, chcialbym miec praktyki w trakcie szkoly w soboty i wolne dni, nawet zaczynajac od teraz (wiem troche pozno zaczalem)
 

takitampan  

Hiper wymiatacz


ImiÄ™: Bartek.

Wiek: 30

Do³±czy³: 01 Mar 2011

Sk±d: Bydgoszcz

   

Wys³any: 2015-08-11, 14:39   

"Jak zdobyc jakas praktyke jak nigdzie nie slychac, ze szukaja praktykantow"

w ilu firmach byłeś zapytac czy potrzebują praktykantów?

Obecnie w związku ze studiami mam praktyki w Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad, poszedłem z CV, odesłali mnie pare razy do innych drzwi ale mimo wszystko obecnie jestem praktykantem
_________________

LandonAston. napisa³/a:

Mówie mojemu bliższemu koledze, że jest mi smutno. Oczekiwałam, że chociaz spyta dlaczego, a on: to zrób palcówke.

 

p4wl0

Stały User


Do³±czy³: 29 Mar 2013

   

Wys³any: 2015-08-11, 22:18   

W zadnych, u mnie sa zaklady takie jedno gora dwuosobowe gdzie cos robia. Tak wgl nie wiem jak to zrobic czy isc osobiscie, zadzwonic czy zadzwonic wczesniej i umowic sie na konkretna godzine i sie spytac
 

takitampan  

Hiper wymiatacz


ImiÄ™: Bartek.

Wiek: 30

Do³±czy³: 01 Mar 2011

Sk±d: Bydgoszcz

   

Wys³any: 2015-08-11, 23:12   

To ilu sÄ… osobowe nie ma totalnie znaczenia.

Idź osobiście, porozmawiasz z kierownikiem ustalicie ile tygodniowa to ma byc praktyka, zakres Twoich obowiązków, może jak dobrze sie spiszesz dostaniesz prace
_________________

LandonAston. napisa³/a:

Mówie mojemu bliższemu koledze, że jest mi smutno. Oczekiwałam, że chociaz spyta dlaczego, a on: to zrób palcówke.

 

p4wl0

Stały User


Do³±czy³: 29 Mar 2013

   

Wys³any: 2015-08-12, 23:33   

Chcialbym, zeby to byla praktyka w soboty i dni wolne od szkoly. Ale jak to ujac na umowie, bo dobrze by bylo, aby miec praktyke na papierze. Czy wypada spytac o to ile dostane, a i najwazniejsze ile moze dostac praktykant w 3kl technikum w wiosce o ok. 5000 mieszkancow, bo jak mnie zapyta ile bym chcial dostac to chcialbym powiedziec jakas realna kwote, a nie zeby mnie wysmial z miejsca xd
Jakie papierki mialbym przyniesc od razu? Cv, list motywacyjny (nwm jak napisac xd), jakies podanie (?), zgoda rodzicow, kursy czy co tam jeszcze sie przyda?
o co jeszcze zapytac mozna, z tych wazniejszych spraw?
 

takitampan  

Hiper wymiatacz


ImiÄ™: Bartek.

Wiek: 30

Do³±czy³: 01 Mar 2011

Sk±d: Bydgoszcz

   

Wys³any: 2015-08-13, 00:38   

Moment moment, chcesz praktyke, staż czy prace bo już się pogubiłem troche.

Podejrzewam, że nie dostaniesz nic i bedziesz pracował za darmo przez pewien czas, nie masz żadnego doświadczenia wiec nie spodziewaj się pracy w zawodzie ;
CV powinno wystarczyc, LM nie jest obowiązkowy wzory jak napisac znajdziesz w internecie. Co do podania Twoja szkola może Cie wysłac na takie praktyki wiec jeśli pracodawca bedzie wymagał to czemu nie. Zgoda rodziców? masz już powyżej 18lat, prawda? Kursy - nie rozumiem za bardzo o jakie kursy chodzi

Zakres obowiązków, czy moga Ci wypisac zaswiadczenie o odbyciu praktyk, o to czy jest mozliwosc po praktykach podjęcia zatrudnienia
_________________

LandonAston. napisa³/a:

Mówie mojemu bliższemu koledze, że jest mi smutno. Oczekiwałam, że chociaz spyta dlaczego, a on: to zrób palcówke.

 

p4wl0

Stały User


Do³±czy³: 29 Mar 2013

   

Wys³any: 2015-08-13, 12:02   

Chce praktyke, a kursy to takie bardziej nie zwiazane z tematyka praktyk, np kurs kasy fiskalnej xd
 

takitampan  

Hiper wymiatacz


ImiÄ™: Bartek.

Wiek: 30

Do³±czy³: 01 Mar 2011

Sk±d: Bydgoszcz

   

Wys³any: 2015-08-13, 18:57   

No to drukuj CV i idz do zakladu pogadac z kierownikiem, tak bedzie najlepiej najłatwiej i dowiesz sie wszystkiego
_________________

LandonAston. napisa³/a:

Mówie mojemu bliższemu koledze, że jest mi smutno. Oczekiwałam, że chociaz spyta dlaczego, a on: to zrób palcówke.

 

motyl  

Moderator

gryzÄ™.



Wiek: 34

Do³±czy³a: 13 Cze 2009

Sk±d: Wielkopolska

   

Wys³any: 2015-08-14, 22:33   

Praktyki w 95% nie są płatne, chyba, ze to praktyki w szkole zawodowej, albo jakaś firma ma gest, bądź bierze udział w jakimś programie.
Tak naprawdę to firma robi Ci przysługę, że pozwoli Ci się chociaż zorientować jak wygląda praca, a nie Ty jej, że pójdziesz i coś porobisz :).
Nie mniej firmy są zazwyczaj pozytywnie nastawione na praktykantów. Wystarczy pochodzić z cv, porozmawiać z kierownikami, poprosić, przedstawić siebie jak najlepiej.
_________________
"Nadal wierzę w marzenia z dzieciństwa.
W niewysłane listy, że nadejdą...
Wierzę, że pijąc wódkę za błędy nigdy nie powiem "żałuję" i wciąż nowe popełniać będę...
W numery telefonów, które w słuchawkach nigdy nie zamilkną..."
 

Koownal  

Wymiatacz



Do³±czy³: 07 Sty 2013

Sk±d: Dolno¶l±skie

   

Wys³any: 2015-08-15, 03:42   

motyl napisa³/a:

Praktyki w 95% nie są płatne, chyba, ze to praktyki w szkole zawodowej, albo jakaś firma ma gest, bądź bierze udział w jakimś programie.
Tak naprawdę to firma robi Ci przysługę, że pozwoli Ci się chociaż zorientować jak wygląda praca, a nie Ty jej, że pójdziesz i coś porobisz :).
Nie mniej firmy są zazwyczaj pozytywnie nastawione na praktykantów.



W większych miastach, na kierunkach ścisłych sporo (jeśli nie większość) praktyk jest płatna. Znajomy 3000 zł bez wyższego wykształcenia ma jako student, w komfortowych warunkach.

Firma nie robi żadnej przysługi, ponieważ również na praktykantach się zarabia. Drugorzędne jest to, że efektywność pracy jest mniejsza niż pełnoetatowego, wyszkolonego pracownika. Zysk jest dla firmy zawsze.

Nie lubię podejścia powyższego - szanujmy się, nie jesteśmy niewolnikami, którzy nie potrzebują wynagrodzenia. Zdobycie doświadczenia jest ważne i zazwyczaj jest zdobywane przy takich okolicznościach lecz wystarczy na to teoretycznie kilka dni pracy, a praktyki trwają tygodnie, a czasem miesiące i wtedy zysk w postaci doświadczenia nie jest adekwatny to ilości poświęconego czasu.
 

motyl  

Moderator

gryzÄ™.



Wiek: 34

Do³±czy³a: 13 Cze 2009

Sk±d: Wielkopolska

   

Wys³any: 2015-08-15, 10:13   

Koownal napisa³/a:

W większych miastach, na kierunkach ścisłych sporo (jeśli nie większość) praktyk jest płatna. Znajomy 3000 zł bez wyższego wykształcenia ma jako student, w komfortowych warunkach.


Moje wszystkie praktyki były płatne i "pracowałam" na nich jak etetowy pracownik, co skutkowało tym, że po praktykach z firmą zostałam związana na dłużej :). Trzeba się dobrze zakręcić. Ale to na studiach. Autor tematu nie ma jeszcze nawet 18 lat. Jest dopiero w szkole średniej.
_________________
"Nadal wierzę w marzenia z dzieciństwa.
W niewysłane listy, że nadejdą...
Wierzę, że pijąc wódkę za błędy nigdy nie powiem "żałuję" i wciąż nowe popełniać będę...
W numery telefonów, które w słuchawkach nigdy nie zamilkną..."
 

Koownal  

Wymiatacz



Do³±czy³: 07 Sty 2013

Sk±d: Dolno¶l±skie

   

Wys³any: 2015-08-15, 16:21   

motyl napisa³/a:

Trzeba się dobrze zakręcić. Ale to na studiach. Autor tematu nie ma jeszcze nawet 18 lat. Jest dopiero w szkole średniej.



Robiąc technika też miałem oferty płatnych praktyk, za symboliczne pieniądze - coś koło 400zł za miesiąc. Ale nie skorzystałem z różnych względów. Z tego co zrozumiałem autor jest w szkole zawodowej/technikum, nie w LO.

Ogólnie to masz rację - trzeba szukać i powalczyć, popytać i coś się znajdzie.
 

julittka  

Stały User



Do³±czy³a: 03 Lis 2014

   

Wys³any: 2015-08-16, 11:39   

Dokładnie, trzeba trochę się nachodzić, żaby ogarnąć rzeczywiście coś wartościowego. Ale praktyki niestety w większości nie są płatne. Później na stażu można coś zarobić.
 

Forum m³odzie¿owe e-Mlodzi.com